Žyma: buhalterija

Finansiniai metai pasibaigė – artėja finansinių ataskaitų auditas

No Comments
tax documents on the table
ataskaitos
Photo by Nataliya Vaitkevich on Pexels.com

Buhalterija šiais laikais apima iš tiesų labai daug darbų. Tad ne veltui yra sukurtos ir buhalterio padėjėjo specialybės arba buhalterinė apskaita patikima samdomai įmonei. Siekiama, kad būtų kuo labiau mažinami resursai, optimizuojami darbo procesai, maksimaliai laikomasi tarptautinių elgsenos normų bei verslo atsakomybės už savo sprendimus. Nepamirštama, kad gali būti įmonei skiriamas ir finansinių ataskaitų auditas. Jis visada bus pravartus įmonės vadovams, kad jie galėtų analizuoti pateiktus skaičius ir daryti atitinkamas išvadas bei priimti reikiamus sprendimus, nebijant tam tikrų pokyčių įmonėje.

Finansines ataskaitas įmonėje dažniausiai ruošia buhalteris. Nors jų auditą prižiūri jau visai kiti asmenys. Taip yra išlaikomas konfidencialumas bei užtikrinami reikiami darbo procesai. Jeigu bus nuolat palaikomas tinkamas buhalterinės apskaitos vedimas ir viskas atliekama profesionaliai, tai nebus baisus ir finansinių ataskaitų auditas. Nors jis gali daugeliui skambėti ir nemaloniai bei bauginančiai, bet auditą įmonėje visada verta atlikti, kad būtų išsiaiškinta apie galimai atliekamas klaidas arba patobulinti jau esami procesai.

Nors ir kiekvienoje įmonėje vienas svarbiausių darbuotojų yra buhalteris, jo pareigybės apima ne vien tik vykstančių procesų stebėjimą ir administravimą. Daugeliu atvejų buhalteris prisideda prie įmonės strategavimo bei yra laikomas lygiaverčiu vadovo partneriu. Tikrai neretai taip jau nutinka, jog įmonės apskaitą vedančio asmens profesionalios rekomendacijos padeda sutaupyti įmonės kaštus, tokiu būdu prisidedant prie sklandžios verslo kasdienybės bei plėtros.

Nieko nebestebina, kad pasibaigus finansiniams metams didžiajai daugumai juridinių asmenų atsiranda prievolė patvirtinti ir pateikti metinės finansinės ataskaitas. Svarbu paminėti dar ir tai, kad jas privalu patvirtinti ir pateikti nepriklausomai nuo to, ar juridinis asmuo vykdė veiklą ar ne. Tad jeigu tik kyla nors menkiausių abejonių dėl šių ataskaitų teikimo, būtinai kreipkitės į atitinkamas įmonės, kad būtų atliktas finansinių ataskaitų auditas. Taip galėsite ramiai vesti buhalteriją toliau ir koncentruotis į užsibrėžtus įmonės tikslus, siekiant maksimalių rezultatų.

Turėkite omeny, jog kiekvienos įmonės buhalterinė apskaita reikalauja išties daug patirties, kantrybės bei kruopštumo. Pastabumas detalėms ir visuomet laiku atliekami darbai yra tie bruožai, kurie padeda atpažinti profesionalus. Auditoriai visada pasižymi šiomis savybėmis, tad drąsiai kreipkitės į profesionalus, kad nekiltų abejonių dėl kasmet pateikiamų finansinių ataskaitų.

Categories: Paslaugos

Tags: , ,

25 punktai apie buhalteriją, skaičius, verslą

No Comments

buhalterija

Kodėl buhalterija turi būti patikėta profesionalams? Kodėl viską reikia atlikti laiku? Kodėl svarbus kiekvienas skaičius? Todėl, kad gerai tvarkoma buhalterija yra viena iš įmonės gerovės sąlygų. O norint puikaus rezultato verta kreiptis į https://audita.lt/.

