Category: Darbas

Verslo dovanos ir jų paieška: kaip nustebinti kolegas?

No Comments
saldainiai

saldainiai

Kiekvienais metais tenka ne kartą pasveikinti kolegas kokia nors proga. Tiek klientams, tiek verslo partneriams norisi nusiųsti arba įteikti ką nors tokio, kas galėtų nustebinti ir parodytų, jog ir toliau norite bendradarbiauti, gerinti ryšius. Klientas, kaip ir partneris gali būti ne vienas žmogus, o visa įmonė, todėl labai svarbu apgalvoti ar norite savo dovaną skirti tik įmonės vadovui ar galvojate nustebinti visą kolektyvą. Žinoma, galvojant apie visą įmonę, reikia suvokti, kad visiems prabangių dovanų nepripirksi, todėl reikia pagalvoti apie bendrą, kokybišką dovaną, kuri tikrai patiktų.

Kalbant apie verslo dovanas daugelis iškart pagalvoja apie kokius nors rašiklius, pieštukus, trintukus ar usb, tačiau tai tikrai nėra vienintelė išeitis. Gana ilgą laiką įmonės tokius daiktus naudojo kaip reklamą ir kaip dovaną klientams ar partneriams ir nors tai praktiškas sprendimas, kai kuriems jis yra smarkiai pabodęs ir ne toks jau ir malonus. Ant šių daiktų visuomet yra logotipas ar įmonės pavadinimas, kuris tikrai ne visiems partneriams teikia džiaugsmą, ypač, jei daiktais visai naudingas ir gali būti panaudojamas nesunkiai, pavyzdžiui, kuprinė, gertuvė ar koks nors skėtis. Taigi, nebūtina visur akcentuoti logotipo ir verta pagalvoti šiek tiek apie kitokias dovanas.

Puiki dovana visam kolektyvui gali būti saldumynai. Nors tai atrodo nereikšminga dovana, nes ji greitai pradingsta, tiesiog suvalgo ir pamiršta. Deja, taip manyti nereikėtų – visgi daug geriau gardi dovana, kurią kolektyvas suvalgys prie arbatos puodelio ir paminės geru žodžiu, nei visiškai nereikalingi daiktai. Rasti įvairiausio saldėsių pasirinkimo galima https://saldireklama.lt. Jei yra poreikis, galima užsisakyti saldainių su specialiu įpakavimu, kuris gali būti ir su logotipu, jei jo norite. Kuo gražiau įpakuota, tuo mielesnė dovana, o jei dar nepamiršite ir šmaikštaus bei nuoširdaus sveikinimo, tuomet tikrai pradžiuginsite kiekvieną.

Įteikimas tikrai nėra nesvarbus, kadangi šiltas bendravimas kaip ir dovana pagerina santykius ir parodo nuolankumą, norą bendrauti ir ateityje. Jeigu siųsite dovaną pridėkite malonų raštelį arba bent jau paskambinkite pasakyti kelis gražius žodžius priklausomai nuo sveikinimo progos. Jeigu dovana įteiksite patys, pasiruoškite bent jau kelis malonius žodžius.

Mokėti anglų kalbą skirta ne kiekvienam?

anglų kalbos kursai

anglų kalbos kursaiBūna atvejų, kai teigiama, jog nei anglų kalbos kursai, nei jokios kitos pamokos neva „nesuveikia“. Mokomasi dešimtis taisyklių, bet galvoje lieka vos kelios. Bandoma įsisavinti šimtus žodžių, o prisiminti pavyksta tik menką procentą. Stengiamasi suprasti, kas sakoma užsienio kalba, bet ir toliau niekas neaišku.

Manote, visos šios išvardytos situacijos reiškia, kad esate negabūs? Nebūtinai. Pavyzdžiui, jei įsigijote seną, nekokios būklės ir nekomfortišką automobilį, tai nėra ženklas, kad nemėgstate vairuoti. Taip ir su užsienio kalbos mokymusi – jei nepavyko ko nors įsiminti, ne visuomet tikslinga daryti išvadas, kad „esu negabus“, „man nelemta išmokti“ ar pan.

Anglų kalbos kursai aktualūs ne visiems

Pradėsime nuo štai kokios minties: anglų kalbos kursų aktualumas didžiulis, tačiau mokytis šios kalbos svarbu ne visiems. Galbūt jums nė velnio neįdomu, o gal atrodo, jog pakanka tiek, kiek mokate. Gal jūsų prioritetai kiti. Tačiau nemažai atvejų, kad laikui bėgant atsiranda tam tikra reikiamybė.

Karjera, keliavimas ir net pasitikėjimas savimi – visa tai susiję su anglų kalbos mokėjimu. Tad net jeigu anglų kalbos kursai aktualūs ne visiems, daugeliui jie labai vertingi.

