Žyma: anglu kalbos pamokos

Mokėti anglų kalbą skirta ne kiekvienam?

anglų kalbos kursai

anglų kalbos kursaiBūna atvejų, kai teigiama, jog nei anglų kalbos kursai, nei jokios kitos pamokos neva „nesuveikia“. Mokomasi dešimtis taisyklių, bet galvoje lieka vos kelios. Bandoma įsisavinti šimtus žodžių, o prisiminti pavyksta tik menką procentą. Stengiamasi suprasti, kas sakoma užsienio kalba, bet ir toliau niekas neaišku.

Manote, visos šios išvardytos situacijos reiškia, kad esate negabūs? Nebūtinai. Pavyzdžiui, jei įsigijote seną, nekokios būklės ir nekomfortišką automobilį, tai nėra ženklas, kad nemėgstate vairuoti. Taip ir su užsienio kalbos mokymusi – jei nepavyko ko nors įsiminti, ne visuomet tikslinga daryti išvadas, kad „esu negabus“, „man nelemta išmokti“ ar pan.

Anglų kalbos kursai aktualūs ne visiems

Pradėsime nuo štai kokios minties: anglų kalbos kursų aktualumas didžiulis, tačiau mokytis šios kalbos svarbu ne visiems. Galbūt jums nė velnio neįdomu, o gal atrodo, jog pakanka tiek, kiek mokate. Gal jūsų prioritetai kiti. Tačiau nemažai atvejų, kad laikui bėgant atsiranda tam tikra reikiamybė.

Karjera, keliavimas ir net pasitikėjimas savimi – visa tai susiję su anglų kalbos mokėjimu. Tad net jeigu anglų kalbos kursai aktualūs ne visiems, daugeliui jie labai vertingi.

Jei siekiate karjeros aukštumų…

Anokia čia paslaptis: anglų kalbą moki – karjeros laiptais greičiau šoki (arba kopi, arba eini – kaip kam patinka). Šie žodžiai ne tik skamba eiliuotai, bet ir reprezentuoja tikrų tikriausią tiesą. Didžiojoje dalyje darbo pasiūlymų įtraukiamas reikalavimas mokėti anglų kalbą. Ir ne be reikalo, mat įvairiose situacijose gali prireikti susišnekėti ar raštiškai komunikuoti užsienietiškai. Be to, įvairios kompiuterių programos dažniausiai būna pateikiamos anglų kalba. Jei kiekvienos funkcijos reikšmės ieškotumėte žodyne, tai darbas prailgtų, būtų neefektyvus.

Neefektyvumas nėra taisyklė. Kadangi anglų kalbos kursai gali padėti pakelti produktyvumo lygį, ir darbuotojai, ir darbdaviai sutinka, kad tai – investicija.

Jei keliaujate…

Anglų kalbos kursai neabejotinai svarbūs, jei planai susiję su kelionėmis. Vykstant į užsienį nepakanka žinoti, ką reiškia „hello“. Ne, jums nereikia tapti anglų kalbos specialistais, tačiau šioks toks įsisavintas žodynas, tam tikros frazės nei kiek nepamaišys.

Ne tik Anglijoje šnekama angliškai. Kad ir kur nuvažiuotumėte ar nuskristumėte, didžiausia tikimybė, kad pavyks užmegzti pokalbį anglų kalba. Aišku, ne visuose kraštuose anglų kalba laikoma svarbiausia disciplina mokykloje. O ir toje pačioje šalyje vieni žmonės užsienietiškai kalba geriau, kiti – ne taip gerai. Juk ir Lietuvoje kai kurie gyventojai „įkirtę“ anglų kalbą, kitiems geriau sekasi susišnekėti rusiškai, treti supranta vokiškai…

Kiekvienam ar ne?

Tai kalbėti angliškai lemta kiekvienam ar NE kiekvienam?

Kažin ar čia tinka žodis „lemta“. Juk, kaip sakoma, kiekvienas esame savo likimo kalvis. Jei pasiryžtame užmegzti pažintį su anglų kalba, jei nestinga noro, tai kodėl turėtume laikytis formuluotės „ne kiekvienam“? Žinoma, vieni labiau linkę į lingvistinius dalykus, kiti mažiau, tačiau kalbų mokymasis naudingas turbūt visiems. Šia optimistine gaida ir baigiame straipsnį.

