Ar greitas kreditas gali pakeisti įpročius?

kreditai

Greitas kreditas – aktuali tema ne tik dėl spartaus pinigų suteikimo, bet ir finansinių įpročių požiūriu. Beje, tie įpročiai neretai ir nulemia, ar prireiks skolintis, ar pavyks išsiversti su turimais pinigais.

Pinigų filosofija

Prieš pradedant gilintis į įpročių temą neprošal aptartį šį tą apie pinigus. Jie pritraukia gausybę posakių. Kad laimė ne piniguose… Kad laimė pinigų kiekyje… Kad laimės už pinigus nenusipirksi… Ir t. t. Ne paslaptis, kad pasaulyje vyrauja labai dideli atlyginimų skirtumai, o tai skatina pinigus apibrėžti kaip labai įvairiapusę temą, kur yra daug skirtumų.

Vieni žmonės teigia, kad reikia taupyti, o kiti išlaidauja. Kai kurie palaiko tarpinį variantą – reikia apsirūpinti produktais, bet negalima išeikvoti biudžeto.

Pagalba

O ką daryti, jei biudžetas išeikvotas? Prireikus papildomų lėšų sudomina greitas kreditas. Kad tokia paslauga populiari, patvirtina pačios kreditus teikiančios įstaigos. Kaip didelį skolinimosi bumą galima įvardyti krizės laikotarpį, tačiau net ir dabar skolinimosi sutartys pasirašomos visai nevangiai.

Gavus kreditą…

Vertėtų išskirti dvi pagrindines kryptis, kaip kinta finansų valdymas pasiėmus kreditą. Pozityvus scenarijus: suprantama, kad pinigus reikia tvarkyti atsakingai, kad svarbu ne tik ką nors įsigyti, bet ir skaičiuoti, bent kiek sutaupyti; kreditas nėra galimybė švaistyti – tai galimybė išbristi iš finansinio galvosūkio ir kartu atsakomybės reikalaujantis procesas. Negatyvus scenarijus: pasiskolinus leidžiama sau daugiau nei reikėtų, nejučia iššvaistoma didelė dalis sumos; supratus, kad grąžinti nelabai pavyks, susigundoma dar vienu kreditu; panašu į pasaką, kur niekaip neišraunama ropė, tik čia niekaip nepavyksta grąžinti kredito.

Tad atsakant į straipsnio pavadinime iškeltą klausimą žodžiai yra tokie: pasiskolinus įpročiai gali pakisti, tik ne visada vienodai. Kartais scenarijus pozityvesnis, kartais negatyvesnis. Aišku, visuomet norisi pirmojo varianto – pozityvaus scenarijaus, kai grąžinti pavyksta sklandžiai, be jokių nemalonumų.

Taigi, viską aptarus galima teigti, kad greitas kreditas turi įtakos įpročiams. Įdomu, jog vienais atvejais pokyčiai į gerąją pusę, o kitais – į blogąją. Visgi skolinančios įstaigos vis labiau įsigilina, ar asmuo mokus, ir kreditus teikia vis atsakingiau – taip ne tik pačios užsitikrina, bet ir stengiasi apsaugoti klientą nuo nemalonių pasekmių.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.