Žyma: pinigai

Tarpusavio skolinimasis Lietuvoje

No Comments
paskolos

paskolos

Visame pasaulyje tarpusavio skolinimasis jau ne vienerius metus yra labai populiarus finansinis sprendimas. Ne išimtis yra ir Lietuva, kurioje veikia daugybė skirtingų tarpusavio skolinimo platformų, ir bėgant laikui jų atsiranda vis daugiau. Todėl jei jūs planuojate kreiptis dėl paskolos, tačiau dar nesate apsisprendę, kaip tai turėtumėte padaryti, t.y. kreipdamiesi į oficialius kreditorius ar vis dėlto pasinaudodami šiuolaikinėmis tarpusavio skolinimo platformomis, pateiksime jums šiek tiek daugiau naudingos informacijos apie P2P platformas.

Tarpusavio skolinimo platformos vartotojams suteikia galimybę pasiskolinti iš kitų privačių fizinių asmenų. Tai reiškia, kad jei jūs naudojatės P2P platformomis, jums nereikės skolintis iš kreditorių. Tokiose platformose paskolas suteikia investuotojai, t.y. kiti fiziniai asmenys. Kadangi paskolą gali suteikti labai daug skirtingų žmonių, šis skolinimo būdas dar yra vadinamas ir sutelktiniu skolinimu. Pavyzdžiui, jei vartotojui reikia paskolos, kuri siekia 5000 eurų, tuomet ją jam gali suteikti ne viena dešimtis žmonių, kurių kiekvienas į tokią paskolą investuotoja norimą pinigų sumą.

Tuo tarpu pati tarpusavio skolinimo platforma visame šiame paskolų prašymo ir paskolų suteikimo procese veikia kaip administratorius, kuris yra atsakingas už vartotojų mokumo vertinimą ir kitus su paskolų suteikimu bei jų administravimu susijusius sprendimus. Tai reiškia, kad tarpusavio skolinimo platformos dalyviams nereikia patiems susidurti su įvairiais papildomais nepatogumais. Visus juos išsprendžia pati tarpusavio skolinimo platforma.

Be abejo, kai šiuolaikinėje Lietuvos rinkoje yra ne viena tarpusavio skolinimo platforma, vartotojas, kuris nori pasinaudoti tokiais sprendimais, visų pirma turėtų atlikti jų paiešką ir palyginimą, pasistengdamas pasirinkti būtent tokią tarpusavio skolinimo platformą, kuri geriausiai atitinka jo keliamus reikalavimus. Visuomet yra išmintinga rinktis platformą, kuri yra labai populiari ir kurioje paskolos yra surenkamos greičiausiai. Tokiu atveju jums nereikėtų ilgai ir nuobodžiai laukti, kol investuotojai surinktų jums reikalingą paskolos sumą. Taigi, kaip jau turbūt supratote, prieš nuspręsdami, kaip turėtumėte judėti toliau, turėtumėte atlikti informacijos paiešką ir pasirinkti tai, kas yra veiksmingiausia ir pasižymi pačiomis palankiausiomis sąlygomis.

Greitųjų paskolų refinansavimas ne visiems padeda išbristi iš skolų

No Comments
pinigai

 

pinigaiPritrūkus pinigų kažkokioms reikmėms, dažnas lietuvis suskumba skolintis. Dabar tai galima padaryti netgi internetu. Platus kreditorių pasirinkimas leidžia rasti geriausius pasiūlymus, kurie pasižymi mažiausiomis palūkanomis. Tačiau, vis dar pasitaiko tokių žmonių, kurie apie palūkanas susimąsto nedažnai – jiems svarbiausia yra gauti pinigų bet kokia kaina. Pabrėžtina, kad toks skolinimasis nepasižymi atsakingumu, o to nelabai mėgsta ir patys kreditoriai. Paprastai kalbant dabar dažnai galima rasti tokių pasiūlymų, kur palūkanos yra labai aukštos, bet žmonės vis tiek bando skolintis, nors galėtų rasit žymiai patrauklesnius pasiūlymus. Tokie asmenys dažniausiai yra laikomi nelabai atsakingais ir tikėtina, kad ateityje jų finansinė apdėti dar labiau pablogės.

