Žyma: skolos

Kas geriau: skolų pardavimas ar išieškojimas?

No Comments

Niekam nepatinka turėti skolininką. Tai ypač nemalonu versle, kai negrąžinama skola yra didelė generuojamo pelno dalis ir dėl negrąžintų įsiskolinimų kenčia įmonės finansai. Todėl vis labiau populiarėja tokios paslaugos kaip skolų pardavimas ir skolų išieškojimas. Pasirodo, kad Jums nebūtina leistis į ilgus ginčus ar net keliauti į teismą, kad skolą susigrąžintumėte. Tai galima padaryti daug lengvesniais būdais.

Pardavimas sutaupys laiko

Tais atvejais, kai skolininkas niekaip nesileidžia į kalbas, reikėtų kreiptis į teismą, kad skola būtų priteista. Tai efektyviausias būdas, kaip susigrąžinti Jums priklausančius pinigus. Deja, ne visi turi laiko teisminiams procesams. Be to, tam taip pat reikalingos papildomos išlaidos – reikia samdyti advokatą, važinėti į posėdžius. Todėl tokiais atvejais geriausia pasidomėti, kaip galima būtų skolą parduoti. Lietuvoje veikiančios įmonės užsiima tokia veikla. Skolų pardavimas yra legalus procesas Lietuvoje, kuris gali Jums padėti susigrąžinti pinigus ir sutaupyti laiko.

Kreipkitės į skolų išieškojimo bendrovę su informacija apie savo situaciją, o ten specialistai įvertins, ar skolą susigrąžinti jiems pavyktų bei kiek tai gali kainuoti. Visa tai įvertinę jie pasiūlys Jums, už kiek galėtų Jūs skolą nusipirkti. Tikėtina, jog tai bus mažesnė suma, nei Jūsų laukiama skola, tačiau tai padės Jums sutaupyti laiko ir atgauti bent dalį prarastų pinigų.

Norintiems sutaupyti

Jeigu baiminatės, kad skolos pardavimas nebus toks pelningas, kaip jos susigrąžinimas, galite kreiptis dėl skolos išieškojimo. Dažniausiai kompanijos tai teikia be papildomo mokesčio, tik susitarus sėkmės atvejo procentą. Tiesa, ta nesuteikia garantijos, kad skolą visgi pavyks išieškoti ir  pinigus Jūs galiausiai atgausite. Tačiau tai vis tiek leis Jums bent kurį laiką negalvoti apie skolininkus, kurie vengia atsiskaityti už gautas paslaugas ar prekes.

Kas gali kreiptis pagalbos?

Ne visi žino, kad tiek skolų pardavimas, tiek išieškojimas gali būti susijęs ir su juridiniais, ir su fiziniais asmenimis. Skolų pirkimo agentūros, turinčios didelę patirtį, efektyviai dirba ir žino, kaip atgauti skolą tiek iš fizinių, tiek iš juridinių asmenų. Todėl visuomet galite kreiptis pagalbos į profesionalus, jeigu manote, kad patys su skolininku susitarti nebegalite. Tereikia išsirinkti Jums patikusią tokias paslaugas teikiančią įmonę ir užpildyti užklausą, kurioje nurodytumėte savo situaciją. Jūs galėsite pamiršti apie skolininkų keliamą nerimą ir susigrąžinti pinigus negaišdami laiko derybose ar teisminiuose procesuose.

Kada galima pirkti išsimokėtinai?

No Comments

Pirkimas išsimokėtinai yra pakankamai populiarus lietuvių tarpe. Taip nepatiriant didelių išlaidų galima įsigyti didesnės vertės daiktus, buitinę techniką ar baldus. Tačiau teisė tokiu būdu įsigyti prekes suteikiama ne visiems. Tam tikri reikalavimai taikomi kaip garantija lizingo bendrovei, kad pirkėjas išsimokės laiku ir bus išvengta tokių procedūrų kaip skolu isieskojimas. Aptarkime, kokius kriterijus turi atitikti pirkėjas, norintis įsigyti prekes išsimokėtinai.

