Baidarės – puikus pasirinkimas, jei norite netradiciškai paleisti vasaros savaitgalį. Visgi, pirmą kartą sėsti į baidarę gali būti šiek tiek baugoka. Štai keletas išties naudingų patarimų, jei norite įsimintinai paleisti laisvalaikį.
Maršrutas. Baidare plaukiant pirmą kartą, nereiktų rinktis itin sudėtingo maršruto. Sraunią, vingiuotą upę, su galybe slenksčių palikite ateičiai. Kita vertus, pasirinktas maršrutas neturėtų būti ir per daug lengvas, nes tada nepajusite to malonumo, kurį gali suteikti plaukimas baidare. Idealus pasirinkimas: šiek tiek vingiuotas, vidutinio sraunumo ir be begalės kliūčių upelis ar upė. Tiesa, prieš renkantis maršrutą, reiktų išsiaiškinti, koks upės gylis. Upė neturėtų būti gili, kad apsivertę su baidare, galėtumėte kojomis pasiekti dugną ir atversti baidarę. Tiesa, pirmą kartą, rinkitės vienos dienos maršrutą, nes dvi dienos gali labai išvarginti.
Tinkama apranga. Rinkitės tik patogią aprangą, kuri nevaržytų jūsų judesių. Be to, apranga neturėtų būti sunki, pavyzdžiui sušlapę džinsai tampa 2-3 kartus sunkesni. Tad, jei plaukdami su baidare apsiversite, o greičiai taip ir nutiks, nes retai pasitaiko atvejų, kad naujokai išvengia šito „krikšto“, tolimesnė kelionė bus sunki ir ne itin maloni. Be to, avalynės padai turėtų būti šiek tiek storesni, nes jei baidarė užplauktų ant seklumos arba ją tektų pernešti per neperplaukiamą kliūtį, turėsite išlipti ir ją pastumti. Tad, jei upės dugnas labai akmenuotas, galite ir susižeisti.
Apsauga. Prieš plaukdami baidare, pasirūpinkite, kad jūsų kelioniniame krepšyje būtų purškalas nuo uodų ir kremas nuo saulės. Atminkite, kad net apniukusią dieną, galite nusvilti nosį, nes saulė labai stipriai degina, kai esate ant vandens paviršiaus.
Gelbėjimosi liemenės. Gelbėjimo liemenės varžo judesius, todėl jos paprastai guli baidarės bagažinėje. Visgi, jei plaukiate sraunia ir gilia upe, gelbėjimo liemenes geriau dėvėti. O štai, jei nemokate plaukti, su gelbėjimosi liemenėmis jausitės saugiau net ir baidare plaukdami sekliu upeliu.
Svarbūs asmeniniai daiktai. Jei esate iš tų žmonių, kurie negali palikti mobilaus telefono ar piniginės namuose, pasistenkite šiuos brangius daiktus tinkamai apsaugoti. Įdėkite juos į neperšlampamus specialius maišelius, o jei jų neturite, puikiai tiks ir paprastas stiklainis, kurį vertėtų laikyti baidarės bagažinėje. Jei jūsų išsinuomotos baidarės neturi bagažinės, tada daiktus laikykite arti savęs, kad jų nepamestumėte.
Taigi, įsiminus šiuos nesudėtingus patarimus, kelionė baidarėmis išties neapkars, o tikimybė, kad baidarės taps jūsų mėgstamu laisvalaikio praleidimo būdu, yra išties didelė.
Parašykite komentarą