Žyma: santechnika

Vandens filtrai namui: kokybiško vandens nauda, kurios negalime ignoruoti

No Comments

Šiuolaikiniai skirtingų rūšių vandens filtrai namui gali padėti iš vandens pašalinti kenksmingus chemikalus, įvairius teršalus, didelius metalų kiekius ir sumažinti tam tikrų mineralų perteklių. Filtruotas vanduo, kuriame nėra jokių kenksmingų medžiagų, pasižymi daugybe privalumų mūsų sveikatai, tačiau tuo švaraus vandens nauda neapsiriboja.

Vandens filtruose vykstančiam vandens filtravimo procesui, kurio metu pašalinamos kenksmingos medžiagos, nenaudojami jokie chemikalai ir nepasikeičia natūralus vandens skonis. Šiandieninė rinka mums gali pasiūlyti geriamojo vandens filtrus, vandens minkštinimo filtrus, vandens nugeležinimo filtrus ir įvairių kitų rūšių vandens filtrus bei vandens filtravimo sistemas. Tai užtikrina, kad kiekviename būste būtų galima veiksmingai pritaikyti atitinkamus vandens filtrus ir jų pagalba lengviau išspręsti atsiradusias konkrečias vandens kokybės problemas.

Taigi, kodėl kiekvienam iš mūsų yra taip svarbu naudoti filtruotą ir kokybišką vandenį, kurį tokiu paverčia vandens filtrai namui?

Filtruotame vandenyje nėra jokių teršalų

Vandens filtrai padeda iš vandens pašalinti įvairias nuosėdas, chlorą ir jo šalutinius produktus, lakiuosius organinius junginius ir kitus teršalus. Pavyzdžiui, anglies vandens filtrai taip pat gali pagerinti vandens skonį, jo kvapą ir spalvą. Pažangūs vandens filtrų modeliai gali iš vandens pašalinti ir sunkiuosius metalus, bakterijas, toksinus, pesticidus, įvairius pramoninius tirpiklius, fluorą ir daugelį kitų mūsų sveikatai pavojingų bei nemalonų skonį arba kvapą turinčių teršalų.

Filtruotas vanduo yra sveikesnis už nefiltruotą vandenį

Nors ne visi iš čiaupo bėgančiame vandenyje esantys teršalai yra pavojingi, ilgalaikė (o kai kuriais atvejais ir trumpalaikė) sąveika su tam tikromis medžiagomis vis dėlto gali turėti neigiamą poveikį mūsų sveikatai. Chloras, fluoras, sunkieji metalai, bakterijos ir virusai yra tik keli tokių pavojingų teršalų pavyzdžiai.

Reikšmingas indėlis į aplinkos išsaugojimą

Kuo mažiau bus pagaminama plastikinių vandeniui skirtų butelių, tuo mažesnė žala bus daroma mus supančiai aplinkai. Vandens buteliuose gamybos rinka šiandien pasaulyje laikoma viena iš labiausiai aplinką plastiku teršiančių sričių. Tuo tarpu vandens filtrai padeda reikšmingai sumažinti plastiko naudojimą, kadangi jų dėka galima vartoti saugų, sveiką ir kokybišką filtruotą vandenį iš čiaupo.

Filtruotas vanduo yra pigus pasirinkimas

Vanduo buteliuose yra brangus malonumas, o kai kurių gamintojų vanduo buteliuose net gerokai viršija kai kurių gyventojų vidutinį biudžetą. Tačiau vandens filtrai namui užtikrina, kad daugiau nebereikėtų patirti papildomų išlaidų vandeniui buteliuose. Palyginus vandens buteliuose ir vandens iš čiaupo kainą, galime matyti akivaizdų skirtumą, kuris reikšmingai atsispindi ir mūsų mėnesiniame biudžete.

Vandens kokybę kontroliuojate patys

Suprantama, kad vanduo buteliuose yra testuojamas, tokiu būdu siekiant užtikrinti jo aukštą kokybę. Tačiau vandens filtrų pagalba jūs galite patys kontroliuoti savo namuose naudojamo vandens kokybę, nuspręsdami, kurios medžiagos iš vandens turėtų būti pašalintos, tokiu būdu užtikrindami, kad vanduo pasižymėtų jūsų poreikius atitinkančiu skoniu. Pavyzdžiui, galbūt norite, kad jūsų vartojamas vanduo būtų prisotintas magnio, kalcio, kalio ir natrio? Jei taip, tuomet jūs galite pasirinkti vandens šarminimo filtrą.

