Darbo sauga Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose: kodėl tai svarbu darbdaviui?

darbo sauga VilniujeJei nusprendėte pradėti verslą, nepamirškite, kad jūsų pareiga – pasirūpinti darbuotojų sveikata ir gerove. Deja, praktika rodo, kad darbo sauga Vilniuje ir kituose didesniuose ar mažesniuose Lietuvos miestuose yra nevertinama. Toks požiūris kelia realų pavojų ne tik konkrečios įmonės darbuotojams, bet ir verslo plėtrai, t. y. netinkamai parinktos arba išvis nenaudojamos saugos priemonės skatina dažnesnius darbuotojų susižeidimus, todėl jūs prarandate gamybos laiką. Dėl darbuotojo prastos savijautos nutrūkstantys procesai reikalauja papildomo laiko, o neretai – ir papildomų išlaidų sutrikusio sektoriaus atnaujinimui. Be to, sužeistą darbuotoją privalėsite pakeisti nauju asmeniu, kurio apmokymams reikės skirti laiko ir daugiau išlaidų, o sužeistam darbuotojui turėsite mokėti kompensaciją. Kitaip sakant, tinkamos darbo saugos priemonės ne tik sumažins darbuotojų traumų skaičių, bet ir padės išvengti daug kainuojančių gamybos klaidų.

Darbo saugos užtikrinimas yra vienas svarbiausių sėkmingai veikiančios bendrovės valdymo dalių, t. y. darbdavys, besirūpinantis darbuotojų sveikata ir gerove, išvengia išlaidų ir padidina atliekamos veiklos produktyvumą. Iš tiesų laimingi ir atitinkamomis saugos priemonėmis aprūpinti darbuotojai užtikrina ekonominę naudą, t. y. jūs galite džiaugtis geresne darbo kokybe, mažesne darbuotojų kaita, maksimaliu produktyvumu ir mažesniu praleistų darbo dienų skaičiumi.

Nors darbo sauga Vilniuje ar kitame šalies mieste siekia pasirūpinti darbuotojų sveikata, negalima pamiršti ir šių mokymų prasmės darbdaviui. Nesvarbu, kokio dydžio jūsų įmonė, jums bus reikalingi profesionalūs darbuotojai. Praktika rodo, kad susirasti visus jūsų lūkesčius atitinkančią komandą nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Be to, darbuotojų apmokymas reikalauja gana daug laiko ir išlaidų. Tai reiškia, kad prarasti kompetentingų specialistų jūs tikrai nenorėsite. Natūralu, kad sąmoningas darbuotojas reikalaus asmeninių saugos priemonių ir atsisakys dirbti jo sveikatai (ar gyvybei) pavojų keliančioje aplinkoje. Jei norite pasirūpinti darbuotojų gerove ir fizine sveikata, privalote skirti laiko saugos mokymams ir asmeninių apsaugos priemonių suteikimui.

Atlikti tyrimai patvirtino, kad išsivysčiusios valstybės ypatingą dėmesį skiria darbo sąlygoms. Nors daugelyje šalių darbuotojų saugos ir sveikatos reglamentus numato pati valstybė (leidžiami norminiai dokumentai ir įstatymai), darbuotojų sauga turėtų rūpėti kiekvienam darbdaviui asmeniškai – tai svarbu ne tik profesinėms sąjungoms ar darbo bendrovėms, bet ir užsakovams bei įmonės klientams, t. y. daugelis pirkėjų, vertindami konkrečią prekę, atsižvelgia į gamintojo vardą, pirmenybę teikdami bendrovėms, kurios vertina ir rūpinasi savo darbuotojais. Kitaip sakant, rūpindamiesi darbuotojų sauga, užtikrinate sėkmingas konkurencijos sąlygas. Nepamirškite – kiekvienas incidentas gali atnešti itin didelių nuostolių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.