Jei siekiate karjeros aukštumų…

Anokia čia paslaptis: anglų kalbą moki – karjeros laiptais greičiau šoki (arba kopi, arba eini – kaip kam patinka). Šie žodžiai ne tik skamba eiliuotai, bet ir reprezentuoja tikrų tikriausią tiesą. Didžiojoje dalyje darbo pasiūlymų įtraukiamas reikalavimas mokėti anglų kalbą. Ir ne be reikalo, mat įvairiose situacijose gali prireikti susišnekėti ar raštiškai komunikuoti užsienietiškai. Be to, įvairios kompiuterių programos dažniausiai būna pateikiamos anglų kalba. Jei kiekvienos funkcijos reikšmės ieškotumėte žodyne, tai darbas prailgtų, būtų neefektyvus.

Neefektyvumas nėra taisyklė. Kadangi anglų kalbos kursai gali padėti pakelti produktyvumo lygį, ir darbuotojai, ir darbdaviai sutinka, kad tai – investicija.

Jei keliaujate…

Anglų kalbos kursai neabejotinai svarbūs, jei planai susiję su kelionėmis. Vykstant į užsienį nepakanka žinoti, ką reiškia „hello“. Ne, jums nereikia tapti anglų kalbos specialistais, tačiau šioks toks įsisavintas žodynas, tam tikros frazės nei kiek nepamaišys.

Ne tik Anglijoje šnekama angliškai. Kad ir kur nuvažiuotumėte ar nuskristumėte, didžiausia tikimybė, kad pavyks užmegzti pokalbį anglų kalba. Aišku, ne visuose kraštuose anglų kalba laikoma svarbiausia disciplina mokykloje. O ir toje pačioje šalyje vieni žmonės užsienietiškai kalba geriau, kiti – ne taip gerai. Juk ir Lietuvoje kai kurie gyventojai „įkirtę“ anglų kalbą, kitiems geriau sekasi susišnekėti rusiškai, treti supranta vokiškai…

Kiekvienam ar ne?

Tai kalbėti angliškai lemta kiekvienam ar NE kiekvienam?

Kažin ar čia tinka žodis „lemta“. Juk, kaip sakoma, kiekvienas esame savo likimo kalvis. Jei pasiryžtame užmegzti pažintį su anglų kalba, jei nestinga noro, tai kodėl turėtume laikytis formuluotės „ne kiekvienam“? Žinoma, vieni labiau linkę į lingvistinius dalykus, kiti mažiau, tačiau kalbų mokymasis naudingas turbūt visiems. Šia optimistine gaida ir baigiame straipsnį.

Draugiška atmosfera vertimų biure motyvuoja dirbti

No Comments
vertimai

vertimaiKaip ir bet kokiame darbo kolektyve, taip ir vertimų biure svarbus geras mikroklimatas. Tai susiję ne su geografija ar meteorologinėmis prognozėmis, o su aura, kuri tvyro konkrečioje darbo aplinkoje. Vertėjų paslaugos priklauso nuo to, kas, kur ir kaip imasi užduoties.

Nemažai žmonių savo darbą vertina kaip prievolę, kaip šį tą nuobodaus, sunkaus. Džiugu, kai situacija kitokia – kai veiklos sritis mėgstama, kai kasdieniai procesai teikia malonumą. Vertėjais paprastai tampama būtent iš susižavėjimo šia sfera. Tačiau viską sugadintų koks nors nedraugiškas kolektyvas, nemaloni biuro aplinka. Priešingas (teigiamas) efektas, kai kolektyvas nelinkęs į sąmokslus ar kitokius negatyvius dalykus.

Ir patiems klientams nesunku pajusti, ar vertėjų paslaugos teikiamos esant aplinkoje „kaip šuo su kate“, ar kaip tik draugiškomis sąlygomis. Pastarasis – draugiškų sąlygų – variantas visada malonesnis ir motyvuojantis. Darban kaskart ateinama nusiteikus pozityviai, laukiama naujų užduočių, taip pat ir pietų pertraukos, kai bus galima atsipūsti ir jaukiai pasišnekučiuoti.

Taigi, vertėjų paslaugos susijusios ne tik su profesionalumu, bet ir su emocine būsena, su sukurta atmosfera. Žinoma, naivu tikėtis, kad išvis bus išvengta bet kokių konfliktų. Juk natūralu, kad žmonių nuomonės skirtingos, tad ir į įvairias situacijas reaguojama nevienodai. Kartais ir konkrečiais tekstais nelengva pasidalyti – versti tą patį tekstą gali norėti keli žmonės. Ir kaipgi nuspręsti, kuris teisus ir kuris turėtų imtis vykdyti užsakymą?