Vandens filtrai padeda apsaugoti odą ir plaukus

Kadangi didžioji dalis namų ūkių Lietuvoje susiduria su kieto vandens problema, labai tikėtina, kad ir jūs savo namuose naudojate kietą vandenį. Ir nors jis sveikatai nėra pavojingas, gali neigiamai paveikti ne tik jūsų buitį (pvz., pabloginti buitinės technikos prietaisų veikimą, padidinti vandens sąnaudas, valymo priemonių išeigą ir kt.), bet ir jūsų odos bei plaukų būklę. Jei jūsų namuose bus įrengti vandens minkštinimo filtrai, galėsite naudoti minkštą vandenį, kurio pagalba išvengsite odos ir plaukų išsausėjimo, alerginių reakcijų ir kitų neigiamų pakitimų.

Išvardyti privalumai nėra vieninteliai, kuriais pasižymi šiuolaikiniai vandens filtrai namui, todėl norintiems pagerinti savo gyvenimo kokybę, geriau jaustis ir žinoti, kad jūsų vartojamas vanduo visada bus geros kokybės, tai yra bene geriausias pasirinkimas.

Categories: Namai

Tags: , ,

Vandens minkštinimo filtrai visada smarkiai suminkština kietą vandenį

No Comments

Vanduo  mūsų sveikatai – lyg aukso vertės, nes jį gerdami galime išvengti daugelio ligų, pavyzdžiui, įvairių odos ligų: egzemos, odos niežulio, pleiskanojimo ar sausėjimo. Taip pat kietas vanduo užkemša odoje esančias poras. Vandens minkštinimo filtrai visada smarkiai suminkština kietą vandenį, gerina jo kokybę – užkerta kelią įvairių bakterijų vandenyje plitimui. Šiame straipsnyje atskleisime kokie vandens minkštinimo filtrai yra geriausias pasirinkimas esant dideliam vandens kietumui, į ką būtina atsižvelgti pasirenkant tokius vandens filtrus ir kaip vyksta vandens minkštinimo procesas. Taip  pat pasakysime kas kiek laiko vandens minkštinimo filtrams reikia profilaktinės apžiūros.

Kokie vandens minkštinimo filtrai yra geriausias pasirinkimas esant dideliam vandens kietumui?

Pagrindinė ir geriausia priemonė kietam vandeniui minkštinti yra automatiniai vandens minkštinimo filtrai. Šie filtrai dažniausiai montuojami prie namo ar buto įvado. Kartais būna, kad minkštas vanduo naudojamas tik atitekančiam vandeniui vonioje ar pirtyje.

Į ką būtina atsižvelgti pasirenkant tokius vandens filtrus ir kaip vyksta vandens minkštinimo procesas?

  • Renkantis vandens minkštinimo filtrą ypač svarbu paskirti jam vietą, būtina tiksliai paskaičiuoti suvartojamo vandens kiekį ir atlikti vandens tyrimus, nes nuo to labai priklausys vandens minkštinimo filtro našumas.
  • Visas vandens minkštinimo procesas yra absoliučiai automatizuotas. Pro specialią įkrovą prateka vanduo, kuriam padeda valdymo vožtuvas, kur iš vandens yra pašalinamos kalkės ir vietoj jų į vandenį patenka Na (Natrio jonai). Tada, kai yra prarandamos įkrovos vandens minkštinimo savybės, filtras automatiškai persijungia į vandens filtro regeneraciją, tuomet įkrova yra praplaunama minkštinimo druska. Kai baigiasi regeneracija, minkštinimo filtro įkrova dar kartą praplaunama vandeniu ir vandens filtras vėl yra tinkamas naudojimui. Dažnai yra painiojama, kad druska yra naudojama vandens filtravimui, bet iš tiesų minkštinimo druska naudojama tik filtro minkštinimo savybėms atstatyti.

Geriausius ir Jūsų poreikius atitinkančius vandens minkštinimo filtrus galite išsirinkti ir įsigyti internetinėje svetainėje adresu: ltaqua.lt.

Kas kiek laiko vandens minkštinimo filtrams reikia profilaktinės apžiūros?