Greitasis kreditas internetu visada turi būti imamas įvertinus metinę palūkanų normą bei kitu taikomus mokesčius. Nėra taip, kad kreditoriai nenoriai skolintų. Jie nenoriai skolina tik tiems, kurių finansinė padėtis yra labai prasta. Pavyzdžiui, asmuo, kuris turi ne vieną pradelstą mokėjimą, vis tiek bando gauti naują kreditą, nors ir taip aišku, kad jis jo gauti negalės. Tokius asmenis kreditoriai iškart filtruoja ir užklijuoja nepatikimo asmens etiketę. Tad, jeigu ir jūs esate iš tokių, kurie skolinasi nesaikingai, ir vengia grąžinti skolas, tuomet nereikėtų gaišti laiko.

Kaip bebūtų, greitųjų kreditų refinansavimas irgi gali būti išeitis tiems, kurie turi ne vieną įsipareigojimą. Bet, kreditoriai akcentuoja, kad turimi įsipareigojimai turi būti vykdomi laiku. Paprastai kalbant, jeigu jūs tų įsipareigojimų nevykdote, tuomet refinansavimo galimybės nereikėtų tikėtis. Niekas tokių paskolų jums nesuteiks.

Tie asmenys, kurie turi įsipareigojimų, bet juos vis dar vykdo laiku, gali pagerinti savo situacija su refinansavimo paskola. Tokių paskolų perkėlimas kitur naudinga tuo, kad po paskolos sutiekimo, sumažėja mokamų įmokų sumos. Tiesa, pati refinansavimo paskola nėra pervedama klientui. Tie pinigai pasiekia ankstesnius kreditorius. Vaizdžiai tariant, refinansavimas yra tokia paslauga, kuomet vienas kreditorius apmoka jūsų skolas, o tada jūs jau liekate skolingi jam.

Kaip bebūtų, net ir greitųjų kreditų refinansavimas reiškia, kad jūsų kreditingumas bus vertinamas itin kruopščiai.

Categories: Verslas

Tags: , , ,

Automobilio paskolos skaičiuoklė – svarbiausias žingsnis norint gauti kreditą

No Comments
lizingo skaičiuoklė

lizingo skaičiuoklė 

Paskolos automobiliams – puiki išeitis nenorintiems pirkti naudotos transporto priemonės iš nepatikimų rankų, tačiau neturintiems pakankamai pinigų naujam automobiliui. Nors grąžinamos įmokos bankui ar kreditų bendrovėms ir yra su palūkanomis, jūs perkate transporto priemonę su garantijomis, o pinigus skolinančios įstaigos reikalauja turėti gerą draudimą. Tai reiškia, kad sumažėja tikimybė pasitaikyti dideliems gedimams, o nutikus incidentui, draudimas padengtų visus nuostolius su kaupu. Taigi, kad ir kokios būtų palūkanos, paprastai jos niekada neviršija galimų išlaidų įsigijus panaudotą, prastos būklės automobilį.

Ką daryti, jei norite kredito naujai transporto priemonei? Pirmasis ir bene svarbiausias žingsnis yra automobilio paskolos skaičiuoklė. Puikų pavyzdį galite rasti lizingo paslaugas ir paskolas su automobilio užstatu  teikiančioje svetainėje Paskola23.lt. Čia reikia suvesti pirminius duomenis, tokius kaip pageidaujama suma ir preliminarus terminas, per kurį galėtumėte grąžinti pinigus. Pagal tai aiškiai nurodoma, kokios būtų mėnesinės įmokos, metinė palūkanų norma, bendra grąžinama suma ir kiti galimi mokesčiai.

Nors ir užduotis pažymėti tokią paprastą informaciją į automobilio paskolos skaičiuoklę iš šono atrodo labai paprasta, ją pildydami verčiau nespėliokite, o būkite nusimatę konkrečius skaičius. Dažniausiai kreditų bendrovės turi aiškias paskolos žirkles ir leidžia skolintis iki tam tikros sumos, pavyzdžiui, 15 000 Eur. Tačiau tai nereiškia, kad turite imti tiek, kiek duodama. Neleiskite didelei sumai ir svajonėms apie prabangų automobilį apdumti jums akis – nurodykite tokią sumą, kokios jums iš tiesų reikia, kad įsigytumėte transporto priemonę, atitinkančią poreikius.

