Žyma: paskola

Kreditai dirbantiems užsienyje. Dėl kokių priežasčių taip retai suteikiami?

No Comments
paskolos

 

paskolosDirbate užsienyje, bet bandote skolintis iš lietuviškų paskolų bendrovių? Aišku, kad niekas nedraudžia bandyti, tačiau verta žinoti, kad kreditai dirbantiems užsienyje dažniausiai suteikiami labai retai, nes yra įprasta taikyti sąlygas visiems vienodai. Tos sąlygos dažniausiai yra priežastis, kodėl dirbančių užsienyje asmenų paraiškos yra atmetamos. Aišku, jos gali būti atmetamos ir dėl kitų priežasčių, kurios nesusijusios su darbo vieta. Kaip bebūtų, galvojantiems apie paskolos ėmimą internetu, naudinga būtų pasidomėti visu procesu. Palyginus ankstesnius laikus su dabartiniais, tas procesas yra šiek tiek pasikeitęs. Tad, ką reikia suprasti visiems, norintiems pasiskolinti pinigų internetu?

Kreditai dirbantiems užsienyje įprastai nesuteikiami dėl to, kad tokie asmenys išsiregistruoja iš Lietuvos, negauna pajamų arba tiesiog turi daug pradelstų skolų. Tai, kad dirbate kitoje šalyje, niekaip nesuteikia teisės gauti paskolą išimtine tvarka. Visiems galioja tos pačios taisyklės. Jeigu jūs nesate Lietuvos gyventojas, tuomet ir neturėtumėte kreiptis į lietuviškas bendroves. Jos paskolas siūlo tik mūsų šalies gyventojams. Visai nėra skirtumo, kad esate kilę iš Lietuvos ir mokate lietuvių kalbą. Kreditoriams labiausiai rūpi ar jūs sugebėsite ir ar norėsite grąžinti pasiskolintą sumą laiku.

Kreditingumo vertinimo metu nustatomas rizikos lygis. Ne paslaptis, kad vis dar nemažai paskolų bendrovių vangiai žiūri į tuos, kurie dirba kitoje šalyje. Jos baiminasi, kad tokie klientai tiesiog pasiskolins pinigus ir pagės į kitą šalį. Žinoma, išvykimas iš Lietuvos niekaip neapsaugos nuo skolų išieškojimo. Tai turėtų įsidėmėti kiekvienas asmuo. Dabar kai tik skolos užsienyje išieškomos žymiai lengviau, nes tiek mokesčių administratoriai, tiek antstoliai lengviau bendradarbiauja nuotoliniu būdu. Kaip bebūtų, jeigu norite pasiskolinti kažkokią pinigų sumą, atsakingumas bus būtinas, o jis matysis kredito istorijos ataskaitoje.

Tiesiog būtina suprasti, kad kreditai dirbantiems užsienyje neišduodami dėl elementarių priežasčių. Kartais tos priežastys yra tokios pačios, dėl kurių paskolų negauna ir patys lietuviai. Kredito istorijos ataskaita parodo ar žmogus visada atsakingai vykdo savo įsipareigojimus. Jeigu turite praleistų mokėjimų ir nesiruošiate jų sumokėti, tuomet naują paskolą teks pamiršti.

Paskolų teikėjai pabrėžia: kreditai dirbantiems užsienyje neišduodami geresnėmis sąlygomis

kreditai dirbantiems užsienyje

kreditai dirbantiems užsienyjeKitose šalyse gyvenantiems lietuviams kreditoriai siunčia žinią – kreditai dirbantiems užsienyje neišduodami, jeigu paskolos paraišką teikiantys asmenys yra laikomi nenuolatiniais Lietuvos gyventojais. Dauguma lietuvių bando internetu pasiskolinti pinigų iš mūsų šalyje veikiančių kredito įstaigų, tačiau klaidinga galvoti, jog kreditoriai noriai skolina pinigus tiems, iš kurių skolas išieškoti paskui bus sudėtinga. Net ir Lietuvos bankas akcentuoja, kad nors užsienyje dirbantys lietuviai ir uždirba gerokai didesnes sumas, jiems skolinimosi galimybės negerėja, jeigu jie Lietuvoje net negyvena. Tokiais atvejais, kai bandoma skolintis gyvenant užsienyje, siūloma pasidomėti vietinių bendrovių paslaugomis. Kitose šalyse taip pat yra išduodamos paskolos internetu.

Kreditai dirbantiems užsienyje neišduodami, nes bijoma prarasti pinigus.

Kiekvienas kredito teikėjas stengiasi apsaugoti savo kapitalą maksimaliai, o kalbant apie skolinimąsi, tai šiuo atveju saugikliais laikomas skolų išieškojimas. Paprasčiausiai, iš Lietuvoje gyvenančių klientų lietuviškos bendrovės skolas išieško žymiai lengviau, o štai jeigu klientas gyvena užsienyje, tai situacija keičiasi kardinaliai. Nors ir yra bendras ES sąjungos šalių susitarimas efektyviau dirbti ties turto arešto procedūromis, vis tiek iš užsienyje gyvenančių asmenų kredito įstaigos sunkiau išieško skolas.

Ieškant paskolų teikėjų, tiesiog nereikėtų tikėtis, kad darbas užsienyje garantuoja kažkokias geresnes sąlygas – to nebūna. Jeigu jūs dirbate užsienyje ir net nesiruošiate grįžti į Lietuvą, tai vargu mūsų šalyje veikiančios kredito įstaigos norės jums paskolinti pinigų. Joms tai būtų didžiulė rizika. Taip pat reikia paminėti, kad užsienyje gyvenantiems lietuviams nereikėtų tikėtis gauti tokias finansines paslaugas. Vis dėlto Lietuvoje skolinimo tvarka yra griežta ir kiekvienas paskolos teikėjas privalo patikrinti asmenų kreditingumą. Jiems tai padaryti bus sunku ar visai neįmanoma, jeigu besiskolinantis asmuo gyvena ir dirba užsienyje.