Toliau bus pateikti 25 punktai apie buhalteriją, skaičius, verslą. Mintys, samprotavimai…

 1. Ar naudositės buhalterio paslaugomis, jei šis bendraus nemandagiai? Kažin. Nes dirbant svarbu ne vien įgūdžiai. Bendravimas lemia nemažai.
 2. Buhalterija dažnai siejama su teise. Logiška. Puikus pavyzdys – pajamų deklaravimas. Skaičiuojama ir deklaruojama laikantis įstatymų, o ne kaip nors apytiksliai.
 3. Buhalterija nėra vien matematika. Nors skaičiai labai svarbūs, yra tiek daug sudedamųjų dalių, kad matematika tampa viena iš daugelio.
 4. Nesvarbu, koks tai verslas, skaičiai jame nesvetimi.
 5. Siekiant, kad verslas būtų sąžiningas, negalima numoti ranka į apskaitą.
 6. Malonu, kai pelno rodikliai gerėja ir gerėja. Tačiau ne visada scenarijus optimistinis. Visgi turint gerų specialistų bet kokia situacija išsprendžiama lengviau.
 7. Dažnai žmonės teigia, kad verslas prasideda nuo idėjos. Tai tik pusė tiesos, nes idėja – anaiptol ne viskas.
 8. Norėtųsi, kad skaičiavimai įmonėje būtų atliekami kuo greičiau? Profesionalai gal ir nelėtai dirba, bet… juk kokybė turėtų rūpėti labiau už kiekybę.
 9. Vienos įmonės mažos, kitos didelės. Nepaisant dydžio skirtumo, buhalterija aktuali visoms.
 10. Galima teigti, kad buhalterija yra viso verslo bendrasis vardiklis.
 11. Apie buhalterines paslaugas galima rasti informacijos, nes specialistai skelbiasi internete. Ne tik skelbiasi, bet ir pateikia svarbiausius dalykus.
 12. Jei susigundėte dirbti buhalteriu tik dėl pinigų, turėtumėte permąstyti sprendimą. Tai, beje, tinka kalbant apie bet kokį darbą.
 13. Tvarkant su mokesčiais susijusius reikalus reikšmė teikiama aiškumui. Nes jei neaišku, tai jau chaosas.
 14. Jeigu klaustumėte, ar svarbiau paslaugų kokybė, ar kainos, atsakymas būtų… kokybė!
 15. Ar tai pasaulinio žinomumo kompanija, ar visiškai nauja mažo miestelio įstaiga, buhalterių reikia abiem atvejais.
 16. Sąžiningas verslas yra vienas iš valstybės gerovės elementų (vien ką reiškia sumokami mokesčiai).
 17. Įdomi prielaida: vienas verslas puikiai funkcionuoja, nes idėja puiki, o kitas verslas puikiai funkcionuoja, nes vidutiniška idėja puikiai įgyvendinta.
 18. Kreipiantis į buhalterius klausiama ne tik kainos. Atsiranda daug dalykų, kuriuos norisi išsiaiškinti. Tai turi įtakos tolesniam darbo procesui.
 19. Buhalterių patikimumas – būtinas. Tik tada, kai patikima, gali būti ir profesionalu.
 20. Profesionalumas nėra tik tuščias žodis.
 21. Versle kasdien gali kilti vis naujų klausimų.
 22. Tiek steigiant įmonę, tiek vykdant verslą, tiek įdarbinant ar atleidžiant darbuotojus itin reikšmingas vienas žodis – teisė.
 23. Buhalterija – šimto procentų tikslumas, o ne apytiksliai skaičiavimai.
 24. Kartais sakoma „tai mano pašaukimas“. Taip sakantys buhalteriai paprastai yra profesionalai.
 25. Jeigu domitės buhalterinėmis paslaugomis, nebūtina iškart derinti svarbiausių reikalų. Pirmiausia pasikonsultuokite. O tada jau nuspręsite, ar samdysite, ar ieškosite toliau.

Mokesčiai, teisė – verslui tai nepaprastai aktualu. Norintiems pasikonsultuoti tikslinga apsilankyti https://audita.lt/.

Buhalterijos kursai – norintiems prisijaukinti skaičius

buhalterija

buhalterijaBuhalterija – tai darbas ir paslauga, aktuali visoms įstaigoms. Tai ištisos skaičių sistemos, procentai ir sutartys. Tai žinios ir gabumai, matematika ir teisė. Visai nesunkiai galite rasti ir informacijos apie buhalterijos kursus. Kam jie skirti ir ar apskritai verti dėmesio?

Pirmiausia reikia išsiaiškinti, ar kursų, kurių skelbimą radote, esmė iš tiesų buhalterija, ar kas nors kita. Juk šiais laikais organizuojama gausybė įvairiausių seminarų ir t. t. , tad gali būti sunku atsirinkti. Net ir buhalterija gali būti skirstoma į keletą rūšių. Vieni kursai padės siekti darbo vietos, o kiti pravers tiems, kurie tiesiog nori patobulėti. Noras mokytis sveikintinas. Tad žiūrime, ką gi siūlo organizatoriai.

