Kategorija: Aplinka

Kokią naudą teikia saulės elektrinės

No Comments
saulės elektrinės

saulės elektrinės

 

Saulės elektrinės perdirba saulės energiją ir paverčia ją elektra. Jas gali įsirengti privatūs asmenys ir verslo įmonės. Apžvelgsime, kokia būtų nauda, įsirengus saulės elektrinę.

  1. Tris kartus sumažėja elektros kaštai

Reikiamo galingumo saulės elektrinės pagamina pakankamai energijos šildomui elektra būstui ir šeimos poreikiams. Vis tik vasarą pagaminama daugiau elektros, nei suvartojama, o žiemą – jos pagaminama per mažai. Todėl elektrinių savininkai dažniausiai naudojasi abipuse apskaitos sistema – energijos perteklių perveda į ESO elektros tinklus ir susigrąžina, kai jos trūksta. Už elektros pasaugojimą tinkluose mokamas nedidelis mokestis. Net ir su šiuo mokesčiu elektros kainos, turint nuosavą jėgainę, sumažėja 3 kartus.

  1. Ar kiekvienam gyventojui reikalinga saulės elektrinė?

Jėgainė, bet kokiu atveju, yra gera investicija, nes ji greitai atsiperka, tausoja aplinką. Labiausiai apsimoka turėti elektrinę gyventojams, kurie savo ir šeimos poreikiams sunaudoja daugiau elektros: namas ir vanduo šildomi elektra, planuojama įsirengti stotelę elektromobiliui, naudojama daug elektros prietaisų. Tada jėgainės atsiperkamumas greitesnis.

Net ir neturintys namo, gali turėti saulės elektrinę, įsigiję ją saulės parkuose. Taigi, visi gyventojai turi galimybę įsigyti jėgainę, tačiau labiau apsimoka tiems, kas naudoja daugiau elektros ir nori gerai, be rizikos investuoti tam tikrą dalį pajamų.

  1. Ekologiška energija

Medžiagos, iš kurių gaminama pagrindinė saulės elektrinių dalis – moduliai, yra greitai ir lengvai perdirbamos. Elektra generuojama iš saulės, todėl jos gamyba visiškai neteršia aplinkos, nenaudoja papildomų išteklių.

  1. Saulės elektrinės turi ilgą garantinį laikotarpį

Saulės jėgainių garantija siekia 25-30 metų. Jeigu jų atsiperkamumas 5-7 metai, tai dar apie 20 metų jėgainės generuos elektrą, už kurią mokėsite juokingai mažą sumą. Saulės energetika – tai viena iš patikimiausių investicijų, nes jos neveikia ekonominiai pakilimai ar krizės.

Ateityje saulės energetika vis labiau klestės, Europos Sąjunga savo planuose numačiusi vis daugiau elektros išgauti iš atsinaujinančių šaltinių, tam skiria dideles investicijas. Lietuvoje galima gauti paramą jėgainių įsirengimui, kurios dydis apie 30 % visos kainos, todėl saulės elektrinės sparčiai „dygsta“ saulės parkuose ir ant nuosavų namų stogų.

 

 

 

Ekologiški puodeliai – kas gamtai kenkia mažiausiai?

No Comments
ekologiški puodeliai

ekologiški puodeliai 

Tvarumas – šį žodį aplinkoje girdime vis dažniau ir kiekvienam mūsų jis kelia vis didesnį rūpestį. Deja, nors ir visi kalbame apie globalinį atšilimą bei stengiamės imtis veiksmų, kurie padėtų išgelbėti Žemę, kartais paprasti kasdieniai įpročiai priverčia pamiršti apie pasaulio gerovę. Pavyzdžiui, kai atsikeliame blogos nuotaikos ir pakeliui į darbą nusiperkame kavos. Nors pati kava – nekaltas gėrimas, žalą aplinkai daro vienkartiniai puodeliai, kuriuose ji patiekiama. Vien Jungtinėje Karalystėje per metus sunaudojama ~2,5 mlrd. vienkartinių puodelių, iš kurių perdirbama mažiau nei 1 %. Kaip pakeisti padėtį? Labai paprasta – pradėkite nuo savęs ir ieškokite ekologiškų alternatyvų. Kokie ekologiški puodeliai gali pakeisti vienkartinius?

