Žyma: ilgalaikes paskolos

Ką finansininkai pataria dėl ilgalaikės paskolos?

ilgalaikės paskolos

ilgalaikės paskolosŠiandien ilgalaikės paskolos yra viena populiariausių finansavimo formų, atitinkanti individualius klientų poreikius. Paprastai šio tipo paskolos išduodamos įkeitus nekilnojamąjį turtą. Tai patogi ir greita forma, leidžianti gauti nuo kelių iki keliasdešimties tūkstančių eurų paskolą be didelių formalumų. Tiesa, finansininkai primena, kad pinigų skolinimasis – atsakingas žingsnis, kurį privalote gerai apgalvoti.

Kam suteikiamos ilgalaikės paskolos?

Ilgalaikės paskolos rekomenduojamos tuomet, kai pritrūksta pinigų būsto remontui, brangios technikos įsigijimui ar kitoms investicijoms. Prieš priimdami sprendimą, turėkite aiškią pinigų panaudojimo viziją ir kuo tiksliau apskaičiuokite planuojamas išlaidas. Racionaliai įvertinkite savo pajamų dydį ir įsitikinkite, kad paskolos grąžinimas nesukels finansinių rūpesčių. Visais atvejais rekomenduojame pasitarti su šios srities ekspertais ir ilgametę darbo patirtį turinčiais finansininkais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir patars konkrečioje situacijoje. Paprastai išskiriamos dvi ilgalaikių paskolų rūšys: paskolos, skirtos vieno fizinio asmens individualiems poreikiams (remontui, automobilio, būsto įsigijimui ir t. t.), ir paskolos, skirtos šeimos poreikiams tenkinti (technikos įsigijimui, įrenginių pirkimui, buities gerinimui ir t. t.). Primename, kad atskiros kredito unijos nurodo skirtingas skolinimosi sąlygas, todėl įvertinkite bent kelių bendrovių pasiūlymus. Šiuo atveju reikia atsižvelgti į maksimalios paskolos dydį, palūkanų normas ir pinigų grąžinimo sąlygas. Daugelis unijų nurodo 15–20 metų paskolos grąžinimo terminą.

Žinokite, ko norite

Kad priimtumėte optimaliausią sprendimą, apibrėžkite savo poreikius. Ar jums iš tiesų reikalinga ilgalaikė paskola? Ar turite nekilnojamąjį turtą, kurį galėtumėte įkeisti? Ar paskola iš tiesų suteiks naudos? Be to, galbūt jums reikalinga ne ilgalaikė paskola, o trumpalaikis vartojamasis kreditas? Nors pastarasis variantas siejamas su didesnėmis palūkanomis, vis dėlto, šiuo atveju būsite apsaugoti nuo ilgai trunkančių įsiskolinimų.

Užduokite klausimus

Prisiminkite, kad svarbiausia – klausti! Patikima kredito unija visuomet atsakys į jūsų klausimus ir išsklaidys abejones. Bendraudami su profesionalais, būsite tikri, kad gausite objektyvią informaciją. Siekiant proceso sklandumo, išsiaiškinkite paskolos suteikimo kriterijus ir sąlygas, pasidomėkite, kokius dokumentus turėsite pateikti, kokį nekilnojamąjį turtą galima įkeisti, kiek laiko užtrunka finansavimo sprendimo priėmimas, kada paskola bus išmokama, kokias garantijas gausite ir kam įsipareigojate. Įvertinkite savo finansines ribas, įsitikinkite, kad pinigų grąžinimas netaps finansinių sunkumų priežastimi, nekeis jūsų įprastos buities ir šeimos gerovės.

Categories: Paslaugos

Tags:

Apie didesnes paskolas: ką naudinga žinoti?

ilgalaikes paskolos

ilgalaikes paskolosGreitieji kreditai daugeliui žmonių siejasi ne tik su greitai suteikiamomis paskolomis, bet ir trumpu grąžinimo terminu. O ką daryti, kai aktualios tampa ilgalaikes paskolos? Tai paskolos (būtent – ilgalaikes), suteikiamos kiek didesnei sumai, taigi – ir ilgesniam grąžinimo laikotarpiui. Ar yra pagrindo „bijoti“ ar nerimauti dėl tokio tipo paskolų? Finansų specialistas Algirdas sako, kad tokio pagrindo nėra. Jis tvirtina, kad ilgalaikes paskolos be uzstato ar su juo, yra tokie patys finansiniai įsipareigojimai, tik bendradarbiavimas su kredito įmone užtrunka kiek ilgiau.

