Mažosios bendrijos steigimas

Įmonės steigimas pas profesionalus – tinginių kelias. Taip sakė keletas patyrusių verslininkų, kurie lyg ir mėgavosi tuo stresu, kurį patyrė patys savo jėgomis steigdami verslus. Nesutinku su jais, nes verslą steigiau su profesionalų pagalba ir dėl to nė kiek nesigailiu.

Bet ne apie tai noriu pakalbėti. Mažosios bendrijos steigimas – štai tikroji šio straipsnio tema. Mažoji bendrija (MB) yra naujas verslo darinys, kuriam dar nėra nė pusės metų. Jis pradėtas taikyti tik nuo 2012 metų spalio mėnesio, kai galutinai buvo priimti visi reikalingi įstatymai. Nepatikėsite, tačiau ši verslo forma iš karto susilaukė labai didelio verslininkų dėmesio.

Mažosios bendrijos steigimas beveik niekuo nesiskiria nuo UAB ar VšĮ steigimo – reikalinga pavadinimo registracija, steigimo dokumentai ir nutarimai dėl vadovo paskyrimo, registracijos adresas, antspaudo gamyba… Viskas tas pats. Tokios pačios ir rinkliavos „Registrų centre“. Skirtumas tik tas, kad nereikia tų 10 000 litų įstatiniam kapitalui. Tai didelis žingsnis pirmyn, nes ši keturių nulių sumelė dažnai kliudė verslo pradžiai, ir turėjo įtakos situacijai, kai žmonės traukėsi į „šešėlį“ savo noru. Dabar situacija pasikeitė. Įsteigus MB veiklą galima vykdyti taip pat, kaip UAB.

Kuo gi skiriasi MB nuo UAB? Pirmiausiai, skirtinga buhalterija. Kol kas buhalteriai vis dar suka galvas, kaip viską daryti, nes dar mažai praktikos. Kitas didelis skirtumas – mokesčiai. Mokamas 20% pajamų mokestis ir viskas. Darbuotojai samdomi ta pačia tvarka – pagal darbo sutartis. MB gali turėti iki 10 darbuotojų. Direktorius mažojoje bendrijoje gyvena geriausiai. Jis bet kada gali pasiimti pelną. Tiesa, jei metų pabaigoje pelno bus paimta daugiau, nei buvo išlaidų, dalį teks grąžinti. Bet kuriuo atveju, tai labai patogus būdas dirbti, nes nuo pelno reikia sumokėti dar 15%. Tikrai geriau nei atlyginimas, kur mokama nemažai mokesčių.

Mažosios bendrijos įsteigimas yra puiki išeitis pradedančiajam verslui, kuriame paprastai dalyvauja 1-5 žmonės. Ši forma turi konkuruoti su IĮ ir individualia veikla pagal pažymą, kur pastaruoju metu fiksuojama itin daug pažeidimų ir vengimo mokėti mokesčius atvejų.

Kiek MB steigimas kainuoja? Nelabai daug – tik 799 Lt.

Įrašo “Mažosios bendrijos steigimas” komentarų : 1

  1. Gerda avataras

    Na kaip matau ir su mažosios bendrijos steigimu daug darbo yra..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.