Daugkartiniai puodeliai

Geriausia alternatyva, kokią tik galite rasti vienkartiniams puodeliams – daugkartiniai ekologiški puodeliai. Pasaulyje itin populiarus „KeepCup“ prekės ženklas, kurį 2007 metais sukūrė kavinės savininkai iš Melburno (Australija). Tai daugkartinis kavos puodelis, pagamintas iš stiklo, tačiau primenantis įprastą daugkartinį puodelį. Jis leidžia mėgautis geresniu kavos skoniu ir padeda sumažinti aplinkos taršą. Šie daugkartiniai ekologiški puodeliai yra 6 skirtingų dydžių, todėl sau tinkamiausią variantą ras kiekvienas. Tokio gaminio kaina yra nuo 10 eurų, o nauda aplinkai – neišmatuojama.

Daugkartiniai puodeliai iš perdirbtų medžiagų

Pasaulyje vis populiarėja „RCUP“. Tai pirmasis pasaulyje daugkartinio naudojimo kavos puodelis, kuris yra pagamintas iš panaudotų popierinių puodelių. Šie puodeliai sprendžia dvi problemas – jie yra pagaminti iš jau panaudotų popierinių puodelių, todėl taip rūpinatės mažesniu atliekų kiekiu, o kadangi jie yra ekologiški ir daugkartinio naudojimo, saugo gamtą bei prisideda prie geresnio rytojaus.

Iš ryžių lukšto pagaminti ekologiški puodeliai

Dar vienas puikus pasirinkimas norintiems įsigyti ekologišką daugkartinį puodelį – „Huskup“. Šie funkcionalūs, stilingo dizaino puodeliai naudoja didelį kiekį atliekų, kurios yra ryžių lukštai. Jie pagaminti iš ryžių grūdo išorinio apvalkalo, todėl yra natūralūs, tvirti, atsparūs drėgmei ir sudėtyje visiškai neturi nei plastiko, nei kitų kenksmingų medžiagų, kurias sudėtinga perdirbti. Tokį puodelį galite naudoti daug metų, o jį išmetus, puodelis natūraliai suirs žemėje.

 

 

Categories: Aplinka Prekyba

Tags: ,

Patys populiariausi vestuviniai fejerverkai

Fejerverkai internetu

Fejerverkai internetuVestuvių organizavimas gali pavirsti tikru galvos skausmu – tam, kad viskas pavyktų sėkmingai, kruopščiai reikia apgalvoti kiekvieną detalę. Svarbiu šventės aspektu ir tuo pačiu įspūdinga kulminacija dažnai tampa vestuviniai fejerverkai, kurie simbolizuoja naują jaunavedžių gyvenimo pradžią ir sukuria įsimintiną reginį visiems šventėms dalyviams. Šių pirotechnikos gaminių pasirinkimas išties platus – kokie variantai dažniausiai naudojami vestuvėms?

Šventinius fejerverkus vis dar įprasta iššauti vidurnaktį, todėl vienas populiariausių sprendimų yra įspūdingi fejerverkų šou. Rengiami profesionalų, tokie pasirodymai sukuria ypatingą atmosferą ir priklausomai nuo pageidavimų, gali būti pritaikyti pagal asmeninius Jūsų lūkesčius. Dar vienas tokių šou privalumas – skambanti muzika, kuri gali turėti ir paslėptą mintį. Tai gali būti dainos, kurios turi tam tikrą simbolinę reikšmę jaunavedžiams ir priminti svarbias gyvenimo akimirkas: pirmuosius pažinties mėnesius, drauge praleistus vakarus ar nepamirštamas meilės priesaikas. Romantika tokiais atvejais – garantuota, todėl šiltas ir jaukias akimirkas ilgą laiką prisimins ne tik jaunieji, bet ir kiti šventės svečiai. Šaudant fejerverkams, gali vykti ir pirmasis jaunavedžių šokis – nors tuomet bus sunku paskirstyti dėmesį ir susikoncentruoti į šokių žingsnelius, tokios akimirkos sukurs nepakartojamą atmosferą.

