Kategorija: Kelionės

Paskutinės minutės kelionių pasiūlymai: ką būtina žinoti

No Comments

Šiandien vis dažniau yra kalbama apie keliones ir atostogų naudą mūsų gyvenimo kokybei. Taip pat labai dažnai mums prieš akis šmėžuoja ir įvairūs paskutinės minutės kelionių pasiūlymai, kuriais esame raginami pasinaudoti. Tačiau žmogui, kuris keliauja pakankamai retai, visa tai gali kelti galybę klausimų. Todėl jei jūs jau kurį laiką mąstėte apie galimybę pasinaudoti paskutinės minutės kelionių pasiūlymais, pateikiame jums keletą svarbių veiksnių, kuriuos jums privalu žinoti.

Kaip reikėtų suprasti kelionę „paskutinę minutę“

Kai yra kalbama apie kelionę „paskutinę minutę“ – tai reikėtų suprasti kaip kelionę, kuri nuo jos užsakymo įvyksta apytiksliai per 14 dienų. Žinoma, paskutinės minutės kelionės gali įvykti ir kur kas greičiau, tačiau nereikėtų vadovautis stereotipais ir manyti, kad jei nuspręstumėte vykti į tokią kelionę, lagaminus turėtumėte imti krautis akimirksniu, nes lėktuvas jūsų lauks už poros valandų. Nusiraminkite – tokio streso patirti jums tikrai nebūtina. Tačiau nepaisant to, kad iš pirmo žvilgsnio vienos ar kelių savaičių laikotarpio jums turėtų pakakti, toks laiko tarpas tikrai nėra ilgas. Dėl šios priežasties ruoštis paskutinės minutės kelionėms reikėtų kitaip nei tuomet, kai atostogos planuojamos ilgesnį laiką.

Paskutinės minutės kelionės – ne tik skrydžiai

Kai kurie rečiau atostogauti besileidžiantys žmonės dažnai mano, kad paskutinės minutės kelionių pasiūlymai yra skirti tik skrydžiams. Tačiau iš tikrųjų paskutinės minutės kelionės gali būti ir kompleksinės, kuomet įsigyjama visa kelionė – ne tik skrydžiai (į abi puses), tačiau ir viešbutis. Todėl įsigijus visą paskutinės minutės kelionę įprastai galima gerokai daugiau sutaupyti nei tuo atveju, kai kelionę bandytumėte suplanuoti patys. Šiandien ne viena kelionių agentūra reguliariai keliautojams pateikia įvairius paskutinės minutės kelionių pasiūlymus.

Kelionės ne sezono metu

Keliaudami ne sezono metu jūs galite sutaupyti papildomai. Jei paskutinės minutės kelionės pasiūlymas yra skirtas laikotarpiui, kuomet nėra sezono metas, jūs ne tik sumokėsite mažiau už pačią kelionę (skrydį ir viešbutį), tačiau taip pat galėsite išvengti didesnių išlaidų, kuomet norėsite aplankyti įvairius turistinius objektus, apsilankyti restoranuose ar pasinaudoti kitomis pramogomis. Ne sezono metas – tai laikas, kuomet prekių ir paslaugų kainos užsienio šalyse tampa žemesnės ir labiau prieinamos. Be to, keliaudami ne sezono metu jūs galėsite išvengti ir didelių turistų minių bei didžiulio šurmulio, nuo kurio jūs galbūt norite pabėgti vykdami atostogauti.

Kelionei ruoškitės apgalvotai

Kadangi laiko, kurį galėsite skirti pasiruošimui būsimai kelionei, jūs turėsite pakankamai nedaug, savo paskutinės minutės kelionei turėtumėte ruoštis labai apgalvotai. Didelis dėmesys turėtų būti skiriamas jūsų kelioniniam bagažui, kuris jokiu būdu jūsų neturėtų apsunkinti. Jūs turite pasirinkti tik tuos daiktus, kurie bus būtini jūsų laukiančiai kelionei. Bagažas turi pagelbėti, o ne jus stabdyti ir kelti jums papildomus nepatogumus jūsų kelionės metu. Taip pat iš anksto turėtumėte pasidomėti, ką jums bus verta pamatyti nuvykus į užsienio šalį. Visą tai šiandien yra labai paprasta sužinoti pasinaudojus internetine paieška.

Sudarykite savo kelionės biudžetą

Jei norite, kad jūsų paskutinės minutės kelionė galiausiai netaptų jūsų kišenei skausmingu malonumu, turėtumėte prieš leisdamiesi atostogų sudaryti ir savo kelionės biudžetą. Tai padėtų jums visos jūsų kelionės metu lengviau kontroliuoti kelionės išlaidas ir neleisti sau peržengti jūsų iš anksto nustatyto kelionės biudžeto. Jei žinosite, kiek galite išleisti, tuomet veiksmingiau ir optimaliau leisite savo pinigus, nustatydami sau konkrečias ir aiškias ribas.

