Žyma: technologijos

Kokių saugumo priemonių turėtų imtis kiekvienas išmaniojo telefono vartotojas

No Comments

2020 m. bendras mobiliųjų ir išmaniųjų telefonų skaičius siekia beveik 5 milijardus, iš kurių 3,5 milijardus sudaro būtent išmanieji telefonai. Tai reiškia, kad bene pusė pasaulio gyventojų savo rankose kasdien laiko išmanųjį telefoną – skambindami, rašydami trumpąsias SMS žinutes, bendraudami vaizdo pokalbiais, naudodamiesi socialiniais tinklais ar pramogaudami internete.

Ir nepaisant to, koks bebūtų jūsų požiūris į šiuolaikinius išmaniuosius telefonus, negalite paneigti fakto, jog išmanusis telefonas ir jūsų gyvenime užima labai svarbią vietą. Todėl tampa labai svarbu žinoti, kaip galima apsaugoti savo išmanųjį telefoną ir jame saugomus asmeninius duomenis. Šiandien su naudingais saugaus naudojimosi išmaniaisiais telefonais patarimais mus supažindina PriedaiMobiliems.lt.

Užrakinkite savo išmanųjį telefoną su slaptažodžiu

Pirmasis patarimas, kurio neturėtų pamiršti nei vienas išmaniojo telefono vartotojas, yra telefono užsakinimas naudojant slaptažodį. Priešingu atveju bet kuris pašalinis žmogus galės lengvai prieiti prie bet kurios jūsų išmaniajame telefone esančios informacijos – jei savo telefoną paliktumėte be priežiūros. Kai kuriuose šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose taip pat veikia ir „Touch ID“ funkcija, padedanti telefoną atrakinti su savo piršto antspaudu, arba „Face ID“, išmanųjį telefoną atrakinanti, kai priekinė telefono kamera atpažįsta telefono savininką.

Naudokite telefono dėklą ir apsauginį stiklą arba plėvelę

Labai dažnai išmaniojo telefono įsigijimo pradžioje vartotojai yra linkę atidžiai ir kruopščiai saugoti savo išmanųjį telefoną. Tačiau laikui bėgant jie praranda budrumą ir nelauktai susiduria su savo išmaniojo telefono pažeidimais. Siekiant to išvengti visuomet turėtų būti naudojami telefonų dėklai, apsauginiai stiklai arba apsauginės ekrano plėvelės. Be to, šiandien rinkoje yra didžiulis telefonų dėklų asortimentas, todėl jų pagalba galima lengvai pakeisti savo išmaniojo telefono išorę – tam puikiai gelbsti ir Guess telefonų dėklai, kurie yra labai populiarus vartotojų pasirinkimas.

Reguliariai atnaujinkite programinę įrangą

Kai tik jūsų išmanusis telefonas informuoja jus apie atsiradusią naują telefone veikiančios programinės įrangos versiją, jūs turėtumėte nedelsdami ją atnaujinti. Tokiuose atnaujinimuose taip pat dažnai būna ištaisytos įvairios saugumo spragos, pažeidžiamumai ir atlikti kiti būtini patobulinimai, kurie išmaniajam telefonui suteikia didesnę apsaugą.

Mobiliąsias programėles atsisiųskite tik iš patikimų parduotuvių

Didelė dalis išmaniųjų telefonų vartotojų savo telefone turi bent kelias mobiliąsias programėles, kurios padeda jiems lengviau atlikti įvairias kasdienes užduotis ar tiesiog smagiai praleisti savo laisvalaikį. Tačiau tokios mobiliosios programėlės privalo būti atsisiunčiamos tik iš patikimų ir oficialių parduotuvių. Pavyzdžiui, „iPhone“ arba „iPad“ vartotojai turėtų naudotis oficialia „Apple App Store“ parduotuve. Tuo tarpu su „Android“ operacine sistema veikiančių išmaniųjų telefonų savininkai turėtų naudotis oficialia „Google Play“ parduotuve. Tik tokiu būdu galima apsisaugoti nuo kenkėjiškų mobiliųjų programėlių patekimo į jūsų išmanųjį telefoną.

