Žyma: laisvalaikis

Restoranai ir vaikai. Ką sako etiketas?

No Comments

Nors šiais laikais tėveliai linkę socializuoti vaikučius nuo pirmųjų gyvenimo mėnesių ir dažnai vedasi ne tik į žaidimų kambarius, tačiau ir viešojo maitinimo vietas, visgi, yra labai daug nuomonių – ar tai yra gerai. Taip, yra daug restoranų, kurie priima vaikus ir tokiuose lankytis – geras pasirinkimas. Tačiau kaip reikia elgtis, kai maitinimo vieta viešai nenurodė – ar joje galima lankytis su vaikais, ar ne?

Vietos be vaikų

Yra restoranų, kuriuose vaikai nėra laukiami. Tai yra normalu. Tokiose vietose, žinoma, ir reikia lankytis be vaikų. Dažniausiai restoranai https://www.meniu.lt/ apskritai yra skirti suaugusiems, tačiau kai kurie užsideda ženkliuką, jog norėtų, kad neateitų jaunesni asmenys nei 14 ar 16 metų. Tokia praktika yra normali ir reikia ją gerbti.

Sužinokite, ar yra vaikų erdvė

Taip pat visada siūlome rinktis tuos restoranus, kuriuose yra specialios vaikų žaidimų erdvės. Tai gali būti tik staliukas su piešimo priemonėmis, tačiau dažnai tik tiek ir reikia, kad mažieji ramiai lauktų, kol maistas bus atneštas.

Kokio amžiaus Jūsų vaikas?

Žinoma, lankymąsi tam tikroje vietoje taip gali lemti ir vaiko amžius. Vaikų apibrėžimas yra vertinamas labai įvairiai. Daugelis restoranų nenori, kad jų maitinimo vietoje būtų triukšmas, klegesys ir bėgiojimas. Tačiau 10-mečiai jau gali tikrai ramiai pavalgyti. Taigi, renkantis vietą, kurioje galima ateiti su vaikais – reikia žiūrėti, kokio amžiaus tai turi būti vaikai ir tuo pačiu kokio iš jų elgesio yra tikimasi.

Kokia yra personalo atsakomybė?

Galiausiai nepamirškite, kad personalas nėra atsakingas už jūsų vaikų elgesį. Atsakingi yra tėvai, tad nereikia tikėtis, kad personalas išmes sauskelnes ir panašiai. Svarbiausia yra prisiimti atsakomybę už savo laiką ir tuo pačiu gerbti kitus žmones, kurie yra aplink jus.

Svarbu, kad vaikai mokėtų elgtis tam tikroje vietoje. Žinoma, tam reikia laiko bei praktikos. Visgi, mokantis reikia lankytis tokiose vietose, kur vaikai yra kviečiami. Gerbkite kitus ir jie gerbs Jus.

Vandens batutai: nepakartojamos pramogos ir draugams, ir šeimoms

No Comments

Vandens pramogų privalumai Lietuvoje jau seniai nėra jokia naujiena, tačiau pirmą kartą sumaniusius išbandyti vandens teikiamus džiaugsmus, vis dar kankina daug klausimų. Vandenlenčių sportas daugiau išpopuliarėjęs jaunimo tarpe. Tuo tarpu, trokštantys pramogauti prie vandens telkinių su vaikais ir draugų šeimomis, turėtų pasirinkti vandens batutų parkus. Tad ką gali mums pasiūlyti vandens batutai?

Pirmiausia turėtumėte žinoti, jog bet kuris vandens batutų parkas gali pasiūlyti puikias pramogas tiek suaugusiems, tiek vaikams. Įrengti patys įvairiausi kliūčių ruožai leis smagiai praleisti laiką ir visai jokios patirties neturintiems vandens batutų gerbėjams ir jau pažengusiems vandens sporto mėgėjams. Be to, tokių populiarių žaidimų, kaip tinklinio, įrengtos aikštelės suteiks progą pasimėgauti mėgiamu žaidimu ne tik sausumoje, bet ir ant vandens.

Pasidomėjus, kokie žmonės dažniausiai apsilanko vandens batutų parkuose, tenka pastebėti, jog dažniausiai šias pramogas pasirenka šeimos su vaikais. Tačiau šalia to žengia ir kitokia tendencija – tėvai vis dar baiminasi, jog tai nesaugu. Skubame nuraminti, jog vaikų iki 12 metų paprastai nieks neleidžia į parkus be suaugusiųjų priežiūros. Be to, visuomet budi patyrę gelbėtojai, kurie akylai stebi pramogaujančius lankytojus. Taip pat, turite žinoti, jog visiems batutų parko lankytojams privalu dėvėti liemenes ir išklausyti instrukcijas bei vidaus elgesio taisykles. Taigi, kaip matote, baimintis išties nėra ko.