Vestuvėse dažnai naudojami ir dangaus žibintai, kuriems kylant į dangų galvojami norai ir palinkėjimai ką tik susikūrusiai šventei. Šis variantas lengvai pritaikomas ir kukliose, ir ištaigingose šventėse. Dar viena šventinė idėja – ore pasirodančios jaunųjų vardų pirmosios raidės, kurios prideda dar daugiau jaukumo ir gali būti naudojamas ir kaip staigmena nieko apie tai nežinantiems šventėms kaltininkams.

Viskas priklauso ir nuo vestuvių scenarijaus pasirinkimo – fotosesijose mėgstami dūminiai, spalvoti fejerverkai, kuriuos galima naudoti ir dienos metu, tuo tarpu iš bažnyčios išeinančius jaunuosius galima pasitikti iššaunant konfeti. Fejerverkai internetu – paprastas ir greitas būdas susipažinti su siūlomomis pirotechnikos prekėmis, pažiūrėti ištraukų iš jau įvykusių švenčių ir taip sugalvoti savo idėją. Šios srities profesionalai ne vienerias vestuves jau pavertė įspūdingomis, todėl puikiai žinos, kokie sprendimai pasiteisina geriausiai. Dėl kainos jaudintis taip pat nevertėtų – fejerverkai akcija leidžia net prašmatniausius pirotechnikos gaminius įsigyti pačiomis geriausiomis sąlygomis.

Apgalvoti vizualiniai sprendimai – sėkmė Jūsų renginiui

fejerverkai

fejerverkaiKiekvienas, nors šiek tiek susidūręs su psichologija, galėtų patvirtinti faktą, jog žmogus geriausiai gali atsiminti matytus vaizdinius. Galite šnekėti kiek norite ir ką tik norite, tačiau jeigu ką nors parodysite – efektas bus kur kas didesnis. Šiuolaikinės technologijos renginių ar švenčių metu šią sąlygą padeda nesunkiai įgyvendinti, todėl belieka apsispręsti, ką ir kada naudoti.

Iš spalvotų dūmų išnyrantis renginio vedėjas, lazerių panaudojimas – tai tik keletas paprasčiausių ir dažniausiai naudojamų idėjų, kurias galima tobulinti tol, kol galiausiai nebelieka fantazijos. Vis dėl to, labai svarbus momentas yra šventės kulminacija, kuomet visi tikisi itin įspūdingo reginio. Šiam tikslui pasiekti dažniausiai naudojami fejerverkai – patobulinti prieš tai minėtais elementais, jie prikausto žiūrovų dėmesį ir bent keletui minučių gali atimti žadą.

Norint sukelti tokį efektą, vertėtų kreiptis į profesionalus, kadangi jų sukurtas šou bus iš anksto suplanuotas ir sukonstruotas – patiems nusipirkus skirtingų rūšių fejerverkus, tokį efektą pasiekti bus ganėtinai sunku. Pasirinkus darbą su savo srities žinovais, sutaupysite ir papildomo laiko, kurį paskirtumėte fejerverkų paieškai ir pirmiesiems bandymams. Čia viskas kur kas paprasčiau – visi fejerverkai iššaus iš anksto suplanuota, su Jumis suderinta seka, o jeigu pageidausite, profesionalai pirotechnikos gaminius patys ir iššaus. Jums reikės tik vienos investicijos, o visu kitu bus pasirūpinta.

Tais atvejais, kai renginys išties didelis ir papildomų rūpesčių užtenka ir taip, toks variantas skamba išties viliojančiai. Atradus, kur parduodami fejerverkai gera kaina, profesionalų paslaugos pasirodys lengvai įperkamos net ir tuomet, kai biudžetas nėra labai didelis. Galutinė kaina priklauso nuo trukmės ir fejerverkų sudėtingumo, todėl pasikonsultavus, bendrą sprendimą tikrai surasite.

