Kredito kortelės: gyvenimo ne pagal išgales simbolis ar atsakingo skolinimosi pavyzdys

mokejimo kortelėsGavus iš banko pasiūlymą įsigyti kredito kortelę dažnai suabejojame ar mums ji reikalinga, kokie mokesčiai laukia ją įsigijus bei kokias galimybes plastikinė kortelė suteikia.

Kredito pagunda

Tenka pripažinti, kad mokejimo kortelės yra viena iš tų paslaugų, kurių, atrodo, išvengti neįmanoma. Debetinės mokejimo kortelės leidžia atsiskaityti už prekes ir paslaugas. Taip pat ji yra susieta su mūsų pagrindine banko sąskaita, į kurią mokamas darbo užmokestis.

Kreditinės mokejimo kortelės tai yra būdas už pirkinius ar paslaugas sumokėti skolintais pinigais. Vėliau juos reikia padengti, o iki to laiko tereikia mokėti nemažas palūkas. Palūkanų norma gali skirtis, priklausomai nuo to kurio banko ir kokiomis sąlygomis gautos mokejimo kortelės. Kaip pavyzdžiui, seb banko korteles, kreditine kortele swedbank, dnb banko korteles ir pan. Kartais ši norma siekia 19 proc. metinių palūkanų. Tai daug.

Mokesčiai ir limitai

Kreditinės banko korteles kaina nėra didelė. Ji dažnai siekia apie penkis eurus ir šią sumą reikia mokėti vos vieną kartą per metus. Taip pat mokamas kortelės aptarnavimo mokestis, kuris mokamas kiekvieną mėnesį, Jūsų pasirinktą mėnesio dieną.

Teisybės dėlei reiktų paminėti, kad kiekvienam individualiai yra nustatomas kredito korteles limitas, kurio viršyti negalima.

Reiktų paminėti ir tai, kad kreditinės banko korteles vaikams neišduodamos. Kodėl? Todėl, kad jos išduodamos pastovias pajamas gaunantiems banko klientams. Vadovaujantis paskutinėmis rekomendacijomis – šie klientai – pilnamečiai asmenys. Asmenims iki šešiolikos metų išduodamos debeto kortelės.

Privalumai ir trūkumai

Žinoma diskusija labai dažnai verda, nes logika diktuoja, kad pirkiniams reiktų pataupyti. Deja, kreditinės kortelės turėjimas kaip pats savaime nereiškia, kad pulsite pirkti salą Havajuose. Atvirkščiai, tai reiškia, kad visuomet turite rezervą. Nenaudojant šios kortelės Jums nereikia mokėti beveik jokių palūkanų, o mokesčiai simboliniai. Juolab atidžiai ir ilgai (mažiausiai tris metus) taupomos lėšos gali atitinkamai nuvertėti dėl infliacijos, o svajonė taip ir liks neįgyvendinta.

Privalumas ir tai, kad galimas banko korteles uzsakymas internetu. Taigi ji taip pat paprastai išduodama kaip nemokama mokejimo kortele revolut.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.