Kinijos juanis: ką reikia žinoti

Kinijos juanis, žymimas simboliu ¥ ir sutrumpintai vadinamas CNY arba RMB (Renminbi), yra oficiali Kinijos Liaudies Respublikos valiuta. Juanis yra viena iš labiausiai prekiaujamų valiutų pasaulyje, todėl jis vaidina svarbų vaidmenį pasauliniuose finansuose ir prekyboje. Štai ką reikia žinoti apie Kinijos juanį:

  • Istorija ir raida: Kinijos juanio istorija siekia šimtmečius, o Kinijos dinastiniais laikotarpiais buvo naudojamos įvairios valiutos formos. Šiuolaikiniu pavidalu juanį 1949 m. įvedė Kinijos liaudies bankas, pakeitęs ankstesnę valiutą – Kinijos sidabrinį dolerį.
  • Valiutos vienetai: Kinijos juanis skirstomas į vienetus, vadinamus juaniais (¥) ir fenais (分). Vienas juanis atitinka 10 fenų. Tačiau fenai retai naudojami kasdieniuose sandoriuose, o juanis yra pagrindinis piniginis vienetas.
  • Banknotai ir monetos: Juaniai išleidžiami ir banknotais, ir monetomis. Banknotai yra 1, 5, 10, 20, 50 ir 100 juanių nominalo, o monetos – 1 juanio ir mažesnių dalių nominalo. Kinijos juanių banknotų dizaine vaizduojami žymūs Kinijos kultūros ir istorijos veikėjai, įžymybės ir simboliai.
  • Valiutos kursas: Kinijos juanio kursą nustato Kinijos liaudies bankas, taikydamas valdomą plaukiojančio valiutos kurso režimą. Nors juanio vertei įtakos turi rinkos jėgos, centrinis bankas tam tikru mastu kontroliuoja jo svyravimus, siekdamas užtikrinti valiutos vertės stabilumą.
  • Internacionalizacija: Pastaraisiais metais Kinijos vyriausybė ėmėsi veiksmų internacionalizuoti juanį ir skatinti jo naudojimą pasaulinėje prekyboje ir finansuose. Juanis buvo įtrauktas į Tarptautinio valiutos fondo specialiųjų skolinimosi teisių (SST) krepšelį kartu su tokiomis pagrindinėmis valiutomis kaip JAV doleris, euras, Japonijos jena ir Didžiosios Britanijos svaras sterlingų.
  • Naudojimas ir svarba: Kinijos juanis Kinijoje plačiai naudojamas vidaus sandoriams, įskaitant mažmeninius pirkimus, atlyginimų mokėjimą ir investicinę veiklą. Be to, juanis atlieka svarbų vaidmenį tarptautinėje prekyboje ir finansuose, ypač sandoriuose, susijusiuose su didžiulėmis Kinijos gamybos ir eksporto pramonės šakomis.

Taigi, Kinijos juanis yra svarbus pasaulinių finansų ir prekybos veikėjas, atspindintis didėjančią Kinijos įtaką pasaulinėje arenoje. Dėl savo turtingos istorijos, išskirtinių bruožų ir besiplečiančio tarptautinio poveikio juanis ir toliau lieka pasaulio ekonomistų, investuotojų ir politikos formuotojų dėmesio centre.

Daugiau: https://valiutoskeitykla.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.