Greitieji kreditai – už ar prieš?

kreditaiLaikraščių puslapiai mirga antraštėmis, kaip greitųjų kreditų kompanijos nuvedė vieną ar kitą žmogų į bankrotą, sugadino gyvenimą ir panardino į skolas. Tačiau ar tokie kreditai – tikrai visiškas blogis? O gal besiskolinantieji ,,nejautė saiko“ ir neįvertino savo galimybių? Juk niekas pinigų neskolina per prievartą – kiekvienas, imantis paskolą asmuo, atsako už savo veiksmus, ir kaip norėtųsi tikėti, apskaičiuoja, kada ir kaip galės ją grąžinti. Tai kur slypi tas paskolų blogis?

Lengvai suteikiama – lengvai ir imama

Greitieji kreditai paskolos ir visi kiti pinigų paskolinimo būdai yra skirti nenumatytoms išlaidoms padengti – staiga atsiradusiam paskutinės minutės pasiūlymui išsvajotai kelionei, netyčia sugedus automobiliui ar užklupus kitiems nesklandumams. Kadangi atsitikus nemaloniai situacijai, pinigėlių prisireikia itin greit, kreditai greitieji itin praverčia – pinigai paskolinami tą pačią dieną, nereikalaujant didelių ataskaitų apie besiskolinančiojo darbo užmokestį ar stažą. Dauguma žmonių, pasinaudoję greitųjų kreditų paslauga, užklupus bėdai liko labai patenkinti – tam tikru momentu tai buvo vienintelė išeitis.

Tai kur tada slepiasi paskolų bėdos?

Kreditai bėdas sudaro tada, kai juos žmonės imti pradeda nė kiek negalvodami ir neplanuodami. Kad ir koks geras bankininkas ar finansų konsultantas bebūtų, jis niekada tiksliai neapskaičiuos besiskolinančiojo galimybės atiduoti paskolą – kiekvieno asmens išlaidumas skiriasi, kartais netgi skiriasi ženkliai.

Blogiausia – kai vartojamieji kreditai internetu suteikiami tampa ne finansine pagalba, o pragyvenimo šaltiniu besiskolinančiajam. Kadangi internetu kreditai suteikiami pakankamai greitai, ir, kaip jau buvo minėta, tokį kreditą imant nereikalaujama atskleisti savo uždarbio ir net darbo pobūdžio, dažnai juos pamėgsta bedarbiai – pinigai gaunami lengvai, tačiau kaip juos atiduoti? Štai čia ir pasirodo visos baisios istorijos, apie į beprotiškas skolas įlindusius žmones.

Apsukrieji iš kreditų išpeša ir naudos

Jei paskola imama apgalvotai ir apsvarsčius visus galimus variantus, iš jos galima net išlošti. Kaip elementarų pavyzdį galima paminėti kreditų pagalba akcijos metu pigiai nupirktus pirkinius, kurie vėliau perparduodami brangiau.

Taip pat ypač naudinga skolintis, kai nereikia mokėti jokių papildomų pinigų – palūkanų. Žinoma, kreditai be palukanu dažniausiai suteikiami artimųjų vienas kitam, tačiau net ir skolinantis iš įvairių kreditorių įmanoma rasti tokių variantų. Kaip jau buvo minėta, kreditai internetu suteikiami, neatsižvelgiant į tai, ką žmogus dirba ir kiek uždirba. Būtent šis faktorius daro juos itin populiariais – o dažnas jų vartojimas priverčia įvairias kreditorių įmones konkuruoti tarpusavyje. Kuo toliau, tuo dažniau sutinkama akcijų ,,pirma paskola nemokamai“ – tai reiškia, kad pirmą kartą skolinantis iš tam tikros kredito įmonės, tereikia grąžinti tik tą sumą, kuri buvo pasiskolinta – be jokių užaugusių palūkanų.

Ar suteikiami dideli greitieji kreditai?

Kadangi norint gauti greitąją paskolą, nereikia nurodyti savo pajamų, šios paskolos dažniausiai nebūna didelės – iki vieno, dviejų tūkstančių, išskirtiniais atvejais – iki dešimties tūkstančių. Tokie vartojamieji kreditai nėra skirti stambiems pirkiniams įsigyti. Taigi, norint pasiimti kreditą būstui ar automobiliui, teks ieškoti kito varianto.

Kreditai bustui išduodami jau visiškai kita tvarka. Norint gauti paskolą, skirtą nekilnojamam turtui įsigyti, procesas gali užtrukti kiek ilgiau – analizuojamos asmens pajamos, amžius, gyvenamoji vieta ir kiti faktoriai. Ne taip lengvai suteikiami ir kreditai automobiliui įsigyti – kadangi jie dažniausiai viršija dešimt tūkstančių litų, svarstymas, ar suteikti paskolą, taip pat užtrunka.

Greitieji kreditai paskolos – už ar prieš nuspręsti kiekvienas turi individualiai. Tačiau jokie kreditai dar nepakenkė tiems, kurie skolinosi apsvarstę, apskaičiavę ir išmatavę savo galimybes. Pagrindinė taisyklė – jei nėra pastovių pajamų – šaltinio, iš kurio bus gražinama paskola, skolintis tikrai nederėtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.