Žyma: grindys

Parketas ir jo priežiūra

parketas

parketasParketas – grindų danga, kurią renkasi norintys, kad kambarys atrodytų prabangiai. Grožio kriterijus šiuo atveju labai svarbus, nes kalbame apie tai, kas tampa kasdieniu pagrindu po kojomis. O kokios tokių grindų priežiūros ypatybės?

Kaip parketas turėtų būti prižiūrimas? Ar tai sudėtinga? Ar pasidomėjus priežiūros klausimais nesumenks noras turėti tokias grindis? Klausimų nemažai, ar ne? Tačiau į visus juos yra atsakymai. Žinoma, tokios sąvokos kaip sudėtingumas yra subjektyvios. Bet vis dėlto pabandysime išsiaiškinti, kokių veiksmų reikia imtis norint išlaikyti parketą tvarkingą.

Vienas iš priežiūros veiksmų yra siurbimas. Idealu, jei grindys kas keletą dienų lengvai pasiurbiamos. Tai, žinoma, ne viskas. Dar vienas priežiūros etapas – plovimas. Tačiau parketo nereikia pernelyg šlapinti. Nereikia skuduro, nuo kurio laša tonos vandens. Šluostė turėtų būti tik šiek tiek drėgna.

Ką daryti, jei parketas susibraižė? Nejaugi reikės keisti? Ne, yra paprastesnų sprendimų. Rinkoje yra specialių valymo priemonių, skirtų tokių grindų priežiūrai. Ką daryti, jeigu atsirado dėmių? Kaip valymo priemonė rekomenduojamas muilo tirpalas ir drėgna šluostė iš nailono.

Kaip ir minėta, sunku vienareikšmiškai pasakyti, ar priežiūra lengva, ar sudėtinga. Aišku viena – žinant keletą taisyklių parketas ilgiau išliks nepriekaištingas. Įbrėžimai ar dėmės nėra tai, kas lemtų didžiules išlaidas.

Prižiūrėti reikia kiekvienas grindis. Natūralu, jog tik tada jos tarnaus nepriekaištingai. Nesvarbu, ar tai plytelės, ar linoleumas, bet kuriuo atveju valymo klausimas išlieka svarbus. Tik kiekviena danga turi specifinių niuansų. Pavyzdžiui, vanduo atrodo kaip būtina priemonė, tačiau parketo atveju jo per daug nereikia.

Parketas – tai prabangos dvelksmas. Ir toji prabanga gali būti ilgaamžė. Parketo priežiūra – ne magija ir ne kančia. Svarbiausia žinoti, kokios priemonės reikalingos ir kaip su jomis elgtis. Ir tuomet svetainė ar kita patalpa kasdien žavės jus, o apsilankius svečiams dar ir pagyrų sulauksite.

 

 

Categories: Namai

Tags: , ,

Ar grindinės lentos vertos mūsų dėmesio?

lentosŠiomis dienomis žmonių finansinės galimybės yra išties aukštos, todėl suprantama, jog daugelis žmonių gali sau leisti investuoti pakankamai nemažas lėšas į savo namus, aplinką. Investuojant pinigus į vietą kurioje gyvename, ypač svarbi tampa kiekviena detalė. Viena iš jų – grindys. Grindys – tai ne tik svarbi kiekvieno būsto daliskomfortiškumo atžvilgiu, tačiau ir svarbi namų dizaino detalė, kas viską sudėjus, leidžia grindims tapti išties svarbia kiekvienų namų detale. Būtent dėl grindų svarbos, išsirinkti labiausiai patinkančią grindų dangą yra išties sunku kiekvienam žmogui. Apie vieną iš galimų pasirinkimų grindų dengimui, į kurį, mūsų nuomone, dėmesį turėtų atkreipti kiekvienas  – grindines lentas, ir kalbėsime šiandienos straipsnyje.

Šiomis dienomis žmonės, uždengti kambario grindims, neretai renkasi vis skirtingesnius variantus. Vieni grindis deda plytelėmis, kiti – laminatu. Vis dėlto, tai tėra pagrindiniai žmonių pasirinkimai, be jų galime rasti dar dešimtis įvairių grindų dangų, kurias žmonės renkasi vis dažniau. Tad kokią poziciją šiame pasirinkimų būryje užima grindinės lentos? Jei žiūrėsime į populiarumą, grindinės lentos tikrai niekuo neišsiskiria iš savo konkurentų. Jų situaciją galbūt netgi galime vadinti blogesne, kadangi grindinių lentų populiarumas ne tik, kad nekyla, tačiau ir pamažu mažėja. Vis dėlto, teigti, jog mažėjantis populiarumas reiškia tai, jog grindinės lentos nėra vertos dėmesio, tikrai negalime. Grindinės lentos – tai išties puikus pasirinkimas renkantis grindų dangą. Grindinės lentos pirmiausia yra išties patvarios – jos yra tvirtos, kas leidžia išvengti įvairių bereikalingų grindų problemų, kas yra išties nemažas privalumas. Taip pat, grindinių lentų pasirinkimas yra išties didelis – galime rasti didelį skaičių jų pasirinkimų tiek pagal spalvą, tiek pagal dydį, kas leidžia labiausiai patinkantį grindinių lentų stilių atrasti kiekvienam žmogui. Tad kas lėmė tai, jog grindinės lentos su laiku tapo mažiau populiarios? Veikiausiai todėl, kad šiomis dienomis žmonės ieško ne tvirtumo ar kokybės, o geros išvaizdos, o šiuo aspektu grindinės lentos veikiausiai varžytis su įvairiomis trinkelėmis ar kitomis šiuolaikinėmis grindų dangomis, negali.

Taip, iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog grindinės lentos yra visiškai nevertos žmonių dėmesio. Vis dėlto, šios lentos veikiausiai nevertos tik tų žmonių, kuriems svarbiausia tik šiuolaikinė išvaizda. Taip, grindinės lentos negali pasigirti ypatingu stiliumi bei pritrenkiančia išvaizda, tačiau grindinės lentos yra nuostabios savo tvirtumu, pasirinkimu bei kokybe, kas leidžia drąsiai konstatuoti, jog grindines lentas rinktis išties apsimoka.