Ką žinome apie tikrąjį sporto pasaulį

Nepaisant to, ar jūs turite savo mėgstamiausią sporto šaką, mėgstate sportuoti, ar tiesiog kartas nuo karto pažiūrite patinkančių sporto komandų varžybas – visuomet yra įdomu ir naudinga sužinoti ne vieną smagų faktų apie sporto pasaulį.

 • Sporto šakų skaičius. Ar kada nors buvote pagalvoję, kiek visame pasaulyje yra skirtingų sporto šakų? Pasirodo, kad pastarųjų yra daugiau nei 8000! Tai yra neįtikėtinai didelis skaičius, todėl visiškai suprantama, kad dauguma žmonių apie didžiąją daugumą sporto šakų niekuomet nebuvo girdėję.
 • Pirmoji sporto šaka. Manoma, kad pirmoji sporto šaka buvo imtynės. Istoriniai šaltiniai rodo, kad imtynės atsirado Graikijoje dar 776 m. pr. Kr.
 • Krepšinio kamuolio skersmuo. Krepšinio kamuolio skersmuo yra lygus pusei krepšio, o tai reiškia, kad jei du krepšinio kamuoliai būtų sudėti vienas šalia kito, jie tilptų į krepšį.
 • Šiuolaikiniai plaukimo kostiumai. Šiomis dienomis gaminami plaukimo kostiumai tapo tokie pažangūs, kad kai kurie iš jų gali plaukikui padėti plaukti netgi greičiau.
 • Seniausias futbolo klubas. „Sheffield FC“ yra pats seniausias pasaulyje futbolo klubas, kuris buvo įkurtas dar 1857 m.
 • Badmintono muselė. Ar žinote, kiek sveria viena badmintono muselė? Jos svoris yra tarp 480 ir 540 g.
 • Olimpiniai aukso medaliai. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad visuotinai priimta manyti, jog Olimpiniai aukso medaliai turi būti pagaminti iš aukso. Tačiau iš tikrųjų auksinius medalius sportininkai laimėdavo tik iki 1912 m. Tuo tarpu nuo 1912 m. Olimpiniai aukso medaliai pradėti gaminti iš sidabro. Aukso juose yra tik kiek daugiau nei vienas gramas.
 • Golfo kamuoliukas. Viename golfo kamuoliuke yra apytiksliai 336 duobutės. Šis skaičius atspindi vidutinišką duobučių skaičių, tačiau iš tikrųjų nėra jokių apribojimų duobučių skaičiui. Golfo kamuoliuke gali būti tarp 300 ir 500 duobučių. Jų pagrindinis tikslas yra padėti kamuoliukui toliau nuskrieti oru.
 • Slidžių baletas. Ar kada nors buvote girdėję apie tokią sporto šaką? Ne? Tačiau iš tikrųjų slidžių baletas 1988 m. ir 1922 m. žiemos Olimpinėse žaidynėse buvo demonstracine sporto šaka.
 • Neįprastas reikalavimas. Pagrindinės Šiaurės Amerikos beisbolo lygos (angl. „Major League Baseball“) teisėjai varžybų metu privalo dėvėti juodus apatinius – dėl viso pikto, jei jų kelnės suplyštų.
 • Virvės traukimas. Jei stebite Olimpines žaidynes turbūt niekuomet nematėte virvės traukimo varžybų? Tačiau iš tikrųjų virvės traukimas 1900 – 1920 m. buvo Olimpinių žaidynių sporto šaka.

Daugiau apie sportą: Topsport.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.