Žyma: imones apskaita

Imonės steigimas elektroniniu budu

KURTIDaugeliui žmonių, planuojančių tokį reikšmingą veiksmą kaip imones steigimas, elektroniniu budu atliekamas tokio pobūdžio darbas neretai suteikia galimybę ne tik sutaupyti šiek tiek visiems žmonėms tokio svarbaus laiko, bet ir tam tikrą dalį šiam tikslui skirtų santaupų. Juk imones steigimas elektroniniu budu tikrai ne vienam dabartiniame pasaulyje gyvenančiam piliečiui, ketinančiam artimiausiu metu įvykdyti šį savo tikslą, padeda netgi beveik neišvykstant iš namų, tinkamai atlikti visas reikalingas procedūras. O kas gi nežino, jog tokia galimybė, planuojant sukurti tam tikroje srityje veikiančias imones ypač reikšminga tiems žmonėms, kurių turimi, būtini sutvarkyti reikalai gerokai viršija jų bendrą laisvą laiką. Juo labiau, kad tai tikrai nėra reta situacija tuomet, kai yra atsakingai vykdomas steigimas ir bandoma įvykdyti visus savo turimus pageidavimus šiuo atžvilgiu. Žinoma, tuomet, kai būtent elektroniniu budu yra ketinama atlikti tokio tipo procedūra, daugeliui tokių planų turinčių žmonių gali iškilti iš tiesų nesuprantamų klausimų dažnai būtent dėl to, kad ankstesniais laikotarpiais tokia priemonė paprasčiausiai neegzistavo, todėl ne vienas iš jų niekada nėra susidūrę netgi su menkiausiomis tokios informacijos užuomazgomis. Visgi džiugu, jog įmonės steigimas elektroniniu būdu įprastais atvejais gali būti nesunkiai atliekamas į pagalbą pasitelkiant atitinkamos srities specialistus, galinčius reikiamu metu suteikti visas reikalingas žinias.

Pavyzdžiui, tuomet, kai yra tam tikrus savo planus kuriančių žmonių yra nusprendžiama, jog pats prieinamiausias būdas jiems pasiekti savo turimus tikslus yra imones steigimas internetu, visada gali iškilti tam tikrų niekieno nepageidaujamų neaiškumų, su kuriais galėtų susitvarkyti tik specialistai. Taigi, išsiaiškinus, kuris asmuo gali pasidalinti savo puikia patirtimi atitinkamu atžvilgiu, o būsimam įmonės savininkui drauge su juo atliekant visus nesuprantamus darbus, pakankamai dažnai pavyksta be jokių problemų patenkinti visas svarbias sąlygas. Žinoma, daugeliui tokio pobūdžio pagalba yra itin svarbi ir tuomet, kai yra planuojamas imones steigimas uzsienyje. Juk iš tiesų nemažoje dalyje užsienio regionų pastebimos visiškai kitokios sąlygos žmonėms, ketinantiems įkurti tam tikro tipo imones, nei tos, kurios būna jiems įprastos gimtojoje žemėje. Tuo tarpu asmenys, ketinantys pačiu artimiausiu metu įvykdyti tokį reikšmingą darbą kaip imones steigimas UK, tarkime, neretai gali susidurti su jiems visiškai nesuprantamomis ir, be jokios abejonės, anksčiau niekada negirdėtomis sąlygomis. Taigi, tik tuomet, jei toks steigimas yra atliekamas su profesionalų pagalba, galima nesibaiminti galimai ateityje iškilsiančių nesusipratimų. Sunku būtų suabejoti tokios galimybės nauda ir tuomet, kai yra planuojamas imones steigimas Olandijoje, juo labiau, kad čia įprastais atvejais vartojama kalba lietuviams dažnai dar tikrai nėra pažįstama. Taigi, šioje šalyje tvarkyti itin svarbius reikalus, pasitelkiant ganėtinai menkas žinias, be jokios pagalbos, būna iš tiesų nelengva netgi ir tuomet, kai iš anksto yra stengiamasi peržvelgti visą pačią reikalingiausią informaciją, tarkime, elektroniniu budu.