Kai kada erzina tam tikri nusistovėję įpročiai. Todėl įstaigos, siekdamos pagerinti mikroklimatą, atsižvelgia į komunikacijos priemones. Juk yra ne tik išorinė, bet ir vidinė komunikacija. Štai dėžutė su anoniminiais pasiūlymais. Kiekvienas organizacijos narys gali įmesti po lapuką, o vėliau surašytos mintys apsvarstomos. Atrodo elementaru, bet ne visada pagalvojama, kad toks paprastas ir jokių išlaidų nereikalaujantis būdas yra toks efektyvus, duodantis realios naudos.

Ne tik darbščios rankos ar gera galva lemia puikų rezultatą. Malonus kolektyvas taip pat prisideda prie sėkmės ir prie visapusiškos kokybės, prie harmoningos veiklos. O kad ir klientai liktų patenkinti, reikia išgvildenti ne vieną išorinės komunikacijos aspektą.

 

 

Koks maistas ir gėrimai tinka valgymui ir užkandžiams darbe?

maistas ir gėrimai

maistas ir gėrimaiDažnai girdime sakant, jog esame ta visuomenė, kuri nuolat skuba, lekia ir viskam neturi laiko. Dažnai neturime laiko ne tik tinkamai pailsėti, bet ir sveikai pavalgyti. O ką jau kalbėti apie tuos, kurie dirba be paliovos ir retai kada ištaiko laiką pasistiprinti. Tačiau dietologai griežti – kad ir kokį darbą dirbate, per dieną valgomas maistas ir gėrimai, kuriuos geriate turi būti sotūs, maistingi ir patenkinti Jūsų organizmo poreikius. Tad siūlome pasidomėti, kaip geriau savimi pasirūpinti darbo dieną. Tam užtenka paisyti kelių paprast taisyklių.

 • Nepamirškite pusryčių. Labai dažnai dirbantys žmonės dietologų kabinete atvirauja, jog retai pusryčiauja arba visai to nedaro. Daugelis dėl to, kad nubudę skuba ruoštis ir keliauti į darbą, o po kurio laiko, taip įpratintas organizmas, ryte maisto ir visai neprašo. Tačiau tai labai blogas įprotis. Jei norite, kad energijos užtektų ne tik iki pietų, keliaudami į darbą užsukite į prekybos centrą, kur maistas ir gėrimai visuomet šviesi, pačiupkite avižinių sausainių ir negazuoto mineralinio. Organizmas Jums padėkos.
 • Būtinai pietaukite. Dar viena auksinė taisyklė dirbantiems žmonėms – nepraleisti pietų meto. Prisiminkite, kiek kartų buvo taip, kad užvyti darbų visai pamiršote pietus arba jiems tiesiog nebuvo laiko. Suprantama, gali nutikti taip, kad vieną ar kitą dieną nepavyksta papietauti kavinėje, kur galima užsisakyti karštos sriubos ir kotletą, tačiau galbūt galite pasigaminti pietus ir juos atsivežti į darbą iš namų? Jei ir tai nepavyksta, pietauti vis tiek būtina. Tam puikiai pagelbės netoli įsikūręs prekybos centras, kuriame gausu pietų pasirinkimo. Net ir būdami labai alkani ir pamatę parduotuvės lentynose besipuikuojančius sumuštinius, nepulkite prie jų ar bandelių. Ten nėra nieko sveiko, priešingai – tokiuose užkandžiuose gausu angliavandenių, kuriuos organizmas greitai suvirškins ir vėl bus alkanas. O energijos liksite negavę. Tačiau prekybos centruose visuomet yra gana platus kulinarijos skyrius. Čia galite pietums išsirinkti kepsnį, kalakutienos suktinuką, kotletą ar žuvies patiekalą. Pasirinkite mėgstamų salotų indelį ir pagriebkite siūlomos karštos sriubos indelį. Taip susikomplektuosite puikius pietus darbe. Taip pasistiprinę būsite darbingi ir ilgai naudositės energija.
 • Užkandžiaukite sąmoningai. Daug užimtų žmonių mėgsta užkandžius. Ypač tuomet, kai valgyti reguliariai nepavyksta ar nėra kada. Tačiau užkandžiauti daugelis mėgstame ne taip sveikai, kaip reikėtų. Viskas yra todėl, kad užkandžiams pasirenkamas maistas ir gėrimai ne pagal tuos kriterijus. Renkantis užkandžius reikėtų pagalvoti apie savo organizmą, o ne tik apie tai, kaip greičiau pripildyti skrandį. Tad vietoj gazuotų gėrimų, mieliau rinkitės arbatą, o vietoj bandelių ar pyragaičių užkandžiams pasirinkite džiovintus vaisius, riešutus, sūrio lazdeles. Ir pasisotinsite, ir jausitės geriau.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Categories: Darbas

Tags:

Kokybiški pakavimo reikmenys apsaugos jūsų daiktus

pakavimo plėvelė

pakavimo plėvelėPakavimo prekėmis besidomintiems žmonėms atsiveria plačios galimybės. Įvairiausių maišelių, dėžių ir kitų priemonių pasiūla itin plati. Tai gera žinia visiems, besirūpinantiems sandėliavimu, siuntomis ir t. t. Pakavimo plėvelė ir kiti reikmenys atlieka svarbų vaidmenį.