Pastoviai naudojant vandens filtrą, jis turi būti ir gerai prižiūrimas. Vandens minkštinimo filtro priežiūrai nereikia skirti daug dėmesio. Patariama kartą per metus atlikti vandens filtro vožtuvo profilaktiką, tuomet bus pravalomas vožtuvas nuo apnašų, sutepamos judančios dalys. Dar reikėtų  pakeisti vandens minkštinimo įkrovą, kad ji veiktų efektyviai. Šiuos vandens filtrus patartina keisti kas 5 – 10 metų, tai priklauso nuo suvartojamo vandens kiekio ir vandens filtro našumo. Labai svarbu naudoti kokybišką vandens minkštinimo druską, norint išvengti šio filtro remonto. Būkite atidūs, kad vandens minkštinimo druska tirptų tolygiai ir nepaliktų priemaišų druskos bake.

Apibendrinant, vandens minkštinimo filtrai efektyviai minkština kietą vandenį. Juos galite įsigyti – ltaqua.lt. Visada gersite švarų ir skanų vandenį!

 

Categories: Namai

Tags: , ,

Kaip veikia kanalizacijos vamzdžiai

No Comments
kanalizacijos vamzdžiai

kanalizacijos vamzdžiai

1: Visi kanalizacijos vamzdžiai turėtų būti sujungti su ventiliacijos vamzdžių, einančių per stogą, tinklu. Vėdinimas neleidžia kanalizacijos dujoms nutekėti iš kanalizacijos į gyvenamąsias patalpas.

Ekspertai sako, kad prieš įsigyjant namus, gera idėja apžiūrėti kanalizacijos liniją su fotoaparatu. Patikrinimo metu įsitikinkite, kad inspektorius patvirtina, kad yra visi išleidimo vamzdžiai.

2: Dauguma vandentiekio armatūros elementų turi išlenktas „gaudyklės“ dalis, kurios sulaiko mažai vandens, ir sudaro hermetišką sandariklį, kad išlaikytų dujas. Ši vamzdžio dalis lengvai nuimama, kad būtų pašalintos užsikimšimo vietos.

3: Tualetai taip pat turi spąstus, būtent tai ir palaiko stovintį vandenį dubenyje. Tualeto kanalizacija yra didžiausias namo kanalizacijos vamzdis.

4: Visos buitinės nuotekos patenka po namu į pagrindinį kanalizaciją, iš kurio nuotekos patenka į komunalinių kanalizacijos linijas arba į kanalizacijos sistemą. Y formos vamzdis rūsyje arba nuskaitymo erdvėje suteikia prieigą prie valymo.

Sanitarinės ir audros kanalizacijos


Yra dviejų tipų kanalizacijos sistemos: lietaus vandens sistemos ir sanitarinės kanalizacijos. Lietaus, gruntinio ir kelių nuotekų lietaus vandens sistemos ar kanalizacijos lietaus vanduo patenka į atvirą vandens telkinį, pavyzdžiui, upes, ežerus ir vandenynus. Tačiau sanitarinės kanalizacijos nuotekos iš gyvenamųjų ir komercinių pastatų išvežamos į valymo įrenginius, iš kurių galima pašalinti vandenyje esančius teršalus.

Nuo 1930 m. Lietaus kanalizacijos ir sanitarinės kanalizacijos buvo įrengtos atskirai, kad būtų išvengta kryžminio užteršimo. Gyvenamojoje vietoje namo kanalizacijos sistema prie miesto kanalizacijos jungiama požeminiu vamzdžiu, vadinamu šonine linija, paprastai 4–6 colių skersmens, sumontuota šlaite, kad vandens srautui būtų naudojama gravitacija.

Namų kanalizacijos vamzdynų dydis nustatomas pagal galimą srauto kiekį ir numatomą atliekų medžiagą. Pvz., Vonios kriauklė paprastai turi mažai tūrio ir nedaug kietų dalelių vandenyje. Šie vamzdžiai paprastai būna 1 ¼ colio skersmens. Vonios, skalbimo mašinos ir virtuvės kriauklės kanalizacijos išleidžiamos didesniame kiekyje, o virtuvės kriauklėje gali būti maisto ir kitų kietų medžiagų. Todėl reikalingas didesnio skersmens vamzdis, paprastai 1 ½ colio skersmens.

Bet koks vandentiekis po namu yra pakankamai didelis, kad būtų galima priimti srautą iš armatūros kanalizacijos. Įprastas yra 2 colių skersmens vamzdis. Visos šios kanalizacijos patenka į tualeto kanalizaciją, kad išeitų iš pastato, todėl tualeto kanalizacija yra didžiausia ir atitinka šoninę liniją, einančią į miesto kanalizacijos sistemą.

