Investicija į mišką: kokia yra miško kaina?

miško kainaGavę, paveldėję ar nusipirkę mišką, pradedame galvoti, kokią naudą iš jo gausime? Kokia yra miško kaina? Kiek medienos mūsų miškas gali duoti? Galiausiai – ar verta mišką parduoti, ar geriau skirti laiko jo brandinimui? Investicijos į mišką gali suteikti daug finansinės naudos, tačiau negalima pamiršti ir kitos medalio pusės – miško priežiūra reikalauja daug laiko, kantrybės ir atitinkamų žinių, todėl ne kiekvienas miško savininkas gali (ir nori) šiais darbais užsiimti.

Verslininkai sutinka – miškas yra puiki investicija, neretai sugretinama su pelningai saugomu indėliu. Tiesa, siekiant didžiausios naudos, būtina racionaliai įvertinti, kokia yra miško kaina, t. y., kiek vertas konkretus miškas ir kaip jo vertė pasikeistų bėgant metams (nepamirškite įvertinti išlaidų, skirtų miško priežiūrai). Šiuo atveju būtina racionaliai įvertinti ne tik miško plotą ir medžių rūšį, bet ir jų amžių bei medienos vertę. Minėtasis darbas reikalauja patirties ir žinių, todėl bus sunku išsiversti be profesionalaus ir ilgametę patirtį turinčio konsultanto, kuris padėtų racionaliai įvertinti miško valdą ir priimti optimaliausią sprendimą dėl tolimesnių veiksmų. Be to, profesionalus konsultantas patars, kokių priemonių imtis, jei miške įsiveistų kenkėjų, kaip reikėtų mišką prižiūrėti ir kokių priemonių būtina imtis, nusprendus atsodinti miško valdą. Tiesa, jei miško plotas yra didelis, tikėtis, kad mišką pavyks savarankiškai atsodinti ir prižiūrėti, būtų mažų mažiausiai naivu. Kitaip sakant, jei nusprendėte eiti šiuo keliu, jums bus reikalinga profesionalų pagalba.

Vertindami miško kainą, nepamirškite, kad kiekvienas medis yra vertingas. Tiesa, net ir tos paties rūšies medis gali būti įkainojamas skirtingomis sumomis – viskas priklauso nuo to, ar medis yra sveikas, ar buvo tinkamai ugdomas, laiku nugenėtas ir t. t. Paprastai neprižiūrimas miškas tampa vieta, kurioje auga kreivi, išsišakoję ir netvirti medžiai, kurie tinka tik malkoms. Jei miškas subrendęs, rekomenduojama pagalvoti apie plyną kirtimą. Tokiu atveju miško kaina yra pati didžiausia, o miško atsodinimas pareikalaus minimalių investicijų. Žinoma, apie plyną kirtimą teks galvoti ir tuo atveju, jei miške užsiveisę kenkėjai arba miškas nukentėjo nuo stichinių nelaimių.

Jei nusprendėte mišką parduoti, nepamirškite pasidomėti, kokias kainas siūlo pirkėjai. Siekdami priimti geriausią sprendimą, pasidomėkite bent keliais miško supirkimo pasiūlymais. Be to, daugelis minėtųjų bendrovių turi patogias elektronines formas, kuriomis naudodamiesi galėsite nustatyti miško vertę, t. y. jums tereiks įvesti nurodytus duomenis ir per kelias minutes bus pateikti sugeneruoti rezultatai su jums skirtais kainos pasiūlymais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.