Apsauga nuo pažeidimų gabenant

Kurjeriai prekes veža įvairiais keliais, tuose keliuose yra nelygumų, posūkių ir t. t. Todėl nesupakavus prekių vėliau tektų gailėtis. Pasvirus automobiliui kai kuriems daiktams, pavyzdžiui, drabužiams, greičiausiai nieko nenutiktų, bet koks nors lėkščių rinkinys ar televizorius – kas kita.

Kurjerių paslaugos būtų beprasmės, jei jiems nepadėtų specialios dėžės ir kiti efektyvūs reikmenys. Štai kokybiška pakavimo plėvelė gali būti įvairių matmenų, be to, yra tampri, apsaugo prekes. Tai puiki priemonė, kuri neleidžia skverbtis drėgmei, purvui, dulkėms.

Patogus sandėliavimas

Turint parduotuvę ar kraustantis svarbu daiktus sudėti taip, kad vėliau jie būtų tinkami naudoti. Vienu iš akcentuotinų dalykų įvardytina higiena. O ją padeda užtikrinti ką tik paminėta pakavimo plėvelė.

Kad sandėliavimas būtų kuo patogesnis ir prekės išliktų nepriekaištingos būklės, reikalingas pakavimo priemonių kompleksas. Šiam tikslui pasitarnauja tiek plėvelė, tiek dėžės, pakavimo popierius ir kitos pakavimo reikmės. Verta pasakyti, kad dėžių ir kitų pakuočių siūloma įvairaus dydžio. O tai itin svarbu, kai sandėliuojami skirtingo dydžio daiktai.

Išsprendžiami galvosūkiai

Pakavimo plėvelė ir kartoninės dėžės, popieriniai maišeliai ir lipnios etiketės – tai reikmenys, kuriuos galima pavadinti atsakymu į rūpimus klausimus. Sakykim, jūs kraustotės į naują namą. Tuomet arbatos servizo pervežimas tampa iššūkiu. Siuntos, daiktų gabenimas – tai galvosūkiai. Ir be specialių reikmenų tie galvosūkiai būtų vargiai išsprendžiami.

Kartais viena kartoninė dėžė atlieka nepaprastą vaidmenį. Kartais specialus popierius pranoksta lūkesčius. O lipnios etiketės, apsaugančios siuntą, atrodo kaip gero fantastinio filmo dalis.

Kiekis

Vertėtų pasakyti, kad pakavimo plėvelėmis ar kartoninėmis dėžėmis prekiaujančios įmonės didesnį kiekį siūlo patrauklesnėmis kainomis. Tad jeigu jums reikalinga ne viena dėžė, netgi sutaupote. Pakavimo plėvelė, lipnios juostos taip pat atitinka principą „perkant daugiau mokama mažiau“. Todėl kiekviena siunta apsaugoma be didžiulių išlaidų.

 

 

 

 

Viskas, ką reikia žinoti perkant MacBook Pro Retina

macbook pro

macbook proJeigu nešiojamas kompiuteris jums nėra reikalingas, kad kiekvieną dieną atliktumėte sudėtingas operacijas, tokiu atveju MacBook Pro Retina – rekomenduotinas variantas. Tai kompaktiškas, labai funkcionalus, stilistiškai akiai patrauklus kompiuteris, kuris dažniausiai dėmesį patraukia dėl savo dizaino. Jeigu daugelis žmonių kompiuterį pasirenka dėl išvaizdos, tai lieka juo naudotis dėl itin aukštos kokybės funkcijų, kurios padeda įprastą dieną padaryti kur kas funkcionalesne. MacBook Pro Retina – puikus pasirinkimas, kurį Jums teikia Apple kompanija. Išbandykite privalumus ir pasirinkite teisingai. Įspūdingas ekranas geriausiai apibūdina šį kompiuterį. MacBook Pro Retina – tiek mėgėjų, tiek profesionalų pasirinkimas.

Jeigu nusprendėte, kad šis kompiuteris Jums yra geras pasirinkimas – tokiu atveju rekomenduojame susirinkti visą informaciją, kuri Jums yra aktuali siekiant apsispręsti, ar verta pirkti daiktą. Tuo pačiu nusistatyti konkrečius kriterijus, kurie gali būti esminiai renkantis prietaisą.

