5 interneto svetainių kūrimo mitai

Dizpro.ltMitai ir stereotipai gimsta iš vienetinių istorijų, kurias papasakojo draugo pusbrolio pažįstamo „švogeris“. Kai istorija pereina per tiek žmonių, turinčių „tvirtą“ nuomonę apie interneto svetainių kūrimą, jos rezultatai gali būti panašūs ir į sąmokslo teoriją, ir į pasaką, bet kartu ir į tiesą. Tokios „tiesos“ dažnai įsitvirtina verslininkų sąmonėje ir jas sunku iš ten iškrapštyti. Visa tai vadinama mitais ir mūsų darbas yra juos išsklaidyti pateikiant pačią naujausią informaciją. Mitus sklaidyti padės patyrusių interneto puslapių ir el. parduotuvių kūrėjų, bei interneto rinkodaros specialistų iš Dizpro.lt komanda

Mitas Nr. 1: Naujai sukurtas puslapis iš karto bus randamas paieškoje.

Visiškas mitas, nors kartais pasitaiko tokių atsitiktinumų, kurie jį dar labiau sustiprina… Šviežias interneto puslapis dar neturi pakankamai autoriteto, kad paieškos sistemos jį rodytų aukštai. Tam reikalingi keli svarbūs momentai – geri tekstai ir išorinių nuorodų. Puslapių kūrėjai atlieka tik vieną iš 3 patekimo į Google pirmas pozicijas rekomendacijų – vidinis optimizavimas. Tai vidinių nuorodų sutvarkymas, kodas be klaidų, SEO reikalingi įrankiai – sitemap.xml, robots.txt, .htaccess failas su taisyklėmis, ką paieškai fiksuoti, o ko ne ir t.t.

Mitas Nr. 2: Reikia sukurti puslapį naršyklėms ir dar vieną puslapį mobiliesiems. Tai dvigubas darbas!

Mitas, kuris dar neseniai toks nebuvo, nes taip daro naujienų portalai iki pat šiol. Verslui to tikrai nereikia. Kuriant puslapį dabar pasirenkamas lankstus (Responsive) dizainas, kuris labai gražiai atvaizduojamas ir išmaniųjų telefonų ekranuose bei planšetiniuose kompiuteriuose. Antro puslapio tikrai kurti nereikia, pakanka padirbėti su viena versija ir šio puslapio CSS (stiliais).

Mitas Nr. 3: Interneto svetainių kūrėjai yra tik programuotojai ir dizaineriai.

Hmm… Viskas keičiasi. Dabar interneto svetainių kūrėjai yra daugiau rinkodaros specialistai. Jiems nebekeliami reikalavimai turėti 10 metų patirties programavimo srityje, nes su šiuolaikinėmis turinio valdymo sistemomis, tokie reikalavimai niekam nereikalingi. Pakanka PHP, HTML ir CSS žinių, kurias turi bet kuris kolegijos absolventas, studijavęs programavimą. Dizaineris irgi nelabai reikalingas, nes dizainai parduodami jau gatavi, ypač, jei naudojama WordPress TVS. Iš interneto svetainių kūrėjų dabar daugiau reikalaujama numatyti tam tikrus rinkodaros įrankius, išmanyti SEO pagrindus, pasirūpinti, kad būtų galima puslapį naudoti AdWords reklamos kampanijose.

Mitas Nr. 4: Interneto svetainės talpinamos pas kūrėjus.

Šis mitas gyvas jau 20 metų ir, atrodo, pasitraukti niekur neketina. Interneto svetainių kūrėjai nėra sistemų administratoriai, todėl jie neprižiūri serverių, nekuria naujiems darbuotojams el. pašto adresų, nesirūpina, kur įmonė laikys savo failus ir dokumentus. Visa tai – sistemų administratorių, prižiūrinčių įmonės IT ūkį darbas. Interneto puslapių kūrėjai paprastai rekomenduoja, kokį serverį nusamdyti, kad puslapis veiktų sklandžiai.

Mitas Nr. 5: Interneto puslapių kūrėjai – nepunktualūs ir nesukalbami menininkai.

Interneto puslapių kūrimas susijęs su menu tik tiek, kiek jo į projektą įleidžia dizaineris. Visa kita yra verslas. Kadangi dizainus dabar perka tiesiog internetu, to meno yra dar mažiau… Nepunktualūs? Dažniausiai nepunktualumas yra abiejų pusių problema – vieni laiku neatsiuntė komentarų, kiti – laiku nespėjo padaryti… Nesukalbamumas pasitaiko visose srityse, nes komunikacija yra vienas didžiausių iššūkių dviejų skirtingų verslų partnerystėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.