Žyma: darbo paieška

Darbo skelbimai Vilniuje padės surasti naują darbą

No Comments

Nors dabartinėje savo darbovietėje dirbate jau ne vienerius metus, jau kurį laiką vis dažniau susimąstote apie naujo darbo paieškas? Nesate patenkinti savo gaunamu atlyginimu? O galbūt jums nepatinka darbo sąlygos? Kaip bebūtų, priežasčių gali būti labai daug ir įvairių – jos labai tiesiogiai priklauso nuo kiekvieno žmogaus. Skiriasi mūsų lūkesčiai, tikslai, patirtis ir darbo vietai keliami reikalavimai. Todėl natūralu, kad po ilgų vienoje darbovietėje praleistų metų jūsų reikalavimai ir lūkesčiai gali pakisti. Taigi, jei jus ėmė dominti naujo darbo skelbimai Vilniuje, dabar būtų pats metas pasinaudoti ir keliais naudingais patarimais.

Įvertinkite šiuolaikinę darbų pasiūlą

Visų pirma labai svarbu, kad jūs iš arčiau susipažintumėte su šiuolaikinėje rinkoje vyraujančia darbų pasiūla. Jūs turite žinoti, kokių darbo pasiūlymų yra daugiausia ir kokie darbai yra paklausiausi. Nuo to galėtų labai tiesiogiai priklausyti ir jūsų darbo paieškų sklandumas. Be to, žinodami, kokia yra situacija rinkoje, jūs taip pat galėsite lengviau nustatyti ir realistiškus tikslus bei lūkesčius, suprasdami, kokio atlyginimo ir kokių darbo sąlygų būtų realu tikėtis.

Nepalikite dabartinio darbo, kol neradote naujo

Nepamirškite, kad naujo darbo turėtumėte ieškoti vis dar dirbdami dabartinėje darbovietėje. Tai yra labai svarbi taisyklė, kurios turėtumėte laikytis, jei nenorite susidurti su dideliais sunkumais. Tačiau, deja, bet pakankamai didelė dalis žmonių šiomis dienomis į darbo paieškas žvelgia visiškai priešingai – jie darbo ima ieškoti tik tuomet, kai palieka savo turėtą darbovietę. Tai yra didelė klaida, kadangi niekas niekuomet negali žinoti, kiek laiko truks naujo darbo paieškos ir kaip seksis ieškoti jums tinkančios darbo vietos. Tuo tarpu, jei jūs vis dar dirbdami savo dabartinėje darbovietėje imsite ieškoti naujo darbo, visą tai galėsite daryti pernelyg neskubėdami ir nekeldami sau didelio streso.

Pasirūpinkite tinkamai atrodančiu gyvenimo aprašymu

Dar vienas patarimas, kurio nevalia pamiršti nei vienam naujo darbo norinčiam ieškoti žmogui, yra pasirūpinimas savo tinkamai atrodančiu gyvenimo aprašymu. Net jei jūs iki šiol pakankamai skeptiškai žvelgėte į gyvenimo aprašymo svarbą ir manėte, kad jums jo tikrai nereikės – ypač, jei jūsų patirtis yra labai didelė – vis dėlto neturėtumėte daryti tokios klaidos, nesuformuojant patrauklaus ir originaliai atrodančio gyvenimo aprašymo. Trumpiau tariant, jums tiesiog būtina investuoti daugiau laiko ir pastangų į kokybiško ir išsiskirti padedančio CV sukūrimą. Nuo to gali labai reikšmingai priklausyti ir jūsų galimybės lengviau atrasti norimą darbo vietą.

Be abejo, tai tikrai nėra vieninteliai patarimai, kuriais būtų galima pasinaudoti norint leistis į naujo darbo paieškas. Todėl visuomet pasistenkite labai atidžiai įvertinti visas svarbias detales ir skirkite pakankamai laiko, kad galiausiai galėtumėte džiaugtis pasiektu rezultatu.

Categories: Darbas Paslaugos

Tags:

Darbo skelbimai internete

No Comments
darbas

darbasDarbas yra svarbus kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Tai, kaip jį suvokiame – kitas klausimas, nors didžiosios daugumos suaugusių žmonių mintyse darbas asocijuojasi su biuru, kabinetu, kolegomis, kalėdiniu vakarėliu, pasitarimais ir samdoma valytoja. Kiti įsivaizduoja jį namie, parke, sode, palinkę prie kompiuterio su alaus bokalu ir musėmis aplink galvą. Darbas lieka darbu, jei jis daromas gerai ir kokybiškai. Tai tikro specialisto bruožas, kurį vertina bet kuris darbdavys.

Tam tikros srities specialistams darbo skelbimai yra savotiška atrakcija. Vis knieti pabandyti kandidatuoti į vieną ar kitą poziciją, nusiųsti savo CV. Pakviesti į pokalbį specialistai aiškiai išsako savo pageidavimus, net jei šiuo metu ir turi darbovietę.

Darbo skelbimai internete dažniausiai publikuojami kelių rūšių puslapiuose:

  1. Skelbimų portalai;
  2. CV portalai;
  3. Darbo atrankos agentūrų puslapiai;
  4. Įmonės puslapiai (skyrelis „Karjera“ arba „Siūlome darbą“);
  5. Socialiniai tinklai (Facebook, LinkedIn, Google+);
  6. Specialistus vienijančios reklamos svetainės (pvz. Versliukai.lt, DirbaLaisvai.lt, Telo.lt* ir t.t.);
  7. Bendrinės ir nišinės virtualios bendruomenės ir forumai;
  8. Papildomo darbo skelbimų portalai;
  9. Lietuvos Darbo Biržos svetainė;
  10. Valstybinių institucijų konkursai tam tikroms valdininko pareigoms užimti.

Pasirinkimų tikrai daug visiems gyvenimo atvejams, todėl išsirinkti tinkamus darbo pasiūlymus nėra labai sudėtinga. Jau dabar žinote, kur jų ieškoti.

Darbo pasiūlymai ir norimi kandidatų profesionalumo kriterijai automatiškai padiktuoja, kuriuos šaltinius naudoti. Pavyzdžiui, jei įmonė ieško tam tikros atstovybės vadovo Lietuvoje, vargu, ar tokį skelbimą išvysite skelbimų puslapyje, ar papildomo darbo srityje. Čia pirmu smuiku gros populiariausi CV portalai ir socialiniai tinklai, o ypač LinkedIN, kuriame yra gana nemažai tarptautinės darbo patirties turinčių darbuotojų. Iš kitos pusės, darbas kirpėjai ar vestuvių fotografui nebus siūlomas per CV portalus, o stengiamasi atkreipti tam tikrų bendruomenių dėmesį, paskelbti apie tai Facebooke, nevengiant ir specialistų reklaminių puslapių.

Kur jums tinkami darbo skelbimai patalpinti? Visur, tik reikia investuoti šiek tiek savo brangaus laiko, ir tas svajonių darbas bus jūsų. Paieška naudotis juk mokate.

* Telo.lt yra naujausias specialistų reklamos tinklapis, kuriame gali registruotis tam tikrų sričių specialistai ir patys nemokamai skelbti apie ieškomus kolegas ir specialistus.