Apostile jau metus gali tvirtinti notarai

apostileApostile arba dokumentų legalizavimas galioja visose prie hagos konvencijos prisijungusiose valstybėse. Lietuvoje, nuo 2016 m. sausio 1 d. dokumentus gali tvirtinti notarai. Iki šiol tai galėjo atlikti tik užsienio reikalų ministerija. Tiesa, procesas nebuvo ilgas ar brangus – prarastas pusdienis ir 10 Eur.

Laimi pilietis

Notarai džiaugiasi gavę dar vieną galimybę uždirbti. Jų yra apie trys šimtai ir jie skuba į pagalbą apostile uzsienio reikalu ministerija. Daugiau paslaugos teikėjų tolygu mažesnės kainos ir taip visuomet išlošia paslaugos gavėjas.

Kita vertus, pagaliau lietuvos uzsienio reikalu ministerija apostile nėra vienintelė vieta į kurią traukdavome iš visos šalies ir užsienio kertelių. Kaip pagalvoji, tik dėl vieno dokumento… Nereikia važiuoti, vadinasi atsiranda dar vienas argumentas rinkoje sumažinti apostiles kaina.

Vertimas

Vis dėlto, visų problemų notarai neišsprendė. Vis dar galioja dvejopi standartai, kurių pasirinkimas labai priklauso nuo tvirtinamo dokumento tipo. Štai, viena taisyklė galioja santuokos ir gimimo liudijimams, ištuokos pažymoms. Čia notaras patvirtina patvirtinimą, t.y. dokumente pažymėtą antspaudą, parašą ar kitą žymėjimą. Tokios apostilė pavyzdys yra ne vienas internete.

Tačiau visiškai kitokia situacija laukia teismo nutarčių ar oficialių raštų. Šalys prisijungusios prie hagos konvencijos reikalauja dokumentų valstybine kalba. Tad, jeigu turite pristatyti dokumentą į Didžiosios Britanijos ar kokios kitos valstybės instituciją iš Lietuvos, teks daryti net kelis kartus apostile. Dokumentai turės būti verčiami į kelias kalbas, iš, kurių viena dar neperseniausiai turėjusi būti Prancūzų, ir gaunamas notarinis vertimas. Su pastaruoju tenka kulniuoti dėl apostille uk.

Regionai

Notarai dislokuojasi didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai), tačiau šios paslaugos kaina panaši visur, nepaisant to ar ieškosite apostile vilniuje ar apostile kaune.

Apostile užsienyje yra itin aktuali, tačiau kaskart prisireikus padėti arba gauti parašiuką vieną kitą, į gimtinę neatskrisi. Todėl šią paslaugą galima gauti internete. Tai nebrangus ir paprastas, greičiausiai todėl sparčiai populiarėjantis, pasirinkimas. Apostile taip pat išduoda Lietuvos ambasados, esančios Jūsų deklaruotos gyvenamosios vietos šalyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.