Žyma: išmanieji telefonai

Kokių saugumo priemonių turėtų imtis kiekvienas išmaniojo telefono vartotojas

No Comments

2020 m. bendras mobiliųjų ir išmaniųjų telefonų skaičius siekia beveik 5 milijardus, iš kurių 3,5 milijardus sudaro būtent išmanieji telefonai. Tai reiškia, kad bene pusė pasaulio gyventojų savo rankose kasdien laiko išmanųjį telefoną – skambindami, rašydami trumpąsias SMS žinutes, bendraudami vaizdo pokalbiais, naudodamiesi socialiniais tinklais ar pramogaudami internete.

Ir nepaisant to, koks bebūtų jūsų požiūris į šiuolaikinius išmaniuosius telefonus, negalite paneigti fakto, jog išmanusis telefonas ir jūsų gyvenime užima labai svarbią vietą. Todėl tampa labai svarbu žinoti, kaip galima apsaugoti savo išmanųjį telefoną ir jame saugomus asmeninius duomenis. Šiandien su naudingais saugaus naudojimosi išmaniaisiais telefonais patarimais mus supažindina PriedaiMobiliems.lt.

Užrakinkite savo išmanųjį telefoną su slaptažodžiu

Pirmasis patarimas, kurio neturėtų pamiršti nei vienas išmaniojo telefono vartotojas, yra telefono užsakinimas naudojant slaptažodį. Priešingu atveju bet kuris pašalinis žmogus galės lengvai prieiti prie bet kurios jūsų išmaniajame telefone esančios informacijos – jei savo telefoną paliktumėte be priežiūros. Kai kuriuose šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose taip pat veikia ir „Touch ID“ funkcija, padedanti telefoną atrakinti su savo piršto antspaudu, arba „Face ID“, išmanųjį telefoną atrakinanti, kai priekinė telefono kamera atpažįsta telefono savininką.

Naudokite telefono dėklą ir apsauginį stiklą arba plėvelę

Labai dažnai išmaniojo telefono įsigijimo pradžioje vartotojai yra linkę atidžiai ir kruopščiai saugoti savo išmanųjį telefoną. Tačiau laikui bėgant jie praranda budrumą ir nelauktai susiduria su savo išmaniojo telefono pažeidimais. Siekiant to išvengti visuomet turėtų būti naudojami telefonų dėklai, apsauginiai stiklai arba apsauginės ekrano plėvelės. Be to, šiandien rinkoje yra didžiulis telefonų dėklų asortimentas, todėl jų pagalba galima lengvai pakeisti savo išmaniojo telefono išorę – tam puikiai gelbsti ir Guess telefonų dėklai, kurie yra labai populiarus vartotojų pasirinkimas.

Reguliariai atnaujinkite programinę įrangą

Kai tik jūsų išmanusis telefonas informuoja jus apie atsiradusią naują telefone veikiančios programinės įrangos versiją, jūs turėtumėte nedelsdami ją atnaujinti. Tokiuose atnaujinimuose taip pat dažnai būna ištaisytos įvairios saugumo spragos, pažeidžiamumai ir atlikti kiti būtini patobulinimai, kurie išmaniajam telefonui suteikia didesnę apsaugą.

Mobiliąsias programėles atsisiųskite tik iš patikimų parduotuvių

Didelė dalis išmaniųjų telefonų vartotojų savo telefone turi bent kelias mobiliąsias programėles, kurios padeda jiems lengviau atlikti įvairias kasdienes užduotis ar tiesiog smagiai praleisti savo laisvalaikį. Tačiau tokios mobiliosios programėlės privalo būti atsisiunčiamos tik iš patikimų ir oficialių parduotuvių. Pavyzdžiui, „iPhone“ arba „iPad“ vartotojai turėtų naudotis oficialia „Apple App Store“ parduotuve. Tuo tarpu su „Android“ operacine sistema veikiančių išmaniųjų telefonų savininkai turėtų naudotis oficialia „Google Play“ parduotuve. Tik tokiu būdu galima apsisaugoti nuo kenkėjiškų mobiliųjų programėlių patekimo į jūsų išmanųjį telefoną.

