Žyma: ekologija

Ekologiški puodeliai – kas gamtai kenkia mažiausiai?

No Comments
ekologiški puodeliai

ekologiški puodeliai 

Tvarumas – šį žodį aplinkoje girdime vis dažniau ir kiekvienam mūsų jis kelia vis didesnį rūpestį. Deja, nors ir visi kalbame apie globalinį atšilimą bei stengiamės imtis veiksmų, kurie padėtų išgelbėti Žemę, kartais paprasti kasdieniai įpročiai priverčia pamiršti apie pasaulio gerovę. Pavyzdžiui, kai atsikeliame blogos nuotaikos ir pakeliui į darbą nusiperkame kavos. Nors pati kava – nekaltas gėrimas, žalą aplinkai daro vienkartiniai puodeliai, kuriuose ji patiekiama. Vien Jungtinėje Karalystėje per metus sunaudojama ~2,5 mlrd. vienkartinių puodelių, iš kurių perdirbama mažiau nei 1 %. Kaip pakeisti padėtį? Labai paprasta – pradėkite nuo savęs ir ieškokite ekologiškų alternatyvų. Kokie ekologiški puodeliai gali pakeisti vienkartinius?

Daugkartiniai puodeliai

Geriausia alternatyva, kokią tik galite rasti vienkartiniams puodeliams – daugkartiniai ekologiški puodeliai. Pasaulyje itin populiarus „KeepCup“ prekės ženklas, kurį 2007 metais sukūrė kavinės savininkai iš Melburno (Australija). Tai daugkartinis kavos puodelis, pagamintas iš stiklo, tačiau primenantis įprastą daugkartinį puodelį. Jis leidžia mėgautis geresniu kavos skoniu ir padeda sumažinti aplinkos taršą. Šie daugkartiniai ekologiški puodeliai yra 6 skirtingų dydžių, todėl sau tinkamiausią variantą ras kiekvienas. Tokio gaminio kaina yra nuo 10 eurų, o nauda aplinkai – neišmatuojama.

Daugkartiniai puodeliai iš perdirbtų medžiagų

Pasaulyje vis populiarėja „RCUP“. Tai pirmasis pasaulyje daugkartinio naudojimo kavos puodelis, kuris yra pagamintas iš panaudotų popierinių puodelių. Šie puodeliai sprendžia dvi problemas – jie yra pagaminti iš jau panaudotų popierinių puodelių, todėl taip rūpinatės mažesniu atliekų kiekiu, o kadangi jie yra ekologiški ir daugkartinio naudojimo, saugo gamtą bei prisideda prie geresnio rytojaus.

Iš ryžių lukšto pagaminti ekologiški puodeliai

Dar vienas puikus pasirinkimas norintiems įsigyti ekologišką daugkartinį puodelį – „Huskup“. Šie funkcionalūs, stilingo dizaino puodeliai naudoja didelį kiekį atliekų, kurios yra ryžių lukštai. Jie pagaminti iš ryžių grūdo išorinio apvalkalo, todėl yra natūralūs, tvirti, atsparūs drėgmei ir sudėtyje visiškai neturi nei plastiko, nei kitų kenksmingų medžiagų, kurias sudėtinga perdirbti. Tokį puodelį galite naudoti daug metų, o jį išmetus, puodelis natūraliai suirs žemėje.

 

 

Categories: Aplinka Prekyba

Tags: ,

Mitai apie natūralią kosmetiką: tiesa ar melas? (II dalis)

natūrali kosmetika

natūrali kosmetika Kad ir kokią efektyvią priemonę atrastumėte, visada prisistatys ir visa eilė skeptikų ar konkurentų, kurie padarys viską, kad paneigtų jos naudą. Tad gyvenant visuomenėje, kurioje vyrauja ne tik informacijos, bet ir prekių ar paslaugų perteklius, vertėtų gebėti atsirinkti tai, kas yra tiesa, o kas – tik paprasti gandai. Šį kartą tęsime mitų apžvalgą, kurios epicentras – natūrali kosmetika.

Natūralią kosmetiką galima pasigaminti ir namuose

Taip, tai tiesa. Bet šis faktas nė kiek nesumenkina tokių priemonių, o anaiptol – įrodo, kad joms pagaminti nereikalingi cheminiai ar sintetiniai junginiai. Vis dėlto reikėtų pripažinti, kad namuose pagaminta natūrali kosmetika ne visada gali būti tokia naudinga. Jei sumanėte pasidaryti kaukę – puiku! Tačiau šampūnų, kremų ir kitų produktų gamybai reikalingas specialus apdirbimas ir nemažai kaštų atsieinančios medžiagos, todėl namuose pasigaminta natūrali kosmetika turės itin trumpą galiojimo laiką bei atsieis kur kas brangiau nei ekologiška kosmetika, kurią galite įsigyti parduotuvėse.

Ne visa natūrali kosmetika yra natūrali

Kad ir kaip norėtųsi tikėti visomis etiketėmis, reklaminiais šūkiais ir informacija, kurią galime pamatyti parduotuvių vitrinose, ne visi produktai, kurie yra traktuojami kaip ekologiški, tokie ir yra. Nors daugelis prekių ženklų vartoja sąvoką „natūrali kosmetika“, dažniausiai tai daroma dėl reklamos, noro pritraukti daugiau pirkėjų ir pasipelnyti. Vertėtų žinoti, kad tikroji natūrali kosmetika privalo būti pažymėta specialiais sertifikatais. Tturite būti atidūs ir atkreipti dėmesį į tai, ar gaminys, kurį norite įsigyti, iš tiesų yra ekologiškas. Dažnai pasitaiko atvejų, kai ant pakuotės esantys skambūs žodeliai yra naudojami norint užkabinti žmones, ieškančius sveikesnių, natūralesnių prekių.

Natūrali kosmetika nesumažins raukšlių

Tai mitas, kuris ypač paplitęs tarp moterų, manančių, kad ekologiška, natūrali kosmetika nepadės išsaugoti jaunatviškos odos ir tam reikalingi specialūs kremai, serumai ar net drastiškos priemonės. Tai netiesa. Nors sintetinės kosmetikos poveikis greitesnis, visiems žinoma, kad raukšlės atsiranda, kai odai trūksta drėgmės ir ji praranda elastingumą. Todėl tiek natūralios, tiek įprastos kosmetikos pagrindinis uždavinys – ją drėkinti. Beje, dažna problema tampa ir tai, kad moterys priemonių prieš senėjimą imasi tik atsiradus pirmiesiems jo požymiams, kai jau per vėlu. Laiku pradėjus rūpintis savo oda, jus pilnai išgelbės ir natūrali kosmetika.