Paminklai kainos: kaip pasirinkti kokybišką paminklą kapams?

Renkantis antkapį, svarbu pasirūpinti jo dizainu, atkreipti dėmesį į medžiagos kokybę ir pardavėją. Tačiau paminklai kainos – vienas svarbiausių aspektų. Nuo ko priklauso antkapio kaina ir ar įmanoma įsigyti kokybišką paminklą turint ribotą biudžetą?

Nuo ko priklauso paminklai kainos?

Paminklų kainas lemia daugybė faktorių. Tokie veiksniai kaip medžiagos ir dydis gali padidinti arba sumažinti kainą.

  • Medžiaga, iš kurios gaminamas antkapis. Pavyzdžiui, jei norite granito antkapio, tai gali kainuoti iš anksto daugiau nei pasirinkus skalūną, marmurą ar kalkakmenį.
  • Dydis. Akivaizdus faktas: mažesni antkapiai paprastai yra pigesni nei didesni. Norintiems sutaupyti, verta rinktis mažesnį, minimalistinio dizaino antkapį, kuris atrodys subtiliai, elegantiškai ir įprasmins Jums artimo žmogaus atminimą.
  • Kiti su paminklu susiję veiksniai. Pavyzdžiui, svoris, tekstūra, pasirinktas apdailos tipas, užrašų graviravimas, montavimo mokestis… Taigi, renkantis paminklą, pasidomėkite, kiek kainuos jo apdaila, įrengimas ir pan.
  • Pardavėjas. Jei perkate iš vietinės įmonės, taip pat galite sutaupyti pinigų. Juk perkant iš toliau esančio pardavėjo, laukia išties didelės, papildomos išlaidos paminklo siuntimui ir montavimui.
  • Paminklo priežiūra ateityje. Prieš nuspręsdami dėl medžiagos, taip pat turėtumėte apsvarstyti paminklo priežiūros, remonto ir restauravimo išlaidas. Nors granitas yra brangesnis nei marmuras, jis ilgiau išlieka nepakitęs, antkapis atsparesnis aplinkos poveikiui, todėl restauravimo darbus teks atlikti gerokai rečiau.

Kaip įsigyti kokybišką paminklą?

Vienas iš paprasčiausių būdų įsigyti antkapius yra užsakyti juos laidojimo namuose ar pasikonsultuoti su kapinių darbuotojais. Jie gali padėti jums atlikti šį procesą ir pateikti naudingų, praktiškų rekomendacijų, tokių kaip antkapio dizainas, paminklai kainos.

Tiesa, perkant antkapį galima sutaupyti, jeigu Jūsų artimas žmogus buvo apsidraudęs gyvybės draudimu arba iš anksto sumokėjęs už kokias nors laidojimo paslaugas tam tikram pardavėjui. Tuomet antkapio paminklo pirkimas atsieis gerokai mažiau.

Jei nerandate gero varianto, tačiau turite daugiau laiko, panaršę internete galite rasti nemažai skirtingų paminklų gamintojų, kurie pagal individualų užsakymą pagamins antkapį Jūsų artimajam. Palyginkite skirtingus kainų pasiūlymus, nuotraukas internete ir raskite geriausią variantą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.