 1. Pirmiausia rekomenduojama nusistatyti pinigų sumą, kurią galite išleisti prietaisui. MacBook Pro Retina palyginus su funkcijomis, kurias ji teikia – nėra brangus pasirinkimas. Visgi, jeigu pirksite akcijos metu, tokiu atveju pavyks dar daugiau sutaupyti, tad išnaudokite šio pobūdžio suteikiamas galimybes.
 2. Šis kompiuteris labai giriamas dėl itin aukštos raiškos ekrano. Taigi, net jeigu įsigysite ir kur kas senesnį modelį, kuris jau skaičiuos ne vienerius metus, visgi, jis gali pasigirti kur kas aukštesne raiška, nei kad kitų kompanijų kompiuteriai. Taigi, jeigu mėgstate žiūrėti nuotraukas arba video – įvertinkite Apple kompanijos gaminių teikiamus privalumus.
 3. Renkantis šio modelio kompiuterį reikia atsižvelgti ir į jo galingumo faktorius. Net tos pačios firmos gaminamas tos pačios serijos gaminys gali skirtis savo galingumu. Priklausomai nuo to, koks Jums reikalingas – pasirinkite teisingai. Geriausia yra pasikonsultuoti su profesionalais, kadangi jie įvertinę poreikius geba pasiūlyti patį geriausią ir labiausiai konkrečiai Jūsų poreikius tenkinantį variantą.
 4. Dizaino pasirinkimo aspektu galima susidurti su labai daug pasirinkimų. Žinoma, retas turi kriterijus, pagal kuriuos renkasi daiktą, tačiau MacBook Pro Retina teikia plačias pasirinkimo galimybes. Tiek spalviniu variantu, tiek pačiais įvairiausiais raštais. Kadangi pasirinkimas platus – visi sugebės atrasti tai, kas jiems labiausiai tinka.
 5. Rekomenduojame detaliau atkreipti dėmesį į tai, kiek laiko veikia prietaiso baterija. Vėlgi, Apple kompanijos gaminiai pasižymi ypač gera kokybe, kuomet kalbama apie bateriją. Visgi, viena gali funkcionuoti kiek ilgiau, kai tuo tarpu kitos – trumpiau. Tai labai svarbus aspektas, tad pasirinkite prietaisą, kurio baterija puikiai veikia.
 6. Galiausiai, MacBook Pro Retina turėtų būti perkamas internetu, kadangi daugelis žmonių sutinka, kad tai bene pats geriausias pasirinkimas iš visų egzistuojančių galimybių. Pirkti tiek apžvelgtą, tiek visą kitą Apple produkciją internetu vert, kadangi:
 • Internete paprasčiau pastebėti akcijas, kurių metu galima pigiau apsipirkti.
 • Taip pat virtualiose prekybos vietose egzistuoja platesnė pasiūla.
 • Įvertinkite ir tai, kad daiktas bus pristatytas iki Jūsų namų durų.
 • Pirkti internetu yra labai patogu, kadangi niekur neišėjus iš namų galima gauti tai, ko jums reikia.

MacBook Pro Retina prisideda prie kur kas paprastesnės Jūsų kasdienybės. Įvertinkite suteikiamus privalumus ir pasinaudokite jais.

 

 

 

 

Advokatų kontora Kaune: darbuotojo atleidimas ir teisiniai šio proceso aspektai

Advokatų kontora Kaune

Advokatų kontora KauneDarbuotojo atleidimas – gana sudėtinga procedūra, reikalaujanti teisinių žinių ir darbo kodekso reglamentų išmanymo. Advokatų kontora Kaune primena, kad visais atvejais tarp darbdavio ir darbuotojo sudaryta darbo sutartis gali būti nutraukta tik tais atvejais, kurie yra numatyti Lietuvos Respublikos darbo kodekse.

Bendrąja prasme išskiriami septyni darbo sutarties nutraukimo pagrindai: darbo sutarties nutraukimas abipusiu darbuotojo ir darbdavio susitarimu; terminuotos sutarties nutraukimas atėjus numatyto termino pabaigai; darbo sutarties nutraukimas, vadovaujantis darbuotojo prašymu; sutarties nutraukimas, vykdomas dėl aplinkybių, už kurias darbuotojas nėra atsakingas; darbo sutarties nutraukimas, vykdomas darbdavio iniciatyva, nesant darbuotojo kaltės; sutarties nutraukimas, esant darbuotojo kaltei; darbo sutarties nutraukimas, paremtas kitais darbo kodekse numatytais niuansais.