  • Pagrindiniai reikalavimai

Pirmiausia, asmuo turi būti pilnametis, turėti galiojantį asmens tapatybės dokumentą ir būti oficialiai dirbantis. Kai kurios lizingo bendrovės taiko ir minimalaus darbo stažo paskutinėje darbovietėje sąlygą. Dažniausiai tai būna ne trumpesnis nei 4 mėnesių darbo stažas paskutinėje darbovietėje.

  • Gaunamos pajamos

Tai svarbus rodiklis, ypač perkant didesnės vertės daiktus. Vertinamos pirkėjo su darbo santykiais gaunamos pajamos. Papildomos pajamos, tokios kaip dovanojimai ar už asmeninius parduotus daiktus gautos pajamos neįtraukiamos į pirkėjo pastovių pajamų sumą. Lizingo bendrovės yra nustačiusios taisykles, kokios pajamų dalies negali viršyti lizingo sutarties įmoka. Dirbantys su individualios veiklos pažyma lizingo bendrovei turi pateikti praėjusių metų pajamų deklaraciją. O jei pirkėjas yra įmonės savininkas, taip pat turi pateikti pajamas atspindinčius dokumentus. Be abejo, įmonei negali būti vykdomas likvidavimo procesas ar skolų išieškojimas.

  • Mokumo įvertinimas

Sprendžiant apie pirkėjo galimybes išsimokėtinai atsiskaityti už pirkinius vertinamas ir pirkėjo mokumas. Čia labai svarbu, kad pirkėjas neturėtų skolų ir nebūtų vykdomas skolų išieškojimas. Tokiais atvejais pirkėjui nesuteikiama galimybė pirkti išsimokėtinai. Verta žinoti, kad tokie duomenys, kaip antstolių vykdomas skolų išieškojimas pirkėjo mokumui pakenkia ilgam. Net ir grąžinus skolą dar kurį laiką toks asmuo vertinamas kaip turintis didelę riziką tinkamai neatsiskaityti už išsimokėtinai perkamas prekes.

Net ir atitinkant visas sąlygas ir turint teisę pirkti išsimokėtinai, visuomet ir patys įvertinkite savo galimybes. Jei pajamos pakankamos, vienu metu galima turėti kelias aktyvias lizingo sutartis. Tuomet jau tik nuo žmogaus atsakomybės priklauso ar išsimokėtinai įsigyti daiktai netaps priežastimi, dėl kurios lauks skolų išieškojimas.

Greitieji kreditai – už ar prieš?

No Comments
kreditai

kreditaiLaikraščių puslapiai mirga antraštėmis, kaip greitųjų kreditų kompanijos nuvedė vieną ar kitą žmogų į bankrotą, sugadino gyvenimą ir panardino į skolas. Tačiau ar tokie kreditai – tikrai visiškas blogis? O gal besiskolinantieji ,,nejautė saiko“ ir neįvertino savo galimybių? Juk niekas pinigų neskolina per prievartą – kiekvienas, imantis paskolą asmuo, atsako už savo veiksmus, ir kaip norėtųsi tikėti, apskaičiuoja, kada ir kaip galės ją grąžinti. Tai kur slypi tas paskolų blogis?

Lengvai suteikiama – lengvai ir imama

Greitieji kreditai paskolos ir visi kiti pinigų paskolinimo būdai yra skirti nenumatytoms išlaidoms padengti – staiga atsiradusiam paskutinės minutės pasiūlymui išsvajotai kelionei, netyčia sugedus automobiliui ar užklupus kitiems nesklandumams. Kadangi atsitikus nemaloniai situacijai, pinigėlių prisireikia itin greit, kreditai greitieji itin praverčia – pinigai paskolinami tą pačią dieną, nereikalaujant didelių ataskaitų apie besiskolinančiojo darbo užmokestį ar stažą. Dauguma žmonių, pasinaudoję greitųjų kreditų paslauga, užklupus bėdai liko labai patenkinti – tam tikru momentu tai buvo vienintelė išeitis.