Tuomet beliks atsipalaiduoti ir patiems pasigrožėti įspūdingu reginiu – jeigu jį papildysite lazerių šou ar muzikiniais elementais, sulauksite dar daugiau ovacijų. Net ir tuomet, kai kitos programos dalys nepavyko taip, kaip tikėjotės, nepakartojamas fejerverkų šou užglaistys visus nesklandumus ir visi svečiai iš renginio išeis kupini teigiamų minčių ir emocijų. Juk to ir siekėte – įspūdingo reginio ir ilgai neblėstančios geros nuotaikos.

Žaliuzės Kaune – esate įsitikinę, kad ne šalies sostinėje, o kituose miestuose, ne vien tik, kad produkcijos skiriasi, tačiau taip pat ir įkainiai už paslaugas?

žaliuzės Kaune

žaliuzės KauneDauguma piliečių yra įsitikinę, kad mūsų krašto rinka yra neįtikėtinai plati ir netgi kai kurių miestų atžvilgiu, tarkime, kad ir tie patys pasiūlymai, ar tai, pavyzdžiui, produkcijų pateikiami įkainiai, ženkliai skiriasi. Tiesą sakant, nesame išsiaiškinę, kodėl gi piliečiai yra linkę taip manyti, suvokiant vien tai, kad krašto rinka galbūt ir yra sėkmingai pakitusi, galbūt ir esą atitinkamų paslaugų aspektu išsiplėtusi, tačiau ji tikrai, kad nėra susiskaldžiusi, o juo labiau miestų aspektu, tikrai, kad nėra taip, jog vienuose, kad ir tos pačios kainos, skirtųsi. Šią prielaidą sėkmingai būtų galima taikyti niekam kitam, kaip tik paslaugoms, tačiau, kaip ir tikriausiai yra aišku, kitoms produkcijoms taip teigti, kaip ir nebūtų galima.

Vis dėlto, šiandieną, kad galiausiai viską paaiškintume, norėtume pasiimti produkciją žaliuzės Kaune ir ją paanalizuoti. Norime, kaip ir iš karto pastebėti, kad ne vien tik šis rinkos pasiūlymas bus pagrindinė mūsų turinio tema, tačiau be viso to, kaip ir siekiame akcentuoti, kad tuo pačiu pasistengsime ir paaiškinti žmonėms, kurie galimai to nesuvokia, kodėl gi krašto rinkos pasiūla tikrai, kad nėra susiskirščiusi ir dėl to nei viena rinkos ypatybė, žvelgiant į geografinę padėtį, kaip ir natūraliai nesikeičia. Nuoširdžiai viliamės, kad galutiniai padariniai šiandienos turinio ne vien tik, kad sugebės daugumą asmenų pradžiuginti, tačiau be viso to ir suteikti jiems pravarčių žinių, ne vien tik paslaugos žaliuzės Kaune atžvilgiu, tačiau taip pat ir visiškai kitų niuansų.

Kaip ir iš karto būtų galima teigti, kad ir tuo pačiu logistiniu pagrindu, bet kurie pasiūlymai, daiktai gali būti pristatomi neįtikėtinai greitai, todėl, realiai žiūrint, vien dėl nedidelių įkainių, o be viso to ir kaštų, rinka paprasčiausiai negali būti susiskaldžiusi. Vien dėl to, kaip ir būtų galima pamanyti, jog ir tų pačių pasiūlymų, kaip tai pavyzdžiui žaliuzės Kaune, atveju, nei viena pasiūlymo ypatybė realiai nesikeičia, atsižvelgiant į tai, apie kurį regioną norėtume pakalbėti, ar tai apie kokios koncepcijos pokyčius siektume užsiminti. Kaip ir viskas, natūraliai būtų galima daryti prielaidą, kad visiškai nesvarbu, ką mūsų šalyje norėtumėte įsigyti – pirkite, kur patogiau, mat nei vienas rinkos veiksnys nuo to nepasikeis.

