Šiandien turbūt būtų sunku rasti žmogų, kuris niekada nėra nieko skolinesis. Vieni žmonės skolinasi iš artimųjų, draugų, kiti kažką perka išsimokėtinai, treti ima nedidelius kreditus, vartojamąsias paskolas ar nuolat perka išsimokėtinai, o ketvirtieji nebijo didelės rizikos ir mielai ima šimtatūkstantines sumas verslui pradėti ar įsigyti nuosavam būstui. Šį kartą pakalbėsime apie paskolas su užstatu ir apie naujoves šioje srityje.
Naujos paskolos – ir užstatant automobilį
Per televiziją ir jau kuris laikas internete galime matyti reklamą, siūlančią paimti paskolą užstatant savo turimą automobilį. Tiksliau, viskas vyksta tokiu principu: ši įmonė tarsi nuperka kliento automobilį duodama jam tokią sumą pinigų, kiek pagal rinkos kainas tuo metu toks automobilis yra vertas. Asmeniui suteikiamas finansavimas, tačiau be automobilio jis nelieka – automobilis klientui yra tarsi išnuomojamas turint teisę automobilį vėliau išsipirkti, grąžinus tam tikrą sutartyje numatytą sumą. Plačiau panagrinėjus šią paslaugą matyti, kad kredito kaina šiek tiek didesnė, nei reikalauja Lietuvos bankas.
Kai teikiamos paskolos, svarbu, kad būtų laikomasi Lietuvos banko normatyvų – suteikiančioji kreditą įmonė turi patikrinti kliento mokumą, net ir tuo atveju, kai turimas užstatas kaip garantas. Taip pat turėtų būti paisoma, ir kokias pajamas besiskolinantis asmuo gauna kiekvieną mėnesį. Pagal mūsų šalyje galiojančias rekomendacijas, įmoka neturi viršyti 40 proc. gaunamų asmens pajamų. Kitaip tariant, jei asmuo per mėnesį uždirba ar kitais oficialiais būdais gauna 1000 litų, paskolai grąžinti jis neturėtų skirti daugiau nei 400 Lt. Taigi būtų kiek nelogiška, nei asmuo gauna 1000 litų, o paskolų ir kreditų bendrovėms įsipareigoja kas mėnesį mokėti po 800 Lt. Kitas atvejis, jei žmogus ima paskolą ne vienas ir turi laiduotoją šeimos narį, tačiau tai jau kiti niuansai.
Populiariausiais užstatas – nekilnojamasis turtas, miškas ar žemė
Visi dar iki šiol pamena lombardus, tiesa, egzistuojančius ir dabar – tokias mini įstaigėles, kur galima atnešti įvairaus turto ir jį įkeisti. Anksčiau populiariausias įkeičiamas turtas buvo auksas ir aukso dirbiniai – pakabukai, auskarai, grandinėlės, žiedai. Lombardų yra ir šiandien, tačiau priimamas ne tik auksas, bet ir mobilieji telefonai, išmanieji įrenginiai, kompiuteriai ir kitas vertingesnis turtas. Didesnės paskolos suteikiamos tiems, kurie turi brangaus turto – namą, butą, sodybą, sodą, sklypą ar miško. Nekilnojamasis turtas tampa garantu, todėl galima gauti paskolas, kurios sudaro net iki 100 proc. turto vertės. Nesėkmės atveju, kai įmokų asmuo nesugeba grąžinti, turtas parduodamas iš varžytinių ir tokiu būdu padengiamos susidariusios skolos ir palūkanos. Rizika čia nemaža, bet jei asmuo yra tikras, kad jam pasiseks, kodėl gi nepasiskolinus? Kita vertus, visada yra galimybė viską pradėti iš naujo ir atsitiesti.
Parašykite komentarą