Kampiniai šlifuokliai – pjaustymui

kampiniai šlifuokliaiKaip greitai ir tiksliai nupjauti vamzdelį, storą kampuotį, užrūdijusį varžtą ar net plastmasinį kanalizacijos vamzdį? Galima tai padaryti metalo pjūkleliu arba kampiniu šlifuokliu.

Kampiniai šlifuokliai iš esmės yra skirti ne pjaustymui, o šlifavimui. Jų tikroji paskirtis – nuvalyti metalinių paviršių apnašas – rūdis ir nelygumus, atsiradusius po virinimo. Juos plačiai naudoja suvirintojai ir kalviai, darantys laiptus, tvoras ir kitas metalo konstrukcijas. Pjaustymas – ne pagrindinė funkcija, tačiau atrodo, kad tai yra būtent tai, dėl ko šie kampiniai šlifuokliai pagaminami.

Keistas pavadinimas, tiesa? „Bulgarkė“ priimtiniau? 😉 Kampinis šlifuoklis yra paprastojo juostinio šlifuoklio brolis. Juostinis yra griozdiškas ir nelabai tinkamas nešiotis, o štai kampinis – telpa į bet kurią įrankių dėžę. Juostinis šlifuoklis dažnai naudojamas peilių gamyboje, taip pat siekiant nugludinti metalinius paviršius. Jam gali talkinti ir cilindrinis šlifuoklis, kuris suka ne juostą, o akmeninį diską. Toks dar liaudyje vadinamas „šmirgeliu“. Dabar jis naudojamas daugiausiai kirviams galąsti.

Kampiniai šlifuokliai yra kur kas pranašesnis įrenginys dėl kelių priežasčių:

  1. Kampiniai šlifuokliai („bulgarkės“) yra lengvi ir paprastai transportuojami.
  2. Jie yra nedideli ir telpa į bet kurį įrankių krepšį.
  3. Jie yra pakankamai galingi ir su dvifaze elektros galia – 220 V.
  4. Lengvai keičiami diskai taupo laiką ir netrukdo darbui.
  5. Daugybė funkcijų atsiranda naudojant skirtingus diskus – vieni pjauna betoną, kiti – metalą, treti – medį, taip pat šlifuoja įvairius paviršius.

Kampinių šlifuoklių kaina priklauso realiai nuo dviejų faktorių – galios ir patvarumo. Niekam ne paslaptis, kad yra įrankiai mėgėjams ir įrankiai profesionalams. Įrankiai mėgėjams yra pigesni ir turi mažiau galios, nes jie naudojami kartais, po keletą kartų per mėnesį. Profesionalams skirti kampiniai šlifuokliai pasižymi ilgaamžiškumu ir didesne galia (taip efektyviau, nes elektros sunaudojama tiek pat). Visos „bulgarkės“ yra atsparios išoriniams poveikiams. Tai reiškia, kad gali nukristi nuo stelažo iš metro aukščio ir greičiausiai joms nieko dėl to nenutiks. Aišku, profesionalams skirtų įrankių apsaugos yra kur kas geresnės, todėl mėtyti pakampiais  savo įrankių nevertėtų bet kuriuo atveju.

Ar jūsų įrankių dėžėje jau yra kampinis šlifuoklis? Jei ne, skubėkite į el. parduotuves ir ieškokite kokybiškų ir nebrangių įrankių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.