Nusausinkite užsikimšimus


Namų savininkai dažnai patys gali ištaisyti kanalizacijos užsikimšimus, jei problema apsiriboja konkrečia armatūra, tokia kaip kriauklės kanalizacija ar tualetas. Tačiau kai paveikiami visi kanalizacijos vamzdžiai arba matote įspėjamuosius ženklus, pvz., Kai vanduo nuteka žemyn per vieną kanalizaciją, o kitas – atsargiai, tai reiškia, kad pagrindinis kanalizacija yra užsikimšusi. Paskambinkite santechnikui, kuris specializuojasi kanalizacijos valyme.

Jei tai kliūtis nutekėjus tualete, išvalykite kanalizaciją naudodami santechniko sraigtą ar gyvatę. Tačiau senesniuose rajonuose priežastis gali būti medžių šaknys. Senesnės kanalizacijos linijos buvo gaminamos iš degto molio, jos sensta ir silpnina medžių šaknų slinkimą.

Drenažo ekspertai dažnai sugeba gręžti per šaknis ir išvalyti kanalizaciją, tačiau daugeliu atvejų originalus kanalizacijos vamzdis tapo taip nusidėvėjęs, kad naujasis praėjimas galiausiai sugriuvo. Tokiu atveju paprastai reikia pakeisti kanalizacijos liniją.

Kai linijos užsikemša ir atsiranda nuostolių, daugeliu atvejų namų savininkų atsakomybė prasideda prijungimo prie miesto kanalizacijos taške ir apima šonines linijas bei visus kanalizacijos vamzdžius, esančius namuose. Bet kokią šių linijų priežiūrą, remontą ir neužkimšimą turi atlikti namo savininkas, dažnai naudodamas santechnikos paslaugas.

Nors patalpų vamzdynus gana lengva taisyti, požeminėms šoninėms linijoms reikalinga speciali įranga ir įrankiai, todėl taisant remontą dažnai reikia santechniko.

Bežemės kanalizacijos linijos


Jei kanalizacijos linijoje atsiranda nuotėkis arba ji yra pradurta ir ją reikia remontuoti, ji gali sukelti netvarką namų savininkui ir santechnikui. Kai kurie specialistai pasirenka bešeimį kanalizacijos remontą. Ši technologija reikalauja mažai kasimo ir populiarėja.

Proceso metu naudojamas stiklo pluošto vamzdis, padengtas epoksidine derva, kuris įkišamas į pažeistą vamzdį ir susprogdinamas kaip balionas. Po kelių valandų epoksidinė medžiaga sukietėja ir vamzdyje sukuria vamzdį.

Tranšėjos be kaulo gali kainuoti nuo 30 iki 50 procentų brangiau nei įprastas kasimas, taigi, jei aukščiau esanti žemė yra tik žolė, tikriausiai turėtų daugiau finansinės prasmės kasti tradicinę tranšėją ir vėliau ją iškasti. Tačiau be tranšėjų metodas yra brangus, kai per kanalizacijos linijos kelią yra pastatytos kliūtys, tokios kaip deniai ir akmeniniai kiemeliai.

 

Bežemės kanalizacijos linijos


Jei kanalizacijos linijoje atsiranda nuotėkis arba ji yra pradurta ir ją reikia remontuoti, ji gali sukelti netvarką namų savininkui ir santechnikui. Kai kurie specialistai pasirenka bešeimį kanalizacijos remontą. Ši technologija reikalauja mažai kasimo ir populiarėja.

Proceso metu naudojamas stiklo pluošto vamzdis, padengtas epoksidine derva, kuris įkišamas į pažeistą vamzdį ir susprogdinamas kaip balionas. Po kelių valandų epoksidinė medžiaga sukietėja ir vamzdyje sukuria vamzdį.

Tranšėjos be kaulo gali kainuoti nuo 30 iki 50 procentų brangiau nei įprastas kasimas, taigi, jei aukščiau esanti žemė yra tik žolė, tikriausiai turėtų daugiau finansinės prasmės kasti tradicinę tranšėją ir vėliau ją iškasti. Tačiau be tranšėjų metodas yra brangus, kai per kanalizacijos linijos kelią yra pastatytos kliūtys, tokios kaip deniai ir akmeniniai kiemeliai.

Venkite kanalizacijos užsikimšimo

Būsto savininkai gali sumažinti kanalizacijos užsikimšimo riziką, būdami atsargūs dėl to, kaip nutiesia kanalizaciją namuose. Neplaukite tokių daiktų, kaip medvilniniai tamponai, marlė, tamponai, maxi pagalvėlės, sauskelnės, popieriniai rankšluosčiai ir sunkesnės medžiagos, nes šios medžiagos nėra skirtos lengvai suskaidyti.

