Roletai skirtingomis spalvomis ir raštais

Labai kartais keista būna žiūrėti per langą į kaimyninį namą ir matyti, kaip ant trijų vieno buto lango visi roletai yra skirtingos spalvos. Kas tai? Taupymas perkant paskutinius likučius, kurių niekas neišpirko? O gal tai specialiai suplanuotas vidaus interjero elementas?

Pasikalbėjome su ZaliuzesKaune.lt vadybininku, kuris papasakojo nemažai įdomių dalykų apie roletus, taip pat ir apsaugines žaliuzes, markizes ir kitus langų „apdangalus“ (net tinklelis nuo vabzdžių tarp jų papuola – labai naudingas daiktas kaimo sodybų savininkams).

Skirtingų spalvų roletai, pasirodo yra gana dažnas reiškinys. Ypač didesniuose namuose ir butuose, kur aiškiai suskirstomi kambariai pagal paskirtį. Tai šeimininkų ir interjero dizainerių inicijuotas dekoravimo sprendimas, kuris yra gana logiškai paaiškinamas.

Roletų spalva ir struktūra pirmiausiai skiriasi priklausomai nuo to, kurioje pusėje yra langai. Pietinėje pusėje esantiems langams yra išrenkami tankesni roletai, galintys sulaikyti daugiau saulės šviesos. Tai ypač aktualu, kai nemontuojamos specialios apsauginės žaliuzės iš lauko pusės, kurių tikslas paprastai apsaugoti nuo intensyvių saulės spindulių. Roletai gali būti parenkami sodresnių spalvų ir raštų, kad tik neleistų vasarą įkaitinti patalpų. Šiaurinėje pusėje, kur saulės yra mažiau, naudojami ne tokie tankūs roletai, kurie jau yra derinami pagal kitus kriterijus.

Roletai langams dar yra derinami pagal kambarių paskirtį. Pavyzdžiui miegamasis taip pat gali turėti tankius roletus, nepraleidžiančius saulės spindulių, o tuo pačiu gali būti su specialiais raštais (mėnuliais, žvaigždėmis ir t.t.). Vaikų kambarys taip pat dažniausiai turi savo žaliuzes. Vaikams šviesa nelabai trukdo, nes jie paprastai miega kiečiau nei suaugusieji, todėl čia labai svarbu estetinis vaizdas. Taip vaikų kambaryje yra pakabinami švelnių ir ryškių spalvų roletai, kurie yra derinami su spalvingais vaikų kambario baldais. Taip pat mėgstami roletai su animacinių filmų personažais. Vaikui paaugus teletabius keičia Spidermenas ir Betmenas, o dar vėliau Hario Poterio ar Saulėlydžio Sagos filmų herojai. Darbo kambaryje roletai paprastai yra kaip įmanoma neutralesni, tačiau gali būti naudojami ir fotoroletai su tam tikrais vaizdais – miestais naktį, gamta ir t.t.

Visi šie skirtingi roletai sudaro bendrą namo dekorą ir suteikia kambariams jaukumo ir stiliaus pojūtį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.