Todėl tuomet, kai yra trokštamas įvykdyti imones steigimas elektroniniu budu, visada yra verta pabandyti pasinaudoti visomis įmanomomis pagalbinėmis priemonėmis, suteikiančiomis galimybę nesunkiai pasiekti savo pageidaujamus tikslus šiuo atžvilgiu. Ir nepriklausomai nuo ar būtų formuojamas toks procesas kaip imones steigimas Vokietijoje, ar gimtojoje šalyje, atsakingai išsiaiškinti savo turimas žinias kuriant naują bendrovę, ar galimybes greitai bei tiksliai jas papildyti. Juk išsiaiškinus, jog galimybių vykdant savo planus nėra, paprastai būna daug paprasčiau pasidomėti informacija, kurią galėtų skubiai pateikti profesionalai. Tai padarius paprastai netenka susidurti su tokia padėtimi, kurią išpręsti prireikia iš tiesų nemažai pastangų. O pasirinktos imones steigimas elektroniniu budu būna atliekamas per patį trumpiausią, įmanomą laikotarpį, nuo kurio galutinės ribos tampa įmanoma pradėti vykdyti pageidaujamą veiklą.

Kokių įmonių steigimas Lietuvoje yra populiariausias?

Lietuvoje gausu pačių įvairiausių vykdomos veiklos įteisinimo formų. Šiame straipsnyje teiksime pirmenybę juridinio asmens statusui, kurį įgyti siekiantys asmenys dažnai susiduria su įmonės įteisinimo sunkumais. Nors įmonių steigimas Lietuvoje nėra sudėtingas, lemtingas žingsnis priklauso būtent nuo tinkamos įmonės pasirinkimo. Tad kokia situacija vyrauja šalyje?

Statistikos departamento duomenimis populiariausių ir plačiausiai įteisinamų įmonių sąrašą pateikiame čia, plačiau pristatydami kiekvienos veiklos privalumus, trūkumus bei kitus niuansus.

Įmonių steigimas

Uždaroji akcinė bendrovė (UAB)

UAB yra ribotos civilinės atsakomybės įmonė, kurios įstatinis kapitalas turi būti ne mažesnis nei 10 000 Lt. Šis turtas yra padalintas į tam tikras dalis, vadinamas akcijomis, kurias tarpusavyje pasidalina akcininkai. Savo turtu jie neatsako už įmonės neįvykdytas pareigas, todėl verslui nepasisekus asmeninis turtas nuo to nenukenčia. Tai populiariausias juridinio asmens statusas visoje Lietuvoje.

Individuali įmonė (IĮ)

IĮ yra neribotos civilinės atsakomybės  įmonė, kurios steigimas nereikalauja minimalaus įstatinio kapitalo. Tam pakanka turėti nedideles lėšas bei pelningą idėją, kadangi bankroto atveju nukentės ne tik įmonė, bet ir jos savininkas. Šios įmonės turtas yra neatsiejamas nuo savininko asmeninio turto, todėl verslui žlugus kyla rizika netekti ir savo asmeninių lėšų. Individualių įmonių steigimas yra antras pagal populiarumą Lietuvoje.

Viešoji įstaiga (VšĮ)

VšĮ yra pelno nesiekianti ribotos civilinės atsakomybės  įmonė, kurios steigimas (priešingai nei UAB), nereikalauja minimalaus kapitalo. Skirtingai nei kitos įmonės, viešoji įstaiga nesiekdama pelno siekia patenkinti viešuosius interesus vykdant visuomenei naudingą veiklą. VšĮ gali vykdyti komercinę veiklą bei taip gauti lengvatas ar net kitų juridinių asmenų 2% paramą. Deja, pelną galima išsiimti tik išmokant darbo užmokestį.