Categories: Kelionės

Tags: ,

Kelionė baidarėmis – šauniausias šios vasaros nuotykis

Baidariuagentura.lt

Baidariuagentura.ltArtėjant vasarai daugelis žmonių tikisi, kad ji bus nuostabi. Deja, prabėga birželis, liepa ir… susizgrimbama, kad nieko įdomaus nenuveikta. Net ir knygų lentyna liko nesutvarkyta. Bet nenusiminkite. Juk  dar ne vasaros pabaiga. Visgi, jei idėjų, kaip turiningai išnaudoti likusį laiką, neturite, Baidariuagentura.lt jums turi, ką pasiūlyti.

Laisvalaikis

Laisvalaikis vasaros metu gali būti įvairus. Daug kas priklauso nuo to, apie kokio amžiaus ir kokios profesijos atstovą kalbėsime. Pavyzdžiui, moksleiviui vasara yra nuostabus laikas, kai nereikia rūpintis pamokomis, kai galima ilgiau pamiegoti ir užsiimti mėgstama veikla. Studentui tai galimybė užsidirbti ar kiek atsipūsti nuo paskaitų.

Vasara įdomi žvelgiant iš laisvai samdomų darbuotojų prizmės. Nors esant nuostabiam orui galbūt sunku susikaupti pabaigti programuoti svetainę ar išversti paskutinį knygos skyrių, vis dėlto disciplina leidžia sustyguoti viską taip, kad pavyktų ir pailsėti, papramogauti.

Nesvarbu, ar esate studentas, ar įmonės vadovas, ir vienu, ir kitu atveju Baidariuagentura.lt turės ką pasiūlyti. Čia tikras baidarių rojus. Aktyvumu alsuojančias vandens transporto priemones įvertino daugybė žmonių, o minėtoje svetainėje viskas pateikta skrupulingai, tad belieka išsirinkti, kur plaukti.

Kodėl  Baidariuagentura.lt?

Patogus svetainės meniu – įrodymas, kad atidžiai pasirūpinta visapusiškai kokybišku paslaugų pateikimu. Kitas svarbus punktas yra informatyvumas. Kas iš to, jei užsukę į kokį nors puslapį negaunate dominančios informacijos? Juk jokio malonumo skambinti ir visko klausinėti. Arba skambinti ir laukti, kol kas atsilieps. Baidariuagentura.lt šiuo požiūriu vertinama dešimčia balų iš dešimties – puslapis ne tik aiškus, bet ir turiningas. Lankytojai randa tai, kas aktualu.

Kiek baidarių reikės? Vienviečių ar dviviečių? Kiek laiko norėtumėte plaukti? Kokiu metu? Kokioje vietovėje? Tai klausimai, į kuriuos atsakymai pateikiami tiesiog internete. Ne tik patogu, bet ir greita.

Internautai įvertina ir savaitės pasiūlymus, kurie sufleruoja apie vandens maršrutų skirtingumą. O skirtingi maršrutai – tai nuoroda į išrankiausių poreikių patenkinimą.

Kelionė baidarėmis gali tapti šauniausiu vasaros nuotykiu, o Baidariuagentura.lt padeda šį tikslą pasiekti. Tad, pakaks tinginiauti, laikas griebti irklą į rankas.

 

 

Pakeliui į didžiausią gyvenimo šventę – išsinuomotu mikroautobusu

mikroautobusų nuoma Vilniuje

mikroautobusų nuoma VilniujeVestuvės – vienas svarbiausių švenčių gyvenime. Tačiau iki to lemtingojo „taip” tenka nuveikti daugybę paruošiamųjų darbų norint, jog viskas vyktų kaip suplanuota. Transportas – vienas iš diskutuotinų klausimų. Kaip vienas iš variantų neretai apsvarstoma ir mikroautobusų nuoma Vilniuje.

Kas daro įtaką transporto pasirinkimą vestuvėms?

Kaina

Vestuvės siejasi su didelėmis išlaidomis. Tik nedidelė dalis jaunavedžių gali sau leisti prabangą netaupyti. Likusieji privalo ieškotu vietų, kuriose įmanoma „susispausti”. Kodėl tai negalėtų būti transportas? Mikroautobusų nuoma Vilniuje, lyginant su limuzinų ar retro stiliaus automobilių nuoma, kainuoja gerokai pigiau. O rezutatas – tas pats. Juk tai tėra susisiekimo priemonė iš vieno taško į kitą – kam permokėti?

