Kokios kuprinės turi būti skirtos mokiniams?

Nei vieno vaikystė nepraėjo be kuprinės. Jei lankėte mokyklą (o kas jos nelankė?), tuomet puikiai žinote, kaip kas vakarą tekdavo ruošti pamokas ir kiekvieną dieną  perkrauti knygas. Su kuprine keliaudavote kas rytą į mokyklą pasisemti naujų mokslo žinių ir susitikti su draugais. Tėvai nuolat rūpindavosi, kad jų vaikas turėtų pačią patogiausią ir kartu gražiausią kuprinę. Tad kaip gi tokią išrinkti ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis kuprinę mokiniui?

kuprinės

Žinoma, kiekvienas pirmokas, antrokas ar trečiokas šauks, rėks, kad nenori jokios kitos, o tik kuprinės su jo mėgstamiausiu pasakų ar animacinių filmų herojumi. Jiems mažai rūpi nei prekinis ženklas, nei tai, ar kuprinė yra patogi, saugi ir ilgai atlaikys. Šie klausimai labiausiai rūpi tėvams. Tikriausiai puikiai žinote, kad sportinės kuprinės būna vienokios, laisvalaikio kuprinės – kitokios ir joms galioja skirtingi patarimai renkantis. Tad pasistenkite išrinkti tokią kuprinę mokyklai, kad vaikas ja ne tik džiaugtųsi, bet ji nežalotų sveikatos, laikysenos, būtų talpi bei patogi.

Taigi mokyklinukams kuprinės turi būti su kietu dugnu. Gerai, jeigu jos diržai yra platūs bei minkšti. Tai svarbu dėl to, kad tokios kuprinės niekada nespaus pečių. Specialistai taip pat pataria rinktis tokią kuprinę, kurios nugaros pusėje būtų pagalvėlės. Nešiojant tokią kuprinę nebus baisu, kad vaikui gali iškrypti stuburas, jos šonai nesusispaus, todėl bus saugūs ir nesusilankstys nei vadovėliai, nei sąsiuviniai.

Knygos, sąsiuviniai bei pratybų sąsiuviniai viena opiausių problemų tėvams ir patiems mokinukams. Ne todėl, kad jie kasmet kainuoja vis daugiau ir daugiau, o dėl jų  svorio ir kiekio. Pirmaisiais vaiko metais, kai jis pradeda lankyti mokyklą, būtinai stebėkite, ar pastarasis neprisideda per daug knygų. Būtent tai gali įtakoti jo netaisyklingą laikyseną, sukelti nuovargį ir nugaros skausmus. Rekomenduojama jokiu būdu kuprinių neapkrauti nereikalingomis knygomis. Vaikai mėgsta į kuprines susikrauti ne tik visus reikalingus atributus, kurie bus reikalingi mokykloje, bet taip pat įsidėti keletą mylimiausių žaislų, kurie sudaro papildomą svorį. Negalite jiems uždrausti žaislų imtis kartu su savimi į mokyklą, tik paprasčiausiai nesirinkite sunkių kuprinių. T.y., kad jei ji ir tuščia, ji turi būti lengva. Medikai pataria, kad tėvai kontroliuotų, kiek sveria jų vaikų kuprinės. Kiekviena kuprinė, su kuria mokiniai eina į mokyklą, neturėtų sverti daugiau nei 10-15 % vaiko kūno svorio.

Laikykitės šių patarimų rinkdami savo vaikams kuprines naujiems mokslo metams ir tegul kasryt į  mokyklą vaikas tegul eina su šypsena ir džiugia nuotaika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.