Krosnelių ir židinių montavimas

zidiniaiNamų ir įvairių patalpų šildymui įprasta naudoti krosneles ar židinius. Jie ne tik padeda generuoti šilumą, bet taip pat interjerui suteikia išskirtinumo, jaukumo ir malonumo jausmą. Židinių montavimas gali būti realizuotas įvairiose erdvėse, tačiau pirmiausia vis dėlto derėtų nuspręsti, kokio židinio ar krosnelės Jums reikės. Kai pasirinkimas bus aiškus, tik tuomet bus galima sėkmingai montuoti ir mėgautis įrengimo teikiamais malonumais.

Židinys – stacionarus jaukių namų šildymo elementas, naudojamas tiek gyvenamųjų, tiek negyvenamųjų patalpų šildymui. Jis, priklausomai nuo galingumo, gali teikti šilumą ne tik vienam kambariui, bet ir visiems namams, todėl yra itin dažnai pasirenkamas dėl savo funkcionalumo. Tačiau tai ne vien šildymo prietaisas, jis namų interjerui suteikia jaukumo, malonumo jausmą. Juk nėra nieko maloniau, kaip pasimėgauti ramia popiete prie židinio… Dažniausiai montuojamas svetainėje židinys sukuria lengvą atmosferą svečiams ir giminaičiams. Tai puiki namų dekoracija ir šildymo prietaisas.

Židinius įprasta klasifikuoti į atviruosius ir uždaruosius. Atvirieji židiniai paprastai durelių neturi, jie yra su pakuromis, kuriose degantis kuras tiesiogiai skleidžia šilumą į aplinką. Vis dėlto, didžioji dalis šilumos yra pašalinama pro dūmtraukį, todėl tokio židinio naudingumo koficientas gali siekti tik iki 30 proc. Tokių židinių montavimas paprastai atliekamas patalpose, kurioms nereikia daug šilumos, vietose, kur stengiamasi suteikti jaukią aplinką. Tai interjero papuošalas, žiemos sezono metu ne itin tinkamas patalpų šildymui.

Tuo tarpu uždarųjų židinių pasirinkimas gali panaikinti ir šį minusą. Jų naudingumo koficientas gali siekti net iki 80 proc. Jie turi dureles, ketaus ar plieno kapsules, kurios yra itin sandarios ir universalios. Konvekcijos šildymo principu kaitinamas oras daug geriau šildo patalpas. Tai tikrai puikus ir itin modernus pasirinkimas namų dekoravimui ir jų šildymui.

Ir vienas, ir kitas židinio pasirinkimas yra išskirtinis. Svarbiausia – židinių montavimas. Šio proceso metu svarbu viską atlikti tinkamai, kadangi kiekviena klaida gali brangiai kainuoti. Jei trūksta žinių ar sugebėjimų, geriausia darbą patikėti profesionalams, kurie išmano šią sritį ir visus montavimo darbus gali atlikti nepriekaištingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.