Kreditas – visais laikais reikalinga paslauga

kreditasSkolintis pinigų įprasta nuo seno. Vos tik atsiradus pirmiesiems bankams, kuriems žmonės patikėdavo saugoti savo pinigus, bankininkai greitai suprato, kad šias lėšas galima laikinai paskolinti kitiems – tiems, kam tuo metu reikia pinigų. Ir žinoma, už nustatytą mokestį, o žmonės mielai naudojosi šia paslauga. Taip atsirado kreditas arba piniginė prievolė, kurią ateityje reikės įvykdyti, be to, turės būti sumokėtos nustatytos palūkanos. O pats kredito pavadinimas kilęs iš lotynų kalbos ir reiškia „patikėta“.

Bėgant laikui, bankų ir kitokių finansinių institucijų tik daugėjo, taip pat atsirado įvairių kredito formų. Mūsų laikais jokia ekonomika negalėtų gyvuoti be kredito sistemos, juk skolinasi ir valstybės, ir miestai, ir įmonės ir žinoma eiliniai piliečiai. Žmonėms pinigų prireikia įvairiausiems tikslams įgyvendinti: jie kuria verslus, perka gyvenamuosius būstus, automobilius ar kitus prabangius daiktus – telefonus, kompiuterius ir pan., kitiems pinigų prireikia namų remontui ar išsvajotoms atostogoms. Iš tiesų išvardinti visas skolinimosi priežastis paprasčiausiai neįmanoma.

Kadangi žmonės pinigus skolinasi skirtingais tikslais ir įvairiam laikui, tad ir kreditas gali būti įvairių rūšių. Pavyzdžiui, gali būti suteikiamas kreditas būstui įsigyti. Jis skirtas pirkti nekilnojamąjį turtą – namą, butą ar sodybą. Toks kreditas gali būti suteikiamas net keletui dešimčių metų. Labai dažnai žmonėms prireikia pasinaudoti vartojimo kreditu. Už jį perkami dideli daiktai ar kiti brangūs dalykai, taip pat gali būti padengiamos kokios nors nenumatytos išlaidos. Dar yra verslo paskolos, suteikiamos tiek juridiniams, tiek fiziniams asmenims. Šie pinigai skiriami pradėti nuosavą verslą arba panaudojami plėsti ir pertvarkyti jau turimą, taip pat jais gali būti didinamas apyvartinis kapitalas ir pan. Jeigu jums prireikia mažesnės sumos, galite pasinaudoti lombardo kreditu. Šie kreditai – tai nedidelės sumos, gaunamos užstačius lombarde kokį nors vertingą daiktą, pavyzdžiui, telefoną, juvelyrinius dirbinius, ypač iš aukso ar kitų brangiųjų metalų ir pan.

Vis dėlto pats populiariausias skolinimosi būdas tiek Lietuvoje, tiek ir kitose pasaulio šalyse – greitieji kreditai. Tai lanksti ir greita paslauga, juos galima gauti netgi internetu. Greitųjų kreditų suteikimo procedūra labai paprasta. Tiesiog užpildoma atitinkama paraiška, o reikalingi pinigai pervedami į jūsų nurodytą banko sąskaitą. Tad šis pinigų skolinimosi būdas yra labai patogus, o jo pagalba žmonės gali išspręsti įvairias finansines problemas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.