Tai kur tada slepiasi paskolų bėdos?

Kreditai bėdas sudaro tada, kai juos žmonės imti pradeda nė kiek negalvodami ir neplanuodami. Kad ir koks geras bankininkas ar finansų konsultantas bebūtų, jis niekada tiksliai neapskaičiuos besiskolinančiojo galimybės atiduoti paskolą – kiekvieno asmens išlaidumas skiriasi, kartais netgi skiriasi ženkliai.

Blogiausia – kai vartojamieji kreditai internetu suteikiami tampa ne finansine pagalba, o pragyvenimo šaltiniu besiskolinančiajam. Kadangi internetu kreditai suteikiami pakankamai greitai, ir, kaip jau buvo minėta, tokį kreditą imant nereikalaujama atskleisti savo uždarbio ir net darbo pobūdžio, dažnai juos pamėgsta bedarbiai – pinigai gaunami lengvai, tačiau kaip juos atiduoti? Štai čia ir pasirodo visos baisios istorijos, apie į beprotiškas skolas įlindusius žmones.

Apsukrieji iš kreditų išpeša ir naudos

Jei paskola imama apgalvotai ir apsvarsčius visus galimus variantus, iš jos galima net išlošti. Kaip elementarų pavyzdį galima paminėti kreditų pagalba akcijos metu pigiai nupirktus pirkinius, kurie vėliau perparduodami brangiau.

Taip pat ypač naudinga skolintis, kai nereikia mokėti jokių papildomų pinigų – palūkanų. Žinoma, kreditai be palukanu dažniausiai suteikiami artimųjų vienas kitam, tačiau net ir skolinantis iš įvairių kreditorių įmanoma rasti tokių variantų. Kaip jau buvo minėta, kreditai internetu suteikiami, neatsižvelgiant į tai, ką žmogus dirba ir kiek uždirba. Būtent šis faktorius daro juos itin populiariais – o dažnas jų vartojimas priverčia įvairias kreditorių įmones konkuruoti tarpusavyje. Kuo toliau, tuo dažniau sutinkama akcijų ,,pirma paskola nemokamai“ – tai reiškia, kad pirmą kartą skolinantis iš tam tikros kredito įmonės, tereikia grąžinti tik tą sumą, kuri buvo pasiskolinta – be jokių užaugusių palūkanų.

Ar suteikiami dideli greitieji kreditai?

Kadangi norint gauti greitąją paskolą, nereikia nurodyti savo pajamų, šios paskolos dažniausiai nebūna didelės – iki vieno, dviejų tūkstančių, išskirtiniais atvejais – iki dešimties tūkstančių. Tokie vartojamieji kreditai nėra skirti stambiems pirkiniams įsigyti. Taigi, norint pasiimti kreditą būstui ar automobiliui, teks ieškoti kito varianto.

Kreditai bustui išduodami jau visiškai kita tvarka. Norint gauti paskolą, skirtą nekilnojamam turtui įsigyti, procesas gali užtrukti kiek ilgiau – analizuojamos asmens pajamos, amžius, gyvenamoji vieta ir kiti faktoriai. Ne taip lengvai suteikiami ir kreditai automobiliui įsigyti – kadangi jie dažniausiai viršija dešimt tūkstančių litų, svarstymas, ar suteikti paskolą, taip pat užtrunka.

Greitieji kreditai paskolos – už ar prieš nuspręsti kiekvienas turi individualiai. Tačiau jokie kreditai dar nepakenkė tiems, kurie skolinosi apsvarstę, apskaičiavę ir išmatavę savo galimybes. Pagrindinė taisyklė – jei nėra pastovių pajamų – šaltinio, iš kurio bus gražinama paskola, skolintis tikrai nederėtų.