Jaunųjų pageidavimai

Idealu, jei vestuvių eiga išpildo jaunųjų norus, o ne tėvų ar senelių. Tarkime, jei jaunasis yra užkietėjęs konkrečios automobilio markės gerbėjas, tikėtina, jog ir vestuvių dieną norės keliauti būtent juo ir mikroautobusų variantas bus net nesvarstomas. Tačiau jei pageidaujama paprastumo, bet kartu ir originalumo – mikroautobusai gali būti kaip tik. Ir visai nesvarbu, jei senelė kategoriškai reikalauja limuzino ceremonijoje!

Vestuvių tematika

Bene esminį vaidmenį renkantis transporto priemonę turi vestuvių tematika – pastaroji turi derėti prie visų detalių. Tradicinių vestuvių metu tinkamiausias variantas – klasikinis solidus limuzinas, retro stiliaus – akį traukiantys senoviniai automobiliai. O kokiai temai aktualūs mikroautobusai? Tai priklauso nuo fantazijos ir noro: šie puikiai tiks tiek įsijautus į nerūpestingų gėlių vaikų kailį, tiek įgyvendinant crazy vestuvių idėją. Tiesa, svarbu pagalvoti ir apie tai, ar transporto priemonė bus aktuali vestuvių fotosesijoje. Jei taip, reikia įvertinti, ar mikroautobusas bus tam vizualiai tinkamas.

Anksčiau aprašyti kriterijai daugiausia aktualūs kalbant apie transporto parinkimą jauniesiems bei kitiems svarbiems šventės dalyviams – pulkui, piršliams, liudininkams. Mikroautobusų nuoma Vilniuje eiliniams vestuvių svečiams – bene idealiausias pasirinkimas kainos bei kokybės atžvilgiu. Šiuo transportu svečiai patogiai pasieks iškilmių vietą bei bus parvežti namo. Šventėms išsinuomojamus mikroautubusus galima papuošti pageidaujamomis dekoracijomis, taip suteikiant šiai, iš pažiūros paprastai, transporto priemonei tam tikrą „cinkelį”.

Autobusu į Daniją– aukso viduriukas keliaujantiems?

autobusu į Daniją

autobusu į DanijąStraipsnio pavadinimą galima suprasti įvairiai. Aišku, kad kalba sukasi apie dvi šalis. Autobusas – irgi visiems puikiai pažįstama transporto priemonė. Būtent apie ją ir norėtume pakalbėti. Kadangi daugelį vilioja Danija, pabandykime išsiaiškinti, ar važiuoti autobusu į Daniją, būtų geras sprendimas.

Pirmiausia reikėtų užsiminti apie alternatyvą – keliavimą nuosavu automobiliu. Tai atrodo laisvės kupinas pasirinkimas, tačiau reikalaujantis didesnės atsakomybės ir, žinoma, nepriekaištingai tvarkingo automobilio. Nežinant maršruto taip pat gali pristigti pasitikėjimo. Dėl to imama svarstyti apie kelionę mautobusu. Pastarasis būtent tuo ir žavi, kad leidžia atsipalaiduoti, mat prie vairo – patyręs vežėjas. Trumpai tariant, kelionė nuosava mašina gali pernelyg apsunkinti.

Sprendimą keliauti  nedideliu autobusiuku būtų galima pavadinti aukso viduriuku dėl transporto priemonės dydžio. Nei per maža, nei per didelė. Telpa tam tikras skaičius keleivių ir jų bagažas, tačiau sustojus pailsėti nereikia ieškoti XXL dydžio aikštelės. Suprantama, autobusų būna nevienodų. Tai pastebėtina ir kalbant apie markę bei modelį, ir apie amžių. Skirtingos įmonės gali nevienodai prižiūrėti savo transporto priemones, todėl ir vežėjus tenka rinktis atsakingai.

Kelionė į Daniją autobusu neprailgsta tuomet, jei autobusas tvarkingas ir jame veikia visa komforto įranga. Pavyzdžiui, žiemą oro kondicionierius neaktualus, tačiau vasarą tai vienas svarbiausių kriterijų renkantis transporto priemonę. Kadangi kelionė ne tokia ir trumpa (keturženklis kilometrų skaičius), nesinorėtų sėdėti ant sulūžusios sėdynės. Jei įmontuoti saugos diržai, tačiau jie nefunkcionuoja, kelionė apskritai tampa nejauki ir nesaugi. Tokių nemalonumų geriau vengti.

Kelionė į Daniją autobusu gali būti saugi ir smagi. Svarbu tvarkingas autobusiukas ir geras vairuotojas. Tada jaučiamas saugumas, komfortas ir žinoma, kad važiuojama teisinga kryptimi. Su įkvėpimu pasitinkama nauja šalis ir visi joje esantys lankytini objektai.

Kyla klausimas, kuo autobusas pranašesnis prieš skraidančią transporto priemonę, t.y. lėktuvą? Ne paslaptis, kad kai kurie žmonės jaučia skrydžio baimę. Kita priežastimi galėtų būti įvardijama kaina. Taigi, autobusas vėlgi laimi (žinoma, jei jis tvarkingas).

