Žyma: paskola internetu

Kreditai dirbantiems užsienyje. Dėl kokių priežasčių taip retai suteikiami?

No Comments
paskolos

 

paskolosDirbate užsienyje, bet bandote skolintis iš lietuviškų paskolų bendrovių? Aišku, kad niekas nedraudžia bandyti, tačiau verta žinoti, kad kreditai dirbantiems užsienyje dažniausiai suteikiami labai retai, nes yra įprasta taikyti sąlygas visiems vienodai. Tos sąlygos dažniausiai yra priežastis, kodėl dirbančių užsienyje asmenų paraiškos yra atmetamos. Aišku, jos gali būti atmetamos ir dėl kitų priežasčių, kurios nesusijusios su darbo vieta. Kaip bebūtų, galvojantiems apie paskolos ėmimą internetu, naudinga būtų pasidomėti visu procesu. Palyginus ankstesnius laikus su dabartiniais, tas procesas yra šiek tiek pasikeitęs. Tad, ką reikia suprasti visiems, norintiems pasiskolinti pinigų internetu?

Kreditai dirbantiems užsienyje įprastai nesuteikiami dėl to, kad tokie asmenys išsiregistruoja iš Lietuvos, negauna pajamų arba tiesiog turi daug pradelstų skolų. Tai, kad dirbate kitoje šalyje, niekaip nesuteikia teisės gauti paskolą išimtine tvarka. Visiems galioja tos pačios taisyklės. Jeigu jūs nesate Lietuvos gyventojas, tuomet ir neturėtumėte kreiptis į lietuviškas bendroves. Jos paskolas siūlo tik mūsų šalies gyventojams. Visai nėra skirtumo, kad esate kilę iš Lietuvos ir mokate lietuvių kalbą. Kreditoriams labiausiai rūpi ar jūs sugebėsite ir ar norėsite grąžinti pasiskolintą sumą laiku.

Kreditingumo vertinimo metu nustatomas rizikos lygis. Ne paslaptis, kad vis dar nemažai paskolų bendrovių vangiai žiūri į tuos, kurie dirba kitoje šalyje. Jos baiminasi, kad tokie klientai tiesiog pasiskolins pinigus ir pagės į kitą šalį. Žinoma, išvykimas iš Lietuvos niekaip neapsaugos nuo skolų išieškojimo. Tai turėtų įsidėmėti kiekvienas asmuo. Dabar kai tik skolos užsienyje išieškomos žymiai lengviau, nes tiek mokesčių administratoriai, tiek antstoliai lengviau bendradarbiauja nuotoliniu būdu. Kaip bebūtų, jeigu norite pasiskolinti kažkokią pinigų sumą, atsakingumas bus būtinas, o jis matysis kredito istorijos ataskaitoje.

Tiesiog būtina suprasti, kad kreditai dirbantiems užsienyje neišduodami dėl elementarių priežasčių. Kartais tos priežastys yra tokios pačios, dėl kurių paskolų negauna ir patys lietuviai. Kredito istorijos ataskaita parodo ar žmogus visada atsakingai vykdo savo įsipareigojimus. Jeigu turite praleistų mokėjimų ir nesiruošiate jų sumokėti, tuomet naują paskolą teks pamiršti.

Apie atsakomybę už kreditą iš pirmų lūpų

paskola

paskolaRodos, teorinės informacijos apie tai, kas tiksliai yra paskola, greitasis kreditas, jų gavimo būdus, netrūksta. Turbūt daugelis žmonių mintinai išvardintų, kokius kriterijus turi atitikti žmogus, norintis gauti kreditą, pasakytų, kaip teikiama paskola internetu. Ir, vis dėlto, žinių niekuomet negali būti per daug. Dėl to asmuo, tiesiogiai dirbantis su kreditų teikimu Lietuvoje, puikiai išmanantis rinką ir jos tendencijas, pažymi – visiems, net ir susidūrusiems su greitosiomis paskolos, dar yra ką išmokti. Konsultantas Donatas pasakoja apie tai, į ką derėtų atkreipti dėmesį kiekvienam, ar jam būtų aktuali paskola internetu visa para teikiama daugyje svetainių, ar ilgalaikis vartojimo kreditas.