Fiskars įrankiai: 350 metų patirties ir pažangių technologijų sintezė

Fiskars

FiskarsVargu ar šiandien rastumėm žmogų, kuris bent ausies „krašteliu“ negirdėjo Fiskars įmonės vardo. O jei negirdėjo, tai tikrai yra matęs oranžinės ir juodos spalvos dueto, kuris jau tapo šios įmonės neatsiejama įvaizdžio dalimi, namų apyvokos, sodo bei daržo reikmenis. Fiskars korporacija jau 350 metų gamina ir prekiauja namų apyvokos reikmenimis, sodo ir daržo prietaisais bei rakandais.

O viskas prasidėjo, kai 1649 m. Suomijoje, Fiskars kaime, įsikūrusiame vos 100 km nuo Helsinkio, buvo atidaryta plieno perdirbimo gamykla. Fiskars gaminami metaliniai įrankiai tapo tikru perversmu Suomijos žemės ūkyje. Jei iki tol suomiai garsėjo kaip šiaurės elnių augintojų tauta, tai po Fiskars gamyklos įkūrimo, jie tapo klestinčia agrarinės kultūros šalimi.

Visgi, didžiausia žemės ūkio revoliucija Suomijoje ir visame pasaulyje įvyko tada, kai pasaulį išvydo pirmasis metalinis plūgas. Fiskars pasinaudojo palankiai susiklosčiusia ekonomine ir istorine padėtimi ir pradėjo gaminti aukštos kokybės žemės ūkio padargus. Tiesa, vien plūgais ir kitais žemės ūkio darbams reikalingais prietaisais Fiskars bendrovė neapsiribojo. Netrukus prasidėjo ir kirvių, žirklių, peilių, kastuvų ir kitų sodo, daržo ir namų apyvokos reikmenų, be kurių šiandien tiesiog negalėtume įsivaizduoti savo kasdienybės, gamyba. O pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, šios suomių bendrovės „taikiklis“ nusitaikė į JAV rinką. Nepaisant milžiniškos konkurencijos, Fiskars įrankiai užkariavo ir amerikiečių simpatijas.

Šiandien Fiskars yra viena geriausiai pasaulyje žinomų korporacijų, kuri gamina ir prekiauja sodo, daržo ir namų apyvokos įrankiais ir prietaisais. Geriausiai žinomos yra oranžinės, plastikinėmis rankenomis Fiskars žirklės, kurios buvo pradėtos gaminti dar 1679 m.   Nuo tada jų visame pasaulyje yra parduota daugiau nei vienas milijardas.  Tuo tarpu, lietuviai pamėgo šios įmonės peilius, kirvius, puodus bei sodo žirkles, todėl daugelio mūsų namuose nesunkiai rastumėm, ką nors ir Fiskars produkcijos asortimento.

Fiskars – ilgametės patirties ir kokybės garantas. Visa įmonės gaminama produkcija pasižymi ilgaamžiškumu, ypač aukšta kokybe, patikimumu ir nepriekaištingu dizainu. Tad, pasirinkę Fiskars gaminius, tikrai nenusivilsite.

 

 

Kokybiškas kompostas: kompostavimo specialistų patarimai

kompostas

kompostasKompostavimas paremtas gana griežtomis taisyklėmis – jei norite, kad kompostas išlaikytų geriausias savo savybes ir būtų naudinga trąša lauko ir kambario augalams, privalote laikytis specialistų rekomendacijų, apibrėžiančių komposto laikymą, priežiūrą, vėdinimą ir drėkinimą.

Kompostavimo darbai pradedami pavasarį arba paskutinį vasaros mėnesį. Nors kompostas gaminamas iš įvairių žalių atliekų ir maisto likučių, rekomenduojama naudoti greitai pūvančias atliekas. Tiesa, lėčiau yrančios komposto medžiagos – medžio šakos ar žievė – sugers skysčių perteklių ir užtikrins tinkamą proceso eigą. Nepamirškite, kad stambias šakas būtina susmulkinti arba sukapoti.

