Žyma: patalpų apšildymas

Granulines krosneles renkasi vertinantys patogų ir ekologišką produktą

krosnele2Lietuvių liaudies išmintis byloja, kad roges reikia ruošti žiemą, tad, atšilus orams, nereiktų pamiršti baimę kėlusio šildymo sezono ir pradėti galvoti apie ateitį. Norintiems sutaupyti ir prisidėti prie gamtos tausojimo, gamintojai siūlo alternatyvą tradiciniams šildymo būdams – granulines krosneles, kurios vos pasirodžiusios rinkoje sukėlė tikrą perversmą. Taigi, už ką jos taip vertinamos?

Visų pirma, granulinės krosnelės savo efektyvumu ir kainos santykiu pranoksta ir židinius, ir kieto kuro, ir dujinius katilus. Žinoma, pati krosnelė nėra labai pigi, tačiau kokybė niekada tokia ir nebūna, tačiau ilgainiui ši investicija atsiperka, nes pjuvenų granulės, kuriomis kūrenama krosnelė yra gerokai ekonomiškesnis variantas nei malkos ar anglys. Beje, visi turintys krosneles arba planuojantys jas įsigyti žino, kad degimo procesas yra tiksliai kontroliuojamas, todėl šilumos kiekį ir kuro sąnaudas gali reguliuoti pagal savo poreikius bei galimybes. Be to, specialistai paskaičiavo, kad granulinė krosnelė sunaudoja apie 40 proc. mažiau kuro, nei kieto turo krosnelė, tačiau išskiria pakankamą kiekį šilumos, kad pilnai apšildytų namus.

Granulines krosneles labai vertina ir ekologišką gyvenimo būdą propaguojantys asmenys, kadangi pjuvenų granulės yra visiškai ekologiška medžiaga, jose nėra cheminių priedų, kurie degimo metu išsiskiria į orą ir teršia aplinką. Tiesa, skeptikai gali pasiginčyti, kad pjuvenų granulių gamyba niokoja gamtą, visgi, jų pagaminimui kertami medžiai. Iš dalies tai tiesa, tačiau paskaičiavus, kiek iš vieno medžio išeina pjuvenų granulių ir kiek malkų, galime suprasti, kad tai pati mažiausia žala, kurią galime padaryti gamtai.

Ir galiausiai, šias krosneles turėtų rinktis visi, kurie vertina komfortą. Jų montavimui nereikia griauti sienų ir statyti kamino, kuris ištrauktų dūmus iš patalpos, pilnai pakanka krosnelės gale esančio dūmų išmetamojo vamzdžio. Tad, granulines krosneles gali turėti ir daugiabučio, ir nuosavo namo gyventojai.

Granulinės krosnelės – modernus ir taupus pasirinkimas, kuris prisitaiko prie jūsų poreikių ir galimybių. Jos nesukelia nepatogumų, o tvarkingai supakuotos pjuvenų granulės neužima daug vietos. Jokio purvo, jokių nešvarumų, tik šiluma už priimtiną kainą.

Krosnelių ir židinių montavimas

zidiniaiNamų ir įvairių patalpų šildymui įprasta naudoti krosneles ar židinius. Jie ne tik padeda generuoti šilumą, bet taip pat interjerui suteikia išskirtinumo, jaukumo ir malonumo jausmą. Židinių montavimas gali būti realizuotas įvairiose erdvėse, tačiau pirmiausia vis dėlto derėtų nuspręsti, kokio židinio ar krosnelės Jums reikės. Kai pasirinkimas bus aiškus, tik tuomet bus galima sėkmingai montuoti ir mėgautis įrengimo teikiamais malonumais.

Židinys – stacionarus jaukių namų šildymo elementas, naudojamas tiek gyvenamųjų, tiek negyvenamųjų patalpų šildymui. Jis, priklausomai nuo galingumo, gali teikti šilumą ne tik vienam kambariui, bet ir visiems namams, todėl yra itin dažnai pasirenkamas dėl savo funkcionalumo. Tačiau tai ne vien šildymo prietaisas, jis namų interjerui suteikia jaukumo, malonumo jausmą. Juk nėra nieko maloniau, kaip pasimėgauti ramia popiete prie židinio… Dažniausiai montuojamas svetainėje židinys sukuria lengvą atmosferą svečiams ir giminaičiams. Tai puiki namų dekoracija ir šildymo prietaisas.

Židinius įprasta klasifikuoti į atviruosius ir uždaruosius. Atvirieji židiniai paprastai durelių neturi, jie yra su pakuromis, kuriose degantis kuras tiesiogiai skleidžia šilumą į aplinką. Vis dėlto, didžioji dalis šilumos yra pašalinama pro dūmtraukį, todėl tokio židinio naudingumo koficientas gali siekti tik iki 30 proc. Tokių židinių montavimas paprastai atliekamas patalpose, kurioms nereikia daug šilumos, vietose, kur stengiamasi suteikti jaukią aplinką. Tai interjero papuošalas, žiemos sezono metu ne itin tinkamas patalpų šildymui.

Tuo tarpu uždarųjų židinių pasirinkimas gali panaikinti ir šį minusą. Jų naudingumo koficientas gali siekti net iki 80 proc. Jie turi dureles, ketaus ar plieno kapsules, kurios yra itin sandarios ir universalios. Konvekcijos šildymo principu kaitinamas oras daug geriau šildo patalpas. Tai tikrai puikus ir itin modernus pasirinkimas namų dekoravimui ir jų šildymui.

Ir vienas, ir kitas židinio pasirinkimas yra išskirtinis. Svarbiausia – židinių montavimas. Šio proceso metu svarbu viską atlikti tinkamai, kadangi kiekviena klaida gali brangiai kainuoti. Jei trūksta žinių ar sugebėjimų, geriausia darbą patikėti profesionalams, kurie išmano šią sritį ir visus montavimo darbus gali atlikti nepriekaištingai.