Kas yra kadastriniai matavimai

kadastriniai matavimaiMūsų šalyje kadastriniai matavimai atliekami vadovaujantis Lietvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 534 „Dėl Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastro nuostatų patvirtinimo“. Šių matavimų pagrindinis uždavinys yra tiksliai nustatyti žemės sklypo ribas ir apskaičiuoti naudmenų plotus. Atliekant kadastrinius matavimus, žemės sklypo ribos nustatomos vieno centimetro tikslumu, o žemės sklypo plotas apskaičiuojamas vieno kvadratinio metro tikslumu. Kadastriniai matavimai atliekami labai tiksliais geodeziniais prietaisais.

Paprastai kadastrinius matavimus sudaro trys procesai: matininko darbas, kuris dėl skirtingų sklypų dydžio ir sudėtingumo gali užtrukti nuo kelių dienų iki kelių mėnesių, Nacionalinės žemės tarnybos patikra, kuri, jeigu prieš tai viskas buvo atlikta teisingai, užtrunka nuo 20 iki 30 dienų, ir Registrų centro patikra, kuri trunka nuo 1 iki 10 dienų. Kadastriniai matavimai atliekami griežtai laikantis nustatytos tvarkos. Pradedant tokius matavimus, dešimt dienų iki numatomų darbų pradžios išsiunčiami informaciniai pranešimai apie būsimus darbus visų besiribojančių žemės sklypų savininkams. Per tą laiką matininkas iš visų institucijų, kuriose saugomi susiję su sklypu duomenys, surenka reikiamą informaciją.

Vykstant kadastriniams matavimams, matininkas matuoja išlikusius sklypo riboženklius ir, vadovaudamasis preliminariu planu, atstato išnykusias ribas. Atstačius ribas, toliau jos derinamos su visais susirinkusiais kaimyninių žemės sklypų savininkais. Kaimyninių žemės sklypų savininkai dėl ribų gali pareikšti savo pastabas bei pasiūlymus. Visą gautą informaciją matininkas nagrinėja, iš naujo aiškinasi kartografinę medžiagą. Apibendrinęs visus naujai gautus duomenis, gali į kaimynų pastabas atsižvelgti arba jas atmesti. Bet kurio sprendimo atveju jis pateikia motyvuotą raštišką atsakymą arba skelbia pakartotiną sklypo ženklinimą, kurio metu atsižvelgia į gautas pastabas.

Į matavimus neatvykusiems kaimyninių žemės sklypų savininkams išsiunčiami registruoti laiškai, kuriuose nurodomos visos nustatytos sklypo koordinatės bei pranešama apie galimybę savo pastabas pateikti raštiškai. Tokių pastabų pateikimo galutinis terminas vienas mėnuo. Jeigu pastabų nėra, dokumentai atiduodami derinti Nacionalinės žemės tarnybos žemėtvarkos skyriui. Jeigu yra gaunama pastabų, per penkias dienas dėl jų turi būti pateiktas motyvuotas atsakymas arba net vėlgi skelbiamas pakartotinis ženklinimas.

Žemėtvarkos skyriuje dokumentai tikrinami, žiūrima, ar buvo išlaikytos visos procedūros, ar parengti planai atitinka teritorijų planavimo dokumentus, nagrinėjamos kaimynų pastabos ir kiti dokumentai bei pridėti aiškinamieji raštai. Tada dokumentai derinami ir rengiamas įsakymas, kuriame nurodomi visi pasikeitę kadastro duomenys. Pasikeitę kadastro duomenys registruojami Registrų centro duomenų banke.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.