Pasiūlymų yra gana rimtų. Pavyzdžiui, išklausius paskaitas laikomas tam tikras testas ir netgi atsiranda tikimybė, kad jus rekomenduos darbdaviui. Siekiantiems įsidarbinti tai itin aktualu. Tokiu atveju paskaitų lankytojams rūpi ne tik teorinė medžiaga, bet ir praktika. Įvairiausi dokumentai, apskaitos uždaviniai – tai, kas tampa svarbia mokymosi dalimi.

Buhalterija – veikla, kuria užsidirbama duonai. Tačiau ne visi ieškantys kursų pretenduoja į vienokią ar kitokią darbo vietą. Kai kuriems žmonėms buhalterijos klausimai rūpi todėl, kad vėliau būtų galima kuo efektyviau tvarkyti asmeninius finansus.

Kad finansų skaičiavimas netaptų kaip katorga, reikėtų atidžiai rinktis, į kokius kursus registruotis. Galbūt jums aktualiausia apskaita, o gal labiausiai domina įdarbinimo dokumentų rengimas? Pasitikslinkite prieš užsirašydami į pamokas.

O ką daryti, jei apskaitą reikia tvarkyti jau dabar ir trūksta žinių bei įgūdžių? Nėra ko nusiminti, nes savo paslaugas siūlo profesionalūs buhalteriai. Jie išgliaudo reikiamus uždavinius ir rezultatas būna toks, už kurį verta pagirti.

Yra daugybė atvejų, kai buhalterija patenka į interesų sferą. Vykdote individualią veiklą? Vadovaujate įmonei? Rūpinatės asmeniniais finansais? Tai tik dalis pavyzdžių. Galima teigti, kad reikšmė itin didelė. Versle ir ne tik versle skaičių vaidmuo nemažas. O specialiuose kursuose įgaunama įgūdžių, praverčiančių norint tvarkyti buhalterinius reikalus. Matematikos ir teisės derinys – tam, kad finansai būtų tvarkingi.

 

Buhalterinė apskaita sėkmingam verslui

buhalterinė apskaita

buhalterinė apskaitaKo reikia sėkmingai veikiančiam verslui? Gero buhalterio arba finansininko. Tai du skirtingi žmonės, nesusimaišykite. Skirtumus paaiškinsime vėliau. Buhalterinė apskaita – kertinis sėkmingos įmonės akmuo.

Kas yra buhalterinė apskaita?

Buhalterinė apskaita – visų įmonės finansinių srautų tvarkymas. Kur tik išlaidos, pajamos, sąskaitos ir ataskaitos – ten turi būti buhalteris arba samdoma įmonė.

Suvokti buhalterinės apskaitos esmę gana paprasta.

Įmonė parduoda prekes arba paslaugas. Taigi buhalteriai fiksuoja visus pardavimo momentus ir juos apiformina pagal įstatymuose numatytą tvarką – sąskaitos, čekiai, kasos aparatai ir t.t.

Įmonėje dirba darbuotojai, kuriems mokamos algos, atostogų išmokos, paskolos, viršvalandžiai, komandiruotpinigiai ir t.t. Kiek visko mokėti atskaičius mokesčius – žino buhalteriai. Mokesčius už įmonę ir darbuotoją taip pat moka buhalteriai (tiksliau moka vadovas, bet buhalteriai nurodo kiek). Jei darbuotojai samdomi iš šono (pagal individualią veiklą, autorinių sutarčių pagrindu), tai irgi rūpi buhalteriams.

Įmonė turi išsilaikyti, todėl nuomoja biurą, perka popierių, kompiuterius ir kitus veiklai vykdyti reikalingus daiktus. Pinigus ima iš kasos grynais arba pavedimu. Pardavėjas paprastai išrašo sąskaitas. Visa tai reikia užfiksuoti ir apiforminti.

Įmonė turi trumpalaikio ir ilgalaikio turto. Trumpalaikis turtas – iki 300 eurų vertės (kaip numato direktoriaus įsakymas) turtas – stalai, popierius, kuras automobiliui, klaviatūros ir kiti smulkūs daiktai, kuriuos įsigyja įmonė. Ilgalaikis turtas – brangesni dalykai – kompiuteriai, baldai, automobiliai, galbūt net patalpos, gamybinė įranga. Visą turtą reikia fiksuoti. Kas metai jis nusidėvi, todėl vertė krenta. Visa tai turi atsispindėti oficialiuose įmonės dokumentuose.