Naudokite išmaniesiems telefonams skirtas antivirusines programėles

Šiuolaikiniams kompiuterių vartotojams yra visiškai suprantama ir natūralu savo kompiuteryje naudoti antivirusinę programinę įrangą, kuri apsaugotų nuo įvairių kenkėjiškų programų. Tačiau iki šiol vis dar didžioji dalis išmaniųjų telefonų vartotojų nesiima jokių papildomų priemonių, kurios padėtų apsaugoti jūsų išmaniuosiuose telefonuose esančius asmeninius duomenis. Todėl jei norima apsaugoti savo asmeninius duomenis, išmaniajame telefone reikėtų naudoti ir patikimas antivirusines programėles, kurias galima atsisiųsti iš oficialių šaltinių.

Nepaisant to, kad pavojų aplink mus yra labai daug, nėra jokios priežasties nesinaudoti išmaniaisiais telefonais ir jų pagalba palengvinti savo kasdienybę. Kiekviena technologija reikalauja ir atitinkamo vartotojų budrumo bei atsakingo požiūrio, todėl turėtume būti sąmoningi ir imtis visų būtinų priemonių, kurios padėtų mums išlikti saugiems.

Mobilieji telefonai – įsigyk naują išmanųjį šiandien

mobilieji telefonai

mobilieji telefonai Dabar, kai technologijos lydi mus kiekvieną dieną, nesinori per daug nutolti nuo naujausių tendencijų ir technikos naujovių. Būtent todėl naujai pristatomą išmanųjį telefoną siekia įsigyti vos ne kiekvienas. Naujos kartos mobilieji telefonai pasižymi geresnėmis savybėmis, tvirtu bei patogiu dizainu, tad tai tampa įrenginiu, be kurio savo kasdienybę sunkiai įsivaizduotų tiek vaikas, tiek suaugęs asmuo.

Laikai, kai mobilusis telefonas buvo naudojamas tik susisiekimo tikslais, praėjo. Dabar su naujai įsigytu telefonu galima ne vien bendrauti SMS žinutėmis ir skambučiais. Tai daryti nuo šiol galima ir internetu. Dabar vos ne kiekvienas telefono savininkas naudoja internetą, tad juo patogu bendrauti bet kurioje pasaulio vietoje. Nors bendravimas tapo viena pagrindinių šio įrenginio funkcijų, su telefonu galima atlikti ir begalę kitų įvairiausių funkcijų.

Šiuolaikiniai mobilieji telefonai dažnai yra perkami dėl galimybės filmuoti ir fotografuoti. Aukštos kokybės kameros, įmontuotos išmaniuosiuose įrenginiuose, kiekvienam vartotojui leidžia tapti fotografu. Įmontuotas stabilizatorius, fokusavimas ir net laisvai keičiami parametrai leidžia padaryti aukštos raiškos nuotraukas mažų pastangų sąskaita. Dabar užfiksuoti įspūdingą akimirką gali kiekvienas, tad tai tampa viena iš reikšmingų savybių, lemiančių naujojo telefono pasirinkimą. Neretai naujos kartos išmaniųjų telefonų kameros būna geresnės net ir už prekybos centruose parduodamus skaitmeninius fotoaparatus.

Patogus ir lengvas mobiliųjų telefonų dizainas lengvai glunda prie rankos ar telpa kišenėje. Dėl to net ir plačiaekranį telefoną patogu visuomet turėti kartu su savimi. Specialūs dėkliukai ar apsauginės plėvelės palengvina įrenginio transportavimą ir saugo nuo išorinio poveikio, o itin tvirtas ekranas padeda išvengti ir grėsmingesnių pavojų. Visos šios ir daugelis kitų savybių užtikrina vartotojui saugumą ir patogumą, tad išmaniuoju įrenginiu naudotis darosi vis saugiau ir patikimiau. Neleiskite senam telefonui užsistovėti, atsinaujinkite jį nauju išmaniuoju.

Be greitai veikiančio kompiuterio ar mobilaus telefono sunku būtų atlikti kasdienius darbus. Gyvename tokiame amžiuje, kuriame daromės vis labiau priklausomi nuo technologijų, tad ne išimtis darosi ir mobilieji telefonai. Kad visuomet viskas būtų po ranka, rekomenduojama įsigyti naujausią išmanųjį telefoną. Ženkite koja kojon su pažanga ir praturtinkite savo kasdienybę naujausia technologine pažanga.