Kompostavimui būtinas tinkamas drėgmės ir šilumos kiekio palaikymas. Jei komposto krūva padėta sausoje ir saulėtoje vietoje, kompostą būtina kelis kartus palaistyti ir apvartyti. Jei kompostas yra drėgnas (pvz., veikiamas dažno lietaus), būtina įmaišyti sausų atliekų, pvz., durpių, lapų ar šiaudų. Nepamirškite pasirūpinti komposto apsauga nuo kenkėjų, t. y. jokiu būdu į kompostavimo dėžę nedėkite ligotų augalų.

Jei galite skirti daugiau vietos ir norite nuolatos turėti organinių trąšų, statykite ne vieną, o kelias kompostines. Tinkamiausia vieta – sklypo pavėsis. Nors vienas dažniausių sprendimų komposto brandinimui – didelė duobė, vis dėlto joje organinės atliekos ima rūgti ir pradeda dvokti. Specialistai rekomenduoja rinktis patogią ir funkcionalią kompostavimo dėžę, užtikrinančią geriausią rezultatą. Jei dėžės neturite, atliekas kraukite į krūvą, kurią galite aptverti nedidele tvora.

Kompostavimas gali būti įgyvendinamas keliomis sistemomis. Dažniausia – vieno arba dviejų komposto dėžių sistema, t. y. viskas supilama į vieną krūvą, jei atliekų labai daug – naudojama antra dėžė. Antroji dėžė būtina, kai pirmasis kompostas siekia vieno metro aukštį. Nepamirškite, kad komposto krūva yra pildoma palaipsniui – pirmiausia subręsta apatinis komposto sluoksnis, kuris vėliau perdedamas į kitą vietą. Itin dažna kompostavimo sistema – trys konteineriai, t. y. vienoje iš dėžių laikomas subrendęs kompostas. Vienas greičiausių kompostavimo būdų – sukamoji kompostavimo sistema, kurios metu kompostas ruošiamas specialiame sukamajame konteineryje.

Aukštos kokybės kompostui būtina tinkama temperatūra ir reguliarus vėdinimas. Specialistai tvirtina, kad geram kompostui būtina palaikyti 45–65° C temperatūrą. Jei komposto krūvoje temperatūra kyla, sumažėja maistingų medžiagų kiekis. Jei temperatūra krenta, gali būti kad atliekos yra per sausos arba trūksta drėgmės. Geriausiam rezultatui užtikrinti drėgmė brandinamoje krūvoje turėtų siekti 60 proc. Aukščiausios kokybės produktui būtinas papildomas tręšimas. Nepamirškite, kad trąšos parenkamos įvertinus kompostuojamą produktą, pvz., jei kompostuojate žaliąsias sodo atliekas, jums bus reikalingos fosforo ir kalio trąšos. Subrendęs kompostas turi būti sijojamas, siekiant atskirti akmenukus ir kitas neyrančias priemaišas.

Kas yra kadastriniai matavimai

kadastriniai matavimai

kadastriniai matavimaiMūsų šalyje kadastriniai matavimai atliekami vadovaujantis Lietvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 534 „Dėl Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastro nuostatų patvirtinimo“. Šių matavimų pagrindinis uždavinys yra tiksliai nustatyti žemės sklypo ribas ir apskaičiuoti naudmenų plotus. Atliekant kadastrinius matavimus, žemės sklypo ribos nustatomos vieno centimetro tikslumu, o žemės sklypo plotas apskaičiuojamas vieno kvadratinio metro tikslumu. Kadastriniai matavimai atliekami labai tiksliais geodeziniais prietaisais.

Paprastai kadastrinius matavimus sudaro trys procesai: matininko darbas, kuris dėl skirtingų sklypų dydžio ir sudėtingumo gali užtrukti nuo kelių dienų iki kelių mėnesių, Nacionalinės žemės tarnybos patikra, kuri, jeigu prieš tai viskas buvo atlikta teisingai, užtrunka nuo 20 iki 30 dienų, ir Registrų centro patikra, kuri trunka nuo 1 iki 10 dienų. Kadastriniai matavimai atliekami griežtai laikantis nustatytos tvarkos. Pradedant tokius matavimus, dešimt dienų iki numatomų darbų pradžios išsiunčiami informaciniai pranešimai apie būsimus darbus visų besiribojančių žemės sklypų savininkams. Per tą laiką matininkas iš visų institucijų, kuriose saugomi susiję su sklypu duomenys, surenka reikiamą informaciją.