Anglų kalbos pamokos – puikus žinių šaltinis

www.kolibriometodas.lt

www.kolibriometodas.ltŠiandieninėje visuomenėje labai pravartu mokėti anglų kalbą. Bent pagrindus. Daugelis mūsų gyvenimo sričių yra susiję su virtualiu pasauliu, daugelis dalykų persikelia į internetinę erdvę. O čia didžioji dalis informacijos pateikiama anglų kalba.

Jei Jūs užimate aukštas pareigas, be abejo, Jums privalu mokėti užsienio kalbą. Kadangi kiekviena – nesvarbu, ar didelė, ar maža – organizacija šiais laikais siekia užmegzti kontaktus su užsienio organizacijomis. Užmezgant bei palaikant kontaktus su klientais, tiekėjais, partneriais iš užsienio, būtina mokėti anglų kalbą.

Jei esate studentas, Jūs taip pat privalote mokėti anglų kalbą, kadangi didžioji dalis naujausios ir geriausios specializuotos literatūros, mokslinių straipsnių pateikiama būtent anglų kalba. Taigi, matyti, kad anglų kalba daugiau ar mažiau reikalinga visiems, kurie nori prisitaikyti, tobulėti, daryti karjerą šiuolaikinėje visuomenėje.

Vieni anglų kalbos ryžtasi mokytis savarankiškai, kiti – lanko anglų kalbos kursus. Anglų kalbos pamokos, jų turinys priklauso nuo to, kokiu lygiu mokotės. Jei esate pradedantysis, tai Jūsų anglų kalbos pamokos (jų kursas) apims maistą, spalvas, žmogaus kūno dalis, mėnesius bei savaitės dienas, profesijas ir pan. Esminius dalykus ir su šiomis sritimis susijusį žodyną. Paraleliai mokysitės anglų kalbos taisyklių, pradedant nuo paprasčiausių. Žinoma, mokysitės įvairias nesudėtingas ir dažniausiai vartojamas frazes.

Anglų kalbos pamokos – ne tik mokymasis pamokų metų. Jūs gaunate ir namų darbų – užduočių, kurias turite atlikti namuose. Daugelyje anglų kalbos mokyklų Jūsų žinios bus tikrinamos periodiškai. Tai dažniausiai daroma testais.

Tam, kad mokytumėtės anglų kalbos, Jums nebūtina vykti į kalbų mokyklą. Šiais laikais yra ir kitų galimybių. Pavyzdžiui, virtualios pamokos. Šios pamokos vyksta interneto, kompiuterio ir web kameros pagalba. Pamoka niekuo nesiskiria nuo įprastinės, išskyrus tai, kad pamokoje dalyvaujate būdami namuose, darbo vietoje ar kitoje vietoje. Virtualios pamokos – puiki išeitis tiems, kurie neturi galimybių nuvykti į mokymo vietą. Tai puiki išeitis tiems, kurie yra labai užimti, vertina kiekvieną savo laiko akimirką ir nenori jo gaišti kelionėms į anglų kalbos pamokas ir atgal. Virtualios anglų kalbos pamokos yra puiki išeitis gyvenantiems ten, kur nėra anglų kalbos mokyklų. Pavyzdžiui, atokesniuose miesteliuose ir pan.

Taip pat siūlomos anglų kalbos pamokos www.kolibriometodas.lt. Tai palyginti naujas anglų kalbos mokymosi būdas, kurio esmė – išmokti mokytis. Mokydamiesi kolibrio metodu truksite ženkliai trumpiau nei mokydamiesi įprastu būdu. Taip teigia šio metodo šalininkai. Anot jų, mokydamiesi kolibrio metodu per 90 dienų išmoksite anglų kalbos. Šis metodas remiasi tam tikra technika, kurią pritaikius, nesudėtinga įsiminti didelį skaičių anglų kalbos žodžių, taikyti taisykles, dėlioti sakinių struktūrą ir pan.

Anglų kalbos pamokos – kokios jos bebūtų: tradicinės, kitais metodais dėstomos, virtualios ar ne – bus naudingos tik tuomet, jei Jūs būsite nusiteikęs dėti daug pastangų ir jei Jus mokys kompetentingas specialistas. Tik profesionalus anglų kalbos pedagogas geba parinkti geriausius mokymo metodus, specialias užduotis, išdėstyti mokomąją medžiagą, paaiškinti, perteikti savo žinias bei patirtį ir pan. Todėl prieš pasirinkdami, kur anglų kalbos pamokas lankyti, būtinai pasidomėkite būsimu pedagogu.