Žyma: buitinė technika

Įmontuojami šaldytuvai: ką apie juos turi žinoti kiekvienas?

Iš visų XIX a. pabaigoje sukurtų technikos stebuklų, šaldytuvas tapo nepamainomu ir pirmo būtinumo buities prietaisu, be kurio neapsieina daugelis žmonių. Pagrindinė šio prietaiso paskirtis – suteikti sąlygas maisto produktams būti žemoje temperatūroje ir juos išlaikyti šviežius bei kokybiškus kaip įmanoma ilgiau. Bėgant laikui ir sparčiai tobulėjant technologijoms, šaldytuvai tapo svarbūs ne tik dėl pagrindinės savo paskirties, bet ir dizaino funkcijos. Žmonės vis dažniau nori, kad jis ne tik būtų patogus naudoti ir ilgaamžis, bet ir puoštų jų virtuvės interjerą. Geriausiai šį norą išpildo įmontuojami šaldytuvai, kurie padeda išlaikyti vienodą stilių ir šiam gigantiškam prietaisui puikiai prisiderinti prie aplinkos bei kitų baldų ar buities prietaisų. Jei dar nesate turėję įmontuojamo šaldytuvo, tačiau galvojate apie jo įsigijimą, greičiausiai jums kirba labai daug minčių. Pabandysime atsakyti į pagrindinius žmonėms kylančius klausimus apie įmontuojamus šaldytuvus.

Kaip pasirenkami įmontuojami šaldytuvai?

Įmontuojami šaldytuvai gali būti labai skirtingų gamintojų ir modelių, todėl jį rinktis vertėtų pagal individualius poreikius. Į virtuvę integruoti galima ir visiškai nedidelius, po stalviršiu montuojamus šaldytuvus, ir įprastos talpos prietaisus su šaldikliais. Populiariausi įmontuojami šaldytuvai yra su atskiru šaldikliu, kuris įrengtas apačioje.

Kokio dydžio gali būti įmontuojami šaldytuvai?

Dažnai įmontuojami šaldytuvai yra ne tokie talpūs, kokie gali būti įprasti, nes jų aukštis siekia 177 cm, o plotis yra siauresnis. Tačiau šią problemą galima nesunkiai išspręsti šaldiklį montuojant atskirai nuo šaldytuvo arba projektuojant virtuvę numatyti papildomas vietas, kuriose būtų galima įrengti keletą mažesnių šaldytuvų ar šaldiklių, atitinkančių skirtingus poreikius ir skirtų įvairioms produktų grupėms laikyti.

Kaip prižiūrimi įmontuojami šaldytuvai?

Įmontuojamiems šaldytuvams reikalinga nuolatinė oro cirkuliacija, todėl savininkams patariama periodiškai nusiurbti šaldytuvo gale esantį aušintuvą. Taip pat montuojant šaldytuvą reikia palikti tarpus, pro kuriuos galėtų išeiti ir įeiti oras iš kompresoriaus, kitaip prietaisas gali pradėti dažnai gesti. Na, o kitos priežiūros priemonės priklauso nuo paties šaldytuvo funkcionalumo: tai atitirpinimas, valymas ir kt.

Ar visuomet elektrinės orkaitės pranašesnės už dujines?

orkaites

orkaitesVirtuvės įrengimas kiekvienuose namuose yra labai reikšmingas ir jam dažniausiai skiriama ne tik nemaža suma pinigų, bet ir daug laiko apsvarstymams ir sprendimų priėmimas. Labai svarbi virtuvės dalis yra buitinė technika. Renkantis ją, reikėtų apgalvoti apie ilgai tarnaujančius prietaisus, kurie ne tik gražiai atrodys, bet ir atitiks Jūsų lūkesčius. Vienas svarbiausių sprendimų yra orkaitės tipas. Dažniausiai žmonėms sunku apsispręsti, ar orkaitė turėtų būti elektrinė, ar dujinė. Šį kartą norime pasverti abu pasirinkimus.

Norintiems sutaupyti – dujinė

  • Vienas pagrindinių privalumų, renkantis dujinę orkaitę yra būtent ekonomiškumas. Kaip žinia, dujos yra gerokai pigesnės nei elektra, kai kalbame apie maisto gamybą. Todėl daugelis žmonių, kurie nenori išleisti daug pinigų virtuvės funkcionalumui, renkasi būtent šį variantą.
  • Kita priežastis, kodėl žmonės renkasi dujines orkaites yra pripratimas. Ankščiau elektrinės orkaitės būdavo itin retas egzempliorius, tad žmonės, kurie pripratę maistą gaminti būtent dujomis veikiančioje orkaitėje, nesiryžta pereiti prie elektrinės. Tad šio tipo pirkėjai drąsiai perka dujines orkaites ir jomis naudojasi.
  • Be to, sakoma, kad nuo to, ar orkaitės tipas dujinis ar elektrinis, skiriasi joje gaminto maisto skonis. Tiesa tai ar ne, reikia spręsti kiekvienam pagal save, tačiau buitinių prekių parduotuvėje dažnai dujines orkaites renkasi žmonės, kurie bijo, jog maistas, gamintas su elektra, neturės tikrojo savo skonio.

Elektrinė ieškantiems naujovių

  • Tiems žmonėms, kurie gamina daug ir mėgsta virtuvėje eksperimentuoti, ikrai geriau rinktis elektrinę viryklę. Dažniausiai joje būna mažiausiai 6 skirtingi gaminimo tipai bei papildomas – kepimo griliuje rėžimas. Tai paįvairina patiekalus, kuriuos galėsite pagaminti savo orkaitėje. Galite išbandyti ne tik įvairias funkcijas, bet ir naujus, dar negamintus šedevrus virtuvėje.
  • Tiems žmonėms, kurie gamindami virtuvėje nemėgsta stebėti per orkaitės langelį, tikrai geriau rinktis elektrinį variantą. Nors naujausios viryklės dabar jau kone visos turi apsaugą nuo dujų nutekėjimo, visgi, elektrinė orkaitė suteikia gerokai daugiau pasitikėjimo ir saugumo jausmo. Nereikia nuolat stovėti prie viryklės ir stebėti, ar gaminimas vyksta tinkamai. O užstačius laikmatį, orkaitė pati išsijungia, tad nereikia nuolat sekti gaminimo laiko, bijant, kad maistas neperkeptų.