Įvairių rūšių durys

durysMūsų dienomis lauko ir vidaus durų pasiūla didžiulė, galite rinktis iš įvairiausių rūšių gaminių. Klasikinis variantas – tai medžio masyvo durys. Jos daromos iš natūralios medienos, gali būti ąžuolinės, uosinės, pušinės, eglinės, taip pat iš juodalksnio, buko ar net raudonmedžio. Jos gaminamos iš klijuotos medžio plokštės. Klijuojama mediena būna ypač gerai išdžiovinta, o jai suklijuoti naudojami specialūs stiprūs klijai. Tokias duris galima dažyti, beicuoti ar alyvuoti pagal užsakovo reikalavimus. Šios durys turi būti montuojamos sausoje patalpoje, nes didelis drėgmės svyravimas gali jas neigiamai paveikti. Medinės durys gali būti ir lauko, ir vidaus.

Dažnai naudojamos faneruotos durys, kurių išvaizda niekuo nesiskiria nuo medinių durų. Šias duris lengva priderinti prie įvairaus patalpų dizaino, nes jų modelių pasirinkimas ypač didelis. Tokios durys pasižymi visomis geriausiomis įvairių rūšių durų savybėmis. Jos yra lengvos, bet tvirtos, gerai absorbuoja garsą, aplinkos drėgmė jas veikia daug mažiau, o medžio faneros pasirinkimas labai didelis, tad pritaikyti jas galima pagal įvairiausius skonius. Šios durys yra paruošiamos iki galo, tad nusipirkus dažyti jų nebereikia, užtenka nulakuoti reikiamu laku.

Gana populiarios durys iš presuoto kartono. Tokios durys yra paprastos ir pigios. Dėl pastarosios savybės jas daug kas ir renkasi, taip pat jos dažnai naudojamos visuomeninės paskirties pastatuose. Šias duris lengva sumontuoti ir tarnauja jos pakankamai ilgai. Jos gali būti lygios arba profiliuotos, tai yra tokios, kai viršutinėje plokštėje įpresuojamos tam tikros formos arba kokie nors raštai. Tokios durys yra patvarios, jas nesunku prižiūrėti. Tačiau montuojamos jos turi būti gerai šildomose patalpose, kuriose nėra didelių temperatūros svyravimų.

Šarvuotos durys gaminamos iš plieno lakštų. Šių lakštų storis gali skirtis ir nuo to dažniausiai priklauso durų kaina. Tokios durys paprastai naudojamos įėjimuose į gyvenamąsias patalpas, nors gali būti montuojamos ir rūsiuose, ar kitokiose pagalbinėse patalpose, nes tokioms durims nekenkia šilumos svyravimai. Pagamintos durys būna visiškai paruoštos naudoti.

Jau daug metų įstaigose ir biuruose naudojamos plieninės durys, taip pat jos puikiai pritaikomos rūsiuose ir palėpėse. Tokios durys pasižymi tvirtumu ir stabilumu. Joms nekenkia nei šviesa nei karštis. Jų priežiūra paprasta, jas lengva valyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.