Žyma: auksiniai vestuviniai žiedai

11 daugeliui negirdėtų faktų apie vestuvinius žiedus ir deimantus

No Comments

Vestuviniai žiedai būna pačių įvairiausių modelių, tačiau pastaruoju metu labai sparčiai populiarėja vestuviniai žiedai su deimantais, kurie yra ne tik labai spindintys ir gražūs, tačiau taip pat ir labai vertingi! Taigi, skubame supažindinti jus su keliais įdomiais faktais tiek apie vestuvinius žiedus, tiek ir apie juose inkrustuojamus deimantus.

 • Deimantai jau nebėra pačios kiečiausios medžiagos Žemėje (nors jie vis dar kiečiausi brangakmeniai). 2009 m. buvo paskelbta keletas naujų atradimų – 18 % kietesnis wurtzite boron nitride ir 58 % kietesnis mineralas lonsdaleite.
 • Ką reiškia žodis „deimantas“? Šis žodis kilo iš graikiško žodžio „adamant“, kuris reiškia „nesunaikinamas“. Ir iš tiesų, deimantai yra patys kiečiausi brangakmeniai, tačiau neturėtumėte suprasti klaidingai – tai tikrai nereiškia, kad jie nėra nesunaikinami. Jei plaktuku trenktumėte per deimantą, jis akimirksniu sudužtų!
 • Deimantams susiformuoti prireikia apytiksliai milijardo metų. Jie susiformuoja labai giliai Žemės plutoje – bent 145 km gylyje. Tuo tarpu sintetiniai deimantai yra kur kas „jaunesni“. Mokslininkai šiandien gali 2,5 karatų deimantą užauginti vos per keturias dienas. O jų cheminė sudėtis būna visiškai tokia pati, kaip ir susiformavusių natūraliomis sąlygomis.
 • Deimantų fotografavimas yra labai sudėtingas ir didelės patirties reikalaujantis darbas, tačiau net ir būnant tikru šios srities profesionalu tiesiog nėra galimybės nuotraukoje perteikti tikrąjį deimanto grožį. Nuotraukose jie niekuomet neatrodo tokie spindintys ir nepakartojami kaip realiame gyvenime. Todėl jei jums patiko nuotraukose matytas vestuvinis žiedas su deimantu, galite būti tikri, kad realybėje jis jums patiks dar labiau.
 • Vokietijoje, Rusijoje, Indijoje ir Lietuvoje vestuvinis žiedas yra mūvimas ant dešinės rankos bevardžio piršto, tačiau didžiojoje pasaulio dalyje jis yra mūvimas ant kairės rankos bevardžio piršto, kuriame nuo seno buvo manoma, jog teka „meilės vena“, susijungianti tiesiai su širdimi. Žinoma, tai yra tik gražus ir romantiškas mitas – tokia vena neegzistuoja.
 • Nors geltonasis ir baltasis auksas bei platina vis dar yra labai populiarūs taurieji metalai, pastaruoju metu pastebima, kad paladis tampa ypatingai populiarus sužadėtuvių ir vestuvinių žiedų gamyboje. Tai yra retas taurusis metalas, kuris atrodo taip pat prabangiai, tačiau yra šiek tiek pigesnis.
 • Moderniuose sužadėtuvių žieduose inkrustuojami deimantai vidutiniškai sveria netgi mažiau nei 0,37 karato, todėl nereikėtų manyti, kad nusprendus pirkti sužadėtuvių ar vestuvinį žiedą su deimantu jums teks gerokai paploninti savo piniginę. Kita vertus, jei jūs turite atliekamus 2,12 mln. EUR, galite savo antrajai pusei nupirkti vieną iš pačių brangiausių sužadėtuvių žiedų Žemėje, kurį parduoda „De Beers“ kompanija. Tai yra įspūdingo grožio net 9 karatų brangakmenis, inkrustuotas iš platinos pagamintame žiede.
 • Pats didžiausias kada nors rastas deimantas buvo pavadintas „Kulinanu“. Šis daugiau nei 3107 karatų deimantas buvo iškastas Pietų Afrikoje 1905 m.
 • Žmonės deimantus brangino ir vertino tūkstančius metų. Šie įspūdingo grožio ir spindesio brangakmeniai pirmą kartą buvo pradėti naudoti Indijoje apytiksliai 800 m. pr. Kr. Tuo tarpu sužadėtuvių ir vestuviniuose žieduose deimantai pradėti inkrustuoti XV a.
 • Deimanto karatas skiriasi nuo aukso karato. Aukso atveju karatas nurodo aukso grynumą, kai tuo tarpu deimanto karatas nurodo jo svorį. Vieno karato deimantas sveria 200 miligramų.
 • Statistika rodo, kad perkant žiedus su deimantais internetu, vartotojai gali sutaupyti net iki 25 %, lyginant su fizinėmis juvelyrinių prekių parduotuvėmis. Taigi, naudojimasis internetinėmis parduotuvėmis taupo ne tik laiką, tačiau ir pinigus.