Svarbus ir grąžinimo terminas. Galbūt šiandien jums pavyksta susitaupyti daugiau pinigų, nes gyvenate vieni ar anaiptol – turite antrą pusę, jus remia artimieji. Tačiau šie dalykai yra laikini, ką jau bekalbėti apie ateities planus, kurie gali smarkiai pakoreguoti finansinę padėtį. Galbūt kitąmet norite apkeliauti pasaulį arba ketinate pradėti nuosavą verslą, kuriam atiduosite visas savo santaupas? O gal tik baigėte studijas ir radote darbą, tačiau dar nežinote, ar tai sritis, kurioje matote save ir ateityje? Kuo daugiau klausimų, tuo ilgesnį terminą geriau nurodyti – taip labiau išskaidysite mėnesines įmokas ir neapkrausite savęs.

 

 

 

Kaip sužinoti draudimo kainą?

No Comments
namai

namaiŠiais laikais draudimas yra būtinas, kadangi jis vienintelis gali padėti būti tikrai saugiu ir jaustis puikiai. Egzistuoja labai daug skirtingų draudimo rūšių, tad tik įvertina savo poreikius ir tuo pačiu rizikas – galite pasirinkti jums tinkamiausią. Kaip sužinoti draudimo kainą? Pirmiausia reikia susirasti įmonę, kurios paslaugos naudositės. Tačiau apie viską nuo pat pradžių.

Įmonių pasiūlymai

Kaip sužinoti draudimo kainą? Pirmiausia reikia susirasti įmonę, kurios paslaugomis planuojate pasinaudoti. Pradėję ieškoti internete pamatysite labai plačią pasiūlą. Kai kuriuos asmenis tai glumina, kadangi įvertinti ir pasirinkti tai, kas atrodo tinkamiausia ir kas gali užtikrinti, kad rezultatas jus tenkins – sunku. Galbūt todėl daugelis žmonių skaito kitų klientų paliktus komentarus, kurie leidžia susidaryti nuomonę, ką galima tiksliai tikėtis ir kokio pobūdžio draudimas bus teikiamas, ar ištikus nelaimei žmogaus poreikiai tikrai bus patenkinami.

Internetinio puslapio analizė

Kai jau žinote įmonę, kurios paslaugomis norite pasinaudoti – siūlome įvertinti tai, kas internete dažniausiai patekta visa bazinė informacija, kuri gali padėti susidaryti nuomonę apie kainą. Žinoma, kiekvienu atveju kainoraščiai gali šiek tiek varijuoti, kadangi kiekvienas asmuo yra skirtingas ir dažniausiai jis tuo pačiu siekia ir skirtingos pasiūlos. Siūlome tai įvertinti ir ne tik perskaityti info, tačiau tuo pačiu susisiekti su atsakingais asmenimis ir įvertinus savo galimybes teisingai nuspręsti, ką gausite už tam tikrą pinigų sumą.

Draudimo kaina kiekvienu atveju labai varijuoja ir tai yra ne tik blogas reiškinys. Paprasčiausiai atveriamos galimybės kiekvienam žmogui nuspręsti, ko jam reikia ir kas gali padėti rasti geriausius pasirinkimus iš visų. Žinoma, jau pasirinkus konkretų paketą kaina nebesvyruos, tačiau kartais naudinga atrasti ir palyginti daugiau alternatyvų, nes daugiausumokėjus galite gauti kur kas aukštesnio lygio paslaugas. Natūralu, kad verta tuo džiaugtis ir įvertinti galimybes. Pasinaudokite tuo.

Kaip sužinoti draudimo kainą? Kreipkitės į tuos, kurie ne tik pasakys kainoraščius, tačiau tuo pačiu atsakys į visus iškilusius klausimus, kad būtų paprasčiau apsispręsti, ar paslaugos tinka, ar ne.

