Darbo skelbimai internete

darbasDarbas yra svarbus kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Tai, kaip jį suvokiame – kitas klausimas, nors didžiosios daugumos suaugusių žmonių mintyse darbas asocijuojasi su biuru, kabinetu, kolegomis, kalėdiniu vakarėliu, pasitarimais ir samdoma valytoja. Kiti įsivaizduoja jį namie, parke, sode, palinkę prie kompiuterio su alaus bokalu ir musėmis aplink galvą. Darbas lieka darbu, jei jis daromas gerai ir kokybiškai. Tai tikro specialisto bruožas, kurį vertina bet kuris darbdavys.

Tam tikros srities specialistams darbo skelbimai yra savotiška atrakcija. Vis knieti pabandyti kandidatuoti į vieną ar kitą poziciją, nusiųsti savo CV. Pakviesti į pokalbį specialistai aiškiai išsako savo pageidavimus, net jei šiuo metu ir turi darbovietę.

Darbo skelbimai internete dažniausiai publikuojami kelių rūšių puslapiuose:

  1. Skelbimų portalai;
  2. CV portalai;
  3. Darbo atrankos agentūrų puslapiai;
  4. Įmonės puslapiai (skyrelis „Karjera“ arba „Siūlome darbą“);
  5. Socialiniai tinklai (Facebook, LinkedIn, Google+);
  6. Specialistus vienijančios reklamos svetainės (pvz. Versliukai.lt, DirbaLaisvai.lt, Telo.lt* ir t.t.);
  7. Bendrinės ir nišinės virtualios bendruomenės ir forumai;
  8. Papildomo darbo skelbimų portalai;
  9. Lietuvos Darbo Biržos svetainė;
  10. Valstybinių institucijų konkursai tam tikroms valdininko pareigoms užimti.

Pasirinkimų tikrai daug visiems gyvenimo atvejams, todėl išsirinkti tinkamus darbo pasiūlymus nėra labai sudėtinga. Jau dabar žinote, kur jų ieškoti.

Darbo pasiūlymai ir norimi kandidatų profesionalumo kriterijai automatiškai padiktuoja, kuriuos šaltinius naudoti. Pavyzdžiui, jei įmonė ieško tam tikros atstovybės vadovo Lietuvoje, vargu, ar tokį skelbimą išvysite skelbimų puslapyje, ar papildomo darbo srityje. Čia pirmu smuiku gros populiariausi CV portalai ir socialiniai tinklai, o ypač LinkedIN, kuriame yra gana nemažai tarptautinės darbo patirties turinčių darbuotojų. Iš kitos pusės, darbas kirpėjai ar vestuvių fotografui nebus siūlomas per CV portalus, o stengiamasi atkreipti tam tikrų bendruomenių dėmesį, paskelbti apie tai Facebooke, nevengiant ir specialistų reklaminių puslapių.

Kur jums tinkami darbo skelbimai patalpinti? Visur, tik reikia investuoti šiek tiek savo brangaus laiko, ir tas svajonių darbas bus jūsų. Paieška naudotis juk mokate.

* Telo.lt yra naujausias specialistų reklamos tinklapis, kuriame gali registruotis tam tikrų sričių specialistai ir patys nemokamai skelbti apie ieškomus kolegas ir specialistus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.