Jeigu jūsų atžala dar šiek tiek baiminasi vandens pramogų, patys paprasčiausieji vandens batutai – puiki proga pamėgti sporto žaidimus ant vandens. Jau prakutusius vaikus, galite sudominti įvairiomis rungtimis ir sudėtingesnio lygio vandens batutais. Svarbu jog mažyliai patys pamėgtų tokias pramogas ir su dideliu užsidegimu norėtų išbandyti vis ką nors sudėtingesnio.

Vandens batutų parkai suaugusiųjų tarpe dažnai pasirenkami įvairiems renginiams ir kokioms nors progoms atšvęsti. Sutikite, suorganizuotas mergvakaris ar bernvakaris su įspūdingais vandens batutų kliūčių ruožais, gali tapti nepamirštama ir gana originalia pramoga. Pagal pageidavimą Jums bus sukurta privati erdvė arba netgi galėsite išsinuomoti visą vandens batutų  parką. Jeigu ypatingą dėmesį skiriate saugumui, galėsite užsisakyti instruktorių paslaugas.

Galiausiai turėtumėte žinoti, jog puikiai laiką vandens batutų parke gali praleisti ir tie, kurie tik lydi pramogaujančius ir nesiruošia lipti į vandenį. Čia paprastai būna įsikūrę keletą  kavinių, restoranų, terasų su gultais ar kėdėmis poilsiui ir kt.

 

 

Kokios kuprinės turi būti skirtos mokiniams?

Nei vieno vaikystė nepraėjo be kuprinės. Jei lankėte mokyklą (o kas jos nelankė?), tuomet puikiai žinote, kaip kas vakarą tekdavo ruošti pamokas ir kiekvieną dieną  perkrauti knygas. Su kuprine keliaudavote kas rytą į mokyklą pasisemti naujų mokslo žinių ir susitikti su draugais. Tėvai nuolat rūpindavosi, kad jų vaikas turėtų pačią patogiausią ir kartu gražiausią kuprinę. Tad kaip gi tokią išrinkti ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis kuprinę mokiniui?

kuprinės

Žinoma, kiekvienas pirmokas, antrokas ar trečiokas šauks, rėks, kad nenori jokios kitos, o tik kuprinės su jo mėgstamiausiu pasakų ar animacinių filmų herojumi. Jiems mažai rūpi nei prekinis ženklas, nei tai, ar kuprinė yra patogi, saugi ir ilgai atlaikys. Šie klausimai labiausiai rūpi tėvams. Tikriausiai puikiai žinote, kad sportinės kuprinės būna vienokios, laisvalaikio kuprinės – kitokios ir joms galioja skirtingi patarimai renkantis. Tad pasistenkite išrinkti tokią kuprinę mokyklai, kad vaikas ja ne tik džiaugtųsi, bet ji nežalotų sveikatos, laikysenos, būtų talpi bei patogi.

Taigi mokyklinukams kuprinės turi būti su kietu dugnu. Gerai, jeigu jos diržai yra platūs bei minkšti. Tai svarbu dėl to, kad tokios kuprinės niekada nespaus pečių. Specialistai taip pat pataria rinktis tokią kuprinę, kurios nugaros pusėje būtų pagalvėlės. Nešiojant tokią kuprinę nebus baisu, kad vaikui gali iškrypti stuburas, jos šonai nesusispaus, todėl bus saugūs ir nesusilankstys nei vadovėliai, nei sąsiuviniai.

Knygos, sąsiuviniai bei pratybų sąsiuviniai viena opiausių problemų tėvams ir patiems mokinukams. Ne todėl, kad jie kasmet kainuoja vis daugiau ir daugiau, o dėl jų  svorio ir kiekio. Pirmaisiais vaiko metais, kai jis pradeda lankyti mokyklą, būtinai stebėkite, ar pastarasis neprisideda per daug knygų. Būtent tai gali įtakoti jo netaisyklingą laikyseną, sukelti nuovargį ir nugaros skausmus. Rekomenduojama jokiu būdu kuprinių neapkrauti nereikalingomis knygomis. Vaikai mėgsta į kuprines susikrauti ne tik visus reikalingus atributus, kurie bus reikalingi mokykloje, bet taip pat įsidėti keletą mylimiausių žaislų, kurie sudaro papildomą svorį. Negalite jiems uždrausti žaislų imtis kartu su savimi į mokyklą, tik paprasčiausiai nesirinkite sunkių kuprinių. T.y., kad jei ji ir tuščia, ji turi būti lengva. Medikai pataria, kad tėvai kontroliuotų, kiek sveria jų vaikų kuprinės. Kiekviena kuprinė, su kuria mokiniai eina į mokyklą, neturėtų sverti daugiau nei 10-15 % vaiko kūno svorio.

Laikykitės šių patarimų rinkdami savo vaikams kuprines naujiems mokslo metams ir tegul kasryt į  mokyklą vaikas tegul eina su šypsena ir džiugia nuotaika.