Apie didesnes paskolas: ką naudinga žinoti?

ilgalaikes paskolosGreitieji kreditai daugeliui žmonių siejasi ne tik su greitai suteikiamomis paskolomis, bet ir trumpu grąžinimo terminu. O ką daryti, kai aktualios tampa ilgalaikes paskolos? Tai paskolos (būtent – ilgalaikes), suteikiamos kiek didesnei sumai, taigi – ir ilgesniam grąžinimo laikotarpiui. Ar yra pagrindo „bijoti“ ar nerimauti dėl tokio tipo paskolų? Finansų specialistas Algirdas sako, kad tokio pagrindo nėra. Jis tvirtina, kad ilgalaikes paskolos be uzstato ar su juo, yra tokie patys finansiniai įsipareigojimai, tik bendradarbiavimas su kredito įmone užtrunka kiek ilgiau.

Kai reikalinga nemaža pinigų suma…

Algirdas, paklaustas, ar ilgalaikes paskolos mazos palukanos yra tiesiogiai susiję, atsako, kad taip gali būti. Vis dėlto jis mieliau tokio tipo paskolas, tiksliau, ilgalaikes, vertina kaip ypač patogias skolinantis didelę pinigų sumą: „Štai, kad ir ilgalaikes paskolos internetu be uzstato… Įsivaizduokite, kaip tai patogu. Paraišką dėl paskolos, kurios jums reikia nedelsiant, užpildote tiesiog sėdėdami prie savo asmeninio kompiuterio. Atsakymą gaunate dar tą pačią darbo dieną arba kitą, jei kreipiatės likus nedaug laiko iki kredito bendrovės darbo pabaigos. Nepaliekate jokio užstato, taigi išvengiate bereikalingų formalumų. Kitaip tariant, sutaupote labai daug laiko. Viskas paprasta, patikima, sauga ir be galo patogu. Kalbu apie tuos atvejus, kai reikalingos didesnės pinigų sumos. Pavyzdžiui, ilgalaikes paskolos iki 5 metu paprastai suteikiamos didesnei sumai nei, tarkime, 1000 ar 2000 eurų.“.

Kam mokėti trumpiau?

Algirdas sutinka, kad ilgalaikes paskolos su uzstatu ar be jo, gali būti išmokėtos per visai netrumpą laiką. Ar tai trūkumas? Specialistas sako – jokiu būdu. „Na, pabandykite įsivaizduoti, kad esate kam nors skolingas penkis tūkstančius eurų. Viena, kai tokią sumą pinigų turite grąžinti per, tarkime, pusę metų, kita – kai per tris metus. Pirmuoju atveju veikiausiai turėsite atsisakyti bet kokių kitų išlaidų, smarkiai save riboti. Tiesa, taip ilgalaikes paskolos išmokėjimas truks labai trumpai, gana greitai pamiršite, kad apskritai skolinotės. Tačiau kam kentėti pusę metų, jei jusdami silpnesnį sumažėjusių pajamų efektą galite „išsimokėti“ per ilgesnį laiką? Nejaugi vienas nesuprantu, kam reikėtų svarstyti tokią dilemą?“.

Kas gali gauti paskolą? Kaip tikrinami duomenys?

Ar ilgalaikes paskolos pasižymi kokiais nors tik joms būdingais bruožais? Algirdas sako, kad viskas, net ir reikalavimai potencialiems tokių paskolų gavėjams, keliami panašūs: „Dažniausiai sulaukiu kelių pagrindinių klausimų, susijusių su tuo, kas gali gauti paskolą. Pirmas – ar ilgalaikes paskolos nedirbantiems taip pat suteikiamos? Šito reikėtų teirautis būtent tos įmonės konsultantų, kur ir mėginsite pasiskolinti. Visgi dauguma paskolų teikėjų kreditus „duoda“ tik oficialiai dirbantiems Lietuvos Respublikos piliečiams. Kitas klausimas – ar teikiamos ilgalaikes paskolos isiskolinusiems žmonėms? Čia galiu atsakyti kiek griežčiau – dažniausiai ankstesnių finansinių įsipareigojimų neįvykdę asmenys negali daugiau pasiskolinti.“. Algirdas pažymi, kad daug kur ilgalaikes paskolos visa para teikiamos internetu ar trumposiomis SMS žinutėmis. Tačiau tai neturi jokios įtakos reikalavimams, keliamiems žmonėms, kurie nori pasiskolinti. „Nemanykite, kad jei dėl ilgalaikes paskolos kreipiatės internetu ir tai darote po įmonės oficialaus darbo laiko pabaigos, jūsų „finansinė reputacija“ nebus kruopščiai patikrinta. Paskolų teikėjos atidžiai tikrina savo potencialių klientų duomenis, taip užtikrindamos patį efektyviausią, abipusiu pasitikėjimu paremtą bendradarbiavimą. Visiems reikia garantijų: kaip klientams norisi gauti garantijas, kad sutartu laiku į jų banko sąskaitą bus pervesta pageidauta suma, taip ir įmonėms norisi įgyti pasitikėjimą žmonėmis, kuriems ruošiasi skolinti…“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.