Daugelis santechnikų sako, kad „nuplaunamos“ servetėlės nelabai gerai suyra, kad jas būtų galima nuleisti į tualetą.

Kitos medžiagos, galinčios sukelti problemų, yra dažai, aliejus, riebalai arba griežtos cheminės medžiagos – net chemikalai, skirti užkirsti kelią užsikimšimui. Atrodo, kad jie gali lengvai išeiti iš tualeto, tačiau tai nereiškia, kad jie nesukels problemų toliau.

Kadangi kanalizacijos remontas dažnai priklauso kiekvieno namo savininko atsakomybei, prevencinė priežiūra gali padėti sutaupyti tūkstančius dolerių žalos. Šie penki patarimai gali padėti namų savininkams išlaikyti laisvą kanalizacijos vamzdžių tekėjimą:

• Patikrinkite iš anksto: jei galvojate įsigyti namą, prieš pirkdami pridėkite kanalizacijos vamzdžio patikrinimą prie savo aplinkybių kontrolinio sąrašo.

• Apsvarstykite galimybę žiūrėti vaizdo įrašą: leiskite specialistui ištirti vamzdį su kamera, kad nustatytumėte jo būklę. Tada galėsite skirti lėšų remontui ar pakeitimui, kurių gali prireikti.

• Pašalinkite: jei šaknys jau randa kelią į jūsų kanalizacijos šoninę dalį, galite nusipirkti šiek tiek laiko prieš kitą atsarginę kopiją, išvalydami jas.

• Apsvarstykite aprėptį: Daugelis namų savininkų draudimo liudijimų nemokės už kanalizacijos vamzdžių pakeitimą; tačiau galite rasti tokį, kuris veikia, jei apsiperkate.

• Atlikite savo tyrimą: prieš iškilus ekstremaliajai situacijai, pasitarkite su savo santechniku, ar jūsų namuose tinka tranšėjos neturintis ar tradicinis kanalizacijos vamzdžių keitimo būdas. Turėkite omenyje šį galimą remontą, kai išleisite išlaidas kraštovaizdžio ar kiemelio dekoravimui, kuris gali būti paveiktas.

https://viskasnamams.lt/inzenerine-iranga/nuoteku-sistemos/vidaus-kanalizacijos-vamzdziai

Categories: Namai

Tags: , ,

Santechnika ir jos įsigyjimas

santechnika

santechnikaMūsų dienomis įsirengti vonios kambarį – tikras iššūkis. Pasiūla didžiulė, santechnikos gamintojų ir gaminių gausybė. Tačiau reikalavimai vonios kambario įrangai irgi nemaži. Vonios kambarys turi būti patogus, stilingas, o sumontuota santechnika turi funkcionuoti nepriekaištingai, juk vonios kambariuose šiais laikais žmonės praleidžia nemažai savo laiko.

Vis dėlto vienu iš pagrindinių veiksnių, įsigyjant santechniką, yra kainos. Tačiau jos jokiu būdu neturėtų būti lemiamu dalyku apsisprendžiant. Juk aišku, kad, įsirengę vonios kambarį ar jį atnaujinę, juo naudositės gal dešimt metų, gal dar daugiau, o įrengimų juk nenuvešite į parduotuvę apkeisti, kaip sugedusio kompiuterio. Be to, vonios įrengimų gedimai nemenkas galvos skausmas šeimininkams – ne tik kad nepatogu, bet dar ir gali sukelti didelius finansinius nuostolius.

Tad, verta rimtai pasvarstyti, kokią santechniką rinktis – tikrai kokybišką, iš patikimų gamintojų ar tiesiog nukainuotą. Ypač jeigu perkate santechniką su susidėvinčiais mechanizmais – unitazus su vandens nuleidimo mechanizmais, maišytuvus, masažines vonias ar dušo įrengimus.

Santechnikos parduotuvėse reikėtų pasidomėti ir konkrečiais įrenginių parametrais. Pavyzdžiui: parduodamų unitazų bakelių talpa – paprastai ji būna apie šešis litrus, tačiau kai kurie mechanizmai gali išleisti du skirtingus vandens kiekius. „Pabandykite“ ir unitazų ar bidė aukštį. Tai ypač aktualu aukštiems ir vyresnio amžiaus žmonėms dėl kelių ir klubo sąnarių apkrovimo arba neįgaliesiems.