„Atsakomybės už prisiimtą kreditą linkėčiau kiekvienam.“

Donatas pradeda nuo to, kad Lietuvos žmonėms neretai pritrūksta žinių apie tai, kaip derėtų tvarkyti savo biudžetą, kad nepritrūktų iki algos. Tai ypač aktualu, kai prie būtinų mokėjimų priskiriamos ir kredito įmokos: „Kadangi jau ne vienus metus bendrauju su žmonėmis, kuriems reikalinga paskola, pastebiu tendenciją – žmonės gana dažnai paprasčiausiai nemoka planuoti savo išlaidų. Tiesa ta, kad atlyginimai mūsų šalyje nėra labai dideli. O, vis dėlto, bandome gyventi šia diena. Susiduriu su man pačiam keistu ir nepriimtinu požiūriu – šiandien galiu sau leisti, vadinasi, pirksiu, o rytoj pamąstysiu apie tai, kur gauti pinigų. Tuomet ir nutinka taip, kad kreditą nori gauti kuo greičiau – dar tą pačią dieną. Žinoma, visai kitaip su klientais, kuriems, pavyzdžiui, aktuali paskola transporto priemonei. Konsultuodamas juos apie greitąsias paskolas, jau matau, kad šie žmonės planuoja, svarsto. Paprastai jie kur kas įdėmiau skaito sutartis ir domisi grąžinimo sąlygomis. To linkėčiau kiekvienam – atsakomybės už prisiimtą kreditą. Paskola internetu, SMS žinute – į tai taip pat galima žiūrėti su derama atsakomybe. Laimė, kai net ir neprireikia konsultantų pagalbos – žmonės be papildomo priminimo turi omenyje, kad kreditas – ne žaidimas.“.

Svarbiausia – bendravimas

Paskoliuko paskola, kitų panašaus pobūdžio įmonių, teikiančių kreditus, interneto svetainėse gausu informacijos: ne tik apie tai, kaip kreiptis dėl kredito, bet ir apie klientų atsakomybę. Donato manymu, labai etiška pabrėžti šiuos dalykus. Kodėl? „Visų pirma, kreditų bendrovė, kuri akcentuoja atsakomybę už paskolą, demonstruoja rūpestį potencialiais klientais. Bent aš taip matau išskirtą papildomą tekstą apie raginimą grąžinti laiku, sutarties sąlygų laikymąsi. Atrodo, nė nereikėtų apie tai priminti. Vis dėlto, pats kai kada bendrauju su žmonėmis, kurie į jiems paskolą suteikusią bendrovę kreipiasi jau tuomet, kai nebegali įnešti įmokos, vėluoja, juos slegia delspinigiai. Pirmiausiai tokių žmonių norisi paklausti – kur buvote tuomet, kai skolinotės? Turite mąstyti ne vien apie tai, kaip smarkiai dabar reikalingas kreditas, kaip giliai esate finansinėje duobėje, bet ir žvelgti su perspektyva į ateitį – grąžinimą. Nenoriu nieko gąsdinti ir tokius žmones dažniausiai stengiuosi nuraminti. Kaip bebūtų, visuomet reikalingas bendravimas. Jei matote, kad tikrai neišgalite paskolos grąžinti laiku, tarkitės dėl termino pratęsimo. Už tai galbūt susimokėsite, tačiau išvengsite problemų. Juk visi delsimai grąžinti, skolos – tai fiksuojama. O kredito bendrovės kai kada gali būti lankstesnės nei jums atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tačiau ir klientai turi demonstruoti interesą taikiai susitarti. Paprasčiausiai dingę, mokėti vengiantys žmonės netrunka gauti blogą vardą. Paskola – tai ne pasaulio pabaiga. Jei jums jos reikia, viskas gerai – tam ir dirbame. Tik nepamirškime, kad abi pusės – tiek paskolų teikėjas, tiek klientas, turi savus įsipareigojimus, kurių privalo laikytis.“.