Categories: Namai

Tags: , , ,

Darbuotojų motyvacijos strategija Lietuvoje

No Comments
motyvacijos strategijos

motyvacijos strategijosĮvairiose įmonėse dirbau daugiau nei 10 metų, tad esu šiek tiek susipažinęs su verslo valdymu ir motyvacijos strategijomis. Norėčiau pasidalinti savo mintimis.

  1. Darbuotojų įsitraukimas. Kai darbuotojas mato, jog gali prisidėti prie įmonės valdymo ir kilimo – tai nusveria viską, kartais net pinigus. Kuo didesnis darbuotojų įsitraukimas, tuo lojalesni jie savo įmonei. Pagalvokime logiškai – jei matote, kad jūs galite prisidėti prie įmonės sėkmės savo įžvalgomis, patarimais, į darbą eisite su dideliu noru ir užsidegimu, o tai automatiškai atsilieps ir produktyvumui. Kaip tai atrodo realiai? Kas mėnesį gali būti organizuojami susirinkimai, kurių metu kalba darbuotojai, o ne vadovai. Vadovai taip pat pabrėžia, kad tam tikras jų sprendimas buvo padarytas atsižvelgiant į konkretaus darbuotojo nuomonę. Nesvarbu, kad idėjos sklando ore, ir direktorius buvo tokios pat nuomonės…
  2. Tikslų nustatymas. Koks yra jūsų dabartinės įmonės tikslas? Kokie skyriaus tikslai? Atsakysite, kad uždirbti daugiau pinigų savininkams. Bet čia juk visų įmonių tikslas. Na, išskyrus tų, kurios skirtos PVM machinacijoms ar pinigams plauti… Aiškus tikslų nustatymas yra didelė motyvacija. Pavyzdžiui, „per mėnesį pakelti pardavimus 5%” yra kur kas aiškesnis tikslas, nei „uždirbti daugiau pinigų”. Aišku, tikslai gali būti skirstomi ir konkretiems darbuotojams. Pavyzdžiui programuotojas Jonas turi tikslą savo duotas užduoti atlikti 20% greičiau, nei duoti terminai. Paprastas tikslas, kurį nesunku įgyvendinti. Čia daromos didelės klaidos, kurios sumažina darbuotojų motyvaciją, kai tikslai yra iškeliami nerealūs, arba jie priklauso nuo kitos komandos darbo. Pardavėjas paslaugą parduos, bet aptarnavimo skyrius nesusitvarkys su padidėjusiu darbo srautu, ir viskas – tikslai, keliami pardavėjams tampa nerealūs, be to gimdo tam tikrą įtampą, kuri darbe visada kenkia. Taigi, vadovybė ir patys darbuotojai turėtų nusistatyti tikslus, kurių įmanoma pasiekti.
  3. Atlygis. Keista, bet pinigai paprastai būna tik trečioje vietoje, o kartais dar žemiau motyvacijos priemonių sąrašuose. Tai tikra tiesa, nes yra tekę matyti tokių situacijų, kai dvigubai didesnė alga, nei rinkos vidurkis nemotyvuoja nė trupučio… Alga yra tik vienas iš atlygio būdų, kuriuo atsilyginama už darbą tą mėnesį. Yra ir kitų būdų, kurie gali būti glaudžiai susiję su prieš tai pateiktomis abiejomis motyvacijos strategijomis. Darbuotojas už savo indėlį į kompanijos valdymą ir vystymą neatsisakytų gauti atlygį. Tai bus 100 litų už pasiūlytą naujos paslaugos idėją, ar apmokėtas boulingo vakarėlis su kitais kolegomis (taip pat maistas ir gėrimai) – nėra labai svarbu. Svarbu, kad visi žinotų, jog už gerą pasirodymą bet kuriuo atveju bus atlygis. Už tikslų įgyvendinimą – taip pat. Tie darbuotojai, kurie nuolatos įgyvendina duotus tikslus be abejonės turi būti apdovanoti. Vėl gi, tai bus piniginė išraiška, ar kažkokia kitokia forma nėra labai svarbu. Šioje vietoje daroma didžiausia klaida yra per menkas atlygis, o taip pat „popierinis“ apdovanojimas, kuris realiai nieko nereiškia – diplomas, liudijantis, kad šis žmogus ar komanda įvykdė nustatytus tikslus. Rėmelių kaina visada vienoda – 20 litų, o tokia „garbė“ yra aktuali tik labai nedaugeliui komandos narių, nes realiai nei į litus, nei į korporatyvines pramogas jų nepaversi…
  4. Komandos dalis. Viena iš svarbiausių motyvacijos strategijų po pinigų ir apdovanojimų yra buvimas tam tikros bendruomenės dalimi, darbas su profesionalais, galimybė tobulėti. Ši strategija yra dažnai taikoma naujiems darbuotojams, kurie ateina į įmonę ir pradeda dirbti su senais komandos nariais. Iš pirmo žvilgsnio minėtieji „popieriniai“ apdovanojimai čia gali suveikti, bet palaipsniui tas susižavėjimo šūksnis „Vau!..” gali tapti panašus į paprasčiausią lojimą „au, au, au…“ – kas iš to, kad tu dirbi seniau ir esi profas? Aš jaunas, energingas ir ne ką už tave prastesnis… Čia personalo vadyba yra labai svarbi, nes buvimas profesionalų komandos dalimi turi būti tinkamai išnaudojamas. Priešingu atveju, pasirinkta strategija sukuria nereikalingą ir nuolatinę įtampą, kuri baigiasi ne tik neproduktyvumu, bet ir specialistų praradimu.
  5. Socialus verslas. Dirbdamas vienoje pusiau tarptautinėje įmonėje jaučiau, kad prisidedu prie kažko aukštesnio, nei paprastas pinigų kalimas. Prisidėjau prie rinkos edukavimo proceso, prie naujų darbo vietų sukūrimo, prie Lietuvos garsinimo tarptautiniuose vandenyse. Tai socialinis momentas, kuris yra labai svarbus ne tiek pačiam darbuotojui, kiek jo aplinkai, nes per socialaus verslo prizmę galima sukurti itin palankų įmonės įvaizdį. Paklauskite savęs tokio klausimo: kodėl daugybė įmonių dalyvauja pavasarinėse talkose? Kodėl kai kurie kolegos eina į mokyklą ir vaikams pasakoja apie savo darbą, specialybę? Kodėl įmonė remia tam tikras organizacijas, renginius? Ne visada vien tik dėl pardavimų skatinimo, ar prekės ženklo populiarinimo… Darbas įmonėje, kuriai rūpi visuomenėje vykstantys procesai yra malonesnis, nei „pirk-parduok ir eik namo“ tipo įmonėje.