Kreditai dirbantiems užsienyje tiesiog negali būti išduodami dėl Lietuvoje esančios rinkos priežiūros.

Kadangi mūsų šalyje vartojimo kredito teikėjai yra akylai stebimi, jiems nėra tikslo skolinti pinigus neaiškiems užsienyje gyvenantiems asmenims. Net jeigu ir gautumėte paskolą kažkokiais išskirtiniais būdais, tai tuomet kredito įstaiga rizikuos sulaukti bausmės. Matote, už aplaidų kreditingumo įvertimą kreditoriams atimamos licencijos arba skiriamos didžiulės baudos.

Apie atsakomybę už kreditą iš pirmų lūpų

paskola

paskolaRodos, teorinės informacijos apie tai, kas tiksliai yra paskola, greitasis kreditas, jų gavimo būdus, netrūksta. Turbūt daugelis žmonių mintinai išvardintų, kokius kriterijus turi atitikti žmogus, norintis gauti kreditą, pasakytų, kaip teikiama paskola internetu. Ir, vis dėlto, žinių niekuomet negali būti per daug. Dėl to asmuo, tiesiogiai dirbantis su kreditų teikimu Lietuvoje, puikiai išmanantis rinką ir jos tendencijas, pažymi – visiems, net ir susidūrusiems su greitosiomis paskolos, dar yra ką išmokti. Konsultantas Donatas pasakoja apie tai, į ką derėtų atkreipti dėmesį kiekvienam, ar jam būtų aktuali paskola internetu visa para teikiama daugyje svetainių, ar ilgalaikis vartojimo kreditas.

„Atsakomybės už prisiimtą kreditą linkėčiau kiekvienam.“

Donatas pradeda nuo to, kad Lietuvos žmonėms neretai pritrūksta žinių apie tai, kaip derėtų tvarkyti savo biudžetą, kad nepritrūktų iki algos. Tai ypač aktualu, kai prie būtinų mokėjimų priskiriamos ir kredito įmokos: „Kadangi jau ne vienus metus bendrauju su žmonėmis, kuriems reikalinga paskola, pastebiu tendenciją – žmonės gana dažnai paprasčiausiai nemoka planuoti savo išlaidų. Tiesa ta, kad atlyginimai mūsų šalyje nėra labai dideli. O, vis dėlto, bandome gyventi šia diena. Susiduriu su man pačiam keistu ir nepriimtinu požiūriu – šiandien galiu sau leisti, vadinasi, pirksiu, o rytoj pamąstysiu apie tai, kur gauti pinigų. Tuomet ir nutinka taip, kad kreditą nori gauti kuo greičiau – dar tą pačią dieną. Žinoma, visai kitaip su klientais, kuriems, pavyzdžiui, aktuali paskola transporto priemonei. Konsultuodamas juos apie greitąsias paskolas, jau matau, kad šie žmonės planuoja, svarsto. Paprastai jie kur kas įdėmiau skaito sutartis ir domisi grąžinimo sąlygomis. To linkėčiau kiekvienam – atsakomybės už prisiimtą kreditą. Paskola internetu, SMS žinute – į tai taip pat galima žiūrėti su derama atsakomybe. Laimė, kai net ir neprireikia konsultantų pagalbos – žmonės be papildomo priminimo turi omenyje, kad kreditas – ne žaidimas.“.

Svarbiausia – bendravimas

Paskoliuko paskola, kitų panašaus pobūdžio įmonių, teikiančių kreditus, interneto svetainėse gausu informacijos: ne tik apie tai, kaip kreiptis dėl kredito, bet ir apie klientų atsakomybę. Donato manymu, labai etiška pabrėžti šiuos dalykus. Kodėl? „Visų pirma, kreditų bendrovė, kuri akcentuoja atsakomybę už paskolą, demonstruoja rūpestį potencialiais klientais. Bent aš taip matau išskirtą papildomą tekstą apie raginimą grąžinti laiku, sutarties sąlygų laikymąsi. Atrodo, nė nereikėtų apie tai priminti. Vis dėlto, pats kai kada bendrauju su žmonėmis, kurie į jiems paskolą suteikusią bendrovę kreipiasi jau tuomet, kai nebegali įnešti įmokos, vėluoja, juos slegia delspinigiai. Pirmiausiai tokių žmonių norisi paklausti – kur buvote tuomet, kai skolinotės? Turite mąstyti ne vien apie tai, kaip smarkiai dabar reikalingas kreditas, kaip giliai esate finansinėje duobėje, bet ir žvelgti su perspektyva į ateitį – grąžinimą. Nenoriu nieko gąsdinti ir tokius žmones dažniausiai stengiuosi nuraminti. Kaip bebūtų, visuomet reikalingas bendravimas. Jei matote, kad tikrai neišgalite paskolos grąžinti laiku, tarkitės dėl termino pratęsimo. Už tai galbūt susimokėsite, tačiau išvengsite problemų. Juk visi delsimai grąžinti, skolos – tai fiksuojama. O kredito bendrovės kai kada gali būti lankstesnės nei jums atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tačiau ir klientai turi demonstruoti interesą taikiai susitarti. Paprasčiausiai dingę, mokėti vengiantys žmonės netrunka gauti blogą vardą. Paskola – tai ne pasaulio pabaiga. Jei jums jos reikia, viskas gerai – tam ir dirbame. Tik nepamirškime, kad abi pusės – tiek paskolų teikėjas, tiek klientas, turi savus įsipareigojimus, kurių privalo laikytis.“.