Paskolos su įvairios vertės užstatu

kredito kainaŠiandien turbūt būtų sunku rasti žmogų, kuris niekada nėra nieko skolinesis. Vieni žmonės skolinasi iš artimųjų, draugų, kiti kažką perka išsimokėtinai, treti ima nedidelius kreditus, vartojamąsias paskolas ar nuolat perka išsimokėtinai, o ketvirtieji nebijo didelės rizikos ir mielai ima šimtatūkstantines sumas verslui pradėti ar įsigyti nuosavam būstui. Šį kartą pakalbėsime apie paskolas su užstatu ir apie naujoves šioje srityje.

Naujos paskolos – ir užstatant automobilį

Per televiziją ir jau kuris laikas internete galime matyti reklamą, siūlančią paimti paskolą užstatant savo turimą automobilį. Tiksliau, viskas vyksta tokiu principu: ši įmonė tarsi nuperka kliento automobilį duodama jam tokią sumą pinigų, kiek pagal rinkos kainas tuo metu toks automobilis yra vertas. Asmeniui suteikiamas finansavimas, tačiau be automobilio jis nelieka – automobilis klientui yra tarsi išnuomojamas turint teisę automobilį vėliau išsipirkti, grąžinus tam tikrą sutartyje numatytą sumą. Plačiau panagrinėjus šią paslaugą matyti, kad kredito kaina šiek tiek didesnė, nei reikalauja Lietuvos bankas.

Kai teikiamos paskolos, svarbu, kad būtų laikomasi Lietuvos banko normatyvų – suteikiančioji kreditą įmonė turi patikrinti kliento mokumą, net ir tuo atveju, kai turimas užstatas kaip garantas. Taip pat turėtų būti paisoma, ir kokias pajamas besiskolinantis asmuo gauna kiekvieną mėnesį. Pagal mūsų šalyje galiojančias rekomendacijas, įmoka neturi viršyti 40 proc. gaunamų asmens pajamų. Kitaip tariant, jei asmuo per mėnesį uždirba ar kitais oficialiais būdais gauna 1000 litų, paskolai grąžinti jis neturėtų skirti daugiau nei 400 Lt. Taigi būtų kiek nelogiška, nei asmuo gauna 1000 litų, o paskolų ir kreditų bendrovėms įsipareigoja kas mėnesį mokėti po 800 Lt. Kitas atvejis, jei žmogus ima paskolą ne vienas ir turi laiduotoją šeimos narį, tačiau tai jau kiti niuansai.

Populiariausiais užstatas – nekilnojamasis turtas, miškas ar žemė

Visi dar iki šiol pamena lombardus, tiesa, egzistuojančius ir dabar – tokias mini įstaigėles, kur galima atnešti įvairaus turto ir jį įkeisti. Anksčiau populiariausias įkeičiamas turtas buvo auksas ir aukso dirbiniai – pakabukai, auskarai, grandinėlės, žiedai. Lombardų yra ir šiandien, tačiau priimamas ne tik auksas, bet ir mobilieji telefonai, išmanieji įrenginiai, kompiuteriai ir kitas vertingesnis turtas. Didesnės paskolos suteikiamos tiems, kurie turi brangaus turto – namą, butą, sodybą, sodą, sklypą ar miško. Nekilnojamasis turtas tampa garantu, todėl galima gauti paskolas, kurios sudaro net iki 100 proc. turto vertės. Nesėkmės atveju, kai įmokų asmuo nesugeba grąžinti, turtas parduodamas iš varžytinių ir tokiu būdu padengiamos susidariusios skolos ir palūkanos. Rizika čia nemaža, bet jei asmuo yra tikras, kad jam pasiseks, kodėl gi nepasiskolinus? Kita vertus, visada yra galimybė viską pradėti iš naujo ir atsitiesti.