Parketas ir jo priežiūra

parketasParketas – grindų danga, kurią renkasi norintys, kad kambarys atrodytų prabangiai. Grožio kriterijus šiuo atveju labai svarbus, nes kalbame apie tai, kas tampa kasdieniu pagrindu po kojomis. O kokios tokių grindų priežiūros ypatybės?

Kaip parketas turėtų būti prižiūrimas? Ar tai sudėtinga? Ar pasidomėjus priežiūros klausimais nesumenks noras turėti tokias grindis? Klausimų nemažai, ar ne? Tačiau į visus juos yra atsakymai. Žinoma, tokios sąvokos kaip sudėtingumas yra subjektyvios. Bet vis dėlto pabandysime išsiaiškinti, kokių veiksmų reikia imtis norint išlaikyti parketą tvarkingą.

Vienas iš priežiūros veiksmų yra siurbimas. Idealu, jei grindys kas keletą dienų lengvai pasiurbiamos. Tai, žinoma, ne viskas. Dar vienas priežiūros etapas – plovimas. Tačiau parketo nereikia pernelyg šlapinti. Nereikia skuduro, nuo kurio laša tonos vandens. Šluostė turėtų būti tik šiek tiek drėgna.

Ką daryti, jei parketas susibraižė? Nejaugi reikės keisti? Ne, yra paprastesnų sprendimų. Rinkoje yra specialių valymo priemonių, skirtų tokių grindų priežiūrai. Ką daryti, jeigu atsirado dėmių? Kaip valymo priemonė rekomenduojamas muilo tirpalas ir drėgna šluostė iš nailono.

Kaip ir minėta, sunku vienareikšmiškai pasakyti, ar priežiūra lengva, ar sudėtinga. Aišku viena – žinant keletą taisyklių parketas ilgiau išliks nepriekaištingas. Įbrėžimai ar dėmės nėra tai, kas lemtų didžiules išlaidas.

Prižiūrėti reikia kiekvienas grindis. Natūralu, jog tik tada jos tarnaus nepriekaištingai. Nesvarbu, ar tai plytelės, ar linoleumas, bet kuriuo atveju valymo klausimas išlieka svarbus. Tik kiekviena danga turi specifinių niuansų. Pavyzdžiui, vanduo atrodo kaip būtina priemonė, tačiau parketo atveju jo per daug nereikia.

Parketas – tai prabangos dvelksmas. Ir toji prabanga gali būti ilgaamžė. Parketo priežiūra – ne magija ir ne kančia. Svarbiausia žinoti, kokios priemonės reikalingos ir kaip su jomis elgtis. Ir tuomet svetainė ar kita patalpa kasdien žavės jus, o apsilankius svečiams dar ir pagyrų sulauksite.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.