Atkreipkite dėmesį, kad santechniniai gaminiai būtų kokybiškai padengti glazūra. Labai svarbu, kad glazūra būtų padengtos ir tos vietos, kurių šiaip nesimato, tačiau jos turi sąlyti su vandeniu. Tokiose vietose gali kauptis bakterijos ir dėl to susidaryti nemalonus kvapas.

Jokiu būdu negalima taupyti perkant įvairias dalis, naudojamas santechnikos montavimui, pvz.: jungiamąsias detales ar sandarinimo priemones (movas, sifonus, laikiklius, glaistus ir pan.). Šios priemonės turi būti patikimos ir tarnauti ilgai.

Suprantama, kad santechnikos pirkimas – tik dalis viso darbo. Bet kokia kokybiška santechnika turi būti ir kokybiškai įmontuota. Tikrai neverta šių darbų patikėti mėgėjams, geriau naudotis profesionalų paslaugomis.

Ne specialistui iš tiesų nelengva susigaudyti santechnikos pasiūlymų gausoje. Todėl, pirmiausia, rinkitės pardavėjus, turinčius ilgametę šios srities patirtį. Na, o atėję į parduotuves, nepasivarginkite kreiptis patarimų į patikimus ir kompetentingus konsultantus. Su jais aptarkite siūlomus gaminius, psidomėkite, kokių problemų dažniausiai kyla. Nepamirškite sužinoti, kur yra santechnikos gamintojų atstovai, kurie galėtų operatyviai spręsti techninius klausimus ar iškilusias problemas.

Gerai pagalvokite apie namų santechniką prieš juos statant

santechnika

santechnikaKiekvienam, kuris ruošiasi statyti naujus namus, reikia apgalvoti daugybę dalykų, susijusių su naujųjų namų įrengimu ir statyba. Žinoma, įdomiausia namų statybos dalis yra dažų, grindų dangos ir interjero elementų rinkimasis, tačiau nereikia pamiršti, kad prieš tai darant reikia apgalvoti ir daugybę kitų dalykų, nuo kurių priklausys, ar namuose gyventi bus patogus ir jauku. Reikia gerai apgalvoti, iš kokių medžiagų bus statomas namas, kad kiltų kuo mažiau problemų dėl drėgmės ar apšiltinimo, taip pat atidžiai reiktų rinktis apšiltinimo ir hidroizoliacines medžiagas, stogo dangą, apdailos priemones. Ne mažiau svarbi yra ir elektros instaliacija, nes prieš statant namą reikia gerai apgalvoti, kaip bus išvedžioti laidai, kad nusipirktus elektros prietaisus galėtumėte išdėlioti taip, kaip jums būtų patogu. Be to, nevalia pamiršti ir tokio dalyko kaip santechnika, nes turite kruopščiai apgalvoti, kur statysite kriaukles, vonias, dušo kabinas ir kitus prie vandentiekio jungiamus prietaisus.




Jei neturite patirties planuojant tokius dalykus, geriausia, kad jūsų namo santechnika ir jos išplanavimu pasirūpintų profesionalai, kad statant namą nabūtų padaryta jokių klaidų ir jums netektų gailėtis. Svarbiausia prieš pradedant statyti namą gerai apgalvoti, kur bus įrengtas jūsų vonios kambarys ar kambariai, kur stovės tuoletas, kur virtuvėje bus kriauklė, indaplovė, kur bus jūsų skalbykla. Jei jūsų namas bus didelis, pagalvokite, kaip kuo patogiau išnaudoti turimą erdvę. Todėl galite įsirengti porą ar daugiau vonios kambarių, kad viename galėtų būti dušo kabina greitam nusiprausimui, o kitame – vonia, kurioje būtų galima atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos. Jei aplink namą norėsite turėti sodą, prie įėjimo į jį iš namo galite įsirengti kriauklę, skirtą sodo gėrybėms plauti. Visą tai išplanuoti jums gali padėti architektas, o pačia santechnika pasirūpins jau šios srities specialistai. Jums liks tik išsirinkti visas su santechnika susijusias prekes: dušo kabiną, vonią, kriaukles, čiaupus, unitazą, indaplovę, skalbyklę ir kt. Taip pat įrenginėjant namo santechniką verta pagalvoti ir apie tai, ar norėsite lauke turėti baseiną, tvenkinį, kuriame cirkuliuotų vanduo, ar prie namo bus pirtis su šaltu dušu ar kubilu. Pagalvokite ir apie tai, kaip laistysite veją, kad per kiemą tiesiant vamzdžius galėtumėte įrengti vietas, skirtas vejos laistyklėms.