Kai reikalinga nemaža pinigų suma…

Algirdas, paklaustas, ar ilgalaikes paskolos mazos palukanos yra tiesiogiai susiję, atsako, kad taip gali būti. Vis dėlto jis mieliau tokio tipo paskolas, tiksliau, ilgalaikes, vertina kaip ypač patogias skolinantis didelę pinigų sumą: „Štai, kad ir ilgalaikes paskolos internetu be uzstato… Įsivaizduokite, kaip tai patogu. Paraišką dėl paskolos, kurios jums reikia nedelsiant, užpildote tiesiog sėdėdami prie savo asmeninio kompiuterio. Atsakymą gaunate dar tą pačią darbo dieną arba kitą, jei kreipiatės likus nedaug laiko iki kredito bendrovės darbo pabaigos. Nepaliekate jokio užstato, taigi išvengiate bereikalingų formalumų. Kitaip tariant, sutaupote labai daug laiko. Viskas paprasta, patikima, sauga ir be galo patogu. Kalbu apie tuos atvejus, kai reikalingos didesnės pinigų sumos. Pavyzdžiui, ilgalaikes paskolos iki 5 metu paprastai suteikiamos didesnei sumai nei, tarkime, 1000 ar 2000 eurų.“.

Kam mokėti trumpiau?

Algirdas sutinka, kad ilgalaikes paskolos su uzstatu ar be jo, gali būti išmokėtos per visai netrumpą laiką. Ar tai trūkumas? Specialistas sako – jokiu būdu. „Na, pabandykite įsivaizduoti, kad esate kam nors skolingas penkis tūkstančius eurų. Viena, kai tokią sumą pinigų turite grąžinti per, tarkime, pusę metų, kita – kai per tris metus. Pirmuoju atveju veikiausiai turėsite atsisakyti bet kokių kitų išlaidų, smarkiai save riboti. Tiesa, taip ilgalaikes paskolos išmokėjimas truks labai trumpai, gana greitai pamiršite, kad apskritai skolinotės. Tačiau kam kentėti pusę metų, jei jusdami silpnesnį sumažėjusių pajamų efektą galite „išsimokėti“ per ilgesnį laiką? Nejaugi vienas nesuprantu, kam reikėtų svarstyti tokią dilemą?“.

Kas gali gauti paskolą? Kaip tikrinami duomenys?

Ar ilgalaikes paskolos pasižymi kokiais nors tik joms būdingais bruožais? Algirdas sako, kad viskas, net ir reikalavimai potencialiems tokių paskolų gavėjams, keliami panašūs: „Dažniausiai sulaukiu kelių pagrindinių klausimų, susijusių su tuo, kas gali gauti paskolą. Pirmas – ar ilgalaikes paskolos nedirbantiems taip pat suteikiamos? Šito reikėtų teirautis būtent tos įmonės konsultantų, kur ir mėginsite pasiskolinti. Visgi dauguma paskolų teikėjų kreditus „duoda“ tik oficialiai dirbantiems Lietuvos Respublikos piliečiams. Kitas klausimas – ar teikiamos ilgalaikes paskolos isiskolinusiems žmonėms? Čia galiu atsakyti kiek griežčiau – dažniausiai ankstesnių finansinių įsipareigojimų neįvykdę asmenys negali daugiau pasiskolinti.“. Algirdas pažymi, kad daug kur ilgalaikes paskolos visa para teikiamos internetu ar trumposiomis SMS žinutėmis. Tačiau tai neturi jokios įtakos reikalavimams, keliamiems žmonėms, kurie nori pasiskolinti. „Nemanykite, kad jei dėl ilgalaikes paskolos kreipiatės internetu ir tai darote po įmonės oficialaus darbo laiko pabaigos, jūsų „finansinė reputacija“ nebus kruopščiai patikrinta. Paskolų teikėjos atidžiai tikrina savo potencialių klientų duomenis, taip užtikrindamos patį efektyviausią, abipusiu pasitikėjimu paremtą bendradarbiavimą. Visiems reikia garantijų: kaip klientams norisi gauti garantijas, kad sutartu laiku į jų banko sąskaitą bus pervesta pageidauta suma, taip ir įmonėms norisi įgyti pasitikėjimą žmonėmis, kuriems ruošiasi skolinti…“.