Kontaktas su kitais žmonėmis – įdomus punktas, kurį taip pat reikėtų paminėti.  Mažame autobuse bus kažkiek keleivių, tačiau mažiau nei dieliame. Dėl to diskomforto nejaus didelių grupių nemėgstantys keleiviai. Na, o jei iškils kokių problemų ar atsiras noras pabendrauti, visada žinosite, kad keliaujate ne vieni. Tikras aukso viduriukas.

Jei jau nusprendėte, kaip keliausite, belieka palinkėti sėkmės. Tačiau nesunku nuspėti, kad į Daniją autobusu ar kita transporto priemone traukia uždarbio galimybėmis. Na, o jei jūsų tikslas – poilsis ir nauji įspūdžiai, jų tikrai bus. Kad ir į kokią šalį nuvyktumėte, jus pasitiks nauji pastatai, visai kita atmosfera. Aplink bus svetimtaučiai. Ir visa tai sukuria intrigą. Trokštama paragauti vietinių patiekalų, aplankyti muziejus. Net nueiti į parduotuvę tampa pramoga, mat jos aplinka ir asortimentas kitoks nei Lietuvoje.

Kelionės vilioja. Išsiaiškinome, kad ieškant transporto vilioja autobusai. Važiavimas autobusu atrodo gerai pasvertas sprendimas. Jei vairuotojai patikimi, o transporto priemonės komfortiškos, mėgaujamasi įdomia kelione. Danija pasitinka tokia aplinka, apie kurią grįžus namo pasakosite plačiai šypsodamiesi ir skleisdami geras emocijas.

 

Kur geriausia automobilių nuoma Kaune?

automobilių nuoma Kaune

automobilių nuoma KaunePrireikus automobilio trumpam laikui, laikas ieškoti verslininkų, kurie užsiima automobilinių nuoma Kaune ar kitame mieste. Didžiuosiuose miestuose tokių paslaugų pasiūla itin didelė, todėl čia rasti patikim verslininką ir reikalingą automobilį, atrodo, turėtų būti lengviau. Tačiau taip yra ne visur. Jei ir Jūs savo trumpai rudeniškai šeimos išvykai ar darbo komandiruotei ieškote automobilio neilgam laiko tarpui, verta pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

  • Galvokite iš anksto. Labai svarbu, kad norėdami išsinuomoti automobilį, iš karto žinotumėte, kokio automobilio norite. Geriausiai į šį klausimą atsakyti dar namuose, pradėjus ieškoti automobilių nuomos verslininko. Taip gerokai sutaupysite laiko paieškoms, nes jau tiksliai žinosite, ko ieškote. Kaip žinia, verslininkai siūlo gana platų automobilių pasirinkimą, visų apžiūra gali užtrukti ne vieną dieną.
  • Nepatingėkite apžiūrėti. Dar vienas geras patarimas, kuriuo reikėtų vadovautis, jei ieškote patikimo ir geras paslaugas teikiančio automobilių nuomininko, tai nepamiršti apžiūrėti automobilį iš anksto. Ypač, jei Jus domina automobilių nuoma Kaune svarbiai progai ar šventei. Labai dažnai žmonės užsako retro automobilius ar net limuzinus ir nė nenuvyksta jų apžiūrėti, o šventės dieną nusivilia. Nuomojant tokį transportą galima apsigauti manant, jog į šventę atvyks naujausias automobilio modelis. Deja, dažniausiai taip nėra. Geriausiai iš anksto nuvykti apžiūrėti patikusį automobilį, įvertinti jo išvaizdą, vidų. Tik tuomet užsakinėkite automobilį. Gali būti, kad Jūsų išankstinis įsivaizdavimas skiriasi nuo realios automobilio išvaizdos. Nuvykę apžiūrėti išsklaidysite abejones, o jei siūlomas automobilis nepatiks, tuojau pat nuomininko galėsite paprašyti išsirinkti kitą.
  • Žinokite, kad reikia rezervuoti. Nors automobilių nuoma Kaune ar kitame didžiajame Lietuvos mieste jau ne nauja paslauga, verslininkai teigia, jog nemaža dalis lietuvių vis dar ieško automobilio nuomai paskutinę akimirką. Deja, dažniausiai tokios paieškos neduoda gerų rezultatų. Atvykę ieškoti automobilio paskutinę dieną galite nerasti jokio pasirinkimo. Žmonės, norintys mėgautis tikrai geru ir patikimu nuomotu automobiliu, užsako jo nuomą gerokai ankščiau. Tuomet nuomininkas gali pasiūlyti tinkamą, sutvarkytą ir techniškai tvarkingą automobilį. Be to, nepasidomėję rezervacija iš anksto galite likti ir visai be automobilio. Mat kai kurie verslininkai, kurie užsiima automobilių nuoma Kaune, iš viso nenuomoja automobilių, jei klientai jų nerezervuoja iš anksto.