Advokatų kontora Kaune teigia, kad darbo sutartis be įspėjimo gali būti nutraukta, kai teisinė galią įgyja teismo nuosprendis, kuriuo remiantis darbuotojas netenka teisės atlikti pareigų konkrečioje darbovietėje, ir tuo atveju, kai įstatymų nustatyta tvarka darbuotojas netenka specialiųjų teisių dirbti numatytą darbą. Darbo sutartis gali būti nutraukta ir atsižvelgiant į įstatymų įgaliotų organų reikalavimus arba tuo atveju, kai darbuotojo sveikata neleidžia eiti konkrečių pareigų ir dirbti konkrečioje darbo vietoje. Darbo sutarties nutraukimo gali pareikalauti ir 14–16 metų amžiaus darbuotojo tėvai (vienas iš tėvų), vaiko atstovai, už vaiko sveikatą atsakingi gydytojai ar mokykla, kurioje vaikas mokosi (mokslo metų laikotarpiu).

Vienas dažniausių darbo sutarties nutraukimo pagrindų yra darbuotojo atleidimas dėl jo kaltės. Advokatų kontora Kaune primena, kad darbdavys turi teisę savo iniciatyva nutraukti darbo sutartį apie tai neįspėjęs darbuotojo, jei šis savo darbo pareigas atlieka nerūpestingai arba savo elgesiu kitaip pažeidžia darbo drausmę, jei prieš tai (per paskutiniuosius 12 mėnesių) darbuotojui buvo taikytos kokios nors drausminės nuobaudos. Darbo sutartis gali būti nutraukiama ir tuo atveju, jei darbuotojas bent vieną kartą įvykdo šiurkštų darbo pareigų pažeidimą. Šiurkščiu darbo pareigų pažeidimu laikomas nemandagus elgesys, pažeidžiantys konstitucines žmonių teises; bendrovės, įmonės ar įstaigos paslapčių atskleidimas; dalyvavimas veikloje, kuri yra nesuderinama su atliekamo darbo funkcijomis; pasinaudojimas darbuotojo pareigomis, siekiant gauti finansinės ar asmeninės naudos; seksualinis priekabiavimas ar lygių teisių pažeidimas; atsisakymas suteikti informaciją, kai taisyklės numato būtinybę ją teikti; neteisėti finansiniai veiksmai; atvykimas į darbą apsvaigus nuo alkoholio, narkotinių ar toksinių medžiagų; neatvykimas į darbą be pateisinamų priežasčių; atsisakymas atlikti privalomą sveikatos patikrą ir kiti nusižengimai, šiurkščiai pažeidžiantys darbo tvarką.

 

Darbo sauga Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose: kodėl tai svarbu darbdaviui?

darbo sauga Vilniuje

darbo sauga VilniujeJei nusprendėte pradėti verslą, nepamirškite, kad jūsų pareiga – pasirūpinti darbuotojų sveikata ir gerove. Deja, praktika rodo, kad darbo sauga Vilniuje ir kituose didesniuose ar mažesniuose Lietuvos miestuose yra nevertinama. Toks požiūris kelia realų pavojų ne tik konkrečios įmonės darbuotojams, bet ir verslo plėtrai, t. y. netinkamai parinktos arba išvis nenaudojamos saugos priemonės skatina dažnesnius darbuotojų susižeidimus, todėl jūs prarandate gamybos laiką. Dėl darbuotojo prastos savijautos nutrūkstantys procesai reikalauja papildomo laiko, o neretai – ir papildomų išlaidų sutrikusio sektoriaus atnaujinimui. Be to, sužeistą darbuotoją privalėsite pakeisti nauju asmeniu, kurio apmokymams reikės skirti laiko ir daugiau išlaidų, o sužeistam darbuotojui turėsite mokėti kompensaciją. Kitaip sakant, tinkamos darbo saugos priemonės ne tik sumažins darbuotojų traumų skaičių, bet ir padės išvengti daug kainuojančių gamybos klaidų.

Darbo saugos užtikrinimas yra vienas svarbiausių sėkmingai veikiančios bendrovės valdymo dalių, t. y. darbdavys, besirūpinantis darbuotojų sveikata ir gerove, išvengia išlaidų ir padidina atliekamos veiklos produktyvumą. Iš tiesų laimingi ir atitinkamomis saugos priemonėmis aprūpinti darbuotojai užtikrina ekonominę naudą, t. y. jūs galite džiaugtis geresne darbo kokybe, mažesne darbuotojų kaita, maksimaliu produktyvumu ir mažesniu praleistų darbo dienų skaičiumi.

