Žyma: fotografavimas

Patarimai, kaip išsirinkti tinkamą vestuvių fotografą

vestuvių fotografas

vestuvių fotografasVestuvių darbų sąraše – labai daug punktų. Liko gal tik viena savaitė, vienas mėnuo, o gal tik pusė metų? Bet kuriuo atveju, laiko tikrai ne per daugiausiai. Taigi, laikas priimti ryžtingus sprendimus, o tai darant labai svarbu klausyti ne tik savo širdies balso, bet ir sveiko proto. Jeigu per visus malonius rūpesčius pavargote ir jau darosi sunku greitai priimti tinkamus sprendimus, mes jums padėsime – papasakosime, ką verta daryti, renkantis vestuvių fotografą, o ko tikrai ne.

Nesirinkite pagal kainą.

Tenka konstatuoti faktą, kad šią klaidą daro daugelis porų. Manydami, kad gali sutaupyti pasirenkant pigesnį fotografą, neretai prašauna pro šalį. Gavus nuotraukas suprantama, kad jo neatitinka keltų reikalavimų bei lūkesčių, o jaunieji lieka nepatenkinti. Be jokios abejonės, to pakartoti nepavyks – jeigu nepavyko įamžinti gražiausios gyvenimo dienos tinkamai, vadinasi, jūs tikrai prašovėte pro šalį. Sutaupyti pinigai prieš šventę tikrai neatperka sugadintos nuotaikos gavus nuotraukas ir pamačius galutinį rezultatą.

Jaunieji turi suprasti, kad net ir turėdami pačias gražiausias vestuvių idėjas ir svajones, jas vargiai įgyvendins jei taupys rinkdamiesi vestuvių fotografus, planuotojus, muzikantus ir kitus profesionalus, kurie turi įdėti daug darbo į jūsų šventę. Profesionalų paslaugos kainuoja atitinkamus pinigus ir už jų kokybiškas paslaugas reikia sumokėti.

Leiskite fotografui dirbti savo darbą.

Labai svarbu pasitikėti fotografu, kurį išsirinksite. Tikrai neverta jam nurodinėti arba mėtytis su savo patarimais į kairę ir į dešinę. Taip gadinsite šventę tiek sau, tiek aplinkiniams, tiek trukdysite ir fotografui atlikti jo darbą. Visos idėjos ir mintys turi būti išsakytos prieš vestuvių dieną, dar geriau jei su fotografu busite pabendravę per priešvestuvinę fotosesiją ir atėjus lemtingai dienai žinosite kaip dirba jūsų fotografas ir ko bus tikimasi iš jūsų.

Fotografas yra profesionalas ir jis geriau nei jūs žino savo darbą, todėl savo įgūdžius turi tinkamai pritaikyti prie galimybių. Tiesiog pasitikėkite tuo fotografu, kurį išrinkote ir laukite geriausio rezultato.

Nesirinkite fotografo, prieš tai su juo gyvai nepabendravę

Tai labai svarbus punktas, kadangi daugelis žmonių tiesiog pasižiūrėję fotografo darbus internete jau ima užsakinėti jo paslaugas. Tai gali būti labai didelė klaida, kadangi su vestuvių fotografu reikės nemažai bendrauti šventės metu, o jeigu tai nebus toks žmogus, su kuriuo lengva bendrauti  arba nerasite bendros kalbos, tuomet jums taip pat gali sugesti nuotaika ir bus sunku tinkamai kooperuotis bei gauti geriausių rezultatų. Visuomet rekomenduotina susitikti bent su keliais kandidatais ir tik tada galutinai užsakyti vieno ar kito žmogaus paslaugas. Be abejo, nereikėtų į šalį nustumti ir profesionalumo, tačiau bendravimas – labai svarbu.

Neverta pakeisti profesionalaus fotografo draugu arba giminaičiu

Jūs niekada nesulauksite tokio pat gero rezultato iš mėgėjo. Tiesiog pamirškite apie tai – jūsų šventę turi fotografuoti profesionalai, o ne draugai arba giminės. Negana to, jūs atimsite šventę iš savo artimųjų, jeigu jie bus atsakingi už tokį svarbų šventės aspektą. Juk visiems norisi atsipalaiduoti ir įsijausti į vestuvių nuotaiką!

Daugiau patarimų kaip išsirinkti gerą vestuvių fotografą – antroje straipsnio dalyje.

Ką savo klientams žada kokybiškas fotografas?

No Comments
fotografas

fotografasTikriausiai gana dažnai į rankas paimate mėgėjišką fotoaparatą ir atsiduodate tam maloniam fotografavimo jausmui. Deja, profesionaliai užfiksuoti nuotraukas pavyksta labai retai, todėl rezultatais tenka nusivilti. Nenusiminkite, juk profesionalią nuotrauką išgauti yra tikrai sunku. Tam reikia ne vienerių metų praktikos ir, žinoma, kokybiškos technikos, kurią turi kiekvienas šios profesijos fotografas.

Fotografo profesija neturėtų būti menkinama, nes tai atsakinga ir pakankamai sudėtinga veikla, nuo kurios priklauso ne vienos šventės ar renginio prisiminimai. Jei fotografas nesugeba įamžinti šių akimirkų, pasitikėjimas juo sumažėja, o užsakovai sulaukia nusivylimo. Būtent todėl kiekvienos progos ar renginio metu stengiamasi pasirūpinti kokybiško fotografo paslaugomis, kuris išmano savo darbą ir klientui gali pasiūlyti ne vieną kokybišką nuotrauką. Gebėjimas prisitaikyti prie keblių situacijų ir komunikabilumas yra vienos svarbiausių fotografo savybių, leidžiančių į šalį nustumti sunkumus bet kada ir bet kur.

Kokybiškas fotografas savo klientui gali pasiūlyti patrauklią kainą, atitinkančią paslaugų kokybę. Atminkite, jog kainą sudaro ne tik atliktų nuotraukų skaičius, bet ir atitinkama situacija bei fotografavimo metu naudojama technika. Tiesa, tenka sutikti, jog dažnas fotografas savo paslaugų kainomis gerokai lenkia profesionalius savo srities atstovus, tad neapsigaukite – prieš užsakydami fotografą, įvertinkite jo darbų kokybę, patirtį bei klientų atsiliepimus. Vienos paslaugos yra ne lygios kitoms, todėl gerai įvertinkite pasirinkimo galimybes prieš atlikdami tinkamą pasirinkimą.

Profesionalus fotografas turi nemažą portfolio bei kokybišką įrangą, tad jo paslaugų kokybe dvejoti tikrai nederėtų. Šios srities atstovas gali prisitaikyti prie bet kokios situacijos, pateikdamas geriausius nuotraukų sprendimus. Būtent todėl šio specialisto kaina gali būti pakankamai aukšta, tačiau dėl to nerimauti nederėtų. Atminkite, jog praėjusių dienų švenčių nepakartosi, galima išsaugoti tik vertingus prisiminimus, kuriuos fotografai ir padeda užfiksuoti nuotraukose. Jei planuojate vestuves, gimtadienio šventę ar vakarėlį, šio specialisto paslaugos padės įamžinti emocijas bei suteiks malonumą net ir po daugelio metų.

Tinkamas fotografas savo klientui gali pasiūlyti dėmesio vertas paslaugas, tačiau derėtų atminti, jog jo paieška vertėtų susirūpinti jau iš anksto.