Užsienio spauda pažymi dar vieną strategiją, kuri veikia – tam tikrų motyvuojančių faktų kalimas į darbuotojų galvas. Bijau, kad lietuviams šis principas nėra tinkamas, nes tai gali tapti savotiška prievarta. Kaip darbuotojas, atsisakyčiau skaityti įvairių kyosakių ar net bransonų knygas, kurios turėtų įkvėpti ir motyvuoti. Tai asmeninė erdvė, į kurią darbdaviui lįsti yra pavojinga. Bent jau nuo nihilizmo kenčiančioje Lietuvoje.

Greitieji kreditai – už ar prieš?

No Comments
kreditai

kreditaiLaikraščių puslapiai mirga antraštėmis, kaip greitųjų kreditų kompanijos nuvedė vieną ar kitą žmogų į bankrotą, sugadino gyvenimą ir panardino į skolas. Tačiau ar tokie kreditai – tikrai visiškas blogis? O gal besiskolinantieji ,,nejautė saiko“ ir neįvertino savo galimybių? Juk niekas pinigų neskolina per prievartą – kiekvienas, imantis paskolą asmuo, atsako už savo veiksmus, ir kaip norėtųsi tikėti, apskaičiuoja, kada ir kaip galės ją grąžinti. Tai kur slypi tas paskolų blogis?