Vykstant kadastriniams matavimams, matininkas matuoja išlikusius sklypo riboženklius ir, vadovaudamasis preliminariu planu, atstato išnykusias ribas. Atstačius ribas, toliau jos derinamos su visais susirinkusiais kaimyninių žemės sklypų savininkais. Kaimyninių žemės sklypų savininkai dėl ribų gali pareikšti savo pastabas bei pasiūlymus. Visą gautą informaciją matininkas nagrinėja, iš naujo aiškinasi kartografinę medžiagą. Apibendrinęs visus naujai gautus duomenis, gali į kaimynų pastabas atsižvelgti arba jas atmesti. Bet kurio sprendimo atveju jis pateikia motyvuotą raštišką atsakymą arba skelbia pakartotiną sklypo ženklinimą, kurio metu atsižvelgia į gautas pastabas.

Į matavimus neatvykusiems kaimyninių žemės sklypų savininkams išsiunčiami registruoti laiškai, kuriuose nurodomos visos nustatytos sklypo koordinatės bei pranešama apie galimybę savo pastabas pateikti raštiškai. Tokių pastabų pateikimo galutinis terminas vienas mėnuo. Jeigu pastabų nėra, dokumentai atiduodami derinti Nacionalinės žemės tarnybos žemėtvarkos skyriui. Jeigu yra gaunama pastabų, per penkias dienas dėl jų turi būti pateiktas motyvuotas atsakymas arba net vėlgi skelbiamas pakartotinis ženklinimas.

Žemėtvarkos skyriuje dokumentai tikrinami, žiūrima, ar buvo išlaikytos visos procedūros, ar parengti planai atitinka teritorijų planavimo dokumentus, nagrinėjamos kaimynų pastabos ir kiti dokumentai bei pridėti aiškinamieji raštai. Tada dokumentai derinami ir rengiamas įsakymas, kuriame nurodomi visi pasikeitę kadastro duomenys. Pasikeitę kadastro duomenys registruojami Registrų centro duomenų banke.

 

 

Gerai pagalvokite apie namų santechniką prieš juos statant

santechnika

santechnikaKiekvienam, kuris ruošiasi statyti naujus namus, reikia apgalvoti daugybę dalykų, susijusių su naujųjų namų įrengimu ir statyba. Žinoma, įdomiausia namų statybos dalis yra dažų, grindų dangos ir interjero elementų rinkimasis, tačiau nereikia pamiršti, kad prieš tai darant reikia apgalvoti ir daugybę kitų dalykų, nuo kurių priklausys, ar namuose gyventi bus patogus ir jauku. Reikia gerai apgalvoti, iš kokių medžiagų bus statomas namas, kad kiltų kuo mažiau problemų dėl drėgmės ar apšiltinimo, taip pat atidžiai reiktų rinktis apšiltinimo ir hidroizoliacines medžiagas, stogo dangą, apdailos priemones. Ne mažiau svarbi yra ir elektros instaliacija, nes prieš statant namą reikia gerai apgalvoti, kaip bus išvedžioti laidai, kad nusipirktus elektros prietaisus galėtumėte išdėlioti taip, kaip jums būtų patogu. Be to, nevalia pamiršti ir tokio dalyko kaip santechnika, nes turite kruopščiai apgalvoti, kur statysite kriaukles, vonias, dušo kabinas ir kitus prie vandentiekio jungiamus prietaisus.