DAUGIAU INFORMACIJOS: Vestuviniai žiedai Vilniuje ir Kaune

Vestuviniai žiedai: kur juos pirkti?

vestuviniai žiedai

vestuviniai žiedaiVestuvinių žiedų pasiūla stebina savo pasirinkimo galimybėmis. Tiesa, prieš priimdami sprendimą, kokio dizaino žiedai turėtų puošti jūsų pirštus, turite nuspręsti, kurioje vietoje dirbinius pirksite. Vestuviniai žiedai gali būti užsakomi internetu, perkami juvelyrikos salonuose ar gaminami juvelyro. Be to, itin dažnai aukso žiedus dovanoja seneliai ir artimieji.

Modernėjančios technologijos ieško naujų būdų apsipirkimo proceso tobulinimui. Nenuostabu, kad vis daugiau žmonių atsisako tradicinių parduotuvių ir pageidaujamų produktų ieško internetinėje erdvėje. Tiesa, vestuviniai žiedai yra viena iš nedaugelio išimčių – šios kategorijos pirkiniai kur kas dažniau perkami tradiciniuose juvelyrikos salonuose. Pirmiausia dėl to, kad internetinė erdvė nesuteikia galimybės dirbinio pasimatuoti ir įsitikinti dėl jo dydžio. Procesą apsunkina ir sunkios grąžinimo sąlygos. Tiesa, negalima paneigti ir akivaizdžių internetinės erdvės privalumų – čia siūloma itin plati žiedų pasiūla, be to, dirbiniai kainuoja kur kas pigiau.

Šiuo metu vienas dažniausių jaunavedžių pasirinkimų – juvelyrikos salonai. Čia ne tik galite apčiupinėti ir pasimatuoti visus jums patikusius žiedus, bet ir gauti profesionalią konsultaciją. Tiesa, būkite atsargūs, jei jaučiate, kad vienintelis konsultanto tikslas yra parduoti. Tokiu atveju pardavėjo žodžiai gali būti melagingi. Kalbėdami apie juvelyrikos salonų privalumus, turime paminėti ir itin aršias konkurencijos sąlygas. Pastarosios lemia dažnas nuolaidas ir išskirtinai patrauklias kainas. Jei atradote svajonių žiedą, visus rūpesčius patikėkite konsultantui – juvelyrikos salono darbuotojai rūpinasi žiedų užsakymu ir yra atsakingi už derinimo darbus su juvelyru.

Ieškantiems unikalumo, siūloma bendradarbiauti su juvelyru. Ilgametę darbo patirtį turintis specialistas įgyvendins novatoriškiausias jūsų idėjas, tačiau būkite nusiteikę staigmenoms – pirmiausia, jūs nematysite galutinio žiedo varianto, todėl jis gali būti ne toks, kokio tikėjotės. Daug klausimų kelia ir dirbinių patogumas. Jei pageidausite išskirtinio stiliaus žiedo, gali būti, kad jo nešiojimas jums kels diskomfortą.

Dar viena alternatyva, saugoma senųjų tradicijų ir prietarų, yra žiedų perdavimas iš kartos į kartą. Nors šios tradicijos nėra užmirštos, vis dėlto vestuviniai žiedai paveldimi sąlyginai retai. Svarbiausia paveldėjimo prasmė – perduoti jaunavedžiams tradicijas, šeimos šilumą ir vertybes. Be to, tai gana praktiškas sprendimas, leidžiantis sutaupyti. Dar vienas privalumas yra žiedų kokybė – paprastai minėtieji dirbiniai yra pagaminti iš itin tvirto raudonojo aukso, nereikalauja sudėtingos priežiūros ir yra lengvai atnaujinami. Patyrę juvelyrai naujam gyvenimui prikels pačius originaliausius dirbinius, jei reikės – pakeis jų dizainą ir dydį. Itin dažnai juvelyrai pasiūlo naujų detalių, kurios žiedui suteikia unikalaus žavesio.