Lengvai suteikiama – lengvai ir imama

Greitieji kreditai paskolos ir visi kiti pinigų paskolinimo būdai yra skirti nenumatytoms išlaidoms padengti – staiga atsiradusiam paskutinės minutės pasiūlymui išsvajotai kelionei, netyčia sugedus automobiliui ar užklupus kitiems nesklandumams. Kadangi atsitikus nemaloniai situacijai, pinigėlių prisireikia itin greit, kreditai greitieji itin praverčia – pinigai paskolinami tą pačią dieną, nereikalaujant didelių ataskaitų apie besiskolinančiojo darbo užmokestį ar stažą. Dauguma žmonių, pasinaudoję greitųjų kreditų paslauga, užklupus bėdai liko labai patenkinti – tam tikru momentu tai buvo vienintelė išeitis.

Tai kur tada slepiasi paskolų bėdos?

Kreditai bėdas sudaro tada, kai juos žmonės imti pradeda nė kiek negalvodami ir neplanuodami. Kad ir koks geras bankininkas ar finansų konsultantas bebūtų, jis niekada tiksliai neapskaičiuos besiskolinančiojo galimybės atiduoti paskolą – kiekvieno asmens išlaidumas skiriasi, kartais netgi skiriasi ženkliai.

Blogiausia – kai vartojamieji kreditai internetu suteikiami tampa ne finansine pagalba, o pragyvenimo šaltiniu besiskolinančiajam. Kadangi internetu kreditai suteikiami pakankamai greitai, ir, kaip jau buvo minėta, tokį kreditą imant nereikalaujama atskleisti savo uždarbio ir net darbo pobūdžio, dažnai juos pamėgsta bedarbiai – pinigai gaunami lengvai, tačiau kaip juos atiduoti? Štai čia ir pasirodo visos baisios istorijos, apie į beprotiškas skolas įlindusius žmones.

Apsukrieji iš kreditų išpeša ir naudos

Jei paskola imama apgalvotai ir apsvarsčius visus galimus variantus, iš jos galima net išlošti. Kaip elementarų pavyzdį galima paminėti kreditų pagalba akcijos metu pigiai nupirktus pirkinius, kurie vėliau perparduodami brangiau.

Taip pat ypač naudinga skolintis, kai nereikia mokėti jokių papildomų pinigų – palūkanų. Žinoma, kreditai be palukanu dažniausiai suteikiami artimųjų vienas kitam, tačiau net ir skolinantis iš įvairių kreditorių įmanoma rasti tokių variantų. Kaip jau buvo minėta, kreditai internetu suteikiami, neatsižvelgiant į tai, ką žmogus dirba ir kiek uždirba. Būtent šis faktorius daro juos itin populiariais – o dažnas jų vartojimas priverčia įvairias kreditorių įmones konkuruoti tarpusavyje. Kuo toliau, tuo dažniau sutinkama akcijų ,,pirma paskola nemokamai“ – tai reiškia, kad pirmą kartą skolinantis iš tam tikros kredito įmonės, tereikia grąžinti tik tą sumą, kuri buvo pasiskolinta – be jokių užaugusių palūkanų.

Ar suteikiami dideli greitieji kreditai?

Kadangi norint gauti greitąją paskolą, nereikia nurodyti savo pajamų, šios paskolos dažniausiai nebūna didelės – iki vieno, dviejų tūkstančių, išskirtiniais atvejais – iki dešimties tūkstančių. Tokie vartojamieji kreditai nėra skirti stambiems pirkiniams įsigyti. Taigi, norint pasiimti kreditą būstui ar automobiliui, teks ieškoti kito varianto.

Kreditai bustui išduodami jau visiškai kita tvarka. Norint gauti paskolą, skirtą nekilnojamam turtui įsigyti, procesas gali užtrukti kiek ilgiau – analizuojamos asmens pajamos, amžius, gyvenamoji vieta ir kiti faktoriai. Ne taip lengvai suteikiami ir kreditai automobiliui įsigyti – kadangi jie dažniausiai viršija dešimt tūkstančių litų, svarstymas, ar suteikti paskolą, taip pat užtrunka.

Greitieji kreditai paskolos – už ar prieš nuspręsti kiekvienas turi individualiai. Tačiau jokie kreditai dar nepakenkė tiems, kurie skolinosi apsvarstę, apskaičiavę ir išmatavę savo galimybes. Pagrindinė taisyklė – jei nėra pastovių pajamų – šaltinio, iš kurio bus gražinama paskola, skolintis tikrai nederėtų.