Mažoji bendrija (MB)

MB, lyginant su kitais juridinių asmenų  statusais, yra ganėtinai nauja įmonės forma. Tai ribotos atsakomybės privati įmonė, kurios darbuotojai gali dirbti be jokios darbo sutarties. To pasekoje nereikia mokėti didelių mokesčių nuo darbo užmokesčio, o pinigus galima išmokėti avansu. Deja, šios veiklos buhalterinė apskaita tik kai kuriais atvejais yra paprastesnė už UAB.

Visų šių įmonių steigimas priklauso nuo veiklos pobūdžio, turimų lėšų bei atsakomybės. Kaip matome, populiariausia įmonės forma Lietuvoje yra UAB, tačiau tai toli gražu ne geriausias pasirinkimas Jūsų verslui. Viskas priklauso nuo Jūsų tikslų.

Buhalterinės paslaugos Kaune it išsigelbėjimas verslininkams

Buhalterinės paslaugos KauneSu vienos ar kitos rūšies apskaita Kauno miesto gyventojai susiduria vos ne kiekvieną dieną. Dažniausiai tai būna įprastos mokesčių operacijos, kurios nereikalauja nei daug laiko, nei papildomų žinių, tačiau verslo pasaulyje „popierizmas“ įgauna daug didesnę prasmę. Laimei, buhalterinės paslaugos Kaune nėra retenybė, todėl šiais privalumais pasinaudoti yra ne tik patogu, bet ir rekomenduojama.

Bene kiekvienas verslininkas, pradėjęs savo karjerą, patiria įvairių dokumentavimo nesklandumų. Tai informacijos gausa bei įvairūs klausimai, kurie šiame kelyje paklaidinti gali ne vieną. Klaidžioti internete ir skaityti informacinius bukletus kartais nėra geriausias problemos sprendimo būdas, todėl situaciją reikia išspręsti kitaip. Atsakyti visus klausimus gali tik gerai šią sritį išmanančios buhalterių agentūros, kurios tiek su kasdieniniais, tiek su sudėtingais atvejais susiduria kiekvieną dieną.

Susikurti optimalią apskaitos tvarkymo sistemą  yra sunku, o rankiniu būdu skaičiuoti savo veiklos apyvartą  ir mokesčius yra ne tik nepatogu, bet ir pakankamai sudėtinga. Net ir viena spraga gali pakreipti mokesčių mokėjimo tvarką visai kita linkme, tad šioje srityje tikslumas ir savo darbo išmanymas yra kriterijai, kurių tvirtai reikėtų laikytis. Buhalterinės paslaugos Kaune yra plačiai išvystytos, tad, jei abejojate savo gabumais, visuomet galite pasitikėti profesionalais, kurie visas apskaitos tvarkymo darbus atliks už Jus.

Smulkieji verslininkai turi pasirinkimą –  jie gali dokumentus tvarkyti patys arba juos patikėti specialistams. Tuo tarpu didžiosios Kauno įmonės  ar bendrovės neturi tokios galimybės, nes jų veikla yra pernelyg didelė, kad visą verslo buhalteriją tvarkytų pats atstovas. Visa tai atlieka gerai savo darbą išmanančių darbuotojų komanda, kurią pasamdyti kompanija gali individualiai. Arba tai, arba buhalterių bendrovės, kurios verslininkams siūlo alternatyvią apskaitos tvarkymo pagalbą.

Pradedantieji verslininkai susiduria su daug sunkumų, iš kurių vienas yra buhalterinės apskaitos nesklandumai. Buhalterinės paslaugos Kaune neleis suklysti, nes kvalifikuoti savo srities specialistai dokumentų tvarkymu pasirūpins už Jus. Tai rekomenduotinas žingsnis ne tik pradedantiesiems, bet ir toli pažengusiems verslo pasaulio atstovams. Neretai tai tampa it išsigelbėjimu, be kurio buhalterinė apskaita sugniuždytų ne vieną.