Nors darbo sauga Vilniuje ar kitame šalies mieste siekia pasirūpinti darbuotojų sveikata, negalima pamiršti ir šių mokymų prasmės darbdaviui. Nesvarbu, kokio dydžio jūsų įmonė, jums bus reikalingi profesionalūs darbuotojai. Praktika rodo, kad susirasti visus jūsų lūkesčius atitinkančią komandą nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Be to, darbuotojų apmokymas reikalauja gana daug laiko ir išlaidų. Tai reiškia, kad prarasti kompetentingų specialistų jūs tikrai nenorėsite. Natūralu, kad sąmoningas darbuotojas reikalaus asmeninių saugos priemonių ir atsisakys dirbti jo sveikatai (ar gyvybei) pavojų keliančioje aplinkoje. Jei norite pasirūpinti darbuotojų gerove ir fizine sveikata, privalote skirti laiko saugos mokymams ir asmeninių apsaugos priemonių suteikimui.

Atlikti tyrimai patvirtino, kad išsivysčiusios valstybės ypatingą dėmesį skiria darbo sąlygoms. Nors daugelyje šalių darbuotojų saugos ir sveikatos reglamentus numato pati valstybė (leidžiami norminiai dokumentai ir įstatymai), darbuotojų sauga turėtų rūpėti kiekvienam darbdaviui asmeniškai – tai svarbu ne tik profesinėms sąjungoms ar darbo bendrovėms, bet ir užsakovams bei įmonės klientams, t. y. daugelis pirkėjų, vertindami konkrečią prekę, atsižvelgia į gamintojo vardą, pirmenybę teikdami bendrovėms, kurios vertina ir rūpinasi savo darbuotojais. Kitaip sakant, rūpindamiesi darbuotojų sauga, užtikrinate sėkmingas konkurencijos sąlygas. Nepamirškite – kiekvienas incidentas gali atnešti itin didelių nuostolių.

Anglų kalbos pamokos – puikus žinių šaltinis

www.kolibriometodas.lt

www.kolibriometodas.ltŠiandieninėje visuomenėje labai pravartu mokėti anglų kalbą. Bent pagrindus. Daugelis mūsų gyvenimo sričių yra susiję su virtualiu pasauliu, daugelis dalykų persikelia į internetinę erdvę. O čia didžioji dalis informacijos pateikiama anglų kalba.

Jei Jūs užimate aukštas pareigas, be abejo, Jums privalu mokėti užsienio kalbą. Kadangi kiekviena – nesvarbu, ar didelė, ar maža – organizacija šiais laikais siekia užmegzti kontaktus su užsienio organizacijomis. Užmezgant bei palaikant kontaktus su klientais, tiekėjais, partneriais iš užsienio, būtina mokėti anglų kalbą.

Jei esate studentas, Jūs taip pat privalote mokėti anglų kalbą, kadangi didžioji dalis naujausios ir geriausios specializuotos literatūros, mokslinių straipsnių pateikiama būtent anglų kalba. Taigi, matyti, kad anglų kalba daugiau ar mažiau reikalinga visiems, kurie nori prisitaikyti, tobulėti, daryti karjerą šiuolaikinėje visuomenėje.

Vieni anglų kalbos ryžtasi mokytis savarankiškai, kiti – lanko anglų kalbos kursus. Anglų kalbos pamokos, jų turinys priklauso nuo to, kokiu lygiu mokotės. Jei esate pradedantysis, tai Jūsų anglų kalbos pamokos (jų kursas) apims maistą, spalvas, žmogaus kūno dalis, mėnesius bei savaitės dienas, profesijas ir pan. Esminius dalykus ir su šiomis sritimis susijusį žodyną. Paraleliai mokysitės anglų kalbos taisyklių, pradedant nuo paprasčiausių. Žinoma, mokysitės įvairias nesudėtingas ir dažniausiai vartojamas frazes.

Anglų kalbos pamokos – ne tik mokymasis pamokų metų. Jūs gaunate ir namų darbų – užduočių, kurias turite atlikti namuose. Daugelyje anglų kalbos mokyklų Jūsų žinios bus tikrinamos periodiškai. Tai dažniausiai daroma testais.

Tam, kad mokytumėtės anglų kalbos, Jums nebūtina vykti į kalbų mokyklą. Šiais laikais yra ir kitų galimybių. Pavyzdžiui, virtualios pamokos. Šios pamokos vyksta interneto, kompiuterio ir web kameros pagalba. Pamoka niekuo nesiskiria nuo įprastinės, išskyrus tai, kad pamokoje dalyvaujate būdami namuose, darbo vietoje ar kitoje vietoje. Virtualios pamokos – puiki išeitis tiems, kurie neturi galimybių nuvykti į mokymo vietą. Tai puiki išeitis tiems, kurie yra labai užimti, vertina kiekvieną savo laiko akimirką ir nenori jo gaišti kelionėms į anglų kalbos pamokas ir atgal. Virtualios anglų kalbos pamokos yra puiki išeitis gyvenantiems ten, kur nėra anglų kalbos mokyklų. Pavyzdžiui, atokesniuose miesteliuose ir pan.

