Juridinio asmens registravimas: ar paprasta tapti verslininku?

juridinio asmens steigimasAr paprasta būti verslininku? Viena vertus, taip. Kita vertus, ne. Ar esate sutverti verslui, padeda atsakyti pats įmonės registravimas – jei pritrūksta kantrybės ar kyla daug neaiškumų ir nebandoma ieškoti informacijos, tuomet arba manoma, kad verslininku būti sunku, arba suprantama, kad tai nėra patinkantis kelias.

Kalbant apie verslą reikėtų aptarti skeptiškumą. Juk ir pats žmogus, sumąstęs kokią veiklos idėją, ima kritikuoti savo planus. O ir pažįstami, išgirdę idėją, nevengia pakritikuoti. Tačiau atrasti trūkumus – nieko blogo. Svarbiausia, kad skeptiškumas nebūtų pernelyg didelis ir neužkirstų kelio idėjai rutulioti. Viena medalio pusė – apgalvojimas, kokie yra minusai, o kita pusė – vien tik minusų įžvelgimas.

Kaip įkurti įmonę? Juridinio asmens steigimas aktualus tada, kai verslo idėja jau subrendusi ir atrodo, kad beliko tik formalumai. Tačiau būtent tie formalumai kartais užtrunka daug laiko. Ne tik dėl įstatymų specifikos, bet ir dėl nežinojimo ar delsimo. Kai situacija lyg ir komplikuota, sunku net ir pradėti ką nors daryti. Žinoma, asmenys, kurie jau yra registravę juridinį asmenį, naujokus padrąsintų ir pasakytų, kad nieko baisaus ar pernelyg sudėtingo nėra. Tiesiog nori arba nenori.

Sudėtingumo tema aptariama ir skirstant verslo formas. Pavyzdžiui, jei neplanuojate vystyti kokios grandiozinės kompanijos, galbūt idealiausias variantas būtų individuali veikla pagal pažymą. Kiekvienu individualiu atveju pasirenkama konkreti forma, kuri iš pažiūros turėtų geriausiai patenkinti lūkesčius ir atitikti veiklos specifiką. Nesunku suprasti, kad, pavyzdžiui, individualią veiklą įregistruoti yra gerokai lengviau nei UAB. Smulkiuosius verslininkus tai džiugina.

Kažin ar kas sutiktų, kad juridinio asmens steigimas yra labai paprastas procesas. Nes, kaip ir daugeliu atvejų, susijusių su teisiniais reikalais, svarbu gerai įsigilinti – svarbu atsakingas požiūris ir kruopštus aktualių teisės aktų išnagrinėjimas. Tikriausiai niekas neregistruoja juridinio asmens  „šiaip sau“, o tai reiškia, kad skiriama nemažai laiko ir dėmesio, į visą procesą žiūrima neatsainiai.

Jei kas nors paklausia, ar juridinio asmens registravimas lengvas, ar sudėtingas, vieno atsakymo nėra. Kodėl? Nes viskas priklauso nuo situacijos, netgi nuo žmogaus imlumo. Vienam pakanka truputį pasidomėti ir visi reikalai aiškus, o kitas nuodugniai tyrinėja, ieško informacijos ne pusdienį ir ne savaitę. Panašiai galima apibūdinti ir patį verslo pasaulį. Vienas asmuo tarsi gimęs vadovauti ir išlaviruoti įmonę sėkmės keliu, o kitam tai nėra lyg įgimta.

P. S. Jei teisiniai procesai steigiant įmonę atrodo užimantys pernelyg daug laiko ir reikalaujantys daugybės pastangų, palankiausias variantas yra kreiptis į profesionalus, kurie padės sutvarkyti visus formalumus.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.