Jei neturite patirties planuojant tokius dalykus, geriausia, kad jūsų namo santechnika ir jos išplanavimu pasirūpintų profesionalai, kad statant namą nabūtų padaryta jokių klaidų ir jums netektų gailėtis. Svarbiausia prieš pradedant statyti namą gerai apgalvoti, kur bus įrengtas jūsų vonios kambarys ar kambariai, kur stovės tuoletas, kur virtuvėje bus kriauklė, indaplovė, kur bus jūsų skalbykla. Jei jūsų namas bus didelis, pagalvokite, kaip kuo patogiau išnaudoti turimą erdvę. Todėl galite įsirengti porą ar daugiau vonios kambarių, kad viename galėtų būti dušo kabina greitam nusiprausimui, o kitame – vonia, kurioje būtų galima atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos. Jei aplink namą norėsite turėti sodą, prie įėjimo į jį iš namo galite įsirengti kriauklę, skirtą sodo gėrybėms plauti. Visą tai išplanuoti jums gali padėti architektas, o pačia santechnika pasirūpins jau šios srities specialistai. Jums liks tik išsirinkti visas su santechnika susijusias prekes: dušo kabiną, vonią, kriaukles, čiaupus, unitazą, indaplovę, skalbyklę ir kt. Taip pat įrenginėjant namo santechniką verta pagalvoti ir apie tai, ar norėsite lauke turėti baseiną, tvenkinį, kuriame cirkuliuotų vanduo, ar prie namo bus pirtis su šaltu dušu ar kubilu. Pagalvokite ir apie tai, kaip laistysite veją, kad per kiemą tiesiant vamzdžius galėtumėte įrengti vietas, skirtas vejos laistyklėms.

 

Granulines krosneles renkasi vertinantys patogų ir ekologišką produktą

krosnele2Lietuvių liaudies išmintis byloja, kad roges reikia ruošti žiemą, tad, atšilus orams, nereiktų pamiršti baimę kėlusio šildymo sezono ir pradėti galvoti apie ateitį. Norintiems sutaupyti ir prisidėti prie gamtos tausojimo, gamintojai siūlo alternatyvą tradiciniams šildymo būdams – granulines krosneles, kurios vos pasirodžiusios rinkoje sukėlė tikrą perversmą. Taigi, už ką jos taip vertinamos?

Visų pirma, granulinės krosnelės savo efektyvumu ir kainos santykiu pranoksta ir židinius, ir kieto kuro, ir dujinius katilus. Žinoma, pati krosnelė nėra labai pigi, tačiau kokybė niekada tokia ir nebūna, tačiau ilgainiui ši investicija atsiperka, nes pjuvenų granulės, kuriomis kūrenama krosnelė yra gerokai ekonomiškesnis variantas nei malkos ar anglys. Beje, visi turintys krosneles arba planuojantys jas įsigyti žino, kad degimo procesas yra tiksliai kontroliuojamas, todėl šilumos kiekį ir kuro sąnaudas gali reguliuoti pagal savo poreikius bei galimybes. Be to, specialistai paskaičiavo, kad granulinė krosnelė sunaudoja apie 40 proc. mažiau kuro, nei kieto turo krosnelė, tačiau išskiria pakankamą kiekį šilumos, kad pilnai apšildytų namus.

Granulines krosneles labai vertina ir ekologišką gyvenimo būdą propaguojantys asmenys, kadangi pjuvenų granulės yra visiškai ekologiška medžiaga, jose nėra cheminių priedų, kurie degimo metu išsiskiria į orą ir teršia aplinką. Tiesa, skeptikai gali pasiginčyti, kad pjuvenų granulių gamyba niokoja gamtą, visgi, jų pagaminimui kertami medžiai. Iš dalies tai tiesa, tačiau paskaičiavus, kiek iš vieno medžio išeina pjuvenų granulių ir kiek malkų, galime suprasti, kad tai pati mažiausia žala, kurią galime padaryti gamtai.

Ir galiausiai, šias krosneles turėtų rinktis visi, kurie vertina komfortą. Jų montavimui nereikia griauti sienų ir statyti kamino, kuris ištrauktų dūmus iš patalpos, pilnai pakanka krosnelės gale esančio dūmų išmetamojo vamzdžio. Tad, granulines krosneles gali turėti ir daugiabučio, ir nuosavo namo gyventojai.

Granulinės krosnelės – modernus ir taupus pasirinkimas, kuris prisitaiko prie jūsų poreikių ir galimybių. Jos nesukelia nepatogumų, o tvarkingai supakuotos pjuvenų granulės neužima daug vietos. Jokio purvo, jokių nešvarumų, tik šiluma už priimtiną kainą.