Taip pat siūlomos anglų kalbos pamokos www.kolibriometodas.lt. Tai palyginti naujas anglų kalbos mokymosi būdas, kurio esmė – išmokti mokytis. Mokydamiesi kolibrio metodu truksite ženkliai trumpiau nei mokydamiesi įprastu būdu. Taip teigia šio metodo šalininkai. Anot jų, mokydamiesi kolibrio metodu per 90 dienų išmoksite anglų kalbos. Šis metodas remiasi tam tikra technika, kurią pritaikius, nesudėtinga įsiminti didelį skaičių anglų kalbos žodžių, taikyti taisykles, dėlioti sakinių struktūrą ir pan.

Anglų kalbos pamokos – kokios jos bebūtų: tradicinės, kitais metodais dėstomos, virtualios ar ne – bus naudingos tik tuomet, jei Jūs būsite nusiteikęs dėti daug pastangų ir jei Jus mokys kompetentingas specialistas. Tik profesionalus anglų kalbos pedagogas geba parinkti geriausius mokymo metodus, specialias užduotis, išdėstyti mokomąją medžiagą, paaiškinti, perteikti savo žinias bei patirtį ir pan. Todėl prieš pasirinkdami, kur anglų kalbos pamokas lankyti, būtinai pasidomėkite būsimu pedagogu.

 

Kokias paslaugas teikia advokatai Vilniuje

advokatai Vilniuje

advokatai Vilniuje Prisireikus advokato daugelis žmonių nė nežino, nuo ko pradėti jo ieškant. Advokatų ir jų kontorų gausu, atrodo, ant kiekvieno kampo, tačiau kaip žinoti, kurie advokatai Vilniuje yra tinkami Jūsų atvejui ir kuriais būtų galima labiausiai pasitikėti?

Pirmiausia, tai reikia išsiaiškinti, ar advokatas teikia paslaugas, susijusias su Jūsų problema. Galbūt Jūsų bėdos susijusio sus konfliktu darbe, o nusižiūrėtas advokatas dirba tik su šeimos teise. Tad pirmiausia reikia žinoti, ko ieškote ir tuomet bus lengviau rinktis advokatą. Geri ir profesionalūs advokatai dažniausia užsiima tokiomis sritimis:

 • Civilinė teisė – civilinių ieškinių rengimas, pareiškimas, konsultavimas, atsakymas į ieškinį, taip pat kliento atstovavimas visose teismų instancijose, skundų ir kitų teisinių dokumentų rengimas.
 • Šeimos teisė dažniausiai susijusi su šeiminiais konfliktais, tokiais kaip ginčai dėl vaikų globos, alimentų, vedybinės ir skyrybų sutartys, turto pasidalijimo reikalai.
 • Darbo teisė dažniausiai reikalinga atsiradus konfliktui darbe. Dažniausiai klientas būna darbdaviu nepatenkintas darbuotojas, reiškiantis skundą darbdaviui dėl išnaudojimo, diskriminacijos, sutarties nesilaikymo.
 • Administracinė teisė –advokatai Vilniuje ar kitame mieste atstovauja klientus ginčuose ir teismuose prieš valstybines institucijas, savivaldybę, valstybę, gina juos teismuose, rengia dokumentus teisminiam procesui.
 • Baudžiamoji teisė yra ypač sudėtingas procesas ir ja užsiima toli gražu ne visi advokatai. Tai paslaugos, kurių metų advokatai Vilniuje ar kitame mieste atstovauja savo klientus baudžiamajame procese. Advokatai gina klientus ikiteisminiame procese, atstovauja juos posėdžiuose, sistemina informaciją, konsultuoja ir pataria bei ruošia bylos dokumentus.

Taigi labai svarbu žinot, koks advokatas gali padėti Jūsų situacijoje, tik išsirinkę srities profesionalą, žinosite, kad būsite tinkamai atstovaujamas. Sudėtingose gyvenimo situacijose, kurios susijusios su teisminiu procesu,  tai labai svarbu.

Be to, labai svarbu pasiteirauti, ar advokatų kontora, kurią išsirinkote yra patikima ir teigiamai vertinama. Pasidomėkite, kokio išsilavinimo yra advokatai, kurie dirba joje, kokia yra jų teisminė ir patirtis, kokiose bylose jie yra atstovavę klientus, kiek turi laimėtų bylų. Šie nesudėtingi kriterijai padės tinkamai atsirinkti, koks advokatas gali tikti Jūsų situacijoje ir kurie advokatai Vilniuje gali užtikrinti Jums profesionaliausią pagalbą nemaloniame teisminiame procese.