Naudokite išmaniesiems telefonams skirtas antivirusines programėles

Šiuolaikiniams kompiuterių vartotojams yra visiškai suprantama ir natūralu savo kompiuteryje naudoti antivirusinę programinę įrangą, kuri apsaugotų nuo įvairių kenkėjiškų programų. Tačiau iki šiol vis dar didžioji dalis išmaniųjų telefonų vartotojų nesiima jokių papildomų priemonių, kurios padėtų apsaugoti jūsų išmaniuosiuose telefonuose esančius asmeninius duomenis. Todėl jei norima apsaugoti savo asmeninius duomenis, išmaniajame telefone reikėtų naudoti ir patikimas antivirusines programėles, kurias galima atsisiųsti iš oficialių šaltinių.

Nepaisant to, kad pavojų aplink mus yra labai daug, nėra jokios priežasties nesinaudoti išmaniaisiais telefonais ir jų pagalba palengvinti savo kasdienybę. Kiekviena technologija reikalauja ir atitinkamo vartotojų budrumo bei atsakingo požiūrio, todėl turėtume būti sąmoningi ir imtis visų būtinų priemonių, kurios padėtų mums išlikti saugiems.

Vartų automatika Jūsų namo ar biuro kieme

No Comments
vartų automatika

Įsigijus namą, sodybą ar įmonei įsirengus naujas ofiso arba sandėlio patalpas, imama galvoti apie teritorijos saugumą bei patekimo į ją galimybes. Kyla klausimas – kaip apjuosti teritoriją, kad lengvai nepatektų pašaliniai, bet lengvai įeitų ar įvažiuotų savi. Vienas pirmųjų į galvą toptelėjusių minčių – vartai. Vartų automatika gana plati sąvoka. Tai gali būti slankiojantys bei varstomi kiemo vartai ir jas lydinčios automatikos  sistemos. Kurio tipo vartus pasirinkti, priklauso nuo teritorijos, įrengimo ir varstymo galimybių.

Norėdami įsigyti varstomus kiemo vartus, turite atkreipti dėmesį, kaip jie varstysis: į kiemo išorę, ar į jo vidų. Tikriausiai esate matę, kad tokie vartai gali būti iš vienos ar dviejų dalių. Pagal šiuos kriterijus ir yra parenkama vartų automatika. Svarbu, kad būtų pakankamai didelis plotas viduje ar išorėje, kad vartai laisvai darinėtųsi. Žinoma, ne ką mažiau svarbu ir itin tiksliai suprojektuoti bei tik kokybiškai pagaminti vartų stulpai ir jų pamatai.

vartų automatika

Galima atkreipti dėmesį, kad rinkoje labai gerą vardą jau spėjo užsitarnauti kiemo vartų automatikos Roger Technology sistemos. Tai – maksimalaus patikimumo ir garantijos sprendimas vartų automatikos pasaulyje. Lietuvoje taip pat yra galimybė įsigyti šios kompanijos produktų. Šis Italijos prekinis ženklas plačiai žinomas visame pasaulyje, todėl gali pasiūlyti puikų kainos ir kokybės santykį. Jie puikiai žino, kaip pagaminti produktą, kad vartų automatika būtų patogi ir paprasta naudoti bei patikimai ir ilgai tarnautų.

Jei galvojate apie slenkamus kiemo vartus, tai galime informuoti, kad jie puikiai tinka ten, kur nėra galimybės įrengti varstomų vartų. Jie slankioja ratukų pagalba plieniniame profilyje, todėl nebus baisios Lietuvoje nuolat kintančios oro sąlygos: ar tai būtų lietus, ar sniegas, ar pavasarinis purvas. Vartai slankios tolygiai ir vos su minimaliu garsu.

Apskritai bendra vartų automatika – tai pavarų, valdymo bloko ir pultelio komplektas. Jos dėka Jūs galėsite žymiai patogiau ir paprasčiau patekti į savo namų ar darbovietės teritoriją. Jei vis dar sunku apsispręsti ir nutarti, kurio tipo vartų sistema Jums yra priimtina, galite ieškoti daugiau informacijos internete arba tiesiogiai kreiptis į šios srities specialistus, kurie maloniai suteiks platesnę ir išsamesnę informaciją.