 

Mikroautobusų nuoma: patarimai keliaujantiems

mikroautobusų nuoma

mikroautobusų nuomaTurbūt niekas neišdrįs ginčytis su teiginiu, kas atostogos yra vienas laukiamiausių metų įvykių. Mes visi nekantriai jas planuojame ir svarstome, koks keliavimo būdas yra geriausias. Jei jums atostogos asocijuojasi su šiltaisiais kraštais, saule ir žydra jūra, skrydis lėktuvu – optimaliausias pasirinkimas, o štai, jei esate laisvo apisprendimo mylėtojas ir neįsivaizduojate savo atostogų be geriausių draugų kompanijos, mikroautobusų nuoma yra subalansuota kaip tik jums.

Didžiausias privalumas keliaujant mikroautobusu yra tas, kad patys galite pasirinkti savo kelionės maršrutą ir jį keisti, pasikeitus aplinkybėms. Žinoma, kelionė mikroautobusu turi savų niuansų, kuriuos turėtumėte žinoti.

Visų pirma, prieš pajudant iš namų, būtina gerai apgalvoti savo maršrutą. Tarkim, jei planuojate keliauti užsienyje, turėtumėte iš anksto išsiaiškinti, kokie keliai yra mokami, jei sunkiai gaudotės žemėlapiuose, pasiskolinkite arba išsinuomokite GPS navigacinę sistemą, nes tokiuose didmiesčiuose, kaip Berlynas ar kaimyninė Varšuva, galima labai greitai pasiklysti.

Visų antra, prieš kelionę vertėtų skirti pakankamai dėmesio mikroautobuso techninei apžiūrai, nes keliauti tvarkinga transporto priemone visada yra saugiau ir ramiau. Tiesa, jei nusprendėte, kad mikroautobusų nuoma – geresnis pasirinkimas, nei šią aštuonvietę transporto priemonę skolintis iš draugo, dėl techninės mikroautobuso būklės galite būti ramūs. Mat, visi nuomojami mikroautobusai yra pakankamai nauji ir tvarkingi, be to, turi privalomąjį civilinį draudimą, o nelaimės atveju, visada sulauksite pagalbos kelyje.

Mikroautobusų nuoma išties labai populiari, nes galima keliauti su geriausiais draugais ar kelioms šeimoms bei pasiimti tiek daiktų, kiek tik širdis geidžia, nes erdvioje bagažinėje tilps viskas. Kita vertus, jei norite sutaupyti pinigų kurui, nepersistenkite dėl bagažo ir gerai apgalvokite, ko kelionėje jums išties prireiks, o ką geriau palikti namuose. Atminkite, kas 50 bagažo kilogramų padidina transporto priemonės kuro sąnaudas apie 2 proc.

Ir galiausiai, jei iš visų keliaujančių yra tik vienas vairuotojas, kurio niekas negali pakeisti, jis per parą turi kokybiškai išmiegoti 7-8 val. Tad, planuodami savo kelionės maršrutą, nepamirškite apgalvoti, kur nakvosite.

Taigi, jei įsiminsite šiuos patarimus ir planuodami kelionę į juos nenumosite ranka, jūsų laukia išties smagus laikas, praleistas „ant ratų“.

 

 

Pirmą kartą prie baidarės „vairo“

baidarės

baidarėsBaidarės – puikus pasirinkimas, jei norite netradiciškai paleisti vasaros savaitgalį. Visgi, pirmą kartą sėsti į baidarę gali būti šiek tiek baugoka. Štai keletas išties naudingų patarimų, jei norite įsimintinai paleisti laisvalaikį.

Maršrutas. Baidare plaukiant pirmą kartą, nereiktų rinktis itin sudėtingo maršruto. Sraunią, vingiuotą upę, su galybe slenksčių palikite ateičiai. Kita vertus, pasirinktas maršrutas neturėtų būti ir per daug lengvas, nes tada nepajusite to malonumo, kurį gali suteikti plaukimas baidare. Idealus pasirinkimas: šiek tiek vingiuotas, vidutinio sraunumo ir be begalės kliūčių upelis ar upė. Tiesa, prieš renkantis maršrutą, reiktų išsiaiškinti, koks upės gylis. Upė neturėtų būti gili, kad apsivertę su baidare, galėtumėte kojomis pasiekti dugną ir atversti baidarę. Tiesa, pirmą kartą, rinkitės vienos dienos maršrutą, nes dvi dienos gali labai išvarginti.

