11 daugeliui negirdėtų faktų apie vestuvinius žiedus ir deimantus

Vestuviniai žiedai būna pačių įvairiausių modelių, tačiau pastaruoju metu labai sparčiai populiarėja vestuviniai žiedai su deimantais, kurie yra ne tik labai spindintys ir gražūs, tačiau taip pat ir labai vertingi! Taigi, skubame supažindinti jus su keliais įdomiais faktais tiek apie vestuvinius žiedus, tiek ir apie juose inkrustuojamus deimantus.

  • Deimantai jau nebėra pačios kiečiausios medžiagos Žemėje (nors jie vis dar kiečiausi brangakmeniai). 2009 m. buvo paskelbta keletas naujų atradimų – 18 % kietesnis wurtzite boron nitride ir 58 % kietesnis mineralas lonsdaleite.
  • Ką reiškia žodis „deimantas“? Šis žodis kilo iš graikiško žodžio „adamant“, kuris reiškia „nesunaikinamas“. Ir iš tiesų, deimantai yra patys kiečiausi brangakmeniai, tačiau neturėtumėte suprasti klaidingai – tai tikrai nereiškia, kad jie nėra nesunaikinami. Jei plaktuku trenktumėte per deimantą, jis akimirksniu sudužtų!
  • Deimantams susiformuoti prireikia apytiksliai milijardo metų. Jie susiformuoja labai giliai Žemės plutoje – bent 145 km gylyje. Tuo tarpu sintetiniai deimantai yra kur kas „jaunesni“. Mokslininkai šiandien gali 2,5 karatų deimantą užauginti vos per keturias dienas. O jų cheminė sudėtis būna visiškai tokia pati, kaip ir susiformavusių natūraliomis sąlygomis.
  • Deimantų fotografavimas yra labai sudėtingas ir didelės patirties reikalaujantis darbas, tačiau net ir būnant tikru šios srities profesionalu tiesiog nėra galimybės nuotraukoje perteikti tikrąjį deimanto grožį. Nuotraukose jie niekuomet neatrodo tokie spindintys ir nepakartojami kaip realiame gyvenime. Todėl jei jums patiko nuotraukose matytas vestuvinis žiedas su deimantu, galite būti tikri, kad realybėje jis jums patiks dar labiau.
  • Vokietijoje, Rusijoje, Indijoje ir Lietuvoje vestuvinis žiedas yra mūvimas ant dešinės rankos bevardžio piršto, tačiau didžiojoje pasaulio dalyje jis yra mūvimas ant kairės rankos bevardžio piršto, kuriame nuo seno buvo manoma, jog teka „meilės vena“, susijungianti tiesiai su širdimi. Žinoma, tai yra tik gražus ir romantiškas mitas – tokia vena neegzistuoja.
  • Nors geltonasis ir baltasis auksas bei platina vis dar yra labai populiarūs taurieji metalai, pastaruoju metu pastebima, kad paladis tampa ypatingai populiarus sužadėtuvių ir vestuvinių žiedų gamyboje. Tai yra retas taurusis metalas, kuris atrodo taip pat prabangiai, tačiau yra šiek tiek pigesnis.
  • Moderniuose sužadėtuvių žieduose inkrustuojami deimantai vidutiniškai sveria netgi mažiau nei 0,37 karato, todėl nereikėtų manyti, kad nusprendus pirkti sužadėtuvių ar vestuvinį žiedą su deimantu jums teks gerokai paploninti savo piniginę. Kita vertus, jei jūs turite atliekamus 2,12 mln. EUR, galite savo antrajai pusei nupirkti vieną iš pačių brangiausių sužadėtuvių žiedų Žemėje, kurį parduoda „De Beers“ kompanija. Tai yra įspūdingo grožio net 9 karatų brangakmenis, inkrustuotas iš platinos pagamintame žiede.
  • Pats didžiausias kada nors rastas deimantas buvo pavadintas „Kulinanu“. Šis daugiau nei 3107 karatų deimantas buvo iškastas Pietų Afrikoje 1905 m.
  • Žmonės deimantus brangino ir vertino tūkstančius metų. Šie įspūdingo grožio ir spindesio brangakmeniai pirmą kartą buvo pradėti naudoti Indijoje apytiksliai 800 m. pr. Kr. Tuo tarpu sužadėtuvių ir vestuviniuose žieduose deimantai pradėti inkrustuoti XV a.
  • Deimanto karatas skiriasi nuo aukso karato. Aukso atveju karatas nurodo aukso grynumą, kai tuo tarpu deimanto karatas nurodo jo svorį. Vieno karato deimantas sveria 200 miligramų.
  • Statistika rodo, kad perkant žiedus su deimantais internetu, vartotojai gali sutaupyti net iki 25 %, lyginant su fizinėmis juvelyrinių prekių parduotuvėmis. Taigi, naudojimasis internetinėmis parduotuvėmis taupo ne tik laiką, tačiau ir pinigus.

DAUGIAU INFORMACIJOS: Vestuviniai žiedai Vilniuje ir Kaune

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.