Plėvelė langams gali pakeisti ne tik interjerą, bet ir fasadą

plėvelė langams

Įsivaizduokite paprastą situaciją – didelis langas vonios kambaryje. Palangės aukštis, kaip įprasta, 90 centimetrų, reiškia, ką veikiate atsistoję, mato visi, kas stovi anapus lango. Ką daryti? Lango užmūryti paprastai nepavyks, tačiau galima el. parduotuvėje https://e-heliopolis.lt įsigyti specialią plėvelę. Plėvelės langams yra kelių rūšių, tačiau jos naudojamos gana skirtingose situacijose.

Šerkšno plėvelė langams

Tai viena iš populiariausių langų plėvelių. Ji vadinama šerkšnu, nes sukuria matinį efektą, kuris įmanomas langui pasidengus šerkšnu. Šiuolaikiniuose pastatuose tai sunkiai įmanoma dėl modernių langų stiklų technologijų, tačiau senuose namuose toks šerkšnas ant stiklo buvo dažnas reiškinys.

Šerkšnas yra pralaidus šviesai, tačiau per jį negalima įžiūrėti, kas viduje. Siluetas matomas, bet detalių įžiūrėti niekaip nepavyks. Dėl to šio tipo plėvelė langams yra naudojama ne tik namuose, bet ir biuruose, kur daug stiklinių pertvarų ir kabinetų.

Šerkšno plėvelės gali būti skirtingų spalvų ir atspalvių, todėl jas nesunku derinti prie esamo interjero.

Veidrodinė plėvelė langams

Ši plėvelė iš tikrųjų yra ne veidrodis, o tik sidabrinės spalvos plėvelė, kuri gali būti klijuojama iš vidaus. Tokiu būdu šviesa iš išorės į patalpos vidų patenka, o iš vidaus į išorę ji atsispindi sidabriniame paviršiuje. Tokia plėvelė yra klijuojama ant biurų langų, kad iš išorės nieko nebūtų matyti, o viduje esantys žmonės matytų, kas vyksta lauke. Tokia plėvelė turi ir kitą paskirtį – atspindi dalį saulės šviesos vasarą ir neleidžia patalpoms įkaisti. Tai aktualu šiuolaikiškiems biuro pastatams su vitrininiais langais.

Tonuojanti plėvelė langams

Tonuojanti plėvelė gali būti naudojama ne tik automobiliuose, bet ir namuose ar biure. Jos tikslas – „užtemdyti“ langus iš išorės, tačiau netrukdyti viduje esantiems žmonėms matyti išorės vaizdą. Ji veikia panašiu principu, kaip ir sidabrinė-veidrodinė plėvelė, tačiau nesukuria tokia veidrodinio efekto.

Vitražinė plėvelė langams

Ar žinote, kas yra vitražas? Tai iš įvairių formų stiklo arba keramikos gabalėlių sudarytas piešinys. Vitražus galima rasti bažnyčiose, meno galerijose, visuomeniniuose pastatuose. Juos pagaminti labai brangu, nes reikia itin daug spalvoto stiklo. Ką daryti, jei norite turėti vitražą namuose?

Vitražinė plėvelė yra geriausia išeitis. Reikia tik įsigyti skirtingų spalvų plėvelės, ją susikarpyti gabalėliais ir nepamiršti tarpus tarp skirtingų gabalėlių užklijuoti specialia juoda arba ruda juostele, kad būtų imituojamas tikras vitražas. Savotiška apgaulė, tačiau atrodo įspūdingai ir galima pasidaryti bet kuriuose namuose. Ypač, jei turite aukštai esantį langą (pavyzdžiui, lofte arba palėpėje).

Apsauginė plėvelė langams

Yra ir paprasta permatoma plėvelė, kurios paskirtis – ne pakeisti lango spalvą ar užtikrinti tam tikrą privatumo lygį, o apsaugoti stiklą nuo dužimo. Tokios plėvelės yra itin tvirtos. Jos padaro stiklą atsparų smūgiams. Tiesa, ginklo kulkos gal ir nesulaikys, tačiau išdaužti tokį stiklą akmeniu ar lazda yra be galo sudėtinga.

Plėvelės langams pakeičia interjerą, tačiau protingai parinktos spalvos ir medžiagos gali suteikti fasadui papildomų spalvų ir padaryti statinius ypatingus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.