Tinkama apranga. Rinkitės tik patogią aprangą, kuri nevaržytų jūsų judesių. Be to, apranga neturėtų būti sunki, pavyzdžiui sušlapę džinsai tampa 2-3 kartus sunkesni. Tad, jei plaukdami su baidare apsiversite, o greičiai taip ir nutiks, nes retai pasitaiko atvejų, kad naujokai išvengia šito „krikšto“, tolimesnė kelionė bus sunki ir ne itin maloni. Be to,  avalynės padai turėtų būti šiek tiek storesni, nes jei baidarė užplauktų ant seklumos arba ją tektų pernešti per neperplaukiamą kliūtį, turėsite išlipti ir ją pastumti. Tad, jei upės dugnas labai akmenuotas, galite ir susižeisti.

Apsauga. Prieš plaukdami baidare, pasirūpinkite, kad jūsų kelioniniame krepšyje būtų purškalas nuo uodų ir kremas nuo saulės. Atminkite, kad net apniukusią dieną, galite nusvilti nosį, nes saulė labai stipriai degina, kai esate ant vandens paviršiaus.

Gelbėjimosi liemenės. Gelbėjimo liemenės varžo judesius, todėl jos paprastai guli baidarės bagažinėje. Visgi, jei plaukiate sraunia ir gilia upe, gelbėjimo liemenes geriau dėvėti. O štai, jei nemokate plaukti, su gelbėjimosi liemenėmis jausitės saugiau net ir baidare plaukdami sekliu upeliu.

Svarbūs asmeniniai daiktai. Jei esate iš tų žmonių, kurie negali palikti mobilaus telefono ar piniginės namuose, pasistenkite šiuos brangius daiktus tinkamai apsaugoti. Įdėkite juos į neperšlampamus specialius maišelius, o jei jų neturite, puikiai tiks ir paprastas stiklainis, kurį vertėtų laikyti baidarės bagažinėje. Jei jūsų išsinuomotos baidarės neturi bagažinės, tada daiktus laikykite arti savęs, kad jų nepamestumėte.

Taigi, įsiminus šiuos nesudėtingus patarimus, kelionė baidarėmis išties neapkars, o tikimybė, kad baidarės taps jūsų mėgstamu laisvalaikio praleidimo būdu, yra išties didelė.

Padangos: kai ateina laikas keisti automobilio „avalynę“

padangos

padangosRetorinis klausimas: statistinis lietuvis vyras mieliau avalynės parduotuvėje ieško batų sau, ar padangų salone bando išrinkti apavą geriausiam draugui – automobiliui? Dažnam nei vienas, nei kitas darbas nėra priimtinas: pirmąjį galima patikėti žmonai, o antras atliekamas sukandus dantis ir burnojant ant įstatymų leidėjų, itin sugriežtinusių padangų eksploatavimo taisykles. Mūsų šalyje padangos permontuojamos du kartus per metus: nuo lapkričio 10-osios privalu užsidėti žiemines, o balandžio pirmąją galvoti apie vasarinių traukimą „į trasą“. Ir tai nėra draugiškas patarimas vairuotojams, neretai nepagalvojantiems, kokį pavojų kelyje, naudodami netinkamas padangas, sukelia sau bei kitiems. Policijos reidų metu sučiuptas vairuotojas neišsisuks tik pasižadėjimu tuoj pat keliauti į artimiausią servisą padangų permontavimui: teks sumokėti ne tik nustatyto dydžio baudą, bet ir atsisveikinti su automobilio technine apžiūra, kurią reikės atlikti iš naujo.

Daugiausia sumaišties sukelia žieminės padangos. Ne tik visi visuomenės informavimo kanalai primena, jog metas keisti padangas, o pareigūnai akyliau tyko pažeidėjų: ir patys vairuotojai pajunta, jog netinkamos padangos, subjurus orams, tampa labai pavojingos. Nepasisekė tiems vairuotojams, kurie, laukę paskutinės dienos, pakliūna į patį piką, kuomet nusidriekia ilgiausios eilės tiek prekybos vietose (blogiausiu atveju gali tekti pirkti ne tai, ką planavai, bet rinktis iš to, kas liko neišgraibstyta), tiek ir autoservisuose. Pagrindines padangų charakteristikas konkrečiam modeliui nurodo gamintojas (išmatavimai, greičio, apkrovos indeksai). Vairuotojui lieka išsirinkti piniginei „įkandamą“ gamintoją bei tinkamiausią padangų tipą konkrečiu atveju:

Dygliuotos

Tai – tinkamiausias variantas dažnai važinėjantiems prasčiau valomais keliais užmiestyje. Šių padangų minusai: didesnis sukeliamas triukšmas, išaugusios degalų sąnaudos, menkesnis sukibimas su keliu esant sausam asfaltui. Tačiou tai atperka saugumas sudėtingiausiomis eismo sąlygomis žiemą, stabilumas posūkiuose, sutrumpėjęs stabdymo kelias bei gana ilgas eksploatavimo laikas. Tiesa, jei ketinate keliauti už Lietuvos ribų, pasidomėkite, ar toje šalyje dygliuotos padangos nėra draudžiamos (tai daroma dėl pastarųjų daromo didesnio neigiamo poveikio kelio dangai).

