Žyma: paminklų gamyba

Paminklai kainos: kaip pasirinkti kokybišką paminklą kapams?

No Comments

Renkantis antkapį, svarbu pasirūpinti jo dizainu, atkreipti dėmesį į medžiagos kokybę ir pardavėją. Tačiau paminklai kainos – vienas svarbiausių aspektų. Nuo ko priklauso antkapio kaina ir ar įmanoma įsigyti kokybišką paminklą turint ribotą biudžetą?

Nuo ko priklauso paminklai kainos?

Paminklų kainas lemia daugybė faktorių. Tokie veiksniai kaip medžiagos ir dydis gali padidinti arba sumažinti kainą.

  • Medžiaga, iš kurios gaminamas antkapis. Pavyzdžiui, jei norite granito antkapio, tai gali kainuoti iš anksto daugiau nei pasirinkus skalūną, marmurą ar kalkakmenį.
  • Dydis. Akivaizdus faktas: mažesni antkapiai paprastai yra pigesni nei didesni. Norintiems sutaupyti, verta rinktis mažesnį, minimalistinio dizaino antkapį, kuris atrodys subtiliai, elegantiškai ir įprasmins Jums artimo žmogaus atminimą.
  • Kiti su paminklu susiję veiksniai. Pavyzdžiui, svoris, tekstūra, pasirinktas apdailos tipas, užrašų graviravimas, montavimo mokestis… Taigi, renkantis paminklą, pasidomėkite, kiek kainuos jo apdaila, įrengimas ir pan.
  • Pardavėjas. Jei perkate iš vietinės įmonės, taip pat galite sutaupyti pinigų. Juk perkant iš toliau esančio pardavėjo, laukia išties didelės, papildomos išlaidos paminklo siuntimui ir montavimui.
  • Paminklo priežiūra ateityje. Prieš nuspręsdami dėl medžiagos, taip pat turėtumėte apsvarstyti paminklo priežiūros, remonto ir restauravimo išlaidas. Nors granitas yra brangesnis nei marmuras, jis ilgiau išlieka nepakitęs, antkapis atsparesnis aplinkos poveikiui, todėl restauravimo darbus teks atlikti gerokai rečiau.

Kaip įsigyti kokybišką paminklą?

Vienas iš paprasčiausių būdų įsigyti antkapius yra užsakyti juos laidojimo namuose ar pasikonsultuoti su kapinių darbuotojais. Jie gali padėti jums atlikti šį procesą ir pateikti naudingų, praktiškų rekomendacijų, tokių kaip antkapio dizainas, paminklai kainos.

Tiesa, perkant antkapį galima sutaupyti, jeigu Jūsų artimas žmogus buvo apsidraudęs gyvybės draudimu arba iš anksto sumokėjęs už kokias nors laidojimo paslaugas tam tikram pardavėjui. Tuomet antkapio paminklo pirkimas atsieis gerokai mažiau.

Jei nerandate gero varianto, tačiau turite daugiau laiko, panaršę internete galite rasti nemažai skirtingų paminklų gamintojų, kurie pagal individualų užsakymą pagamins antkapį Jūsų artimajam. Palyginkite skirtingus kainų pasiūlymus, nuotraukas internete ir raskite geriausią variantą.

Categories: Paslaugos

Tags: ,

Paminklai neturėtų būti užsakomi neatsižvelgiant į paslaugų kokybę

paminklai

paminklaiKai tenka kreiptis į įmones, kurios gamina paminklus, daugelis užsakovų daro didžiulę klaidą nepateikdami visos reikalingos informacijos. Tai dažniausiai ir nulemia įvairiausius nesusipratimus. Kaip pavyzdį specialistai įvardija situacijas, kuomet klientai užsisako paminklų gamybos paslaugas, tačiau apie jų montavimą nieko neužsimena. Paskui klientai stebisi kodėl reikalaujama papildomos sumos už montavimo darbus. Tad, jeigu jums reikalingi paminklai ir montavimo darbai, tuomet viską užsakykite tiksliai pateikdami informaciją paslaugų teikėjams. Tai liečia ne tik paminklų gamybą, bet ir visus kitus darbus, kurie susiję su kapaviečių tvarkymu. Norintiems apsieiti be nesklandumų patariama iš pradžių kruopščiai peržiūrėti paslaugų teikėjų atsiliepimus.

Paminklų gamintojai, kaip ir visi kiti paslaugų teikėjai, sulaukia nemažai atsiliepimų iš buvusių klientų. Jums reikia žiūrėti ar viešoje erdvėje vyrauja teigiama ar neigiama nuomonė apie tam tikros įmonės siūlomą paslaugų kokybę. Jeigu matote, kad jūsų pasirinktas paslaugų teikėjas apibūdinamas kaip nesąžiningas, tuomet jums iš jo paslaugų užsakyti nereikėtų. Geriausia būtų nerizikuoti su tokiais paslaugų teikėjais, kai tuo tarpu galite rasti labiau patikimus. Paminklus gaminančios ir kitus darbus galinčios atlikti įmonės dabar itin aktyviai reklamuojasi elektroninėje erdvėje, todėl rekomenduojama pirmiausia apsidairyti būtent čia.

Ieškant paminklų gamintojų, kurie galėtų ne tik juos sumontuoti, bet ir atlikti visus kitus darbus, rekomenduojama itin kruopščiai jiems pateikti informaciją apie norimus darbus. Tokiu atveju išvengsite nesusipratimų ir paslaugų teikėjai galės greičiau ir konkrečiau įvardinti paslaugų kainas. Pateikiant informaciją, būtina nurodyti ne tik kokius darbus teks atlikti, bet ir kur juos teks atlikti. Atstumas nuo paslaugų teikėjo buveinės iki kapinių gali daryti nemažą įtaką paslaugų kainai. Jeigu paslaugų teikėjas privalės vykti labai toli, tai ir taip aišku, kad jam susidarys gana nemažos keliavimo išlaidos, nes bus vykstama pirmyn ir atgal. Dėl to galutinė paslaugų kaina gali padidėti. Žinoma, tai liečia tuos atvejus, kuomet paminklai užsakomi su montavimo darbais, nes tada tuos pagamintus paminklus patys paslaugų teikėjai ir nugabena. Tiesiog būtina kuo kruopščiau nurodyti visą informaciją apie pageidaujamas paslaugas.