Apie įmonės veiklą ir jos finansinius rodiklius reikia nuolat informuoti valstybę, kuriai mokami mokesčiai. Dažniausiai reikalų turima su VMI – Valstybine mokesčių inspekcija, kurios paskirtis – užtikrinti, kad įmonės laiku sumokėtų visus joms priklausančius mokesčius – kelių, pelno mokestį, PVM, GPM už darbuotojus ir t.t. Taip pat dažnai dirbama ir su SODRA – jai mokami mokesčiai už darbuotojus (PSD ir VSD).

Štai ir visa buhalterinės apskaitos esmė. Grįžkime prie buhalterių ir finansininkų.

Buhalteris vs. Finansininkas

Buhalteris ir finansininkas – ne vienas ir tas pats. Buhalteris veda įmonės buhalterinę apskaitą, teikia ataskaitas VMI, SODRAI, tvarko darbuotojų įdarbinimą, apskaito ilgalaikį ir trumpalaikį turtą ir t.t. Finansininkas – planuoja įmonės išlaidas, pajamas, analizuoja pinigų srautus, prisideda prie kainodaros kūrimo, užtikrina, kad atsiskaitoma būtų laiku, administruoja skolas, kuria finansinę strategiją ir konsultuoja įmonės vadovybę bei savininkus kitais finansiniais klausimais. Štai ir esminis skirtumas.

Kokią naudą teikia buhalterinės paslaugos?

No Comments
buhalteriai

Įvairūs buhalteriniai dokumentai ir nuolatiniai apskaitų tvarkymai kompanijos ar stambaus verslininko tikrai nedžiugina. Tai apsunkina ir skatina ieškoti kitos išeitis, kurią rasti ne visuomet yra taip paprasta. Mokesčių deklaracijos, apskaitos duomenų vedimas ir kitas daug informacijos reikalaujantis darbas ne kiekvienam yra taip lengvai įkandamas. Deja, to išvengti nepavyks. Ar yra lengvesnis būdas?

Buhalterinės paslaugos yra tai, ko reikia kiekvienam verslo keliu einančiam asmeniui. Ne naujiena, jog kiekviena svarbi veikla reikalauja didelės finansų apskaitos sistemos. Pats vadybininkas tuo užtikrinti negali, todėl tenka ieškoti profesionalios komandos. Vienas lauke – ne karys, todėl sėkmingas verslininkas turi užnugaryje turėti visą komandą, kuri padeda jam tvarkyti verslo reikalus ir siekti užsibrėžto tikslo. Tai ne rekomendacija, o būtina sąlyga sėkmingo verslo pradžiai.

Ankščiau ar vėliau tenka priimti šį sprendimą. Buhalteriai geba daug geriau pasirūpinti apskaita, nei bet kuris kitas kitos profesijos atstovas. Produktyvus ir gerai savo darbą išmanantis specialistas gali ne tik kokybiškai atlikti darbą, bet ir sėkmingai didinti verslo sėkmę ir sutaupyti laiką bei lėšas. Kompanijos yra linkusios pasitelkti didžiųjų buhalterinės apskaitos įmonių pagalbą, kuri užtikrina puikius rezultatus ir aukštą malonumo jausmą. Tad kuo šios buhalterinės paslaugos yra išskirtinės?

Naudingumas. Visada laiku ir išsamiai pateikta informacija apie įmonės rezultatus nenuvils, o suteiks didesnį pasitikėjimą savimi. Tai yra būtina sėkmingo verslo pradžiai ir užsibrėžtų tikslų įgyvendinimui.

Patikimumas. Tik patikimi ir didelę patirtį turintys asmenys prisiims atsakomybę už tinkamai tvarkomą buhalterinę apskaitą. Atsakinga buhalterija neleis prasprūsti net ir menkiausiai smulkmenai.

Patogumas. Elektroninis bendravimas ir lengvas ataskaitų priėmimas bei išsiuntimas palengvins kasdieninius rūpesčius. Automatizuota klientų aptarnavimo sistema garantuos aukštą komforto jausmą. Kvalifikuotas buhalteris pasirūpins visais jūsų dokumentais ir užtikrins atsakingo specialisto veiksmus.

Modernumas. Įvairios kompiuterinės programos reguliariai atliks atnaujinimus ir informuos pateikdamos tik naujausius duomenis. Tai patogu ir padeda sutaupyti daug pastangų bei laiko.

Ekonomiškumas. Maži įkainiai ir itin produktyvus darbas sutaupys dideles lėšas ir brangų laiką.

Buhalterinės paslaugos mes neišvengsime, ankščiau ar vėliau teks pasinaudoti jos teikiamais privalumais.