Žyma: veterinarijos klinika Vilniuje

Šunų prausimas ir maudymas – pataria veterinarijos klinika Vilniuje

veterinarijos klinika Vilniuje
veterinarijos klinika Vilniuje
Bathroom to a dog

Jei norite, kad šuo būtų sveikas, turėtų švarų ir gražų kailį, privalote reguliariai šunį prausti ir maudyti. Tiesa, veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad daugelis šeimininkų persistengia. Nepamirškite – sveiką ir švarų šunį reikėtų maudyti vos kelis kartus per metus, tačiau augintinį privalote dažnai šukuoti – tik tokiu atveju jo kailis bus švarus ir nereikalaus dažnų maudynių.

Kur kas daugiau sunkumų kyla šunį vedžiojant prastomis oro sąlygoms, kai lauke lyja ir susidaro purvo balos. Tokiu atveju neprauskite viso šuns, o tik išpurvintas kūno dalis, pvz., letenas ar pilvą. Be to, geriausia naudoti šiltą vandenį ir atsisakyti muilo ar šampūno. Žinoma, jei šuo yra purvinas nuo galvos iki kojų arba skleidžia nemalonų kvapą, šunį išmaudyti būtina.

Veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad šuns maudynės turėtų būti vykdomos, laikantis tam tikro grafiko, pvz., rekomenduojama augintinį maudyti vakare, kadangi rytinės maudynės gali pasibaigti itin ilgu kailio džiovinimu, o tai reiškia, kad šuo, ypač tuo atveju, jei greitu metu jį vesite į lauką, gali peršalti ir susirgti. Maudydami šunį uždarykite visus langus, kad augintinio nepaveiktų skersvėjis. Be to, negalima maudyti jaunesnio nei 4 mėnesio šuniuko ir atsisakykite maudynių bent dvi savaites po skiepijimo. Prausdami naudokite specialų šampūną, skirtą šunims. Blogiausiu atveju tiks vaikiškas šampūnas. Žmonių šampūnai yra netinkamai šunims, kadangi kenkia augintinio apsauginiam riebalų sluoksniui.

Maudynėms naudokite šiltą, maždaug 38–40°С temperatūros vandenį. Visų pirma gerai sušlapinkite augintinio kailį ir tik tada uždėkite šampūną, kurį paskirstykite sukamaisiais judesiais. Paskutiniame maudynių etape pradėkite plauti galvą, tačiau saugokite, kad šampūnas nepatektų į ausis ar akis. Kad ant kailio neliktų šampūno likučių, po maudynių šunį kruopščiai nuplaukite vandeniu. Tuomet vandens perteklių nusausinkite rankomis ir paimkite rankšluostį – šį naudokite švelniai paspausdami šuns kailį, jokių būdu rankšluosčio netrinkite. Jei norite, kad šuo greičiau išdžiūtų, galite naudoti plaukų džiovintuvą. Tiesa, veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad naudoti galima tik šiltą orą – venkite didesnio karščio.

Jei šuns maudynės sukelia rūpesčių, šiai užduočiai neturite laiko arba šuo maudosi labai nenoriai, turėtumėte kreiptis į šios srities specialistus. Be to, daugelis augintinių priežiūros įmonių teikia ne tik maudynių, bet ir kitų higienos procedūrų paslaugas, pvz., nagų karpymą ar kailio iššukavimą.

Vyresnio amžiaus šunų mityba – pataria veterinarijos klinika

veterinarijos klinika

veterinarijos klinikaSenstantis šuo tampa mažiau judrus, reikalauja mažiau dėmesio, be to, keičiasi augintinio mitybos įpročiai. Veterinarijos klinika teigia, kad senėjimo nulemti šuns organizmo pokyčiai aiškiausiai pastebimi augintiniui sulaukus 5–7 metų. Šiame amžiuje kinta šuns medžiagų apykaita ir imuninės sistemos funkcijos. Nors daugelis senėjimo simptomų yra neišvengiami, dalį jų galima sustabdyti, nustačius tinkamą mitybos planą.

Sveikatos sutrikimai, nulemti senėjimo

Senstantys šunys susiduria su įvairiomis sveikatos problemomis, kurių dažniausios yra odos ir kailio būklės pasikeitimas (kailis praranda savo švelnumą, tampa retesnis), raumenų masės sumažėjimas, artritas, dantų problemos, suprastėjusi imuninė augintinio sistema ir dažnos žarnyno problemos. Siekiant sulėtinti arba išvengti lėtinių ligų ir sumažinti sveikatos sutrikimus, augintinį būtina šerti vyresnio amžiaus šunims skirtu ėdalu. Beje, minėtasis ėdalas ir tinkamai parinktos jo porcijos padės palaikyti optimalų kūno svorį. Tai itin svarbus aspektas, kadangi daugelis vyresnio amžiaus šunų ima tukti (nors ir vartoja mažiau kalorijų) – augintiniui yra būtinas mažiau kaloringas ėdalas, kuriame būtų tinkamas baltymų kiekis, skirtas raumenų masės palaikymui.

Kuo ypatingas vyresnio amžiaus šunims skirtas ėdalas?

Kaip ir minėjome, vyresnio amžiaus augintiniams skirtas ėdalas išsiskiria mažesniu kalorijų kiekiu ir turi reikalingą kiekį baltymų. Be to, vyresnio amžiaus šunims būtinas ėdalas, kuriame būtų tinkamas omega-6 riebiosios rūgšties kiekis. Ši medžiaga būtina šuns kailio ir odos sveikatai. Veterinarijos klinika primena, kad senstančio šuns organizme sumažėja gerųjų ir augintinio organizmui būtinų bakterijų kiekis, o tai reiškia, kad padidėja rizika susirgti įvairiomis (kartais – itin sunkiai gydomomis) virškinamojo trakto ligomis – šuns ėdale turi būti pakankamas kiekis fruktooligosacharidų, kurie palaiko gerųjų bakterijų augimą.

Kada augintinį šerti vyresnio amžiaus šuniui skirtu ėdalu?

Turbūt esate girdėję, kad mažesni šunys gyvena šiek tiek ilgiau nei didesnės veislės augintiniai. Natūralu, kad tokie šuniukai pradeda vėliau senti. Kitaip sakant, šuns dydis ir svoris gali būti puikus atspirties taškas, padedantis priimti teisingą sprendimą. Veterinarijos klinika tvirtina, kad mažų veislių šuniukai, sveriantys mažiau nei 9 kg, vyresnio amžiaus šunims skirtu ėdalu turėtų būti šeriami sulaukę 7 metų. Šiai amžiaus grupei priskiriami ir vidutinio dydžio šunys, sveriantys nuo 9 iki 23 kg. Didelių veislių šunys, kurių svoris siekia 23–41 kg, vyresnio amžiaus augintiniams skirtu ėdalu turėtų būti šeriami nuo 6 metų. Labai dideli šunys, sveriantys daugiau nei 41 kg, – nuo 5 metų. Nepamirškite – jei norite pasirūpinti senstančio šuns sveikata ir gerove, privalote lankytis pas veterinarą ir atlikti reguliarias sveikatos patikros procedūras.