Minkšto mišinio

Minkšto mišinio padangos yra orientuotas į šiaurės šalių klimato zoną, kur visą žiemą vyrauja pastovi žema temperatūra bei didelis sniego kiekis. Tačiau pastarosios yra menkiau stabilios važiuojant drėgnu ar sausu asfaltu bei itin greitai dėvisi temperatūrai pakilus. Žvelgiant į pastarųjų žiemos orų tendencijas Lietuvoje, tai nebūtų pats geriausias pasirinkimas.

Kieto mišinio

Tai – pasirinkimas miestiečių, keliaujančių gerai nuvalytais keliais bei norinčių džiaugtis tyliu pastarųjų darbu bei komfortu važiuojant. Patekus į snieguotą kelią, sumažėja automobilio stabilumas. Kieto mišinio padangos, lyginant su minkšto, yra ilgaamžiškesnės.

 Universalių

Kai kurių vairuotojų padangų keitimo sezonas nejaudina – jie yra ramūs, kadangi naudoja universalias, tai yra tinkamas visiems metams, padangas. Nors toks elgesys įstatymams nenusižengia, tačiau reikia turėti galvoje, jog kyla didesnis pavojus važinėjant sudėtingomis eismo sąlygomis.

Vasarinės padangos sukelia kur kas mažiau sumaišties, kadangi važiavimo sąlygos šiltuoju metu yra savaime geresnes. Aišku, vairuotojai neturėtų praktikuoti ydingo važinėjimo su žieminėmis padangomis vasarą – tai ne tik draudžiama, tačiau ir lemia itin greitą padangų nusidėvėjimą.

Anglų kalbos pamokos – puikus žinių šaltinis

www.kolibriometodas.lt

www.kolibriometodas.ltŠiandieninėje visuomenėje labai pravartu mokėti anglų kalbą. Bent pagrindus. Daugelis mūsų gyvenimo sričių yra susiję su virtualiu pasauliu, daugelis dalykų persikelia į internetinę erdvę. O čia didžioji dalis informacijos pateikiama anglų kalba.

Jei Jūs užimate aukštas pareigas, be abejo, Jums privalu mokėti užsienio kalbą. Kadangi kiekviena – nesvarbu, ar didelė, ar maža – organizacija šiais laikais siekia užmegzti kontaktus su užsienio organizacijomis. Užmezgant bei palaikant kontaktus su klientais, tiekėjais, partneriais iš užsienio, būtina mokėti anglų kalbą.

Jei esate studentas, Jūs taip pat privalote mokėti anglų kalbą, kadangi didžioji dalis naujausios ir geriausios specializuotos literatūros, mokslinių straipsnių pateikiama būtent anglų kalba. Taigi, matyti, kad anglų kalba daugiau ar mažiau reikalinga visiems, kurie nori prisitaikyti, tobulėti, daryti karjerą šiuolaikinėje visuomenėje.

Vieni anglų kalbos ryžtasi mokytis savarankiškai, kiti – lanko anglų kalbos kursus. Anglų kalbos pamokos, jų turinys priklauso nuo to, kokiu lygiu mokotės. Jei esate pradedantysis, tai Jūsų anglų kalbos pamokos (jų kursas) apims maistą, spalvas, žmogaus kūno dalis, mėnesius bei savaitės dienas, profesijas ir pan. Esminius dalykus ir su šiomis sritimis susijusį žodyną. Paraleliai mokysitės anglų kalbos taisyklių, pradedant nuo paprasčiausių. Žinoma, mokysitės įvairias nesudėtingas ir dažniausiai vartojamas frazes.

Anglų kalbos pamokos – ne tik mokymasis pamokų metų. Jūs gaunate ir namų darbų – užduočių, kurias turite atlikti namuose. Daugelyje anglų kalbos mokyklų Jūsų žinios bus tikrinamos periodiškai. Tai dažniausiai daroma testais.

Tam, kad mokytumėtės anglų kalbos, Jums nebūtina vykti į kalbų mokyklą. Šiais laikais yra ir kitų galimybių. Pavyzdžiui, virtualios pamokos. Šios pamokos vyksta interneto, kompiuterio ir web kameros pagalba. Pamoka niekuo nesiskiria nuo įprastinės, išskyrus tai, kad pamokoje dalyvaujate būdami namuose, darbo vietoje ar kitoje vietoje. Virtualios pamokos – puiki išeitis tiems, kurie neturi galimybių nuvykti į mokymo vietą. Tai puiki išeitis tiems, kurie yra labai užimti, vertina kiekvieną savo laiko akimirką ir nenori jo gaišti kelionėms į anglų kalbos pamokas ir atgal. Virtualios anglų kalbos pamokos yra puiki išeitis gyvenantiems ten, kur nėra anglų kalbos mokyklų. Pavyzdžiui, atokesniuose miesteliuose ir pan.

Taip pat siūlomos anglų kalbos pamokos www.kolibriometodas.lt. Tai palyginti naujas anglų kalbos mokymosi būdas, kurio esmė – išmokti mokytis. Mokydamiesi kolibrio metodu truksite ženkliai trumpiau nei mokydamiesi įprastu būdu. Taip teigia šio metodo šalininkai. Anot jų, mokydamiesi kolibrio metodu per 90 dienų išmoksite anglų kalbos. Šis metodas remiasi tam tikra technika, kurią pritaikius, nesudėtinga įsiminti didelį skaičių anglų kalbos žodžių, taikyti taisykles, dėlioti sakinių struktūrą ir pan.

Anglų kalbos pamokos – kokios jos bebūtų: tradicinės, kitais metodais dėstomos, virtualios ar ne – bus naudingos tik tuomet, jei Jūs būsite nusiteikęs dėti daug pastangų ir jei Jus mokys kompetentingas specialistas. Tik profesionalus anglų kalbos pedagogas geba parinkti geriausius mokymo metodus, specialias užduotis, išdėstyti mokomąją medžiagą, paaiškinti, perteikti savo žinias bei patirtį ir pan. Todėl prieš pasirinkdami, kur anglų kalbos pamokas lankyti, būtinai pasidomėkite būsimu pedagogu.

 

Automobilių nuoma – kai reikia automobilio

automobilių nuoma

automobilių nuomaNeturi automobilio, tačiau nori nuvažiuoti į kitą miestą? Ieškai transporto kelionei, šventei ar pramoginei išvykai? Tai ne problema! Dabar transporto priemonės nereikia skolintis iš draugo ar giminaičio, dabar pasirinktos markės ir modelio automobilį galima išsinuomoti. Automobilių nuoma kiekvienam sprendimo ieškančiam piliečiui suteikia itin patrauklią nuomos išeitį. Neturi automobilio? Ne bėda!

Ne kiekvienas gali pasidžiaugti nuosava transporto priemone. Tai privalumas, kuris kainuoja pinigus. Kainuoja ne vien pats automobilis, bet ir jo priežiūra bei išlaikymas. Ir nors tai yra prabanga, be jos sunku būtų išsiversti daugeliui gyventojų. Vieni prašo draugų ar artimųjų pagalbos kur nors vykstant, kiti naudojasi viešojo transporto paslaugomis, tačiau ir vienu ir kitu atveju kyla nepatogumai. Kai reikia keliauti kur nors toliau, iškyla rimtesnė su komfortu ir patogumu susijusi problema. Tačiau dabar viskas yra daug paprasčiau.

Pasimėgauti maloniu važiavimu už vairo norėtų ne vienas, tačiau ne kiekvienas gali ryžtis nuosavo automobilio įsigijimui. Visgi, automobilių nuoma yra lengvai prieinama kiekvienam piliečiui. Išsinuomoti pasirinktos markės ir modelio automobilį ar kitą transporto priemonę galima itin greitai, tad tai tampa paslauga, kurios sunku atsisakyti įvairių kelionių ar išvykų metu. Naujas automobilis privers pasimėgauti išskirtinio komforto ir patogumo vairavimu, tad nereikės jaudintis dėl nemalonios spūsties viešajame transporte ar ilgos ir nuobodžios kelionės autobuse.

Išsinuomoti automobilį patogu įvairių kelionių tikslu, tačiau tai puiki proga ir švenčių ar renginių organizavimo metu. Nustebinti artimą žmogų ar padaryti įspūdį švenčių dalyviams su nauja ir tinkamai papuošta transporto priemone paprasta. Tai paslauga, kurios pagalba galima palengvinti bet kokią išvyką, atostogų savaitę ar tiesiog planuojamų renginių atmosferą.

Automobilio gali prireikti bet kada, tad svarbu žinoti, kur, kada ir kaip jį galima išsinuomoti. Tai aktualu kiekvienam, juk niekada negali žinoti, kada automobilių nuoma bus tas vienintelis sprendimas planuojamos kelionės įgyvendinimui. Nauja transporto priemone pasimėgauti gali kiekvienas ir jos net nebūtina įsigyti. Komfortas įvairių išvykų metu garantuos gerai praleistą laiką kelyje ir nesukels jokių problemų, kad ir kur planuotumėte keliauti.